Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Chip
 
Témaindító: Ardwaark, idő: Ápr 21, 2007
Lapozás: OK   3 / 13
(#) Ardwaark válasza Ardwaark hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A NYÁK tervek
(#) Ardwaark válasza Ardwaark hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A videón az látható ahogy a Propeller modul villogtatva "billentyűzi" a Nixie csövet. Egyelőre a LED villogtató programocskát használtam tesztnek....

Üdv!

Ardwaark
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
SZiasztok!
Tudok olyan kapcsolást, ahol usb-t oly módon tud fogadni, hogy bluetoothot le tudjon kezelni?
Ugy a soros port adatai bluetothon mennének bele?
Ami még érdekelne, ha ez megvan akkor pendrive-ot is olvashatna. Az jelentősen megnövelné a memóriáját.
RF modulátor is illeszthető ugye rá.
Tudok erre kapcsolást?
Köszi
(#) renesis hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Meg tudja nekem mondani, hogy egy változót hogyan tudok lementeni az eeprom-ba, majd visszatölteni? Mondjuk valamit számlálok és azt kikapcsolás után is meg szeretném őrizni.

Ezzel próbáltam:

WRITE $000, "A"

Nem nagyon ment. Bármelyik programrészbe írtam be, nem fogadta el.

Köszönöm előre is.
(#) kameleon2 válasza renesis hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Az egzakt választ nem tudom, de most töltöttem le a femtobasic-et egy propellerbe - tesztként. Annak a forráskódjából ki tudsz indulni, mivel van "SAVE" parancs is, ami az eepromba ment. Csak a parallax oldaláról letölthető femtobasic.spint kell átnyálazni.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem nagyon pörög a fórum, de hátha....
Úgy vettem észre, hogy a PIPI féle propeller board egészen jól teljesít Bővebben: Link de meg vagyok lőve, mert sok spin nem 5MHz, hanem 10, 20, 40, 80MHz-es kvarcot igényel. 40MHz-ig még nem is lenne gond, de 80MHz-est hol tudok beszerezni olcsón? Nincs valakinek tippje?
(#) kameleon2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Válaszoltam magamnak. Az órajelet a belső szorzóról nyeri, nem ez volt a gond.
(#) Korben válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Pörög az a fórum, csak kevés ember foglalkozik szegény prop-al
A kavics problépet meg nem értem: „de meg vagyok lőve, mert sok spin nem 5MHz, hanem 10, 20, 40, 80MHz-es kvarcot igényel.”
Csak 5Mhz-es kavics kell neked! Az órajelszorzás belső pll-el megy.
Programban a következő:

CON
_clkmode = xtal1 + pll16x
_xinfreq = 5_000_000

6,25Mhz-es külső kavics a max, amit 16x-os pll-el érdemes szorozni.
(#) kameleon2 válasza Korben hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszönöm. Időközben én is rátaláltam a helyes ösvényre. Te is használsz propellert? Én már 5-6 áramkört kezdtem el egyszerre tervezni vele, mert szinte minden eddigi munkám a PIC-ek korlátai miatt akadt meg. A P8x32 pedig hihetetlenül rugalmas és szinte szétverhetetlen. Kiderült, hogy amihez a magas órajelhez kerestem megoldást, nem az órajel miatt nem ment, hanem más panel kellett neki - amin van SRAM is -már csak azt nem tudom 512k-s SRAM-ot honnan vegyek, pedig vaghy 20 cég kínálatát végigböngésztem.
(#) HERC válasza Ardwaark hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Üdv az uraknak!

De jó én is egy nixie csőves órát építek propi chipel.
igaz nekem nyákom még nincs hozzá.Mert egy nagyobb
projekt része és még pontosan nem tudom mekkora lehet maga a nyák mérete.viszont egy multiplexelős programom már van a propihoz.A séma szerint én
(most nem bizos hogy pontos az adat)TLP127 optocsatit használok az bekapcsol már 3.3 volton és
bírja a a nixie áramát.Nekem egy propeller proto usb panelom van már végigcsináltam az összes demot is.
Nem nagy kunszt volt hozzá megépíteni a dolgokat.
Megvettem a Kónyai(asszem) féle könyvet is tömör
jó könyv abszolut betekintést ad a dolgokról.
Nekem ebben az egészben csak egy dolog nem tetszik.
Nincs bit méretű változó ugyhogy a bit szinten kacifántos bármit is mahinálni.Meg a memóriába LONG-ként tárol úgyis mindent ugyhogy nem valami memóriasporolós a cucc.
Különben megjelent a propeller IDE-nek egy új verziója.
Van benne pár új minta is.
Különben meg nagyon jó ötlet volt hogy próbálták
az oop nyelvekből átvenni az egységbezárás(betokozás) fogalmát hiszen igy minden spin lehet része a teljes programnak.Nekem is igy van a multiplexer része azt meg majd még eldöntöm hogy külön COG foglalkozzon e a dologgal vagy sem.
Marha jó hogy vettem egy sal-os 5 gombos infrás távot.És a hardverkiépítés csak annyiból állt hogy feldugtam a tüskesorra egy infra vevőt egy ellenállással és már lehet is foglalkozni a programozással.
Ugyhogy szerintem terjeszteni kell a propellert mert nagyon jó.Igaz hogy drága de nézd csak meg AVR vagy PIC szinten ami kb ennyit tud mint a propi az kb ennyibe is kerül.
Ardwaark:ha érdekel a spin kód majd feldobom.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Magad uram, ha szolgád nincs... Én ugyan nem Nixie csöves órát építek, hanem nagyobb fá(k)ba vágtam a fejszémet. Most már az egyik projektem kezd alakot ölteni. Több LCD kijelzőt is teszteltem propellerrel. 14 szegmenses 8 digitest- ezzel volt a legtöbb bajom, mert kevés a lábszám az összes digit meghajtásához és az egyéb funkciókhoz. Chipcad-es kijelzőkről van szó. Ennél elakadtam a nagy méret és az előbb említett problémák miatt. 2x16-os kijelzőt párhuzamos módban kitűnően meghajt, 1x16-ost szintén. Legjobb lenne valami i2c -s vagy spi buszos megoldás, de propellerrel nem találtam ilyet.
Addig is egy kis video az 1x16-ról. Bővebben: Link A kis élcsatlakozóval meggyűlt a bajom, miután a harmadik láb is letört forrasztás közben, de mint a képen látható - csináltam hozzá stabil szalagkábelt 1,5mm2-es sodrott rézkábel ereiből és átlátszó öntapadós füzetborítóból
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
hát akkor nem jól kerested..
a parallax oldalán a propeller object exchange
oldalán van olyan hogy protocols na ott aztán van minden 1wire spi i2c ...
de a propi IDE ben is van spi bár az kicsit bonyolult én a 74595 shiftregel kezdtem..egy kis nézegetés után nem bonyolult rájönni hogyan kell a lábakat mozgatni hogy abból valamilyen protokoll legyen (olvasni már kicsit bonyolultabb)
nekem egy EADOG-L (vagy talán M) kijelzőm van hozzá de sajna még nem volt alkalmam nekiugrani.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia! Néztem én is az EA kijelzőit, de egy 800 Ft-os 1x16-hoz képest irreálisan drágának tűnik. Mellesleg ezekkel a párhuzamos LCD-kkel is meggyűlt a bajom, mert eredetileg soros kijelzőt akartam, de azokról egy fia rajzot sem találtam, szoftvert igen, kivéve a gyári parallaxot, de azon mégegy propeller csücsül hátulról, egyébként ugyanolyan párhuzamos 2x16 mint ami az asztalomon hever. Egyedül a párhuzamos kijelző bekötése szerepelt az egyik spin-ben amin egyáltalán el tudtam indulni, mert nekem - hülyegyereknek való rajz volt: P8 láb, D0 stb... Sok sikert, kiváncsi vagyok a fejleményekre, addig is marad a nyák újratervezés, új előlap stb, de legalább már a lábak száma elegendő. Jobb lenne tartalék is, de ahhoz kellene az i2c, vagy az spi. Hogy ne legyen annyira rébusz amit írok: Egy különleges modult építek, ami 3 nyákot tartalmaz. AZ egyik kész, jelenleg alkatrészekre vár, addig a másik kettőt finomítom.

A képek (jogvédelmi okokból) törölve lettek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) Korben válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Néztem a képeket amiket felraktál. Az "rs485png érdekes", nem véletlen 1db SN75176 vagy akár ADM483?nak kéne rajta csücsülnie? Hmm... bár lehet ezen meghajtó áramköröket nem igényli a project. Használhatsz "I/o" bővítőket ha kevés a láb, illetve "bus" rendszerben dolgozva a "chip select" lábak használatával áthidalható lenne a probléma. Felraktam 1 linket neked. Az egyik kedves barátom oldalára irányít. Ott a "Pico Plc" nevű programot, ha letöltöd , gyorsabbá teheted a rellés logikai propeller programozást. Remélem tudtam neked segíteni. Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Korben hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget. A helyzet az, hogy az RS 485 az egyetlen - más gyártó által már elkészített panel - azért nincs is fóliarajza. Gyakorlatilag innen indult a fejlesztés 8 éve...
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Ezek a képek mivel készültek különben?
eagle vagy solidworks vagy a 3.?
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia!
Eagle +3D. Most kísérletezgetek az EA Up-al.
(#) HERC hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Megjelent a Propeller Tools 1.3
nincs benne sok új dolog
Csak gondoltam szólok.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm - már napi szinten használom.
Időközben elkészült a saját vezérlőm 2.0 verziója is propellerrel:csk1
Úgy tűnik hiánypótló, mert a működő prototípusok is elkeltek. Alig marad mindig annyi, amivel továbbléphetek a szoftverekkel
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Jól néz ki !!Gratula!!!

Ugye milyen jó ez a micro?
Nekem sajnos csak porosodik valahol a
proto board-om rohadtúl nincs időm vele foglalkozni.
csk1? Ez nagyon jó olyan mint a csillagkapu-ban a csk1?
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Igazából a CSK1 egy titok. Ketten tudják a világon mit jelent.
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Üdv!

  1. PUB SHIFTOUT(Dpin, Cpin, Mode, Bits, Value)
  2.     dira[Dpin]~~                                         ' make Data pin output
  3.    outa[Cpin] := ClockState                             ' set initial clock state
  4.     dira[Cpin]~~                                         ' make Clock pin output
  5.                      
  6.    
  7.  
  8.    if Mode == 4                'LSBFIRST
  9.        Value <-= 1                                       ' pre-align lsb
  10.       repeat Bits
  11.         outa[Dpin] := (Value ->= 1) & 1                 ' output data bit
  12.          PostClock(Cpin)        
  13.  
  14.     if Mode == 5                'MSBFIRST
  15.       Value <<= (32 - Bits)                             ' pre-align msb
  16.        repeat Bits
  17.          outa[Dpin] := (Value <-= 1) & 1                 ' output data bit
  18.         PostClock(Cpin)

Remélem te értesz ehez mert van pár dolog amit viszont én nem értek.
ez a libben lévő spi_spin.spin kivágott részlete
nézzük az MSBFIRST sort
az világos hogy ez egy shift right művelet 32 - Bits szer
tehát a Value mindenképpen egy long? és ha nem az?
automatikus tipuskonverziót hajt végre?
következő érdekesség a repeat után az outa
(Value <-= 1) &1 az addig világos hogy rotate de ez
az értékadás hogyan történik az outa-n?
az világos hogy a propi big endian de akkor minek a shift azért mert az outa-n pont fordítva kerül a kiolvasás?az lsb felől kezdi és bitenként adja az értéket pont ami a végén áll és kész? és minek a végére az az és 1?hiszen az eredmény nem változik ha
Value 0 akkor az eredmény is az ha pedig egy akkor meg 1 mi ennek az értelme?
Kérem szépen valaki magyarázza ezt el.
(#) kameleon2 válasza Korben hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
SZia! Éppen az a lényeg, hogy lehet az általad megadott meghajtó áramkör is az "RS485" - egyébként kommunikációs illesztő panelen - de kár KNX illesztő, vagy DMX is. A PicoPLC-t próbáltam feltenni, de valamiért nem sikerült, azóta nem kínlódtam vele.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
SZia! Másodszor kellett leülnöm a gép elé - zajlik az élet közben. Tehát a lényeg: Az obexről töltötted le a spin-t? Mennyi leírásod van a propellerhez, mert én már szépen letöltögettem jópárat. Ennek megfelelően igen ez a 15. sorban egy bitenkénti shiftelés balra (<<=) a 17.sorban egy bitenkénti forgatás balra (<-=). A 17. sorban out művelet történik a Dpin nevű lábra (korábban a definícióknál meg van adva melyikre - ez most nem látszik) majd a rotált értéket (Value) küldi ki a ciklusnak (repeat) megfelelő mennyiségben (Bits változó). Az &1 a végén szerintem jelölő bit, ha esetleg 0 lenne a tartalom meg tudd különböztetni a semmitől. Ebben nem vagyok biztos, de a zárójel után van, vagyis a rotálás után adja hozzá. Én LED-eket tennék a kimenetre és szépen letesztelgetném, hogy helyes - e az elgondolásom Ez egy soros üzenetsor, egy távirat. Az, hogy ez mekkora azaz byte, word, vagy long az a Bits változótól is függ szerintem. De sajnos pont ez a része amiben gyenge a tudásom. Az elején a dira parancsnál adod meg hogy az adott - például dpin nevű láb kimenetként viselkedjen a két hullámjelnek megfelelően, azaz a felső bitekkel foglalkozzon csak.>>>
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ez a cucc az 1.3 verzió library könyvtárában van mint
Spi_spin.spin
Én ezt az alap elgondolást szeretném
megvalósítani az eadog spi-s kijelzőmhöz
specifkusan csak ezt a sort hogy
Value ból hogyan csinál 0 vagy1 et érteni kéne.
Mert ugyebár a legkisebb értelmezhető adat a byte
és az a kérdés hogy egy kimenet hogy értelmez egy
byte vagy nagyobb változót.DE azt hiszem adtál egy ötletet írok egy progit ami egy byteot forgat ki egy ledes lábra és csak egy 1 -est rakok bele plusz nézem mikor hol van az 1es mondjuk vga-n.És akkor kiderül hogy az elején vagy a végén van 1 akkor világít a led vagy esetlegesen valami összeadás útján történik.
Megvan a (asszem) Kónya féle könyv"ecske" meg ami a IDEben van ez kb pont elég is. de ha tudsz még valami magyart az jól jönne.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
Ezt ismered? Propellerről - Megnézem én is azt a lib-et! A legtökéletesebb eszköz egyébként a LED-es tábla. nagyon sokszor segít, hibajavításoknál is. Én fogtam egy raszteres próbapanelt és 1206-os smd ledekkel felpakoltam. Így ha valamit tesztelni kell - ez az első... Arra vigyázz csak, ne terheld túl a propellert! Nekem sikerült ellőnöm egy lábat. Mivel izolált, csak az szállt el - de nincs bosszantóbb, mint egy 99%-os vezérlő. Mindene megy - csak az a ki/bemenet nem !
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ja az nem gond van usb protoboardom hozzá
meguntam már az állandó próbapanel csinálgatásokat
bár rtc stb.. igy is csinálni kell hozzá de legalább az usb a vga a tápok meg a kristály az tuti egy ilyet:
proto board
meg megvettem hozzá a vga készeletet.
vettem egy tüskesort és körbeforrasztottam az ict
most minden i/o egy tüske és ahoz van egy ledsorom.
Különben kipróbáltam egy nagy hülyeség a spi_spin
balra rotate van benne ugyebár és tölti fel 0 kal.DE!
az i/o láb csak akkor reagál ha legelső helyiérték 1!
tehát a jobbra lévő amint elkezdesz rotálni az azonnal 0 ba vált és úgy is marad.Nem küld ki semmit csak a
jobbra rotálásnak van értelme.
Gondolom jól megnézte az aki ezt írta.
Az és 1 nek meg aztán semmi értelme.
Ezt az oldalt ismerem ebből indult ki az egész.
Dr Kónya László féle könyvet vettem meg az kivesézi a dolgot bár ilyen részeltekbe azért nem megy bele.
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
SZia!
Egyet kell értenem, jobban jár az ember a kész boardokkal - egy kivételt tudnék mondani: a Pipi féle panelt. Az amit tőle vettem, jó áron és nagyon használható. A könyv sajnos olyan amilyen nem több mint egy fordítás. Azért linkeltem be neked magát az oldalt, mert sok szoftver is van és leírások, libek. Nagyon hiányzik egy jó példákkal illusztrált könyv a témában! Apránként rájön az ember - mert muszáj, de a meglévő szoftverekből többet lehet tanulni a tesztelgetésekkel, csak sok idő.... Apropó találtam egy terminalbox vagy propellerbox névre hallgató terméket Itt - azonban az oldal nem működik - Van esetleg ötleted, hallottál róla?
(#) HERC válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem ezt nem ismerem.
De viszont rájöttem miért ilyen ez az egész..végre...
Mert bármit csinálsz a rotate az longban működik
a shiftel előreteszi a bájtot a long elejére
és onnan rotate-olja be a végére úgy viszont már van
értelem a rotate-left-nek.
Mondjuk ez érdekes hogy ha byte vagy word
a változó akkor is longkét rotate-ol.
(#) bankimajki hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok, valaki nem tudja véletlenül hogy mikor fog megjelenni a P8X32-es kontroller utódja. (Ami elvileg már 64 I/O-val fog rendelkezni. És még pár egyéb dologgal. ) Mert venni szeretnék, de ha még sok idő mire kijön, akkor beérem a 32I/O-verzióval is.

Üdv.: Miki
Következő: »»   3 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem