Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gps (rs232) sd card interface
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Gatery hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Találtam a neten egy nagyon jó gps modult amit 12e ft-ért odaadnak, számítógéppel már megy. De szeretném egy palmtop-hoz hozzá interface-elni.

Lehet kapni olyan gps modulokat amelyek sd kártya csatlakozóval rendelkeznek.

Én is pont egy ilyet szeretnék csinálni!

Csak nem tudom hogy lehetne az rs232 kimenetet rápakolni az sd kártya lábaira. Ebben kérnék tőletek segítséget!

Előre is köszönöm!

(#) pici válasza Gatery hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia
Hogy állsz a microkontrollerekkel?
Mert az SD kártya soros kommunikációt használ pl SPI mód.
Az RS232 pedig tök másképpen (parity,stopbit, +-data..)
A protokol is más.
Ha meg is oldod a "meghajtót", akkor még ott a gond a PDA-val. Nem lesz egyszerű rábírni a PDA-t, hogy vegye a jeleket és ezt mind betolni a térképszoftver alá.
A legjobb, ha már létező kapcsolatra keresel kütyüt. Mit tud a PDAd? Bluetooth? SD? CF?
Mert ezekhez van GPS modul is.
Esetleg cseréld le a PDA-t dzsipiESZESre
(#) Gatery válasza pici hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia
Köszönöm elvagyok a mikrokontrollerekkel....barátaimnak tartom őket.

Tudom hogy másképp működigk a két protokoll csak az kellene nekem hogy mi az átjárás a kettő között.

Ez az SD kártáyához való interface-elé pedig teljesen "megszokott" dolog, van ilyen kamera és ugye gps is.
Szerintem egy virtuális soros portot hoz létre és plag and play a rendszer.

Tehát ez már egy létező kapcsolat, van ilyen csak nem tudom hogy csinálják.

A pda-m tud sd-t, cf-et és tud Bluetooth-t is.
Sőt tud soros portot is ki van vezetve az alső csatlakozó felületre. De én mégis az sd-s megoldást szeretném.

Szóval hogyha volt valamilyen mikrokontrolleres ötleted akkor szeretettel várom!

(#) pici válasza Gatery hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Minden rosszindulat nélkül:
Most kondkrétan mit szeretnél, hogy megírjuk a szoftvert?
Mert az SPI protokolt megtalálod, nem nehéz, a RS232 is ismert, kell esetleg egy max232 chip a PIC mellé. Kártyafoglalat és kész a vas.
A program a kérdéses, azaz hogy kommunikál az SD-GPS. Nos erről semmi infóm... de valószínű, hogy a soroson küldött parancsokat küldi át és fogadja.
Gyakorlatilag jöhet a szoftver, ami elég sok buktatót rejt én spec inkább nem is állnék neki )
(#) Gatery válasza pici hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Na igen pont ez a kérdés hogy hogy kommunikál az SD és az RS232-es GPS.

Azaz ok hogy jön az adat soros porton de mit küldjek tovább SPI-n?

Csak egy az egybe? (Mármint persze csak adatbiteket)

Azt kellene tudom hogy egy ilyen SD-kártyás gps hogy kommunikál. Hogy pl ad el előszőr egy deice ID-t. Milyen SPI sebességen kell küldenem.

Amúgy van rs232 to SPI interface IC. Szóval ha csak tényleg át kéne csak dobálni az adatokat akkor még mikrokontroller sem kéne.

Továbbra is nyitott a kérdés mi lehet az átjárás....
(#) ciw hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Üdv !

Az SD kártyáknak nem elég csak adatokat küldeni, mert akkor nem történik semmi.

Az SPI buszon az SD kártya CS lábát piszkálva tudod jelezni, hogy parancsot (pl.: ÍRÁS OLVASÁS) vagy adatot küldesz neki.

Tehát első körben (BEKAPCSOLÁSNÁL) az SD kártyát inicializálni kell. Itt beállítod többek közt a pufferméretet ez gyárilag megegyezik a szektor mérettel tehát 512 byte.

Ezt tapasztalataim szerint nem érdemes piszkágatni.
A lényeg, hogy az SD kártyát nem lehet byteonként írni vagy olvasni, egyszerre mindíg egy szektornyi adatot kell kezelni, még akkor is ha csak egy byte-ot akarsz írni vagy olvasni.

Az írás folyamata: CS láb beállít parancs módra és bead neki SPI-n az írási parancsot (ezek a parancsok megtalálhatók a neten kismillió van belőlük) ha az SD visszaigazolja a parancsot (ezt neked kell kiolvasni) akkor CS láb adatmódba és mehet az adat 512 byte.
Ezután CS láb parancs módba és az SD a pufferéből kiírja az adataidat a "lemezre".

Az SPI sebesség tökmindegy mert az órajelet neked mint MASTER-nek kell adnod és az SD mint SLAVE ehhez igazodik.

Én a leggyorsabb sebességet szoktam beállítani az SD bőven elbírja.

Továbbá mivel az SD kártyák nemigazán szeretik az 5V-ot (működik vele, de kérdés, hogy meddig) ezért kell neki 3V3 és 4V közötti táp, valamint a PIC-ből jövő SPI buszt is illeszteni kell 3 v-os jelszintre.


(#) pici válasza ciw hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ez igaz a memóriakártyákra, de itt nem erről van szó.
GPS SD kártya a tárgy alanya
(#) ciw hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Üdv !

Bocs figyelmetlen voltam.

Akkor ha jól értem az a gond, hogy palmtophoz kapcsolnád, de azon nincs RS232, tehát nem lehet fizikailag összehozni.

Lárom a PDA-dban van BlueTooth.
Ebben az esetben csak egy BT modul kell, amire rákötöd a gps vevő soros vezetékeit tápot adsz neki és párosítás után már megy is.

Ilyen modulok kb 2500+áfától már vannak, én a BLUEGIGA BT-12 használom 6200+áfa a chicadnál és jól beváltak.
(#) Gatery válasza ciw hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Köszönöm a választ!

Van soros port is rajta, első körben azért nem azzal foglalkozom mert nem tudtam eddig csatlakozót szerezni hozzá (típus hp ipq 6325).

Azért nem szeretnék bluetooth modult mert ha sd kártyába dugom vagy esetleg a soros portra akkor azon keresztül kaphat tápot....ha meg már bluetooth-os akkor már aksit érdemelne...azt meg mindíg tölteni...

Az sd kártyás megoldás onnan jött hogyha berakod a kocsiba a bölcsőbe akkor ugye tölti a telefont és megy a kihangosítója is. De ha én átdogom rá a gps-t akkor ezen funkciók megszűnnek...

De a tetején az sd helyet nem használom...abba lazán belemehetne, kapna tápot is.

Csak hát ugye az a baj hogy nem tudom hogy mit küldjek az sd-re hogy a szoftver szeresse....

gondolom valami hasonló lehet hogy emulál egy sd kártyát és azon a progi olvas állandóan egy filet amibe az éppen aktuális adatot küldöm...(legalábbis ha én fejlesztettem volna a kettő közötti kommunikációt biztos így csinálom....). Csak hát ugye a paraméterekkel gond van (file méret, név) és persze hogy tényleg így van e....

(#) ciw hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Üdv !

Akkor szerintem le kell szimulálni az sd néhány funkcióját.

Az initnél vissza kell adni a megfelelő válaszértékeket, ill. ebben az esetben a fat tábla nagy részét szimulálni kell, ráadásul visszafelé. Ilyet még nem csináltam ez csak elmélkedés.

Viszont ehhez többet kell tudni a pda-ról mint az sd-ről.

(#) Gatery válasza ciw hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Ok! Áttérek a Bluetooth-os megoldásra.

Elmagyarázná valaki hogy hogyan is kell ezt megcsinálnom?

Van egy ilyen modulom:
http://www.sero.hu/se/docs/WHRAP%20THOR_2022-1.pdf

Tehát egy wrap 2022-1 -es.

Meg van ugye egy gps vevőm ami rs232-n folyamatosan adja az adatot...

Akkor csak rákötöm ennek az rs232 kimenetét a bluetooth rs232 bemenetére és kész?

A modul elvégzi a csatlakozást meg mindent?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Lucifer válasza Gatery hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Szia!

Ezek a WRAP THOR modulok jóval többre képesek mint sima BT RS232 forítóként üzemeljenek. Nem részletezem. Van egy előregyártott ASCII fedőnevű firmware. Ha ezt beletöltöd, akkor először parancsüzemmódban fog működni. Kapsz egy promtot, és írogathatsz bele parancsokat. Ebből egy kódkombóval ki lehet lépni adatnódba. Ekkor valósul meg a konkrét adatátvitel a modul UART port illetve a csatlakoztatott eszköz (PDA) között. A modlhoz adnak beállítóprogramot, amivel ezt a parancsmódot ki lehet iktatni. A PDA szoftveres oldalán gondolom már kipróbáltad hogyan lehet virtuális BT soros portot hozzáadni.

Amúgy ebbe az SDIO dologba mennyire ástad bele magad?
(#) Gatery válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Szia!

Az sdio-ba nem nagyon mentem bele. ennek főként az az oka, hogy sikerült meggyőzni magam hogy a bluetoothos modul jobb megoldás lenne...


Szóval akkor ha jól értem a történet lényegét...
Vagy egy bluetooth-os modulom. Ehhez hozzákötök egy kicsi pic-et az Ascii termináljára a GPS modult pedig az soros portjára.

beindítás után a pic-ből kiadok pár megfelelő utasítást ami átváltja a modul működését modemről transciver állapotba, vagyis amit kap adatot soros porton azt továbbküldi.

És a kapcsolatot nekem kell felépítenem vagy a modul elintézi ezt?
(#) Lucifer válasza Gatery hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Üdv!

Nem kell PIC. Be lehet állítani, hogy alapból adat módban legyen. Szvsz. a bluegiga modul kissé ágyúval verébre megoldás erre a célra. Lehet olcsóbban szerezni BT soros konvertert. Az direkt erre a célra van. Persze ha van otthon Bluegiga modulod akkor nem szóltam.
A csatlakozás úgy működik, hogy van az eszközöd (a modulod), ami hallgat egy csatornán. Amikor a PDA-n hozzáadsz egy BT soros portot akkor végignézi a csatornákat, megtalálja az eszközödet, majd csatlakozik hozzá. Ilyenkor a beállításoktól függően kódot kér, vagy simán csatlakozik. Létrejön a COMx soros port a PDA-n, amibe adatot írva kiszórja a modul a kimenetére a beállított paramétereknek megfelelően.
(#) Gatery válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Oksa!

Szóval van egy adatlapom hozzá ahol ugye megvan a lábkiosztás:

http://www.semiconductor-store.com/pdf/newsite/bluegiga/2022-1.pdf


A manual mondogatja hogy van pár üzemmmód, nekem ebből az kell amikor a modulon lévő risc-es proc végzi az összes kommunikációs mizériát... én meg csak sorosporton adik...

De a lábakon én nem látom hogy ezt valahol lehetne állítani...

Akkor ezek szerint ez alapból olyan módban van hogy nyomja az adatot és kész..?
(#) Lucifer válasza Gatery hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Szvsz. ezt a modult hanyagold. Regelj acc.-t a bluegiga tech forumba, töltsd le az antenna design guidet. Kicsit sem vicces mikor az elején közli, hogy 4-5 rétegű panelre célszerű építeni. Egyoldalason nem megy, de még kétoldalastól is eltanácsolnak. Nekem is van ilyen modulom, de inkább szereztem helyette gyári BT-sorosport fordítót.
(#) Gatery válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Szia!

Most mi van? Én nem akarok ilyen modult építeni.

Ilyenem van itthon.

Miért kell 4 réteg? Ennek a cuccnak van 30 lába és ebből ha 5-t ha használnék.

Elvileg egyszer fel kel programozni soros porton keresztül, pontosabban azt kell kiválasztani hogy olyan üzemmódban legyen hogy ő elintézi a kapcsolatot. Aztán már küldi is tovább a kapott adatokat.

(#) Lucifer válasza Gatery hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Azért kell neki 4 réteg, mert nincs antennacsatlakozója. Azaz van csakhogy az az egyik lába. Van a bluegiga honlapon valahol egy antenna designing guide nevű doksi hozzá ami elmagyarázza, hogy milyen antennát hogyan kell illeszteni, hogyan kell hozzá vezetősávot tervezni, etc. Na ez a doksi kezdődik a négyréteges szöveggel.

Én is így voltam vele mikor megvettem, hogy húde egyszerű lesz. De közel sem az.
(#) Gatery válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Igen valóban igazad van!

Van egy másik modul ami ugyan kicsit nagyobb de van benne antenna!

http://www.cirronet.com/pdf/brochure_WRAP_THOR_B2B.pdf

Ezzel érdemesebb lenne próbálkozni, elvileg hasonló elven működik...
Szóval a kérdés továbbra is nyitott hogy akkor ezzel hogy lehet vele kommunikálni.....
(#) momomomo hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Hogy túdnák SmartMedia kártya adaptert csinálni amibe SD menne bele?


Köszönöm!
(#) ciw válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nekem egy WT12-es van azon van egy kis kerámia antenna, de ki is van hozva a modul végére egy antenna forrszem. Ez pl teljesen jól megy a pici saját antennájával is.
Ha kimegyek az 1 emeleti lakásból, akkor lesétálok a lépcsőn és a kapcsolat csak akkor szakad meg, ha a lépcsőházat elhagyom és kimegyek az utcára.

Szerintem hibátlan a cucc, nem kell agyonbonyolítani, egy darab madzag és hadszóljon a témaindító amúgy sem nagy távolságról üzemelteti.
(#) Lucifer válasza ciw hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Azérta WT12-nek és a már említett WRAP Thor 2022-nek nem sok köze van egymáshoz.
(#) t-boy hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
Hi!

Lehet valahol Bluetooth-RS232 átalakítót kapni olcsón (<10e)?

Thx>
(#) Lucifer válasza t-boy hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
http://online.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=0208

Ajánlom a WT12-A-AI-t mivel van antennája, nyák gyk. nem kell neki.

Esetleg a Rainsun BT20 is ígéretes, bár ahhoz panel kell az antenna miatt.
(#) t-boy válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Köszi a választ!

Nekem egy kész eszköz kellene amire már tényleg csak tápot kell adni meg rx,tx,gnd lábra csatlakozni.

A Rainsun BT20-assal már próbálkoztam, de sajna 0 dokumentáció van hozzá így elég érdekesen sikerült csak működésre bírnom, eléggé instabil lett
(#) tbutuza válasza t-boy hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szia,

Én is próbálkoztam a BT20 bluetooth modullal, de elakadtam:
Amikor kapcsolódni szeretnék hozzá a számítógépről, jelszót kér.
Ilyet azonban nem kaptam a vásárláskor.
A triviálisakat (üres jelszó, cégnév jelszóként, termék neve jelszóként...) végigpróbáltam - sikertelenül.

Lehetséges hogy én csináltam valamit rosszul mert nem kellene jelszót kérnie?

Köszsönettel:
Tamás
(#) t-boy válasza tbutuza hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
0000 vagy 1234

Különben milyen antennát raktál rá?
(#) tbutuza válasza t-boy hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Közben a forgalmazótól megkaptam a kódot, azza működik rendesen.
Az antennám csak egy kb. 3-4 cm hosszú drótdarab.
Nem túl elegáns, és valósznüleg tökéletes illesztésről sem beszélhetünk. Mindenesetre működik.
Ha korrekt antennát szeretnék, hogyan tudom megvalósítani?
A modulnak nincs antennacsatlakozója.

Most elég stabilnak tűnik, és tényleg csak a gnd, táp, rxd, txd lábakat kellett bekötni.
Neked mi volt vele a gond, amitől instabil lett?

Nekem csak az a gondom vele, hogy fixen 115200 Baudon hajlandó kommunikálni. Át kellene állítani 9600-ra, de a konfigurálásához állítólag valamilyen cél-eszköz kell.

Más modult nem ismersz? Lehetne még olcsóbb is (A TME-nél láttam) mert ha beindul, lehet hogy 50-100 darabos tételben lesz rá szükség.
És az sem lenne rossz, ha találnék 9600 Baud-ra átállítható modult.

Tamás
(#) t-boy válasza tbutuza hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hi!

"Ha korrekt antennát szeretnék, hogyan tudom megvalósítani?"

Szerintem úgy mint ahogy a mellékelt képen látszik , de a tényleges illesztéshez egyéb alkatrészek, berendezések is kellenének (tekercs, kondi stb. de ezkehez nem értek)

"Neked mi volt vele a gond, amitől instabil lett?"
Nekem is kókányolt antennám van (PCB), de nagyon gyenge volt a vétel, illetve mindig ki kellett törölnöm egy lábbal a reset folyamat után a pair regisztert, különben nem volt hajlandó újra csatlakozni

"Át kellene állítani 9600-ra"
A Bluecore2 chipek és modulok irányában kellene keresgélned, úgy emlékszem ezeknek alapból van egy "Persistent Store" nevű memóriaterülete ahol ezek a beállítások vannak és egy progival lehet módosítgatni

Üdv
(#) accesid hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Lenne egy kerdesem es ezt a temat talaltam legkozelebbinek.
Egy GPS navigatort szeretnek hasznalni rs232-komunikaciora. Igaz meg nem tudom hogyan tudom elerni a portot programbol de majd meglesz az is, de az lenne a kerdesem hogy a GPS navigatoron belul, vagyis a PNA-n belul hogy talalom meg a sorosport vezetekeit?
Kibontottam mar tob tipust is olcso kinai peldanyok van benne egy gps modul az alalaplapra forrasztva, mindbe ugyanaz, de semmi felirat rajta tehat nem tudok rakeresni sem a tipusra. Ha esetleg valaki talalkozott mar ilyennel es tudja legyszi segitsen.
rx tx rcs tcs kellene
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem