Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   14 / 52
(#) kaszarobert válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Igen, találgatok. Annyira sok nem lehet a variáció, ha 8 bites soros átvitelről van szó...

Ma kipróbálom. Valószinűleg rákötöm a printer port data 0-ra a vcc, (elvileg 5v nem hiszem, hogy nagy áramot venne fel a kijelző)
data1-re a clk-t, data2 re a data-t stb. data3-ra a cs-t,
Az irt inputra kötöm, aztán programból megpróbálom kapcsolgatni, esetleg variációkat kipróbálni...
Jobb ötlet?
(#) Medve válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Hát sok szerencsét, de azért nézz meg egy LCD-t hogy az inicializáláshoz hány bájtot kell megkapnia. Például:

1. 8 bites mód: 56 (ezt kétszer)
2. Display cursor shift: 20
3. Display on: 12
4. Entry mode set, increnent, disp. rögzítve:6
5. Disp clear:1

Csak ezek után jöhetnek a karakterek! Hacsak nem egy olyan beállítással indul, ami egy általános felhasználásnál jó lehet. Jobb ötlet lenne megtudni az IC protokollját
(#) kaszarobert hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Köszi, azért megpróbálom :pardon1:
(#) kaszarobert válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Számít az órajel frekvenciája?
(#) Medve válasza kaszarobert hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Manapság nem számít, DC-től indul, de az LCD-nél (valóban? LCD egy DVD-ben?) vannak parancs végrehajtási idők, amin belül új parancsot nem kaphat, mert magával van elfoglalva, de egy PC vel nemigen tudsz ezen idők alatt egy bájtot kiadni.
Egyszer néztem egy régi fajta alfanumerikus VFD kijelzőt, egy flipperből, ott volt alsó határa az órajelnek. Nem is tudtam megoldani, hogy kétszer ugyanazt írja ki! (de nem is nagyon akartam)
(#) kaszarobert válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Ez egy asztali lejátszó. Belecsapott a villám, és megált. A kijelző szép kék színű, szerintem két soros lehet nem emlékszem milyen volt, anyósoméknál működött. Sajnos nem látok mást, mer tönkrement a dvdjátszó procija. A dvd processzort tartalmazó részéhez csatlakozott egy hateres szalagkábellel. A fent leírt nevekkel. Viszont az lcd panelján, van néhány kapcsoló és egy infraled is stb...

(#) kaszarobert válasza Medve hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Na bekötöttem.
A data0-án a vcc. Ha kiteszem rá a magas szintet kék lesz a kijelzőm, azaz bekapcsol. Ez legalább megy.
Próbáltam az előzőleg megadott számokat bepötyögni egy printerport-monitoron. Persze átváltottam tizesből kettesbe. Nem nagyon reagált, persze közben a clockot is nyomogattam dc-től. Nem nagyon csinált semmit, bár ma már eléggé elfáradtam, majd holnap utánaolvasok jobban miket kéne beütnöm.
Lehet hogy esélytelen a dolog
Azért köszi a segítséget.
(#) Abzu hozzászólása Nov 27, 2007 /
 
Az a problémám hogy nekem jó lenne usb-portra megoldani mert nincs sorosporton. Gondolom más kijelző kell és a hardwert is módosítani kell. Esetleg valaki jártas ebbe?
(#) zoknee válasza Abzu hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Gondolom az LCD kijelző a PC-re féle megoldást akarod USB-re.
Valahol találtam egy olyan kapcsolást, ahol egy mikrokontroller fogadta USB-ről a jeleket, és átalakította HD44780-as kijelzőnek megfelelő parancsokra. Sajnos linket nem tudok adni, már nincs meg az oldal. De keresési alapnak jó Magyarul a uC illesztette egymáshoz a párhuzamos kijelzőt az USB-vel.
Lehet kapni valamelyik magyar oldalon/üzletben mindenféle ilyen LCD-s cuccokat, ahol van USB-s változat is.
Ha találtál valamit, tedd fel légyszi ide.
Üdv
(#) Abzu válasza zoknee hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Valójában nem PC-re akarom macos operációs rendszerre.
(#) paul64 válasza Abzu hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
124484.h.sz van link is
(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Bocs eddig a printer port vezérlésével szívtam Delphiben. Végre sikerült!
Kiadtam random számokat pár milliószor a kijelző három bitjére, (clock, data,cs)de semmit nem csinált! Pedig ha csak be-ki kapcsolgatom az ment. Gondoltam a nagy számok törvénye alapján csak csinál valamit...

Nekiállok szétszedem jobban, ha nem sikerül veszek egy
HD44780kompatibiliset csak sajnálom rá a pénzt
(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Hoppá!
Viszont bármilyen távkapcsoló jelét látom a bemeneten
(#) aflmor hozzászólása Dec 6, 2007 /
 
Hali! Nem tudom, EZT láttátok-e már? Nem rossz
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Dec 20, 2007 /
 
Sziasztok!

Megépítettem ma próbapanelen az USB-s verziót, amiről szó volt kicsit feljebb. Én az Avr-es verziót csináltam meg, és jól működik, kipróbáltam egy 2x16 és egy 4x20-as kijelzővel is. Itt már az LCDSmartie-ból lehet állítani a kontrasztot és a fényerőt is. Itt a link: LCD2USB
Annyit módosítottam rajta, hogy kihagytam a zener diodákat az USB két adatvonaláról.
Az áramkör kb 600-800 Ft-ból megépíthető a kijelzőhöz, és így már csak egy USB kábelel kell öszedugni a géppel, sokkal egyszerűbb
(#) kaszarobert válasza zoknee hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
A kijelzőt hol vetted, és mennyiért?
(#) zoknee válasza kaszarobert hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Hello!
A Chipcad-ben vettem, az aktuális árakat nézd meg a honlapjukon.
(#) bandita31 hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Nekem van egy régi Sanyo videom abban van egy kijelzö de szerintem nem lcd szerintetek jó ez ilyen célra(már régóta akarok ilyet)
ja és van alatta egy ic melyen ez áll:922105 M50957-125SP
(#) adamtui_93 hozzászólása Dec 29, 2007 /
 
Sziasztok engem is érdekelne az az LCD de nekem nem a hömér sékletet kéne kiirnia hanem a monitor képét kéne kitennie

ha ez lehet séges akkor irjátok má le milyet vegyek és hogy hogyan kell bekötni meg persze aprogram sem ártana
(#) Villám válasza bandita31 hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Ez sztem vfd kijelző
Bővebben: Link
(#) Villám válasza adamtui_93 hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 

Nem egyszerű kérés
(#) uli válasza adamtui_93 hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
TEssék erre gondoltál sztem
uli
(#) adamtui_93 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
sziasztok arra keresek választ hogy egy ( 128x 64 DOT LIGHT:LE 64128ECCBC-3LP (DIS) RoHS 0.33/DOT 74x42mm BLUE STN LOW.POW ) ilyen LCD-t szeretnék venni és nekem egy USB-s cuccal lenne megoldva, csak az a bibi hony nem tudom hogy müködne-e. A pdf-et meg a webcimet csatolom
(#) (Felhasználó 12183) hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy lcd-m, amit lpt-n használtam. Viszont az új lapomon nincs lpt. Valaki tudna nekem csinálni egy USB-s kütyüt hozzá? Vagy le tudná írni valaki, hogy pontosan hogyan kell csinálni ilyet?
Elöre is köszi a segítséget!
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Hy!Nemtudja valaki hogy lehetne-e olyan kijelzőt építeni ami tulajdonkéép egy vu meter?Hogyha pl zenét hallgatok akkor ütemre mozogjanak benne sávok vagy ilyesmi?Vagy ha nem akkor nemtudja valaki hollehetne venni egy kész kijelzőt amit csak bedugok és mutatja is a dolgokat cpu stb..?Vagy ilyet nem is lehet venni?
(#) (Felhasználó 12183) válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Helló! VU meter engem is érdekelne! :yes:
Kijelzőt tudsz venni pl. a chipcad.hu-n, de ezt neked kell megépítened(csak a lpt kábelt meg a tápot kell ráforrasztanod). Vagy készet is tudsz venni a pc.tavir.hu-n. :yes:
Üdv!
(#) zoknee válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Mst nézte, amit a tavir-en árulnak, az USBLCD2, az egy az egyben ez az eszköz: LCD2USB
Ennyek a pénznek a töredékéből otthon elkészíthető a dolog.
(#) (Felhasználó 12183) válasza zoknee hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Tudom, csak ö kész kijelzöt kérdezett. Tudnál segíteni, hogy hogyan kell megépíteni azt az USB2LCD-t? Mert én nem birom kibogozni. :no:
(#) zoknee válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Tudom, hogy azt kérdezte. Igaz, ha az ember nem bízik magában, vagy tudja, akkor jobb megvenni készen.
Mit nem értesz rajta? A kapcsrajz alapján ösze kell rakni az áramkört, és az AVR-t fel kell programozni, utánna összedugod USB-n a géppel, és ráteszed az lcd-t, és megy is, már csak egy drivert kel feltenned a gépre.
(#) (Felhasználó 12183) válasza zoknee hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Nekem kicsit bonyolult egy ilyet megépíteni.
Hol lehet hozzá megvenni az alkatrészeket? Lehet kapni pl. zegi boltban, vagy érdemesebb netröl megrendelni? Nincs valaki, aki építene nekem egy ilyet?
Üdv!
Következő: »»   14 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem