Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   326 / 607
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Janimester jól látja, kár volt az izzót elhagyni élesztéskor, sőt a biztosíték kihagyását is sajnálhatja
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Megmértem mind a négy ic-t és itt az eredmények a 8-as láb és a negatív kivezetés felé de egyiknél sem vezetett a kimenetek ill a borda fele. Bal híd bal ic - 511R jobb ic 1600R - (ennél jött fel a vezetősáv) , jobb híd bal ic 512R jobb ic 513R. Meglehet hogy az 1600-as értéket is azért kaptam mert befolyásolja az eredményt az hogy semmi nincs rákapcsolva arra a lábra. Ezekszerint van rá esély hogy maximum csak az az egy ic ment tönkre ? :no:
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ezeket az értékeket a 8. és a 15. lábak között mérted?
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem a 8-as és a hangszóró kivezetések között.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 / 1
 
Ok. Mérek majd a sajátomon, összevetésnek jó lesz.
(#) lacek29 válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 / 1
 
Ennek elvileg mennie kell!! Én is megcsináltam,semmi gond vele.Nem fordított tápot kapott véletlen a Nyák???Mondjuk azok a forrasztások nemtúl meggyőzőek Nézd átőket,nem-e ott lesz a gond.
(#) janimester válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Neem ennyiire nem vagyok kezdő hogy fordított tápot adjak neki de holnap majd nekiugok a projekten mára elfáradtam Reloop köszönöm szépen hogy megméred nekem . Amúgy én szakadásvizsgáló módban kaptam ezeket az értékeket.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Nem túl jó hír, még Mohm tartományban is szakadást mérek, mérőcsúcsok felcserélésével is (8-14 között). Ezen töprengeni kell kissé.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Dióda vizsgálóval szerencsére stimmel, egyik irányban szakadás, másikban félvezető átmenet.
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Köszi értem ,esetleg tudnál csinálni pár éles képet a nyákodról ha szépen megkérlek ?És elküldenéd az email címemre ha van hozzá kedved? skyline1999 kukac citromail hu Most neki is állok átnézni tüzetesebben hogy mi a hiba mert mindkét panel totál ugyanezt csinálja. Szerintem benéztem valami alkatrészt amit mindkettőnél elbaltáztam.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szívesen küldök képet, de más nyáktervet használtam. Ez tökéletesen megmutatja a helyes beültetést. A félkész munkádon a kondikat átnéztem, rendben voltak. Az ellenállás színkódot nem tudtam visszafejteni, de hibás érték nem okozhatja a drasztikusan nagy áramfelvételt.
Indítsd el áramkorlátozóval, egyből látni fogod melyik oldali táp nem áll fel, illetve a kimeneten lesz-e rendellenes egyenfeszültség.
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Köszi, egyébként a 470nf-os kondit kivettem a jobb ic-ből és a kimenetre már nem küldte ki a teljes tápfeszt hanem csak 15-20v-ot .Megpróbálom az áramkorlátos módszert is.
(#) Bassmester válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Nálam így nézett ki összerakva egy komplett végfok. Konkrétan mire lennél kiváncsi a fotón? A beültetés a LAY-on is egyértelmű, a nyák pedig dettó ugyan az.
(#) janimester válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Konkrétan csak egy összevetést szerettem volna tenni. Már levettem a hűtőbordáról is az ic-ket de még mindíg ezt csinálja.. ha nem adok neki föld-et akkor hirtelen bekapcsolásnál teljesen felmegy a fesz a kimeneten majd szépen fokozatosan lecsökken nullára.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Mit jelent az, hogy nem adsz neki földet?
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Megpróbáltam kiszűrni melyik pólus okozhatja a hibát tehát úgy indítottam hogy egyszer lehúztam a +-at majd a negatívval majd a föld-el is eljátszottam ezt amely alapján betájolhatnám a hibát.. de már nem kínlódok vele.. visszaforrasztom az előző mikroshop-os panelbe a cuccokat azt majd írok mi sült ki belőle. (előtte abban működött tökéletesen minden).
(#) 1984white hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy sima a tda7294 ic ből készített erősítőmnek jó e egy sima graetz es táp.
Egy trafó-graetz majd a pufferek vannak egymás után.

A kérdésem arra vonatkozna hogy elég e így, vagy szűrésnek kellene még bele valamilyen nf es kondi.

Köszönöm a választ előre is.
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia! Adj egy linket, milyen tápra gondolsz. A nF-os kondik helye az IC közelében van, a nyáktervek többnyire tartalmazzák.
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
A tda gyári kapcsolásárol van szó. (7294)
Valóban rajta van 2db 100nf a tápágakon.
Csak az lett volna a kérdésem hogy érdemes e a tápegységbe külön is tenni nf kondit.

A táp kapcsolása nagyon egyszerű. Trafó - graetz - puffer kondik.

Köszi!
(#) Bassmester válasza 1984white hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Trafós tápnál nem fontos, de ha teszel abból nem lehet baj, főleg ha a feszültség tűrésre is odafigyelsz.
Ilyen célra legjobb a 100n/50V -os kerámia X7R (smd 1206) kondi, a puffer elkók lábai közé forrasztva.
(#) skero válasza janimester hozzászólására (») Jan 23, 2012 / 1
 
Tessék. Bár nem hiszem ,hogy ez segít.
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Az a fehér micsoda? Öntapadós papír?
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Igen ,de nagyon erős és bírja a hőt is. Amúgy is sok J energia kell ,hogy akár egy sima is kigyulladjon.

PICT0002.JPG
    
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Frankó
Én régebben rá szoktam vasalni zöld háttérrel, hogy "gyáribb" kinézete legyen és lehessen villogni vele
... manapság már nem tökölök ilyesmivel.
(#) Death01 hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Üdv.
Most valószínűleg hülyének fogtok nézni,de ha egy nyákterven megvan adva a vdc+ vdc- és a ground,akkor a vdc+ a tápfesz pozitív oldala,a vdc- a tápfesz negatív oldala a ground-ot pedig a fémburkolatra kell kötni h le testelje?

Válaszotok előre is köszönöm
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Üdv! A tápnak így kell kinézni.
(#) janimester hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Üdvözlet az uraknak!
Megoldódott a végfokjaimon a kimeneti egyenfesz Újra megépítettem a mikroshop-os nyákokat majd mindent átraktam az előző panelból ebbe és működött első indításra. És az összes ic tökéletesen működik 0-alapzajjal (akármilyen közel tettem a fülem a hangszóróhoz semmi búgást nem tudtam észlelni ) Pedig már én is megvoltam győződve arról hogy ezek már halott ic-k de már én is tudom igazolni hogy ezek mindent kibírnak
(#) Alkatel hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok. Egy haverom megkért, hogy tervezzek neki nyákot TDA 7294-hez és TDA 7264-es ic hez. Adott fénymásolt fotókat a beültetett nyákokról, amit átterveztem. A kérdésem az lenne, hogy van-e valaki aki épp most akar építeni ilyen végfokot. Kipróbálásra adnék panelt ingyen, ha rövid időn belül beülteted, beméred és beszámolsz az eredményről. Érdekel valakit? Ide üzenj privátban.
(#) Bassmester válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Miért volna erre szükséged? Nem vagy biztos a terved hibátlanságában? Ezek olyan egyszerű áramkörök , hogy pár perc alatt le lehet ellenőrizni egy komplett nyáktervet.
Egyébként van fent néhány megbízható nyákterv, ha esetleg "biztosra" szeretnél menni.
(#) Alkatel válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
A nyák tervek valószínűleg jók. Én a gerjedési problémákra gondolok elsősorban az analóg technikában kevés tapasztalatom van, inkább a vezérlés technika a fő profilom. Nem akarok beégni, ha a haver sorozatban gyártaná és bármi probléma lenne például a huzalozással.
Megjegyezném, Én ezt azoknak ajánlottam, akik épp most szeretnének összedobni egy ilyen végfokot és nem olyanoknak, akik hasonló kérdéseket tesznek fel.
Következő: »»   326 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem