Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   234 / 562
(#) zbartalos válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Köszönöm szépen a rajzot, nekem ez eszembe sem jutott. Ettől sokkal bonyolultabb megoldások járt az eszem. Nem mondom hogy 1 hét alatt kész lesz mert még kell hozzá egy kis tőke, de ha kész teszek fel képeket róla.
(#) zbartalos válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Azt a potit gondolom ugyanabba a körbe rakjam mint a maci szabályozó köre. Ott ha jól számoltam 0.8-3.4V-ig működik a poti, mivel a belső 5V referencia feszültségről megy. Javítsatok ha rosszul számoltam.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Persze, mehet a belső referenciáról ez a poti is. Tehát, ha pl azt akarod, hogy a maximális kimeneti fesz legyen 30 V, akkor a poti karján legyen a referenciából 3 V és a kimeneti feszt annyira oszd le, hogy 30 V-os kimenet esetén 3 V legyen, amit az opamp bemeneti ellenállása lát. Arra ügyelj, hogy oda egy feszültségosztót rajzoltam, tehát, ahhoz, hogy a fentiek igazak legyenek, viszonylag kis ellenállásokból kell összerakni ezt az osztót, hogy ne nagyon tudja megváltoztatni az opamp elején levő ellenállás az osztásviszonyt. ( az opampos fokozatnak kb. akkora a bemeneti ellenállása, mint ez az ellenállás, hiszen az opamp inverz bemenete virtuális földpont. )

Szerintem, ezt csak valami deszkamodellen rakd össze, aztán drótozd be, ha van működő Macid. Aztán úgy is fogod látni, hogy milyen ellenállások kellenek.
(#) jati hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Nos elég sokat ültem rajta, mire összejött a főpanel terve, de kész. Két panelből fog állni egy alsó és egy felső panelből. Átnéznétek, hogy nem szúrtam-e el valamit.
(#) ati790731 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia Zoltán! Úgy gondolom, ez esetleg segítség lehet neked! :http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?fn=fda9f5c27b9e476d95452aa33b7644bd.pdf&orig_fn=mma-mig_v8_PA_Full.spl.pdf
(#) zbartalos válasza ati790731 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget már tanulmányozom is a rajzot. Katt neked is köszönöm a segítséget. Egyébként is próba panelon akarom megépíteni elszőször az utána mikor már megy akkor akarom csak véglegesíteni. Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) pleso hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Én is szeretnék építeni egy inverteres hegesztőt.
És az lenne a kérdésem hogy melyiket ajánljátok?
De lehetőleg olyan legyen ami már meg lett építve és már tesztelve is lett, kb160A-t tudjon mert 3,25 pálcához kellene.
Nem szükséges nyák rajz kapcsolás is elég.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
" És az lenne a kérdésem hogy melyiket ajánljátok? De lehetőleg olyan legyen ami már meg lett építve és már tesztelve is lett,"
A Macit.
Ha nem ugrik be,hogy melyik is az, visszaolvasol egy keveset,és minden infót megtalálsz...
(#) pleso válasza mpisti hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Köszönöm a választ!
De kapcsolással többre mentem volna!
(#) kralikandras válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
25-30 szor biztos,hogy szerepel a rajz az egyszerütől a különböző kényelmi funciókkal kibővítettekig - tényleg olvass visza a kölönböző építési tapasztalatok megérik!
(#) Tubi56 válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ha csak a kapcsolásra hagyatkozol és nem olvasod el a hozzá tartozó instrukciókat, akkor az buktavári lesz! Ez azért nem egy karácsonyfa villogtató! Itt sok szaki nagyon sokat dolgozott, hogy ezek az inverteres gépek tényleg jól, megbízhatóan működjenek! Nagyon sok alkatrész ment tönkre, nagyon sok pénzbe került a fejlesztésük! Te meg követelőzöl, reklamálsz, nincs ebben valami huncutság?

[/quote]De lehetőleg olyan legyen ami már meg lett építve és már tesztelve is lett,
[/quote]De kapcsolással többre mentem volna!

Ez nem egy fagyizó, hogy csoki és vanília is legyen rajta!
Csak a kész kell? De még olvasni sem akarsz?

Remélem a többiek is jellemeznek majd kis barátom! :gun: :google:
(#) zbartalos válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Hát igen én is olvasgattam pár napig mire mind 200 egynéhány oldalt végig olvastam, és sokat lehet tanulni az itteni szakiktól. És még mindig van amit vissza kell keresnem. Köszönet nekik.
(#) pleso válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Akkor inkább hagyjuk az egészet, mert ahogy elnézem cseszegetni bírod a másikat, de hogy segítenél!
Pedig nem egy nehéz kérdést tettem fel!
És nem követelőztem!
És elnézést ha valakit megsértettem!
De komolyan hagyjuk majd inkább olvasgatok
(#) Tubi56 válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Nem követelőztél? Akkor ez mi szerinted?

Idézet:
„”De lehetőleg olyan legyen ami már meg lett építve és már tesztelve is lett”


Van a boltban garival, tesztelve!

Üdv, Tubi
(#) kralikandras válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Sándor ! a Te beszólásod nagyonis jogos!!Végülis neked és erdgabnak van a gépben a legtöbb fárdtsága,pénze és az önzetlen jóindulat - ami manapság igen ritka - és köszönjük! Üdv! /azt is,hogy helyreraktad a srácot/
(#) mpisti válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 / 1
 
Megbocsáss,de szó sincs cseszegetésről. Tubi csak arra hívta fel a figyelmedet, hogy ha visszaolvasol akkor megtalálod azt, amit keresel. És valóban, sok-sok tapasztalatot szerezhetsz egy kis olvasásért cserébe úgy,hogy még pénzedbe sem kerül. Az itt leírt tapasztalatok többsége építés során szerzett ismeret, ha elolvasod, akkor azokat a buktatókat neked már nem kell végigjárni. De ha lusta vagy olvasni,küldj egy e-mail-t Erdgabnak, és kérd el tőle a Maci rajzát. Ő építette meg elsőként, Ő volt az, aki önzetlenül megosztotta a fórumlakókkal a szerzett tapasztalatokat. Ha viszont rendelkezel azzal a tudással ami egy hegesztőinverter építéséhez szükséges,akkor teljesen felesleges volt itt a fórumon segítséget kérni,hiszen a neten nagyon sok kapcsolási rajz található,kedvedre válogathatsz köztük.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Igen ez a divat... add Uram, de azonnal...

( Még szerencse, hogy akik komolyan gondolják, azok el is olvassák a topicot oda-vissza. És azért nagyon jó látni, hogy tanultak belőle... tudnak kérdezni, nem csak kérni...)
(#) mpisti válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Bocsi!
Tényleg, a Tubi kimaradt, mint fejlesztő. Remélem nem neheztel meg érte.
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 26, 2011 / 1
 
Tubi nem tud haragudni!
Neheztelni meg pláne nem, főleg rátok, akik nagyon sokat segítettetek, segítenek hasznos tanácsokkal, építési technikákkal!
(#) kralikandras válasza mpisti hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Azért Te sem panaszkodhatsz a tudásodra-netessék szerénykedni - nagyon jól tudo,hogy nemúgy hozott a goja,hogy midjárt gépet építetél,javítottál - köszönet Neked is és sorolhatnám-elnézést aki kimaradt nem sorrendet állítok
(#) pleso hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Még egyszer elnézést és igazatok van garantálom hogy ez soha többet nem fordul elő,mert kb31 hozzászólásom volt az egész hobbielektronikán de ez volt az utolsó, mert még egyik fórumban sem tiltottak le ennyire!
Egy cseppet rosszul eset, de hát ilyen élet ezt kell szeretni!
(#) Tubi56 válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Mennyivel szebben hangzik! Kezdjük elölről még egyszer!

Először is mekkora hálózati áram áll rendelkezésedre ahol a gépet akarod használni? Egy 130-140A géphez kell biztosítani 16 A hálózatit, ha ennél több van, akkor mehetsz feljebb 160A-ra is! De ezen az ágon nem lehet szinte semmi más fogyasztó, főleg nagy fogyasztó pl.mosógép stb.
(#) dara válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Senki nem tiltott le.Ezek szerint nem ismered az oldalt.A jobbfelső sarokban a fényképező ikonra rákattintasz,és találsz annyi rajzot hogy csak na.Azokból kedvedre válogathatsz.
(#) Tubi56 válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
itt a Maci, de már inkább Medve
(#) Tubi56 válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
De ehhez is olvasni kell, hogy minden rendben mennyen!
(#) mpisti válasza pleso hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Kedves ifjú barátom!
Nem kell megsértődni azért, mert néhányan vettük a bátorságot és felhívtuk a figyelmedet(ki-ki vérmérséklete szerint) arra,hogy itt a fórumon más a módi. Ha információhoz szeretnél jutni, itt mindent megkaphatsz, csak nem úgy kell belépni mint elefántnak a porcelánboltba. Ez a fórum nem csak építésről szól, hanem egymás iránti tiszteletről is, hiszen ez az alapja a párbeszédnek,ami a fórumok alapköve.
A fórumról senki nem tiltott le, ez a moderátorok kiváltsága -és dolga. Hogy még egyetlen fórumon sem szaladtál bele -az illem tekintetében- ilyen konzervatív felfogású emberekbe, ez csak vakszerencse. De akár tanulságul is szolgálhat a jövőt illetően.
(#) Tubi56 válasza mpisti hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Teljesen meghatódtam! Ne írj ilyeneket!
:rinya:
Egyébként nem voltam mérges, csak valahogy rosszul esett ez a berohanás!
Kösz neked és mindenkinek!
(#) kralikandras válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
"lökd ide a sört,lökd ide a sört"
(#) Temela válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szerintem van az, hogy valamit vagy valakit egyszerűen csak figyelmen kívül kell hagyni- hiszen figyelni csak arra érdemesre lehet. Én is háborog hatnék, de ha egyszer nem nőtt fel a fórumhoz, akkor nincs mit tenni...
(#) Tubi56 válasza Temela hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Ne háborogj, én sem teszem! Kapjon még egy lehetőséget...segítsünk neki, hiszen ezért még nem lehet elítélni! Talán az ő önzetlen segítsége, tudása is jól jöhet még!
Részemről, dolgozzunk tovább! Aztán majd meglátjuk!
Következő: »»   234 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem