Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   128 / 308
(#) DJ Tacki válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Én a sajátomat 10-es(10 egymás tetején) csoportokban kívülről azzal a széles csomagolószalaggal(olyan mint a cellux csak széles) ragasztottam össze, majd a 10-es csoportokat egymáshoz szintén ezzel módszerrel. A dobozokat egymással nem ragasztom össze, de így is elég szépen megfogja, és mivel az egész kicsit össze van szorítva, véletlenül nem tud kicsúszni a belseje.
(#) albinolynx hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Megrendeltem most 200doboz gyufát, meg kipróbáltam henkel folyékony ragasztót. Jó lesz, plusz a fenyőléc keret.

Köszönöm, ha kész lesz hozok képeket!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Szevasztok kollégák, gondoltam én is meg mutatom nektek hogy milyen műhelyben dolgozom, vagyis milyen helyen dolgozom ami egyben is a műhelyem is, és nagyon szeretek ott lenni. Én egy Samsung gyárban dolgozom ahol lcd tévéket DVD lejátszókat és monitorokat csinálunk. Én az smd-n dolgozom mint Repair technician, amit a gépek rosszul ültetnek be, vagy valami nem stimmel a panellel azt én meg javítom. Na de beszéljenek a képek.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
És még egy pár kép.
(#) Collector válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez a jászfényszarui gyár? Ott dolgoztam én is egy keveset (tuner forrasztgatás).
(#) soos csaba válasza Collector hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez nem az, ez Biharon van itt Romániában.
(#) Collector válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ja, mondjuk a beültetőgépek gondolom minden gyárban ugyanazok, Jászfényszarun is pont így voltak elrendezve, eléggé ismerősnek tűnt.
1 képem nekem is van a beültetőkről.
(#) soos csaba válasza Collector hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Tényleg úgy néz ki az a gyár mint ahol én dolgozom.
(#) blackdog hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Új 'játékszerrel' bővölt a műhelyem.
A Maxwell nyugodtan elbújhat. Gyoran mér, nagy határok között és ennek használható a szoftvere.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Hello!
Irigykedünk.. Mennyiért sikerült megnyerni?
Látom az adó-vevő van az asztalon. Működik már?
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
29e forint volt. Hála a reálhozamok kifizetésének.
Adó-vevő még nem működik. Azóta nem foglalkoztam vele. Most kicsit kikapcsolódom más problémát keresve.
(#) Doszpot hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Úgy másfél éve mutattam, hogy felköltöztettem a műhelyemet a szobába. Mostanra ez is kezd úgy kinézni, mint az előző. (most éppen rendet raktam, nehogy valaki infarktust kapjon a látványtól)
A jó kis LCD monitorom döglődik, azért van szükség a nagyra.
A rendrakást nem kell ám komolyan venni. Igazából csak leraktam az asztalról mindent olyan helyre, ahol már nem látszik.
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok!
A héten belefogtam a szobám átalakításába, mert már kevés volt a helyem benne (nem csak dolgozom itt, a saját szobám egyik sarka a műhelyasztalom). Odáig már eljutottam, hogy minden munkaeszköz visszakerült a műhelyasztalra (1. kép, a szoba egyben. Jól látható a különbség a bal oldal és a többi rész közt.), és a szoba többi része felszabadult (2. kép, számítógép és HiFi-torony. Jobb oldalt egy eddig nem használt lemezjátszó volt (az most végre bekerült a toronyba), a tetején mindenféle papírokkal, telefontöltővel, fülhallgatóval, USB-kábelekkel...). Sajnos olyan képem nincs, amin a szoba a takarítás előtti állapotban látható.
Készítettem a HiFihez egy műsorforrás-választót is, hogy végre megszabaduljak a különféle kábelek folytonos cserélgetésétől, és a munkaasztalról az előlapi csatlakozóról rögtön ki tudjam erősíteni a javított cuccok kimenetét. Nincs ugyan túlbonyolítva, de teljesen zajtalanul teszi a dolgát, szóval egyelőre nagyon megérte, az anyagköltség szerintem 1000 Ft alatt volt, a bontott doboz miatt.
Most már csak a műhelyasztallal kell(ene ) valamit kezdenem, mert ott még mindig nem lehet elférni (3. kép, a kábelek és a papírok alól épp csak kilátszik az asztallap). Alul a dobozokban egy csomó régi magnó és rádió vár javításra, az asztalon pedig egy félig már elkészült tápegység, végleges bedobozolás előtt. A whisky-s doboz nem azért van ott, mert munka közben iszogatok , nemrég ebben kaptam egy javításra váró készüléket (a nemrég itt annyit jelent, hogy körülbelül négy hónapja...).
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
És ha már a rendrakásról, átpakolásról írtam az előbb, hadd mutassam be, hogy volt még ennél sokkal rosszabb is. Az első szereléseket a régi szobámban az íróasztalomon csináltam, kevés hely, kevés felszerelés, és persze még itt kellett tanulnom is hétköznap délutánonként. Néhány héten belül a képen látható volt az eredmény.
A mostani helyre 2009. novemberében költöztem át, akkor történt is egy nagy lomtalanítás, rengeteg cuccot lebontottam vagy kidobtam. Bár tavaly ősszel a megmaradtak közül is elég sok dolgot eladtam, így majd két év után már esedékes lenne egy újabb selejtezés. Ha a mostanival készen leszek, jönnek még képek az új műhelysarokról!
(#) zolika60 válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Ha rend nincs is, legalább életerő van.
(#) MaTe193 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Üdvözletem!

Végre valahára sikerült megvalósítani egy kis műhelysarkot, amire már régóta vágyom, eddig ugyanis az íróasztalon dolgoztam. Nem túl nagy a műszerezettségem, de mindent nem pakoltam ki, van pl. egy MY64-es multiméterem és egy orosz szkópom is. Más: sikerült szereznem egy régi szerszámos-dobozt is. Kissé ütött-kopott, de nekem így is tetszik.

Máté.
(#) zolika60 válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
A ládát be is festheted, olyan lesz mint az új. Az asztal kicsinek tűnik, bár gondolom erre van lehetőség. A szkóp meg a multi el is foglalna minden maradék helyet. Egyébként jó munkát!
(#) MaTe193 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm! Fontolgatom a festést, de leghamarabb jövő nyáron lesz rá lehetőségem/időm. Valóban, nem túl nagy, de amennyit "alkotok" arra bőven elég.
(#) Collector hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
Lecseréltem a régebbi esztergámat egy E1N-re. Úgy tervezem, hogy teljesen letakarítom, és lefestem kalapácslakkal, ez legalább 1 hetes munka lesz

E1N.jpg
    
(#) zolika60 válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Jó kis darab. Milyen volt a régi?
(#) Collector válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az tényleg régi volt, még az Osztrák-Magyar monarchia idején készült valószínűleg, Bécsben. Lényegében egy kis egyszerű műszerészeszterga. Volt hozzá még a lábbal hajtós kerék is.
(#) CIROKL válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Pont egy ilyenen tanultam esztergálni vagy 30 évvel ezelőtt, jó kis masina ez !
(#) Collector válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az is, akitől vettem. Ahogy néztem, ezek eléggé elterjedtek voltak. Gépkönyve nincs esetleg hozzá valakinek?
(#) Collector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az lesz, a futóbábon kipróbáltam a festéket, és nagyon frankón néz ki. Csak a régi festéket meg rozsdát leszedni nem lesz egyszerű, a gép alján talán nem is fontos.
(#) zolika60 válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Már nincs meg?
(#) Collector válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nincs, hirdettem az apróba is. Egy kisebb orosz van még, amit el akarunk adni, majd felteszem újra.
Na, akkor teszel fel a régiről is képet, ez lett eladva.
(#) Collector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Hát jobban örülnék cserének, pénzt ezért nem akarok kiadni, pláne hogy ez is csak fénymásolat. Van cserébe E2N gépkönyvem pl.
(#) zolika60 válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Nekem valami ilyesmire fáj a fogam már régen. Persze csak ábrándozom róla.
(#) Collector válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Ha nem találtuk volna az olcsó E1N-et, akkor megmaradt volna, már egész jól kiismertem, most kezdhetem elölről
(#) Krisz03 válasza Collector hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Jó kis masina, nekem is ilyenem van. Ott a sarokban talán látszik is.
Nincsenek véletlenül hozzá cserekerekeid, amiktől esetleg meg is válnál?
Következő: »»   128 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem