Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   327 / 607
(#) reloop válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szia! A beméréshez adj némi támpontot, milyen paramétereket kell vizsgálni?
(#) Alkatel válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia, nem grafikonok kellenek, nem mérési jegyzőkönyv, csak 1 vélemény, hogy gerjed-e, jól működik-e, alkalmas-e gyártásra.
(#) elektrorudi válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Nem azért mondom, de....
- Ha a "haver" nem ért hozzá, akkor ne akarja sorozatban gyártani!!!
- Ha a "haver" buta hozzá, és ennek ellenére sorozatban akarja gyártani, akkor fizessen meg valakit a fejlesztésért!!!
Ez persze csak magánvélemény.
(#) Alkatel válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 25, 2012 1 /
 
A haver tök hülye hozzá. Engem megbízott a fejlesztéssel és megfizet. Én adnék ingyen néhány panelt kipróbálásra olyannak. aki tényleg megépíti és elmondja a véleményét nekem. Szerintem a tök hülye a legalkalmasabb a gyártásra. Nem ért hozzá, teszi a dolgát, elég, ha csak tud forrasztani. Szemrevételezi és ha jónak ítéli mehet eladásra. Ha rossz, vissza kapja, kicseréli, eldobja. Igy működik a piac. Korábban a TDA 2003-asokat gyártott több 100-at és csak 3 db -ot kapott vissza. Egyéb kérdés?
(#) janimester válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Arra való a google hogy hogy leírásokat és információkat gyűjts egyes alaktrészekről , meg létezik már datasheet catalog is ! Azért azt megnézném hogy több száz panelt eladott mikor más a sokkal komolyabb szintű erősítőkből nem képes eladni 10db-ot sem.
(#) 1984white hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem merült fel a tda7294 el kapcsolatban.

Egyik: Sajnos nem működik a vele készített erősítőm. Elképzelhető hogy túl lett melegítve? Átnéztem már ezerszer mind a panelt mind a rajzot és ezek jók.

A másik: Ha szalagkábellel kivezetem az ic-t a bordára az nagygond? (5cm ről lenne sző)

Egyelőre panelen van az ic, ez az első ic-s erősítőm.
Tranzisztoros erősítőkkel foglalkoztam eddig, szóval nem most kezdtem, és ezzel a könnyebbel most megszívtam . Bezzeg a quad405 az mindig sikerült. Érdekes.

Ha tudtok segítsetek legyetek szívesek hogy mit érdemes megnéznem. A nyugalmi áramom nagyon kevés, ezért gondolom hogy szétégett az ic
forrasztás közben.

A hiba se kép se hang.

Köszönöm! Üdv!
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Jan 26, 2012 / 1
 
Szia! Az alacsony áramfelvételt okozhatja (a meghibásodáson kívül), hogy az IC készenléti állapotban van. Erről meggyőződhetsz, ha rámérsz 9-es és az 1-es lábra (ami általában a GND). A 9-es lábon +3,6V feszültség kell, a bekapcsoláshoz. Bővebben: Link
A 10-es némítás lábnak is hasonlóan feszültséget kell kapni, hogy az erősítő megszólaljon, de ez már nem változtatja a nyugalmi áramfelvételt.
A 9,10 lábakon természetesen lehet nagyobb feszültség is egészen a pozitív táp mértékéig.
Szerk.: a szalagkábeles toldással működni fog, de nem szerencsés megoldás, ha mód van rá inkább kerüld.
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszönöm!

Megnézem és visszajelzek. Üdv!
(#) Alkatel válasza janimester hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
EBAY Anglia
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Üdv!

Meglett a hiba. Gnd kontakhiba volt az 1 lábra menő vezetősávnál. Végigcsipogtattam a lábakat szakadásmérővel és így meglett a gond. A cín nem fogott rendesen a panelra azon a helyen.
Eddig rajzoltam a paneleket, most először próbáltam fotózni és ez lett.

Köszönöm a hozzászólást!
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Kedves Fórumtarsak!

Egy tda7294 es erősitő megépitése előtt állok. A kérdésem a következő lenne

sima nem hidalt változathoz hány V táp kellene, hogy az erősitő ne legyen 60W szinusznál komolyabb?
(#) 1984white válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!

Én egy átalakított pc tápról hajtom. 2x25v ot tud a táp.
Ezen a feszültségen olyan 80w körül szól zenei teljesítményen, és hallani nem hallom hogy torzítana.
Színuszosan nem tudok mérni mert nincs műszerem. Ha legalább ennyi feszt adsz neki, akkor tuti jó lesz.
Amúgy néztem próbaképpen 2x46V al is.
Még úgy is szólt szépen, de 40V nál nem nagyon szabad/szoktak több feszt adni neki a hálózati ingadozások miatt.

Üdv!
(#) david91 válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hali!

Attól függ, hogy mekkora impedanciájú hangsugárzót szeretnél vele hajtani. P = U^2 / R képletből kiindulva: 4ohm esetén +-15,5V ; 8ohm esetén +-21,9V. De a végfok nem vezérelhető ki tápfeszig, szóval ezek fölé kell menned kicsivel. Valamint terhelés közben esik is a tápfesz, ezt sem árt belekalkulálni.
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor beszerzek 2x24V os trafót és az biztos jó lesz. Persze kb 300W os lesz.

Közben megszülettek a nyomtatott rajzok, persze meg kell emliteni, hogy nem saját erőből.
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Lemaradt az előző hozzászólásból.

Köszönet bél fórumtársamnak a rajzokért, a rajzon javitva lett a mute láb és a gnd rövidzárja tüskéhez alakitva ami kapcsolóhoz megy.

Ha valaki látna valami hibát kérem irjon.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia! Beültetési rajz nélkül csak tippelni tudok. A pozitív tápoldali elkó szűrő elhelyezése nem szerencsés, a testhez vezető sávjába csatlakozik a bemenet teste.
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Itt a beültetés. Bocs kimaradt.

TDA7294-1.pdf
    
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ezt sokan utánépítették, biztos lesz aki reflektál. Alkotó és Bassmester fórumtársak nyáktervei sokkal átgondoltabbak, itt a témában némi böngészéssel megtalálod őket. A testvezetés csillagpontos kialakítása elvárható követelmény :yes:
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm a választ, utánnanézek.
(#) mmajka hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Egy adag böngészés után találtam egy tervet Alkotó fórumtárs munkái közül. Ez jobb lenne szerinted?

Az lenne a legjobb ha biztosan működőképes tervre tennék szert.

Az előző nem működne rendessen?
(#) 1984white válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszönjük ezt a rajzot!

Nekem biztosan jó lesz.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Megkerestem Bassmester-ét.
Amit linkeltél abban búgás lehetőségét látom. Szűrés szempontjából sem kedvező annak az elkónak az elhelyezése.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Arra azért felhívnám a figyelmet, hogy az enyémben nincsen standby/mute funkció, viszont csillagpontos a GND, nem búg, nem susog. A védelem részét ebben a formában már nem javaslom noha jól működik, de érdemesebb volna zéneres-NPN tranyós áteresztővel stabilizálni neki a 12V-ot, mert a 40V-ot már a gyengébb stabok némelyike már nem szereti. Én már nem foglalkozom szimpla TDA-val, de ha valakinek van kedve, áttervezheti.
(#) mmajka válasza 1984white hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
melyiket gondoltad megépiteni?

Úgy döntöttem próbára összerakok egyet a kit másolatából, az a kis panel meg a 4 eu nyi alkatrész nem fog csődbe vinni. Ha nem lesz jó akkor bontás.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nyugodtan rakd össze Sokan megépítették. Csak jelezni akartam, hogy van már jobb is. A sajátomat nem illik dicsérnem.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Igazából szemezek Alkotóéval is. Nekem az a lényeg, hogy külön lapon legyen a védelemtől meg mindentől. Esetleges halálozás esetén gyors egyszerű és fájdalommentes legyen a csere (komplett lap). 6 éves unokaöcsi tud csoda dolgokat a potméter tekergetésével. Azért lenne lényeg, hogy 60W tól többet ne tudjon. Ja meg régi poros MNC ket hajtana.
A lényeg olcsó egyszerű és a célnak megfelel.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Az MNC hány ohm-os? Ajánlanék tápfeszt.
(#) janimester hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok két nap reggeltől estig tartó kézzel tekercselés és megvan a trafóm primer tekercse Még a szekunder nem lessz semmi a maga 2.5mm2-el amiből rá kell férnie még kb. 80 menetnek. Ha minden beválik akkor 500w-ot fog tudni legalább így pont elég lessz a két híd 7294 végfokhoz
(#) DJmike válasza janimester hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Üdv!

Nagyon komoly, főleg a kézzel tekerés. Én is kézzel tekertem, mikor javítottam a hangszórókat Megmondanád nekem, hogy huzalt hol vettél?
(#) ECL82 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok, elviekben lehetséges lenne a TDA7294-es IC felhasználása olyan módon, hogy egy kapcsoló segítségével lehetne váltani a hidalt mód és a sztereó mód közt? Tehát egy dobozon belül lenne 2 IC mono kialakításban, így ebben az üzemmódban sztereó lenne, s a kapcsoló átkapcsolásával pedig híd módban menjen a két IC?
Következő: »»   327 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem