Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   236 / 562
(#) (Felhasználó 46585) válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Persze, nagyon jó lesz.

( Sajnos kissé haldoklik a netem, ezért csak ritkán tudok belépni. )
(#) Temela válasza kivancsi4 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szerintem igen! attól, hogy 555-tel van variálva a kitöltési tényező(a vezérlő trafó kapcsolgatása), attól még az IRFD lökdösi neki a feszkót, kapcsolgatja- én így látom
(átvitt értelemben pedig igazad van, mert az IRFD-t nem közvetlenül az PWM IC bazirgálja- bocs a freestile-ért)
-na meg a vezérlést már én is teszteltem: valóban semmit sem melegszik, és egyébként is szerintem itt nem olyan nagy áramok vannak, nem az a jelentősége, hanem a leválasztás- az IRFD is 1 A-t tud
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Milyen fröccs??? Hol van!? :nemtudom: Hamar csinálok egyet(kettőt-hármat) és iszom az egészségetekre.
(#) kivancsi4 válasza Temela hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Úgy látom, ennek a résznek a működésével nem igazán vagy tisztába. Az NE555 az IRFD120 valamint a TR1 trafó a 12 voltból készít még két-két független feszültséget, az UF4004-es diódák egyenirányítják, valamint a 100µF-os kondenzátorok simítják a TLP250 gatemeghajtó optocsatolók részére. Ha a hálózati trafón a 12 Voltot előállító tekercsen kívűl lenne még két független tekercs középmegcsapolással, nem kellene az NE555, IRFD120, a TR1 és még néhány alkatrész. Mivel az elektronikát én is csak amatőr szinten űzöm, a leírtakra egy hozzáértőtöl szívessen vennék egy cáfolatot , vagy megerősítést.
(#) osi hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Próbálkozott-e már valaki két primer tekrcs soros és párhuzamos kapcsolásával ?
Párhuzamos MMA 1:6 U ki 60V
Soros TIG(MIG) U ki 30V
Járható-e ez az út egy AllInOne gép készítéséhez????
(#) zbartalos válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szaisztok. Némi tervezgetés itán elkészült a nyák rajz. Csatolt képeken látható. Ha bárkinek van hozzászolósa szivesen veszem. Kb. A4-es lett a kész nyák. A MIG rész szabályzója még nincs rajta teljesen de a többi az Maci.
Üdv.: Zoli
(#) zbartalos válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok itt egy javított. Vettem a fáradtságot és bele raktam a MIG részhez tartozó cuccokat is. Köszönet érte mindenkinek aki segített ebben. Mostmár jövet a gyüjtögetés és a megvalósítás.
(#) mpisti válasza osi hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ha a két trafót sorba kötöd, az egy trafóra jutó gerjesztés megfeleződik, tehát nem csak a kimeneti feszültség lesz kisebb, hanem a kimeneti teljesítmény is. A TIG és a MIG nem ugyan az, a MIG egy lapos karakterisztikájú tápforrást igényel, a TIG pedig az MMA-hoz hasonló eső karakterisztikájút. A multifunkciós gépeknél inkább a vezérléssel szoktak variálni, a trafó minden üzemmódnál ugyan az marad.Léteznek gépek ahol 2-3 db trafó van a gépben,de inkább a teljesítmény fokozás céljából mintsem az üzemmódok variálhatósága miatt.
(#) mpisti válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Fel tudnád tenni .LAY formátumban is?
(#) zbartalos válasza mpisti hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hát ha elárulod hogyan akkor igen, ezt most diptrace alatt csináltam. Azt akár most is fel tudom rakni

macivez.dip
    
(#) zbartalos válasza mpisti hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia Mpisti. Estetleg nem tudod véletlenül hogy a maciban lévő 60APU04-es diódáknak létezik-e párja ahol az anód van a hátlapra kivezetve? Nem találtam semmit a neten, és a MIG részhez teljes hidat szeretnék épiteni bele. Köszönet előre is a segítségért.
(#) mpisti válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Sajnos a Diptrace-t nem ismerem. A második kérdésedre a válasz: úgy tudom,hogy teljes hidas egyenirányítást csak a primer oldalon is teljeshidas gépeknél lehet alkalmazni, a MACI-nál és a MACI-hoz hasonló elrendezésű gépek esetében nem.
De ebben a kérdésben a nálam tájékozottabb fórumtársak véleménye lehet mérvadó. Ettől függetlenül körülnézek,hogy olyan dióda van-e amilyent keresel.
(#) zbartalos válasza mpisti hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Diptrace elég egyszerű elrendezésű és nagyon könnyű használti, próbáld ki érdemes. 250 pontig enged a free verzió tervezni ha jól tudom. Sprint layout használja a lay kiterjesztést? Köszönöm a válaszod, remélem a többiektől érkezik majd segítség a teljes hidas kérdésre is. Köszönet érte.
Üdv.: Zoli
(#) Ge Lee válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Együtemű üzemhez miért kéne egyenirányító híd?
(#) zbartalos válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia Ge Lee. Csak kérdezősködöm és tanulok tőletek mint mindig. Sajna nem Magyar honból származok és nekem elég sok kifejezésre kell először azt megtalálnom mit is jelent. Pedig otthon ez a végzetségem csak sokmindent másképp hívunk. Egyébként csak a MIG üzem miatt gondoltam rá hogy teljes hid kellene a végére.
(#) mpisti válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A korábbi kérdésed szerint utánanéztem a diódának. Csak 16A-es típust találtam, a típus pedig: MUR1620CTR
(#) KissAttila válasza erdgab hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nos Gabi,készül a Maci, Néhány fénykép..., ha sikerül
(#) KissAttila válasza KissAttila hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
No most eggyet pihenek. Nagyon örülnék szkóp képeknek és magyarázatuknak.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok.Mint írtam,javitottam egy GYSMI 125 gépet,és egy érdekességet vettem észre a működése közben.Amikor csökkentett tápról 40V próbáltam,mivel nincs benne fojtó a kimeneten,terheltem az áram szabályzás jól működik,gondoltam rakok egy fojtót a kimenetre,és az áram szabályzás kezelhetetlen lett.Ha terheltem nem szabályzott,vagy elszált a trafó max áramáig,és a fesz is emelkedett.Mi lehet a jelenség oka?Fojtó nélkül tökéletesen működik.Engem nagyon érdekelne mi lehet a jelenség oka.
(#) mpisti válasza dara hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem telítődött be a fojtó? Talán az lehet a gond,hogy a terhelés ellenállása kisebb volt,mint a fojtó induktív reaktanciája, és a terhelés rövidzárként, a fojtó pedig terhelésként viselkedett. A fojtóban tárolt energia hosszabb ideig tartotta nyitva a visszáram diódát,mint amennyi a főtrafó ciklusideje, és a főtrafó emiatt úgy dolgozott,mintha a kimenete rövidre lett volna zárva. Ez az eset akkor fordulhat elő,ha igen magas(85-100kHz) a kapcsolási frekvencia, és a fojtó pedig 35-40kHz-hez van méretezve.
(#) dara válasza mpisti hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Értem a gondolat menetet,de miért nem raknak ebbe a típusú gépbe fojtót?Bocsánat induktivitást?Amit ráraktam 30mikrohenris volt.H vasra tekerve,nem valószinű hogy telítésbe ment.Ugyan ezeket rakom a 150A res gépekbe is.Na kiprobáltam gyári 100 mikrohenrissel is ami nagyobb gépbe volt,E65 vasra van tekerve,és ugyan ugy viselkedik.Mi lehet a jelenség oka?Még mindig nem értem hogy ebbe a típusú gépbe miért nem raknak induktivitást?Javítottam GYSMI 180A gépet,abba sem volt.Ja igen a freki 80Khz.
(#) Phile80 válasza dara hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
nem egy LM431 "figyeli" a gép kimenőfeszültségét?
(#) mpisti válasza dara hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem tudom, van-e köze a problémádhoz, de a GYS teljesen másként készíti a hálózati trafóit mint a többi gyártó. Egyrészt a középső oszlopon van 0,15mm légrés, másrészt a tekercsek osztottak, azaz a 3 primer tekercs között van a két szekunder. Ezt úgy kell elképzelni, mint valaha ahogy a csöves erősítők kimenőtrafóját készítették. A különbség annyi,hogy ennél a 3 primer párhuzamosan van kötve a két szekunder szintén, a hangkimenőknél pedig sorba vagy vegyesen voltak a tekercsek kötve. Ja, és a pr.-sz. áttétel 3:1
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ha a Dara által feltett rajz az ominózus gépé (amiről szó van), akkor aszerint nincs szekunderköri feszültségfigyelés.
(#) zbartalos válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia Erdgab. Ha torroid magra akarom tekerni a maci főtrafóját akkor mekkora kereszmetszetűre lenne szükszégem hozzá? Segítséget előre is köszönöm.
(#) erdgab válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szerintem,ugyan akkorára mint az EE65 mag keresztmetszete.Attól,hogy toroid a mag teljesítménye nem nagyobb számottevően,de majd a jobban hozzáértők megcáfolnak,ha kell.Én nem készítettem toroid magos főtrafót.
(#) erdgab válasza dara hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Sanyi,nézd meg milyen elektronika kapcsolódik a szekunder oldali két menetes (??) tekercshez és az mit is csinál,ha van valami egyáltalán ott,mert lehet,hogy ott van a kutya elásva.Van olyan rajzom,ahol ezen részen még van elektronika,hátha nálad is van.
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia Gábor barátom!
A 2 menetes tekercs utáni elektronika a ventilátor tápfeszültségét adja. A kimenetére oda van írva. "FAN"
Más funkcióját én nem látok ennek a résznek.
(#) KissAttila hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Az igert fenykepek.
(#) zbartalos válasza erdgab hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod,akkor irány a bolt.
Következő: »»   236 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem