Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   37 / 104
(#) koczka válasza Viktoria211 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Konkrétan a lészedéstől a felrakásig hogyan néz ki egy ilyen művelet?
(#) zolee1209 válasza Geda hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Az izzó és a trafó is megérkezett már, így el tudtam készíteni a lámpi mechanikáját. A lomok között találtam 60-as csövet, a régi villanybevezetőnk volt. Lepucoltam a rozsdától, meg egy kicsit kilyuggattam, és belekerült a lámpa. A végleges ventit még nem rendeltem meg, így maradt a gyenge fuvallat. Az izzó most 18.4V AC-t kap, és így melegszik fel a vas 63°C-ra... Remélem az ideszánt ventilátorral nem lesz majd ennyi maxigázon sem. Van esetleg valami ötletetek, hogy ebben a formációban hogyan javíthatnék a hűtésen? Az izzó és a cső fala között olyan 1.5mm rés van körben.
(#) Viktoria211 válasza koczka hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia. Ha gondolod tudok segíteni. Szívesen elmondom, de nem igen van időm annyi mindent leírni. Skypon megtalálsz: milerkat.
(#) xzilon hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Talan itt erdmes kerdeznem. Remelem, nem problema megkerdezni ill. a valasz johet kozvetlen szemelyes uzenetkent is.
Sajnos sms forrasztasban nincs gyakorlatom se felszerelesem, de egy ic-t profin szeretnek csereltetni.
9x9mm oldalankent 12 lab.
Tudtok ajanlani olyan szervizt ahol gyakorlottan a legjobb minosegben tudjak megcsinalni?
Ja es Bp-en.
(#) maxbp hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Tisztelt fórumozók!

Nemrégiben tulajdonomba került egy achi ir pro v2 profi forrasztó állomás, az a nagy bő igazság hogy nem sok közöm van a dolgohoz viszont szeretnék vele valamit kezdeni ha már van. Több lehetőség is számba jöhet egyrészről ha valaki tud segíteni nekem elindulni azért sem lennék hálátlan, viszont ha valakinek a szaktudás megvan csak a gép hiányzik akkor is ki tudnánk hozni valamit a dologból, csak ne álljon itt a gép!!! akár még a szükséges reball stationba is beruháznék , szóval ha valaki úgy látja hogy tudnánk valamit kezdeni akkor irjon egy privátot vagy e-mailt
(#) Viktoria211 válasza maxbp hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia! Én tudok segíteni a forrasztásban. Legalább 1 email címet írj. Évek óta javítok mindent ( tévé, telefon, DVD, stb.) Külső sirály lábú alkatrészeket ( IC, processzor) furaton át szerelt alkatrészeket és BGA alkatrészeket, csatlakozókat.
(#) SzervízMacska válasza Viktoria211 hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ott van az adatlapján, csak rá kell klikkelni a hozzászólás fejlécében a nevére...
(#) xzilon válasza Viktoria211 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Viktoria211 irtam emailt, kaphatnek valaszt. (mar vagy 1 hete)

Tovabbra is keresek valakit aki 4-el fentebbi problemara tud segitseget.
(#) imi012 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem én is építeni egy bga állomást. Jelenleg az alkatrészek vannak meg. Összeszerelés előtt szeretném kikérni a véleményeteket , tippeket , hogy mire figyeljek oda.
Alkatrészek ( ezek már megvannak) :
2 db PId szabályzó (Hanyuong NX9)
2 db hőérzékelő
2 db szilárdtest relé
1 db fűtőtest (Mold Master 220V/600W elméletileg 350-400 fokot tud)
2 db vasaló

Elképzelésem :
Az egyik PID-et használnám az alsó előmelegítésre . Itt a két szétszedett vasaló lapját használnám egymás mellé rakva őket lappal felfelé. A lapot (laptopjavításhoz kéne) hat db. tartó fűl tartaná felette. A fűtőtestet a másik Pid szabályozóval vezérelném , amit a lap felé egy x,y,z irányba mozgatható konzolra szerelném. Megnéztem a hőprofilt (egy kedves user töltötte fel ide, köszönöm neki) , elméletileg manuálisan hasonlót létre tudok hozni a szabályozón. Az alsó oldalhoz elméletileg nem lenne bonyolult kiépíteni a hőérzékelőt , valahol hozzáérintem a szigetelt felét panelhoz.De hova rakjam a felső hőérzékelőt? Elméletileg a bga hőmérsékletét kéne mérnie , de ahhoz érintkezni kéne a bga-val.. Vagy elég csak pár mm.-re rakni tőle?
Másik kérdésem az lenne , hogy ha a panel a széleken van a tartófüleken megtámasztva és felmelegítem , középső alátámasztás nélkül nem fog eldeformálódni a panel?
Mint olvassátok nem infrával próbálom megoldani , a fűtőbetét mérete pedig kb 10*6 cm-es , ami egész felületén nyomja a hőt. Szerintetek használni kéne hozzá valami takarólemezt , hogy kb. csak a bga méret legyen szabadon? (én bakelitlemezre gondoltam közvetlen a betét alá) .
Válaszokat , ötleteket , bíráló értelmes kritikát előre is köszönöm.
A vezérlők linkje :

PID vezérlő
PID vezérlő magyar yelvű leírása
(#) Szebence hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudtok mondani olyan technikát amivel megtudnám forrasztani, vagy ahol megtudnám csináltatni az LCD monitorom? Magáról a kijelzőről és a kijelző vezérlő nyákról jött le a fólia. A képen fent kapcsolódik a nyákhoz, gányolással talán még azt meg is tudnám forrasztani, de az alsó részét?? Szinte még nagyítóval is egybefolynak a beveztősávok...
(#) patexati válasza Szebence hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Felejtsd el! Azt már te nem forrasztod meg.
(#) huba válasza imi012 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Ha már újra feljött az otthoni infrás forrasztóállomás téma. Nekem is lenne egy kérdésem. A halogén égőm nyitott tükrű tehát alulról bele tud menni füst. Ma kipróbáltam smd alkatrészeket simán ki tudtam forrasztani vele. Azon gondolkozom hogy kéne elé tenni egy üveglapot, hogy ne szájon bele a füst, mert a füstöl szerintem a tükre rövidesen bemattulna.
(#) patexati válasza huba hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Szia! Ha teszel egy ventit a tetejére mi fúj akkor a túlnyomás miatt nem megy bele a füst .)
(#) Imre hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdése, hogy mi a különbség az eltérő típusjelölésű SMD kondenzátorok és ellenállások között? Erre gondolok:
SMD0402
SMD0603
SMD0805
SMD1206
(#) emmzolee hozzászólása Nov 9, 2011 / 1
 
A mérete, és természetesen ezzel együtt jár a terhelhetősége is.
A végén lévő számok mil-ben adják meg a méretét.
Tehát a 1206-os az 12mil hosszú, és 6 mil széles. Azaz 3,048mm X 1,524mm a mérete.

A 1206-os ellenállások 0,25W-osak,
a 0805-ös 0,125W,
a 0603-as 0,1W,
a 0402-es 0,0625W-os

A kondiknál a feszültség értéke szokott változni. Ezt megadja a gyártó.
(#) Imre válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod!
(#) nyakas00 hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Sziasztok

Aoyue 852A+ vagy sima 852 állomást használ közületek valaki? Mi a véleményetek ezekről?
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Nekem a+ van, de nem használom semmire, szerintem csak és kizárólag kiforrasztásra jó.
(#) watt válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Nekem sima 852-m van. Jól működik, sok százlábút cseréltem már vele, be is lehet forrasztani, csak jó flux kell és jó nyák...
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
reballing miatt ruháznék be.
Nem tudok dönteni hogy megéri-e azt az 5000ft-ot az hogy ne a potit tekergessem...
Ha nem használod semmire nem adod el?
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Esetleg megbeszélhetjük forumon kívűl, de szerintem ahhoz nem igazán jó.
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
ment mail az itt megadott címedre....
(#) SzervízMacska válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Nekem is a sima van. Teljesen profi. A nyomógombosnak nem látom értelmét, főleg nem plusz pénzért... Nagyon jól be lehet a potikkal állítani, mutatja a beállított és a valós hőfokot is. BGA-hoz viszont nem sokra mész vele. Egyebekben Wattéval egyező véleményen vagyok.
(#) nyakas00 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
szerinted miért nem jó bga-hoz? te mit ajánlanál ahhoz?
(#) SzervízMacska válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ahogy olvasgattam utána, alulról és felülről is kell melegíteni, megfelelő hőprofil alapján. Találomra elég esetleges a siker... Kérdezd Patexatit, Ő kísérletezett házilagos megoldással, ha jól emlékszem... Én letettem róla.
(#) watt válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Kicsit olvass vissza, rengeteg infó van itt...
(#) Viktoria211 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Sziasztok. Arról nem írtatok, hogy milyen panelről van szó. Pl. telefonpanelnál az alsó fűtés 160°C. A hőlégfúvó hőmérséklete pedig műanyag bevonatú alkatrészeknél 340- 360°C ( csatlakozók). Bga alkatrészek esetén pedig 360- 400 °C. De nagyobb processzorok és IC esetén a jobb forrasztás elérése miatt érdemesebb a 400°C-ot használni. És nagyobb BGA alkatrészekhez érdemes zselés folyasztószert használni. Amit az alkatrészre viszünk fel vékonyan. A túl sok sem jó. Meleg alkatrészre rácsepegtetve szépen szétszalad. Nyugodtan kérdezzetek, ha tudok segítek.
(#) nyakas00 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
bga alkatrészek esetén 360-400 fokos alsó fűtés kell???
nem tudnál valami alapos írást linkelni ebben a témában?
(#) Viktoria211 válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
szia. Nem. Az alsó fűtés maximum 160?C minden esetben . A meleg levegő hőmérséklete 400 °C.
(#) watt válasza nyakas00 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Elolvastad a topicot, vagy csak kérdezni tudsz?
Következő: »»   37 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem