Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autódiagnosztika és adapter
 
Témaindító: bodoo, idő: Ápr 3, 2006
Lapozás: OK   4 / 44
(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Mi az ellenszenves? Megrendeled, fizeted és pár nap múlva hozza a postás. Felprogramozott PIC, egyébként.

Nem szeretemből írtam, hanem azért, mert ők már kitalálták , neked csak egy tárolós digitszkópot kell a kimenetére rakni és visszafejteni mit, hogyan csinál, majd megírnod a saját programodat.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Azert nezd meg, HOGYAN is lehet ott fizetni...
Gyakorlatilag a 'nem vagyunk hajlandoak a paypalon kivul semmire' azon kivul majd mi eldontjuk, hogy mikor kuldjuk, aztan ne csodalkozz, ha semmi masert nem vallalunk felelosseget, stb...

Egyebkent azota egy nemet oldalon talaltam elado chipeket, azok elfogadnak mindent. 18Euro+valamennyi szallitas...

DE MIERT irtozik az osszes amerikai a money/bank transfertol???? Egyszer akartam egy kereskedotol venni igy, aki hihetetlenul bunko lett, ahogy ezt felvetetttem neki. Pedig mondom, addig el se kuldje, amig a penzt meg nem kapta, minden bankon keresztul, legalisan, stb. De nem es nem. Csak a paypal. En meg azt sem tudom, mi az...

(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Bocs, de nem egyről beszélünk!


Miért nem a gyártótól próbálod megvenni, miért keresel himi-humi helyi disztribútorokat, akik némi hasznot is akarnak vagy hamisított chip-et árulnak?!

Weboldaluk

Itt elég egy hitelkártya, de lehet banktransfer is.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Lehet, de en ezt neztem (alulra kimasolva):
Nekem nincs kredit kartyam (csak debit), de milyen banki utalasra gondolsz, ami NEM transzfer???

Mindegy, mar talaltam nemet disztributort. Meg is rendeltem, par nap es ideer, nem ilyen air canada, akik ket hetig hozzak repulon es mindenert felszamitanak 8 dollart es nem foglalkoznak a vammal es az AFA-val....

Szoval lehet, hogy en vagyok tulerzekeny, de a lehelletfinom hamvas lelkemet karcolja az ilyen.


Payment
We do not accept cheques, money orders, money transfers, or PayPal. All payments must be made over the Internet using a credit card.

Shipping
A charge of CAD$8.00 is automatically added to every order to cover the costs of shipping and handling. It does not matter where you live in the world, or the total cost of your order - the amount is always the same.
All orders are shipped by Air Mail from Canada, and often take only one or two weeks to get to the destination (depending on local holidays, and any delays at your Customs office).
We do not offer any express or courier shipping options.

Duties and Fees
Several people have asked about the payment of Customs duties and clearance fees when their package arrives. We have no way of knowing the requirements in your country - this is your responsibility!

Distributors
We have no retailers or distributors at this time. ELM Electronics is web-based, and therefore all orders must be made over the Internet.

(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Változott a szöveg, pár éve még nem only credit card volt. Megjegyzem ha elfogadja a credit card - ot sosem utalnék, mert így olcsóbb, az utalás drága külföldre. A PayPal meg azért jó, mert van némi garancia beépítve és abuse esetén visszakapod a pénzed.

A worst case amire Te tervezel Mindíg tőlük rendelem. Vám nincs, Extra költség nincs, postás csönget és kezedbe adja kb. 5 nap alatt ideér. 8CAD ezért nem sok.

Persze nem akarlak meggyőzni és örülök, hogy találtál szimpatikus disztribútort.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Akkor miutan ezt megbeszeltuk visszaterhetnenk az eredeti temara.
Tudsz-e valami szimpatikus nyakrajzot elm323-hoz?
A mintaprogi alapjan meg tudom en is tervezni, de jobb lenne, ha volna keszen.
A masik kerdesem, hogy ha szamitogephez szeretnem kotni (az elejen igy tervezem, amig ismerkedem vele), akkor a max232-hez melyik kimenetet kossem. Mintha ezek invertalnanak...
Bar mar tanulmanyozom a datasheetjet, meg nem ertem a kommunikaciohoz.

(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Én ELM 327-et használok, ahhoz van mindenem. Amúgy a belinkelt oldalon a datasheet-ben komplett kapcsolási rajzot találsz , érdemes a gyári referenciarajzzal dolgozni.

Belinkelem, hogy ne kelljen keresni

ELM323DS.pdf
    
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Koszonom szepen, mar megvolt, tanulmanyoztam is elotte. egyetlen dolgot nem ertek csak: Ez a 17.oldal aljatol kezdve irja, hogy kozvetlenul computerre kotheto, mert a soros vonalnak kello negativ tapot magarol a computertol veszi.
Tehat ha elkeszitem a kapcsolast, akkor a db25F konnektort kozvetlenul dughatom a PC soros portjara?

Aztan valszeg a norton soros terminaljat hasznalnam az elejen hozza egy oreg 386-os notebookkal, az megfelelo lenne? (persze a megfelelo beallitasok utan).

Csak en NYAK terv-re gondoltam...
(#) Dudus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Igen. MAX232 nélkül, közvetlenül a soros portra köthető az a tranzisztor meg pár passzív elem megcsinálja a szintillesztést.
(#) bbalazs_ válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Koszonom szepen valaszod. Azt hiszem, ennyivel el lehet indulni, aztan mar csak rajtam mulik a tobbi
(#) Pisti72 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Köszönöm!
Átnéztem a listát, és érdekes, hogy a 9. oldalon a Hyundainál szerepel a Fenix 5.1, a Volvonál meg nem.
Ez hogyan lehetséges? Más a szoftver?
(#) san398 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Innem letudod tölteni a nyák rajzot az ELM327-hez Bővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza san398 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Koszonom, de nekem 323-as lesz. Mindegy, mar megrajzoltam, mire ideernek a chipek, mar csak bele kell nyomni a foglalatba
(#) Dudus válasza Pisti72 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Igen.

Pl. a BMW azokra a piacokra, ahol törvényileg nem kötelező az OBD kikapcsolja, hogy ne tudd csak szakszervízben gyári műszerrel diagnosztizálni. Ettől még ugyanaz a vezérlő, ami az EU - ban működik OBD kiolvasóval :>)
(#) Kecskemadár hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!
Azt hiszem túl nagy fába vágtam a fejszémet...
Van egy 1999-es 1,8-as benzines Land Rover Freelanderünk. Rendszeresen hibát jelez, hol az ABS, hol a lejtmenetvezérlő, hol a kipörgésgátló, hol együtt, hol külön-külön. Menet a szervízbe, közel egy tizesért alkalmanként diagnosztika, a kódok szerint átmeneti hiba hol v.mi szelep, hol ABS-szenzor. Hibakód kiütve, minden rendben egy-két hónapig - hétig, aztán kezdődik elölről...
Mivel már kezd túl sokba kerülni a szervíz, gondoltam naívan, kis segítséggel majd magam....
Kerítettem egy EOBD, OBD-II-es usb-s interfészt, hogy majd laptoppal szépen tudom törölni itthon a hibajelzéseket. Hát nem megy a dolog.
Amik szabadon hozzáférhető progik, sajnos egy sem kommunikál az autó computerével. Nem tudna valaki segíteni, vagy ne is próbálkozzak tovább?
(#) Rumcaiss válasza Kecskemadár hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Nos a Freelander problémában asszem fulldiag.fw.hu weblap lehetne a megoldás. Én vettem a sráctól interface-t (opelhoz 20-as-ért) és bevállt. Mielőtt elhozod álltalában Ő mutatja meg, mit és hogyan csinálj! SZtem fog tudni megoldást találni a problémádra....
Még annyi, hogy a XVI-ba kell elmenni érte a McDonalds-hoz... mert Ő biza nem jön házhoz..
(#) Kecskemadár válasza Rumcaiss hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Üdv Rummcaiss!
Köszönöm a tippet, de sajnos azt mondja a srác, hogy csak a motordiagnosztikát lehet elérni univerzális progikkal, az ABS-t stb nem. Továbbra is keresek ezek szerint Rovacom Lite, vagy hasonló progit.
Kecskemadár
(#) molnarp válasza Kecskemadár hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Rakjál össze egy uniscan-t. Én már csináltam kettőt, és tökéletesen működik. Csak a dos-os háttérprogramja nem valami fejlett mivel nincs rajta grafikus megjelenítés, de mindent elérsz vele amit a vezérlőegység támogat. Én még az immomat is kitudtam kapcsolni vele és újrakódolni a kulcsokat Rengeteg autót támogat, asszen kb 2400-at. Lehet windows-os programokkal is használni ami nem hardverkulcsos és K-line-on kommunikál. Az egész áramkört 3-4000ft-ból megúszod.
(#) Pisti72 hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Kérdezném, hogy ELM327-es interfészhez milyen progit használtok.
Érdemes megvenni a Scanmastert 21Eft-ért?
(#) Gyurka78 hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
Sziaztok !
Nem tudd véletlen valaki Ford Mondeohoz (96 februári)interfészt és programot?
Már OBD diag. csati van rajta, de nem OBD2-es a rendszer. EEC IV ECU van benne.
(#) Dudus válasza Gyurka78 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Elvileg a Ford azt állítja, hogy 1996-tól minden autójuk OBDII kompatibilis.

Ha jól emlékszem VPW vagy PWM-et használ nem ISO-t.

Ehhez pl egy ELM327 -tel épített kábel jó, de gyári mélységű diagnosztikát csak fizetősben találsz.

(#) Gyurka78 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Egyszerü hibakód olvasást lehet vele csinálni?
Elméletileg ezt még lehetne villogtatni is csak nincsenek kivezetékelve az ECU-n az ehezszükséges lábak.
Tudtommal az OBD2 nem lehet villogtatni.
Ha lehet élőadatot milyen progival lehetne olvasni?
(#) Dudus válasza Gyurka78 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
(#) Gyurka78 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Kösszi körbenézek
(#) ferenc47 hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Üdv.mindenkinek:
Még új vagyok ezen a fórumon
Most tervezem egy elm-327 interfész hibakódolvasó és törlő vásárlását szoftverrel együtt,azok véleményét szeretném kikérni,akik ismerik és rendelkeznek ilyen készülékkel,hogy milyen eredményességgel tudom használni?
Most akarom kezdeni a vállalkozást egyenlőre kicsibe és nem hivatalosan,úgyhogy biztos sok segitségre lesz még szükségem ezen a fórumon.

Előre is megköszönöm a hozzászólásokat.
(#) Dudus válasza ferenc47 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Ha dolgozni szeretnél vele, nem ajánlom, illetve ha megelégszel egy nagyon korlátozott képességgel és csak a motorvezérlővel, viszonylag új autókon ( elmúlt 3~4 év ) akkor vágj bele. Nem drága, sokat bukni nem fogsz és ha fejlődsz veszel jobbat.
(#) ferenc47 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Köszönöm agyors választ nagyon örülök,hogy vannak olyan emberek akik mások problémáján is igyekeznek gyorsan segiteni.
Javaslatot várok tőled a kezdéshez sajnos az anyagi lehetőségeim egyenlőre korlátozottak.

Üdv:Ferenc47
(#) Dudus válasza ferenc47 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
El kellene döntened egy vagy két gyártót és egy tól ig évjáratot amivel foglalkozni szeretnél. Sajnos univerzális műszerek, amik gyári mélységű diagnosztikát tudnak nincsenek. A típusspecifikus műszerek pedig egy típushoz jók csak.
(#) ferenc47 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hát igen már egy ideje nézegetem itt az internet által kinált lehetőségeket az univerzális műszerek által kinált lehetőségekről igéretesnek találtam de más a realitás.
Úgy itélem meg,hogy kezdésnek a VAG-konszern autói a legkedvezőbb döntés,erre kérek tőled útmutatást.
1980-2008-ig
(#) Dudus válasza ferenc47 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
VAG-COM, ha komolyan gondolod esetleg kezdésnek VW-TOOL.
Következő: »»   4 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem