Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   20 / 125
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
VIM, miután aludtam rá, szöszöszödés tényleg csinálhat ilyet az agyam szerint is: Azaz nagyon hamar túlmelegszik az előfűtés miatt ha koszos/szöszös a termosztát.
Ettől függetlenül szerintem most csak olyan hideg van, hogy még a macska is eltörik a kanyarban.

Ugyanakkor mindenkinek felhívom a figyelmét két dologra:
1.) A hagyományos FÉG cirkó és MMG termosztát kombóban ott van direktben a fázis is és a nulla is, bármennyire "gyengeáramúnak" néz ki az a szerencsétlen termosztát!!!
Tehát VIM nem viccből írta az áramtalanítást...
2.) Cirkóban/fűtésben normális ember nem akkor csinál "innovációt" amikor marha hideg van, és/vagy várható másnap. Inkább nyáron/ősszel van az idénye...
(#) Gafly válasza airotkiv hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Hát, ettől függetlenül egy okos termosztát (ami azért tud 230V induktív fogyasztót kapcsolni) nagy valószínűséggel megoldaná a problémádat. Ha megnézed hogy hány "drót" van bekötve a hagyományos termosztátodba és az egyenlő kettővel, akkor szinte biztosan tényleg...
Valamint olvasd el megint a korábbiakat is
(#) VIM válasza airotkiv hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Szia! Ez nagyon úgy néz ki, hogy el van kötve valami a termosztátnál. Nem kell, hogy neve legyen, de típusszáma az igen. Abból vissza lehetne keresni a bekötési sémát. Ha még sincs ilyen, akkor készíts róla képet és talán abból kiderül, hogy mi a probléma. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy az éjszakai csökkentett hőmérséklet aktív.
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Idézet:
„Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy az éjszakai csökkentett hőmérséklet aktív.”

Is
(#) airotkiv válasza Gafly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A Q7 (nem RF) tájékozatójában az volt (olvastam ), hogy tud 24 és 230 V-os fogyasztót is, olyat szeretnék. Teljesen úri érzés, hogy nem kell állítgatni, amikor kelünk-fekszünk-dolgozuk. Jövőre meg megvesszük hozzá az új kazánt is. Szóval a mostaninak mindenképp mennie kell.

Kedves VIM, ez egy darab fehér doboz egy tárcsával, a tetején résekkel, semmi több Ha majd kicseréltük, és még érdekel valakit, lefotózhatom, de megszíveltem a tanácsot, hogy fázisba kötött drótot nem rángatunk, és én nem fogom szétszedni most. Inkább újra elolvasom este a topicot
(#) Gafly válasza airotkiv hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Csak nem valami ilyesmi ?
(#) airotkiv válasza Gafly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
De, nagyon hasonló. Este lefényképezem
(#) airotkiv válasza Gafly hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Na kérem, elindultam Gafly linkjén, és megtaláltam. És most igen hülyén érzem magam...

konnektor termosztát a szobánkban

Csak persze ezen nincs dugalj, hanem a falba van kötve.

(#) Kari20 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Szomszédomnak van egy computherm q3-as szobatermosza egy gondja van vele rosszul méri a szobahőmérsékletet.
16 fokra van állítva a hőfokot viszont a termosz 14-et mutat, a szobahőmérő pedig 16 fokot mutat.
A termosz működése jó mert 16-ra felfűt meg ki is kapcsol csak rossz hőfokot mutat.
Mi lehet a baja?

Köszönöm
(#) moele válasza Kari20 hozzászólására (») Feb 3, 2012 / 1
 
Szia !
Szed le a tetejét és bal oldalt a termisztor közelében találsz egy trimmer potit. Csavarhúzóval finoman lehet állítani a mért hőfokot. Tegyél mellé egy hőmérőt és addig állítsd amíg a kellő hőfokot mutatja. Mást nem állítasz el, tehát a többi funkció marad !
Üdv.: moele
(#) Kari20 válasza moele hozzászólására (») Feb 3, 2012 / 1
 
Köszönöm a segítséget sikerült megoldanom!
(#) godaz hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
godaz válasza VIM hozzászólására.
Köszi az információt. A vezérlő dobozomon KEB 160 D1 típus van feltüntetve, TUNGSRAM gyártású. Ez melyik általad közölt jelzésnek felel meg?
(#) godaz hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
godaz kérdése Brian 1985-höz.
Köszönöm a választ a kérdésemre. Én laikusként vezérlési hibára gyanakodtam, de lehet, hogy igazad van a kazán kitakarításával kapcsolatban. Mégis kérnélek , hogy fejtsd ki hogyan függ ez össze a vázolt problémával.
(#) VIM válasza godaz hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A KEB 160 az másképpen néz ki. A benne található trimmerrel lehet beállítani az utókeringési feszültséget 85-90V-ig. Ezt kellene leellenőrizni, hogy meg van-e ez az érték, mert akkor más, az áramlással összefüggő rendszerbeli problémád van.

KEB 160.JPG
    
(#) VIM válasza godaz hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ne kalandozz el, mert nem találnak meg azok akik segíteni tudnának. Gyere vissza IDE, mert itt vannak a kazánvezérlők és az azokkal kapcsolatos problémákat megoldó hozzászólások.
(#) adapter hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Kedves Hobbitársak!

Olyan kérdésem lenne, hogy tud valaki olyan szoba termosztát kapcsolást, amely tuti jól működik és kb annyit tud mint a mellékelt képen látható??
Nem feltétlen kell PIC-es, bár lehet az is, a lényeg hogy ne nagyon lépje túl a kb:5-6ezer Ft-ot...
Valami LM75 össel, vagy NTC vel megoldhatóban gondolkodnék...
Ötletek?
Előre is Köszi..
Üdv:L

Jaaa:nagyjából végigolvastam a topicot, de leltem megoldást, bocs ha véletlen átsiklottam felette..
(#) moele válasza adapter hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia !
Ezen az oldalon a "kapcsolások" témakörében találsz ami kifogástalanul és jól működik, én is utánépítettem !
Köszönettel "vicsys"-nek ! Komplett leírás, nyákrajz, kapcsolási rajz, programok, alkatrészkigyűjtés , linkek.
Üdv.: moele
(#) adapter válasza moele hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Hello!

Átnéztem amit küldtél, és tényleg jó, (vicsys-ben még nem csalódtunk... ) csak sajnos nem tudom szabályozni könnyedén.... Mint azt írtam szoba termosztátnak kéne, (nagymamához) és háát ha időnként át akarja állítani a hőfokot akkor mehetek lapos géppel piszkálni a DS1821 -et...
Ezek alapján lehet hogy nem pont ilyen kellene nekem...
Üdv:L
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
De amit a boltban készen megkapsz a feléért az miért nem jó???
PT-101
Mondjuk ez még garantáltan működik is...
(#) adapter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
De, jó az is!
Csak Szolnokon, (nem minden lehetséges boltot felkeresve!) 7-8 ezer körül vesztegetik a gagyibbakat is... Gondoltam ennyiért lehet készíteni is.. Meg aztán azért gondoltam valami elektronikusra mert nekünk, szülőknek stb is ilyen rendszerű van és hát a kapcsolási munkapontjuk hol ennyi holannyi.. (Nálunk van hogy 21 C foknál kapcsol be, de (állítgatás nélkül) van hogy már 20C-nál vagy éppen 22C-nél...

Hát csak ezért gondoltam...

De ha ennyiért találnék valószínű azt venném.

(Lehet, hogy alaposabban körbe kell majd néznem..)

Üdv: L
(#) Benji1992 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni 1 Junkers TRQ-21-es termosztáttal kapcsolatban. Leginkább a működésére vagyok kiváncsi, milyen módon kapcsolja a cirkót ilyesmi.
Egy mikrokontrolleres áramkörrel akarnám helyettesíteni ezért lenne fontos.
Válaszotokat előre is köszi.
Üdv Benji
(#) VIM válasza Benji1992 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! Ez egy régebbi fajta termosztátja a Junkers-nek (TRQ 21T), ami csak napi szinten volt "programozható" a mechanikus kapcsoló órájával, de mégis 24V-s a vezérlése. A "W"-s változata heti szinten tudja a programot. Sajnos nekem nincs róla semmi infóm, hogy hogyan végzi a kommunikálást a kazánnal (lángmoduláció), de nem egyszerű lehet az után építése egy hasonló tudású vezérlőnek. A mostani helyettesítője a TR 100 ami nem tartalmaz már mechanikus kapcsolóórát és CAN-bus úton kommunikál a kazánnal. Az, hogy ezek milyen szintek a bennük lévő mikrokontrollerekben azt sajnos nem árulják el "Robertéknál". Próbálkozni azért lehet, de arra nem terjed ki a kazánok jótállása.
(#) godaz hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
godaz kérése.
Emberek segítsen valaki! Kérdést tettem fel gázkazánra vonatkozóan, amire érdemi válaszokat kaptam. Több információra nincs szükségem, de azóta is özönlenek hozzám az e-mailek. Már jeleztem a honlapnak, hogy szeretnék leiratkozni, de sikertelenül. Segítsen valaki, mielőtt bedilizek.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok

tudnátok olyan bevált szobatermosztát típust ajánlani, amelyik alkalmas nagy hőtehetetlenségű fűtésrendszer szabályozására, túlledülések nélkül?(Padló + falfűtés, gázkazán)

A mostani Computherm Q7-es-nél kb 0,5-1°C túllendülés tapasztalható,amit jó lenne kiküszöbölni.

előre is köszi
(#) VIM válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia! A termosztátot megfelelő helyre kell felrakni ahhoz, hogy jól működjön és tartsa a tűréseket. A padlófűtés okozhatja a azt a hibát, amit említettél. Nehéz megfelelő helyet találni egy padlófűtéses és falfűtéses lakásban egy termosztátnak. Talán nem is egy kellene belőle és zónáztatni kellene vele a köröket (padló, fal, radiátor- ha van). Szerintem.
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia, sajnos a Q7-nél csak lényegesen drágább megoldások vannak, Siemens REV 24, Honeywell CM 907, mindegyiknél a beüzemelői módban be lehet állítani az intelligens, öntanuló felfűtést. Esetleg még megpróbálhatod a Beryl termosztátját is, ezt is dicséri mindenki.
(#) Mate78 válasza VIM hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szerintem a termosztát megfelelő helyen van,(nem éri napfény, nem nyílik rá ajtó/ablak,az a fal nincs is fűtve, mert válaszfal stb) és a túllendülést a tárolt hő okozza,ezért kellene valami intelligensebb termosztát, de valami bevált típus.
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Számítottam rá, hogy drágább lenne.Van valamelyikkel valami tapasztalatod?
(#) SzAndras00 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia, egy mennyezetfűtéses házat a CM907-ekkel raktam tele, szépen dolgozik, de azt hiszem, ott +-0,5 fok a szabályzás. A Siemens mintha tudna 0,2 C-t is, de nem véletlenül írtam a végén a Berylt is, ez a legolcsóbb, de szerintem talán a legjobb. Itt leírják elég részletesen a túlfűtés elleni technológiájukat.
(#) Mate78 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A Berylt személyesen is ismerem, mármint a céget.
A termosztátjaikról én is csupa jót hallottam.
Csak az asszony nem tud megbarátkozni a küllemével.
Következő: »»   20 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem