Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   235 / 562
(#) Tubi56 hozzászólása Szept 26, 2011 / 1
 
Ha már off-nál tartunk.... Mi van erdgabbal? ki tudja? Rendbe hozta már a házát meg a cuccait!
Bír vele?
(#) Temela válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Nem háborgok, nem ítélek, csak amilyen az adj isten olyan a fogadj isten....
- és persze alapvetően pozitívan igyekszek gondolkodni... ( de már több szó esett róla, mint az érdemes... :dumcsi
(#) Tubi56 hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Gábor mi van? Én már végeztem a rendbe rakással, riadóztattam egy-két havert így gyorsan ment..pár nap
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Megvagyok,tekéntetes Sanyi barátom,már mindent rendbe hoztam Mostanság csak olvasgatok a fórumon,másra nem telik erőmből (6x10 órában dolgozom + az itthoni munka),de segítek,ha valamiben tudok,ez a fórum megérdemli.Készítem a "Maci" (medve ) a kiegészítéseket is tartalmazó rajzát,amint meglesz felteszem a fórumra.
(#) Papp Ferike válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Hálás köszi érte!
(#) Ge Lee válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Azt hittem hogy ezt már elfelejtetted.

tubi.jpg
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ha ő igen, te biztosan nem!
(#) zbartalos hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Maciban az IRF540-es fet-re kell hűtés vagy túléli anélkül is? A meghajtó trafónál. Köszönöm a segítséget.
(#) KissAttila válasza jati hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia. Nem látom a G-E közötti Zener diódákot. Azt az áthidalást nem lehetne a NYÁK-on elvezetni bal felé? Szükséges volt két NYÁK, nem fértek az IRFD-ék az IGBT modulra? Szerintem elfért volna az IGBT-és NYÁK jobb oldalára.
(#) vottokar válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ha jól dolgoztál, semmiféle hűtés nem kell rá, mert teljesen hideg. Melegedésnél valamit rosszul csináltál.
(#) zbartalos válasza vottokar hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Köszönöm a válaszodat. Remélem nekem sem fog, de azért hagytam helyet bordának
(#) Thrawnad hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Országomat egy nyáktervért...
Sajna nem igazán boldogulok a tervezéssel. Eddig nem csináltam ilyet és nem ismerem a progikat.
Pedig szeretnék egyet építeni nagyon!
Elég lenne nekem a "Bocs" is. Sőt az az igazi.
Kicsiket heggesztek, véknyat. De a súly lényeges.
Th.
(#) vottokar válasza Thrawnad hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Legalább egy tucat "Maci" terv szerepel már az oldalon. A sajátjaimon kívül most gyorsan feldobok ide párat, amit lementve találtam. (köszönet a tervezőknek) Szerintem változtatás nélkül szinte egyik sem lesz számodra használható, mert a rendelkezésre álló alkatrészek (főleg a doboz és a hűtőbordák) eléggé specifikussá tehetik a panelterveket.

Panelok.rar
    
(#) dara válasza vottokar hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok.Feldobom a GYSMI 125 a rajzát, hátha valakinek kell.Nagyon egyszerü könnyen utánépíthető,és tuningolható.Épp most hoztam helyre egyet.
(#) madazg77 hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem a Colt2-es vezérlő áramkörének a rajzolását.
Ki szeretném kérni a véleményeteket róla. Az áramkör +16V-os táplálása az a meghajtó trafó miatt kell? Egyébként elég volna 12V-is?

Üdv.

Colt 2No.brd
    
(#) Tubi56 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Bizony ez így volt, de semmit nem kaptam! Én nem a készbe csöppentem, ami ott volt, akkor az nem igazán volt működő képes! Gyenge és védelem nélküli volt.
Ha jól emlékszem az első működőképes gép kapcsolási rajzát én tettem közzé, amit egy orosz oldalról sikerült leszednem! Amikor megépítettem a gépet, azóta már 17-et, akkor erdgab kérte, hogy mondjam el hogy csináltam, mert ő is megakarja építeni ebből lett a "Bocs majd a Maci"
Ha nem így van kérdezd erdgabot (Gábort)

De ettől függetlenül igazad van! Régen volt elfelejtettem!
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Így volt Tanár úr kérem,előbb a Maci aztán a Bocs,de a lényegen nem változtat s aztán következett a többi gép és a kísérletek,módosítások kettőnk részéről a fórumon kívül.Akkoriban olvastam annyit a külföldi oldalakat,hogy ahhoz képest a misekönyv csak rövid versike,megérte.
Mellékelem az ígért rajzot
(#) kralikandras válasza erdgab hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Üdvözlet ! Valami gubanc van az utolsó csatolással - vagy csak nekem?
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Így volt! Köszönöm!
(#) Temela válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Van olyan rajz, ahol IRFD 120 van.
(#) dara válasza erdgab hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia Gábor.Megtiszteltetés részemről hogy oda írtad a nevem,ez utal is köszönöm,bár én a macit,megépítés után tesztelésre fogtam,úgy mint kimenő trafó(U vas ból,TV sorkimenő)Sokan csak 4párat raknak össze,mikor 6pár kellene.A meghajtás,én a laca féle meghajtást használtam minden géphez,külömböző frekein,A kiegészítő áramkörkkel ,letapadásvédő,antiscik,remekül működik a maci.A maci ból kivett max teljesítmény,lazán 160A volt.Mint egyszer írtam a COLT heg készítésénél,amit tubi barátunk rakott fel a fórumra,még egyszer áldjuk a nevét(mindenki forduljon mekka felé és mondjon el három imát),abból még több ampert tudtam kivenni.Ja és a maci megy fetekkel is majd elfelejtettem,csak vissza kell kicsit olvasni.
(#) dara válasza Temela hozzászólására (») Szept 27, 2011 / 1
 
Nincs de minek?Bármilyen fetet tehetsz ami tudja a megadott paramétereket.Én legalább már tíz tipust raktam bele.A felhuzó ellenálást szkóppal nézve meglátod hogy jó vagy nem.Ha nincs szkópod,a melegedés és a kimenő feszt tudod nézni.
(#) Temela válasza dara hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
"Nincs de minek?" - ezt nem értem!
- csak a méret/hely miatt gondoltam...- ajánlom.
(#) Thrawnad válasza vottokar hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia!
Köszi a terveket. Nem igazán kell semmin változtatnom, mert semmilyen alkatrészem sincs
Egyébként a .lay kiterjesztést mivel nyissam meg?
Magától a Mahyong nyillik meg de szerintem az nem neki való.
Köszi!
Attila
(#) kissadam válasza Thrawnad hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Üdv!

A .lay kiterjesztés a Sprint layout progival nyitható meg és szerkeszthető. (Javaslom 4.x vagy újabb verziók használatát.)
(#) vottokar válasza Thrawnad hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Én a Sprint Layout5-öt ajánlanám, mert szerintem a tervek nagy részét a 4-el nem tudod megnyitni.
Írnák még pár "jótanácsot". Első körben mérd fel, hogy megéri-e neked egyáltalán építeni. Én jópár dolgot meg tudtam szerezni hozzá okosba, és a fémipari munkákat is meg tudtam csinálni null költségből egész tűrhető szinten. De a költségvetés (idő nem számolva) szerintem 20K fölött van így is.
Ha csak "ifjonti" hévből akarsz nekiállni én inkább lebeszélnélek. Ez nem sima copy-paste. Életveszélyes feszültség a primer oldalon, és nem hobbibarkácsolás mértékű áramok a szekunderen. Ha valamit elnézel, akkor gond nélkül lehet jópárezer forint kárt összehozni a próbák során. És ez csak pénz...

De hogy nehogy okostojásnak tűnjek. Nem a hozzáértésedet akarom megkérdőjelezni. Ha az építés mellett döntöttél, akkor itt az egyik legjobb fórumtársaság van. Segítőkészek ötletekben, irodalomban, szakmai tudásban és akár anyagban is. Enélkül én sem mertem volna anno nekiállni..
(#) zbartalos válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia Katt. Volna még 1 kérdésem. Az a bizonyos műveleti erősítő lehet esetleg TL072. Abból van otthon pár darab. Köszönöm
(#) kivancsi4 válasza Temela hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
A csatolt pdf-ben, az IRFD120 NEM ugyananazt a funkciót lássa el, mint a Maciban az IRF540.
(#) kralikandras válasza erdgab hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
T.erdgab! a 1071103 hozzászólásodnál a csatolmány nem nyitható.Megkérnélek,hogy ismételd meg.
Köszönöm,Üdvözlet! /és igérem iszom az egészségedre egy vag inkább két fröccccsöt/
(#) erdgab válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia András!
A fröccsöt én is szeretem,ezért ment pü.
Következő: »»   235 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem