Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   8 / 1674
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
HUHU ezzel annyi baj lenne, hogy annyira még azért nem bízom tudásomban konyhanyelven kezdőőnek számítok ilyen ic, digit dolgokban, tehát nagyon megköszönném ha esetleg valami kapcs rajz vagy hasonloval tudnál szolgálni mert így most nem nagyon tudom elképzelni. Azt meg nem nagyon szeretném, hogy megveszek hozzá egy csomó cuccot és közben kajak hülyeégre gondolok és akkor kidobtam a pénzem..Hálám üldőzne életed végéig(GPS-t is használ )...De azért ezt is nagyon köszönöm ...
(#) szabi83 válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
mennyi a keret a hangerő szabra ??
csak hangra kell ?
(#) ekecs válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
Ja csak hangra kell. Háát nincs igazán keret, a legolcsobbnál is olcsób kéne. Most gondolkoztam a digit potin. Azt az én elgondolásom szerint valahogy úgy lehetne megoldani, hogy a sima potival adom a jelet egy A/D konverternek ami ki9 ad magából egy 4 bites jelet amiket pedig a 6 db digit poti fogadna. Lehet hogy marha nagy hülyeség de én most erre gondoltam
(#) ekecs válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
Csak annyi a bajom ezzel, hogy lövésem sincs milyen ic tud analog jelből digit jelet csinálni, azt meg végképp nem, hogy melyik lába mit hogyan csinál. Angol tudásom pedig, mint a frissem rohasztott vaslemez ...
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
OK! akkor összedobok egy kapcsolási rajzot.

Poti helyett nem jó a nyomógomb, vagy egy olyan tekergető(nem tudom pontosan mi a neve) amilyen a mostani HiFi-kben szokott lenni, hogy a végtelenségig tekerheted körbe-körbe.... és azzal állítod a hangerőt, esetleg mást is.
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Huu az nagyon joo lenne köszzsz
Háát mindenképpen valmi tekrővel szeretném mert a doboz már kész és ha láttad azon tekerőő van. Az a végtelenített tekerőő az mennyibe fájna nekem?:eek2: :eek2:
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Passz... Az elvileg csak egy kapcsoló. ami két impulzust ad minden bizonyos szögben. Valahogy úgy működik mint a PC-s egerekben a cucc.
(#) ekecs válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Most láttam a bss elektronika oldalán egy kapcsolást. Ott 4067 es icvel van megoldva az kap egy 4 bites jelet és ugy állítja 0-15 ig a kimenőő jelet mint egy sima poti. Az joo is lenne mivel a lomexnél kb 300Ft. Ehhez már csak egy db vezérlőő A/D átalakító kéne ami szintén 4 bites azt meg lehetne sima potival vezérlni sztem ...






(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
15 lépcső szerintem kicsit kevés lenne hangerőszabályzásra. de ha berakod a linket akkor megnézem hogy is van az.
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
közbe megtaláltam!!!! a Microchip IC-je is ugyan ezt csinálja csak ott 1db 8lábú tokba van bent az egész.
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=130
Sztem elég mert néhány tv-n is is ugyanigy 16 variácóval van megoldva és ott nem vettem észre hogy annyira szar lenne.
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Microchip MCP4011 82 Ft+ÁFA a Chipcad-nál. igaz csak rendelésre hoznak, de akkor is megéri szerintem.

A másik hogy ebből a BSS-es dologból megcsinálsz 6-ot akkor már igencsak nem olyan olcsó és baromi sok helyet foglal majd el.
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Ja néztem, de én azt vettem ki, hogy az csak gombnyomósra lehet megcsinálni....De lehet hogy én vok a hülye...
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
A BSS-es is gombnyomásos. csak ott kicsit bonyolultabb lenne megoldani. Esetleg ha van rossz foppy meghajtód akkor abból kitermeled a fejmozgató léptetőmotort és abból lehet csinálni olyan végtelenített kapcsolót.
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Ja, de a bss-est lehet vezérelni egy A/D átalakítóvall.
Azt pedig biztos hogy lehet sima potival is vazérelni. Joo mondjuk mit vitatkozok mikor csak elméletben tudom(gondolom) ezeket ...
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Na ez most kb olyan mint TFT monitoron az analóg bemenet. Digitális-->Analóg-->Digitális. Csak jelen esetben fordítva értendő. szerintem teljesen felesleges össze vissza konvertálgatni a jeleket.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
A másik hogy 4Bites ADC-t én nem nagyon látok egy árlistán sem....

Majd holnap folytatjuk...
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Joo te tudod, nekem a léyneg hogy tekerővel és olcsóó legyen ... Csak próbáltam valamit één is mondani ne tünjek máán olyan topának
(#) whisky válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Rajzoltam hozzá egy elvi kapcsolást (ha jól értem a problémát). Ezen mindegyik csatorna hangerejét összesen 2 gombbal tudod állítani digitális pot-ic -kkel. Átalakítással persze 6ch-6ch is lehet.

6ch.JPG
    
(#) ekecs válasza whisky hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Ja csak nekem mindenképpen tekerővel kell. De azért köszz a fáradozást...
(#) sirály12 válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
ezért gondoltam mikrovezérlővel a dolgot, ezért ajánlottam azt a digitális potis cuccot, mert akkor már miért ne lehetne megoldani a tekergetést is. egy régi megpusztult egérből kitermeled a szögadó tárcsát+az infraadó-vevő párt, és már tekergetheted is. még job mint a poti.
(#) isamisa válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Hali Srácok!
[off] Nem akarok kedvrontó lenni, de azért ezt a beszélgetés mégesm ittt kéne folytatni... Ez a ki mit épített topic és majdnem két oldalon keresztül offoltok. Át kéne rakni ezt a hangerőszabályzás topicba [off]

Amugy engem is nagyon érdekel hogyan lehet megoldani a hangeröszabályzást. Én valahol láttam olyan potit ami 2 szetereó volt összevázasítva.
És szerintem teljesen felesleges mind a 6 csatoránt egyszerre hangosítani. Miért jó az? A két hátsót és az elsőt kéne csak egyszerre szabályozni. A centert meg külön, és a basszust is külön. Álltalában ugyis más hangerő szokott kelleni a centerre. És a subot is érdemes külön szabályozni.
De ha egyszere akarod akkor én biztos összeházasítanék 3 szeteró potit. és a sub elé raknék mégeggyet hogy ha kell külön lehessen szabályozni a hangerőt. ( ez jól jön este pl. )
Isa
(#) ekecs válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Elnézést mindenkitől !
A végén juttot eszembe nekem is, hogy ez nagyon nem ide illő Majd legközelebb igyekszem előbb gondolkodni, csak nagyon megörültem, hogy valami értelmes válaszokat kapok

Ja én is akarom külön szabályozni is de az nekem bőőven elég, hogy gépen tudom. Az erősítőre csak a mélynek és az öszzsesnek a szabályozását akarom kirakni
NA mégegyzser bocs mindenkitől akit zavar tez az egész Remélem nem leszsz parasztlázadás és nem fogtok nekemjönni kiegyenesített tranyókkal
(#) eSDi válasza ekecs hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Szerintem folytassuk egy új topikban vagy ha van hasonló akkor abban.....
(#) ekecs válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
OK a hangerőszabályzás topicban folyt.köv
(#) Ant válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Az én művem: pic égető!
Propic2
nem tudom, hogy működik-e

Ant
(#) eSDi válasza Ant hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Huh! Ez elég brutál........
(#) _JANI_ válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Mostanában ennek a megépítésével töltöttem el az időt.
Persze ez a kissebik változat, és ebből is lehetne itt ott lefaragni...:wave:
(#) eSDi válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Na ez most hogy van? Van egy IR adó-vevő + egy külső IR LED. Miért? A piros LED-el mi történt, olyan fura a képen.
(#) Frankye válasza Ant hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Ebben az lenne a csoda, ha működne... :no:
Következő: »»   8 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem