Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefonból GPS
 
Témaindító: Hurkafej1, idő: Márc 22, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Hurkafej1 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy mobiltelefonból GPS-t. Hallottam, hogy lehet iet valahogy, és ha valaki tudja, akkor kérem ossza meg velem
NYÁK ter stb... kellene.
Én telefonként egy régi Sony Ericcson T230-ra gondoltam, vagy valami Nokiára.
Ienek vannak itthon, amiket már nem használok.
A motormra szeretnéme felszerelni, valami csúsztahatósan, hoyg ne lopják el ha parkolok.
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Márc 22, 2008 / 1
 
Szia!

GPS vevö nélkül biztos hogy nem tudod megoldani.

Ferenc
(#) rannek válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Szia! t230 ból biztos nem fogsz tudni mert abba nincs GPS vevő.

(#) _ampervadasz_ válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Nem telefonra lenne szükséged szerintem! Bocs hogy nem mutatkoztam be, üdv. A telefon RF egysége nem erre való. Ehhez külön GPS modul szükséges egy program ami kezeli a GPS szabványt, tehát PIC-is amibe beleégeted a programot, és ehhez ráakasztani egy kijelzőt!(A telefoné is lehet) Nézd meg a kövtkező videót !
(Lehet hogy LCD+PIC+GPS e fog átmenni a téma a modiknak nem fog tetszeni! :freaked
(#) Dudus válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Létezik ilyen. LBS-nek ( Location Based Service ) hívják és pl. ezen alapul a flottakövetés is néhány operátornál.

Azt meg lehet állapítani, hogy a mobil, melyik cellában van és ez megad egy a cella méretétől függő földrajzi elhelyezkedést.

Navigálni kevés, de arra, hogy nagyságrendileg hol jár a kamionunk az áruval , elég.

Ez azonban GPS sosem lesz. Akkor inkább vegyél egy olcsóbb PNA/PDA/PND eszközt
(#) Hurkafej1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Akkor lehet, hogy inkább veszek egy PDA-t + GPS vevőt.
Onnan jött az ötlet, hogy az egyik tanár említette, hogy 12. után metanítja, hogy lehet iet csinálni közönséges mobilból.
(#) _ampervadasz_ válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Gakorlatilag, amit Dudus leírt az a lényeg! De azért sok sikert! De ha valami Hasonó ötleted lenne szerintem kérdezd meg picit hátha tud segíteni(LCD+PIC topic), mondjuk ez attól függ hogy az alapismertek megvannak e, vagy nem egy programozáshoz, mert ő ezt nagon vágja. (én még csak ledeket tudok kapcsolgatni, gombok állapot információja alapján, de ezzel is még csak barátkozom)
(#) kobold válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Akkor majd szólj, mert azokra az órákra én is beülnék
Nemrég beszéltem egy mobilszolgáltatóval, hasonló gond miatt, itt céghez kellene. Az LBS-t említette, de nem javasolta, mifelénk a hegyes-völgyes vidék nem teszi lehetővé a több toronyra való rálátást; egész pontosan, mikor megkérdeztem, hogyan működik ez a Mátrában, annyit mondott, sehogy.
Viszont említett olyan lehetőséget, hogy GPS-es mobilt kell venni, és arról már távoli SMS-kéréssel, vagy GPRS-kapcsolattal le lehet kérdezni a pozíciót. Kérdés persze, hogy ki tart 80-90 ezres mobilt állandóan a kocsiban csak ezért, na meg hogy magánszemélyeknek elérhető-e ilyesmi. Mivel nálunk a sofőr kapna ilyen telefont, nem volna gond, de neked biztos nem ez az optimális megoldás
(#) Hurkafej1 hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Az a gond, hogy a GPRS kapcsolatér fizetni kell mint a wap-ért.
De majd valahonnan szerzek egy olcsó PDA-t és kiderül.
Még ráér a dolog, mivel még nem vettem meg azt a motort ameiken lessz.
Csak ha lessz elég pénzem akkor lesz meg a dolog
(#) kobold válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Fizetni mindenért kell.
A járműlopások jelenlegi tendenciája inkább a szétszedés, és alkatrészenkénti eladás, így mire a jelkövető alapján odaérnél, már kiiktatják a követőt, és úton vannak a darabjai valamerre.
Inkább a megelőzést kellene szem előtt tartani, azaz biztosítani, hogy max. akkor lehessen ellopni, ha senki nem hallja a riasztóját, és fel tudják pakolni trailer-re. A bonyolulttá tett, és megfelelően ki is jelzett, ellophatóság többnyire visszariasztja az elkövetőt, aki meg annyira profi, hogy mégis elviszi, attól vissza nem szerzed, még ha az egyik szemedet rajta hagyod, akkor sem.
(#) Hurkafej1 válasza kobold hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Nekem nem nyomkövető vagy ellopásgátló kell, hanem rendes GPS
De most találtam egy helyen GPS-t, és majd meglátom, hogy meg-e veszem április elején.
(#) kobold válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Ja, félreértettem a témanyitó hsz-t, az ellopást a motorra gondoltam nagy hirtelen
30 ezerért már láttam Kelet-Európás GPS-t a neten, annál olcsóbbat még nem.
(#) Djatis válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Egyik kollégám ezt úgy oldotta meg hogy vett egy mobilhoz való külön GPS adaptert KB 20 E ft volt és az vevő is egyben meg Bluetoth-on keresztül komunikál a telefonoddal.
Ami a fontos ezekután hogy olyan mobilt válassz amiben van bluetoth és tudsz rá telepíteni térkép programot meg egyéb szerintem erre alkalmas a symbianos telcsik is.
De ezt nem tudom pontosan.
Lényeg hogy valószínűleg nem régi fajta telefonokban találsz ilyeneket vagy amire ezt a GPS adapterhez való szoftwert fel tudod telepíteni.
(#) _ampervadasz_ válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Üdv! Ha ezt megépíted akkor kész a saját házilag gyártott GPS egységed! Nézzed (-ek) meg!
(#) Dudus válasza Djatis hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Az összes S60-as szériájú Nokia telefon LD3W vagy LD4W bluetooth GPS egységgel képes navigálni. A legújabb software pedig már az S40-es Nokia telefonokat is támogatja.

Az lett a trend, hogy a felső kategóriás E és N szériás Nokia telefonokba beépítik a GPS vevőt, így nem kell hozzá semmilyen kiegészítő.
(#) Macsek71 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Siemens pár éve piacra dobott egy "kerékpáros" telefont.
Víz-rezgésálló, adtak hozzá "dokkoló" egységet amivel rögzíthető. Keresem, de nem találok róla több infót. SXG75 ??
Érdemes lenne ezirányban is körülnézned...
(#) szabolcska5 hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok! Én vettem egy samsung JET-et kint angliában és keresgéltem a neten, de nem igazán találtam olyan oldalt ahonnan tudnék rá tölteni programokat játékokat meg ilyesmiket. Ha valaki esetleg tud ilyen linket azt meg köszönném.Szoval várom válaszaitokat Előre is köszi
(#) deguss hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Lehet mobiltelefon GPS-modult GPS-trackerként használni? Tehát egy kódot sugárzó adóként, aminek azonosítóját és kordinátáit valahogy interneten keresztül látom egy térkép fölé téve?
Működhet ez?
(#) deguss válasza deguss hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Valami ilyesmire gondoltam. Ebbe kell SIM kártya is? Mihez használja a GSM hálózatot? SMS-ben vagy pop protokollal e-mailben küldi a koordinátákat? Hogy is van ez?
(#) Ricsi89 válasza deguss hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Szerintem gprs kapcsolaton keresztül küldi el az infót a szervernek, ahonnan te leolvashatod a pontos adatait a modulnak.
(#) deguss válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Tehát azért ilyen drága...
Ha ezt én le akarnám másolni, és egy mikrovezérlővel AT-parancsokkal a GPS modulból a koordinátákat kinyerve eljuttatni egy szerverre, akkor még kéne egy GPRS modul is, ill. előfizetés valamelyik telefontársaságnál az adatforgalomra, vagy egy feltöltős SIM kártya? Jól gondolom,ugye?
(#) Ricsi89 válasza deguss hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Igen jól gondolod. Viszont a kérdés, hogy neked kell-e a folyamatos nyomkövetés, vagy elég egy olyan, ami csak akkor küldi el az infót, amikor te akarod. Esetleg olyan megoldás, hogy telefonnal megcsörgeted az egységet, majd az sms-ben visszaküldi a koordinátát. Bővebben: Link
A linken van egy hasonló tracker felépítése, kapcsolási rajzzal, uC forráskóddal. Ilyen hasonló trackert kell nekem is csinálnom és nekem is ez a kiindulási alapom.
(#) deguss válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Sajnos folyamatosan (10mp-enként) követni kéne.
Vígasztal, hogy elvileg max. 1km távolságból. Nem lenne erre alkalmas egy 27MHz-en működő pár Wattos adó és egy vevő páros, amin átküldöm azt a pár byte-ot?
Tehát városi környezetben, kis méretű dipóllal teljesen esélytelen egy ilyen mobiltelefon-gps modul és egy adó összepárosítása?
(Természetesen a frekvenciakiosztást, sávszélességet, modulációt, teljesítményt, és szükséges engedélyt figyelembe véve...)
(#) deguss hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Ez ekkora méretben a leírás szerint működhet?
(#) Ricsi89 válasza deguss hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Működni, működik, kérdés, hogy mennyi ideig. Amivel én kísérletezgetek az egy 600mAh-s akkuról nem hiszem, hogy sokáig menne, mivel szerintem olyan 300mA-t tuti felvesz a gsm és gps modul.
Ha van egy gps modulod, akkor azt feldolgoznád egy uC-vel, valami kódolás után meg talán egy walkie-talkie-val is át lehetne küldeni talán, ha tényleg csak kb 1km kell. A vevő oldalon pedig a vett jelet dekódolod és feldolgozod, számítógéppel, vagy uC-vel.
(#) kisagyi hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék.
Kaptam egy Neverloss N627 típusú gps-t.
Már vagy 6-8 éves a jószág és nem találok hozzá akkut.
Mivel felkoncoltam a gépet kiderült hogy egy 3,7Voltos 1700MAH-s akku van benne.
Ezen felbuzdulva úgygondoltam hogy teszek bele egy régebbi Nokia akkut amely szintúgy 3,7V-s és ha jólemlékszem van belőle 1700Mah-s kiadás is.
Lényeg hogy az akkun találtam egy kis vezérlőnyákot, melyről leágazik a 3 vezeték mely táplálja a gépet.
A nokia aksin is 3 csatlakozás található, viszont nemtudom hogy benne van-e az a bizonyos vezérlőelektronika, vagy sem.
Aki már operált ilyen akkumulátort kérem értesítsen.
Legegyszerűbben ráforrasztom a 3 szálat a 3 csatolófelületre és megoldva a dolog, de félek hogy netán nincsen benne az elektronika. (bár a középső csatlakozó amint láttam a két szál egyikéből ágazik le)
Szerintetek?

Köszi.

Péter
(#) DJozso hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Sziasztok. Nem tudom, ide be illik-e a kérdésem, de talán ez van legközelebb a témához. Adott az autóban egy 2 din-es fejegység, amely nem tud gps-t. Külső eszközzel tudja (egy plusz dobozzal), ami egy "Navi/Ipod" csatlakozón keresztül csatlakoztatható a fejegységhez. Nos, a gyár "doboz" 100 ezer felett van. A neten vásároltam egy kínai csodát(klónt) 30e-ért. Ez úgy-ahogy működik, csak néha lassú. Ekkor jött az ötlet, hogy egy táblapc, vagy telefon belsejével ki lehetne helyettesíteni a "dobozt". Utána néztem a csatlakozó kiosztásnak, és teljesen meglepődtem, hogy nagyrészt "normál" analóg jelek jönnek a doboz felől a fejegység irányába. Mellékeltem a csatlakozó kiosztás képeit.
1. kérdésem: Elméletben mennyire bonyolult egy telefonról RGB jelet szerezni? Vagy Kompozit jelet?
2. kérdésem: Nem látom át, hogy a touch pad infók hol mennek át a fejegységből a "dobozba". Ugyanis a "dobozban" futó WinCe kezelése a fejegység touch padjával történik.
3. kérdésem: Ha bárki, tud azonosítani bármely csatlakozópontot(amelyet nem tudok, hogy mi), azt megköszönném.
Amit tudok:1-5 pin RGB+SYNC video jel ; 13-14 Audio jel + - ; A 20-as nyilván + tápot ad, ha a doboz "kész", de ezt csak gondolom. Bármi segítséget megköszönök.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem