Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem készítés
 
Témaindító: kissto, idő: Okt 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Napelem készítésről keresek információt! ha valaki tudja hogyan kell, azt megkérem hogy írjon! előre is kössz!
(#) Topi válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Készíteni otthon sehogy. Kevés az az otthon, ahol amorf szilíciumot elektronmikroszkópikus pontossággal alakítani tudnának.

Valahogy megint feleszmél bennem a SonyPSP házilag topic...
(#) Zimm-3R-maN hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Ez engem is nagyon érdekelne ( pár dolgot tudok rólla , pl. hogy drága.. )
(#) Zimm-3R-maN válasza Topi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
SonyPsP házilagg.... úristen....
(#) Topi válasza Zimm-3R-maN hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ez vicces Neharagudj de ezen nevetnem kell...
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
elvileg más anyagokból is lehet nem? halottam házi, egyszerü napelemekröl, csak semmit se találok róla...
(#) Zimm-3R-maN válasza Topi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
tényleg nincs... xD
de egy próbát megért
(#) Zimm-3R-maN válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Az nem napelem hanem napKOLLEKTOR !!!! Olyat bármikor építek ha kell..
ha ennyire akarsz áramot, építs atomerőműet
(#) Topi válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Régi fém tokos tranzisztorból lefejezel circa 1 millió darabot, és akkor kapsz egy 4,5V-os laposelemnyi feszültséget, és annak 1/1000-ed áramát.
De egy sima LED-et fény elé tartva is kapsz feszültséget. Nagyon nagyon keveset, de mondjuk egy olyan 10 ezer darab fehér leddel már egy cerkaelem megvan.
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
olyat hűtőböl is lehet, németek házilag csinálják az ien kisebb napelemeket... na mind1 akkor kösz a segítséget! van 2 solar lámpám abból kiszedem, 700 ft volt. az aksija má ugyis kampec
(#) Topi válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Az napkollektor és nem napelem amit a "németek hűtőből csinálnak"
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
ja láttam képeket erröl. ott forrasztották bele a fémszálakat... a napkollektor az a vizet melegiti nem?
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
hűtőnél a napkollektorra gondoltam
(#) krajnyak_dani válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
hello
Nem tudom működnek-e ,de ha jók a 100W-osal lehetne már mit kezdeni.
napelem
(#) Zimm-3R-maN válasza Topi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
MEgtöltik a hűtőt folyékony árammal ami sokszorozza magát napfény hatására.... Ezt nem tudtad.. a németek nagyon kreativak.
(#) Moderátor hozzászólása kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007
 
Mi lenne ha a válasz gombot használnád, és nem az új hozzászólást? Tök jó lenne, hogyha nem kéne fejtegetni, hogy most kiére válaszolsz. Miért nem vagy hajlandó azt használni? Az új kérdés felvetése gomb nem erre való, amire Te használod.
(#) kissto hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
ha tényleg annyira kreatívak, akkor segítsenek nekünk is valami egyszerübb megoldással
(#) kissto válasza (») Okt 30, 2007 /
 
boccs
(#) Topi válasza krajnyak_dani hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ezt az átverést... Tegyél sós vízbe egy réz és cink lemezt és kész a napelem... Naneee. Sokszor borított már ki engem ez a fénykapu oldal.
Még az elsős kisiskolások is tudják ez egy egyszerű galvánelem. Fény hatására maximum gyorsulhat a vegyi reakció... De hogy ez nap elem lenne, azt kétlem...
(#) Zimm-3R-maN válasza krajnyak_dani hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Ez az oldal nem a te 300 W-os atombunkeredet hajtja meg a kütyüivel hanem egy lámpát, LED-et stb... Ez elméletben mondja el a dolgokat, mit hogy kellene csinálni - és nem azt mondja hogy tessék kibobni a kályhát és mindenki csináljon homokból meg műanyag dobozokból hiperultra áramkészítőegységeket.
(#) Zimm-3R-maN válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 / 4
 
Itt a válasz: - ne napelemet tessék csinálni !
- a szél is igen szép dolog és ahoz nem kell galvánelem rézlapból
- fogsz egy dinamót ( bicikliről ) vagy egy egyenáramu motort rádobsz egy propellert és kész ( nem ilyen egyszerű de érted )

- az egyenáramú motor megforgatva ( ha nincs áram alatt ) akkor termeli neked a mannát


Parametrikus Teljesítmény Generátor

-- A hibás linket javítottam. Topi.
(#) Zimm-3R-maN hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
A linket azért kültem hogy nevess egy jót... paraizé teljesítmény generátor.. xD
(#) kissto válasza Zimm-3R-maN hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
igaz, itt most van bőven szél de a biciklis dinamó nemjó erre... nehezen forgatja meg a szél...
(#) Zimm-3R-maN válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Nem olvastad el a végét... egyenáramú motor..!!!!
(#) kissto válasza Zimm-3R-maN hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
SirLeslie? utoljára vele barkácsoltam ien kütyüket el ne higgyétek de passzol az email is
(#) Zimm-3R-maN válasza kissto hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Megint nem lehet tudni mi van... Egy picit nézzd meg mit írsz és kinek !!
(#) Zimm-3R-maN hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Idézet:
„SirLeslie? utoljára vele barkácsoltam ien kütyüket el ne higgyétek de passzol az email is”

Miva ???
(#) feki00 hozzászólása Okt 30, 2007 / 1
 
Valaki említette az atomerőművet, kapcsolásirajzot nemtudtok hozzá?
(#) Topi válasza feki00 hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Nekem van egy régi jegyzetem urándúsításról... Érdemes nekikezdeni otthoni körülmények között az urán dúsításnak, a fullerén metszésnek, és a nanocső gyártásnak?
Ja és siessetek a válasszal, mert holnapra kellene egy méter nanocső, mert a biciklim váza eltört és gondoltam azzal helyettesíteném, de holnap bringa túra...
(#) xil67 válasza Zimm-3R-maN hozzászólására (») Okt 30, 2007 / 1
 
És a folyékony áramot hol lehet beszerezni, esetleg tárolni és miben külömbözik a szilárdtól?
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem