Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó minőségű mikrofon előfok építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) marci91 hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Üdv! Szeretnék építeni egy többcsatornás (3 elég lenne) mikrofon előfokot. Lehetőleg tranyósat szeretnék építeni mert azok jobbak. Elméletben már felépítettem magamban hogy ha nem tévedek, akkor kellene egy lepke keverő és azután egy egyszerű mikrofon előerősítő. De inkább valami eredeti vagy lemásolt megoldást keresek (pl. a Behringer mikrofon előfokai). Bárki, bármit tud, írjon. Köszönöm!
(#) maTaKee válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Bővebben: Link Ez nem jó??
(#) marci91 hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Ez jó is lenne csak én ezt most nem szeretném 3x megépíteni. Ha elétenném a mellékelt kis keverőt, akkor nem lenne már túlvezérelve? Vagy hogyan lehetne összepasszintani a kettőt hogy jól meghajtsa a 3 mikrofont?
(#) sound.man válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Simetrikus mikrofonelőerősítő. Persze ez nem csak szimetrikus mikrofonokhoz jó.
(#) sound.man válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Egy pár gyári keverő rajza.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Még kettő.
(#) zoly15 válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Szia!
Én ezt építettem meg régebben de ez olyan előerősítést csinál hogy a saját szívemnek a hangját is hallottam vele.
A rajz csak fényképezve van meg nekem
Ha ezt választod megépítésre akkor a Feketével írt értékeket használd mert amit én odaírtam az az amit én használtam.

üdv!
UI.: Szerintem ahogy az általad mellékelt rajzon ezelé 3 potit és a mikrofonoka avval tudod állítani..

HPIM1774.JPG
    
(#) frrrrr válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
"csak én ezt most nem szeretném 3x megépíteni"

szerintem minden egyes bemenetet külön erősítsd, s csak utána jöjjön a potenciométer, s utána még egy leválasztót vagy erősítőt tegyél s csak a végén kösd össze a jeleket. Ez azért jó, mert különben (pl. a rajzod szerint) az egyik potméter állításával bizonyos mértékben (kérdés, hogy ez téged mennyire izgat) befolyásolod a másik bemenet jelszintjét is.

A fórumodnak azt a nevet adtad, hogy: jó minőségű....
Az általad küldött rajz szerintem nem ez a kategória.

Már van egy mikrofonfórum a HEn, nézz szét ott is!
(#) marci91 hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Úgy látszik akkor mégiscsak az első hozzászóló rajzát fogom megépíteni 3x. A kérdésem hogy ennek nincs meg valakinek a nyákterve?
(#) frrrrr válasza marci91 hozzászólására (») Jún 28, 2008 /
 
Vigyázz!!! Milyen mikrofont akarsz használni? Az a kapcsolás nem kondenzátormikrofonra (elkektret, kapszula, stb.) lett kitalálva.
(#) marci91 hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Igen ,azt tudom. Én sima, hagyományos mikrofonhoz akkarom használni. Tudom a kondenzátormikrofonnak kell táp is meg másféle kell. De itt nem kell nekem táp csak egy jó előerősítés kell
(#) Sebi válasza marci91 hozzászólására (») Jún 29, 2008 / 4
 
Foglaljuk össze a dolgokat:

ahogy frrrrr is írta, mikrofont mindig csatornánként kell erősíteni, mert a passzív (potis) keverő a pár mV-os jelet számottevően gyengíti és az egymásra hatás is erősebb.

az Elektorból való kapcsolás szimmetrikus bemenetű, tehát dinamikus, 200ohm körüli mikrofonokhoz való (olyanokhoz, amikben nincs beépített illesztőtrafó). Az alkalmazott IC stúdiócélra fejlesztett spéci kiszajú darab, de ma már elérhető áron hozzáférhető.

A manapság széles körben alkalmazott "kapszula" mikrofonok a profi kondenzátor- mikrofonok kistestvérei, de nem igényelnek néhány voltnál nagyobb tápot, amit az erősítő bemenetére egy ellenállással vezetnek.
(a stúdiókban használt típusok többnyire fantomtápot használnak, 50...100V körüli feszültséggel)
(#) bendoroland hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
sziasztok nekem egy mikrofon előerősítő kéne de1,5voltról bc182vel meg lehet oldani ja és elektét mikihez segítsetek
(#) rammeradrian hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Építettem házilag egy kültéri akkumlátoros erősítőt.
Az erősítő egy régi lemezjátszóbol van.
és van egy mikrofonom arra lennék kiváncsi hogy hogyan lehetne rákötni.
Egyépként egy mp3 lejátszóról szól a zene.
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
KÉPEN
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
lERAJZOLNÁD PONTOSAN
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
lécci rajzold le akkor pontosan
(#) krieggger hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Van valakinek kifejezetten dinamikus mikrofonhoz való előerősítő rajza ami 12AX7(ECC83) csővel működik?
(#) kadarist válasza krieggger hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia!
Trafós illesztésű van. Jó lesz?
(#) krieggger válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Fokozatok közti trafós illesztésű? Olyat még nem láttam küld el kíváncsi vagyok rá.
(#) pucuka válasza krieggger hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Minden profi mikrofon trafós illesztésű. ECC83 nem igazán mikrofon erősítőnek való, inkább EF86
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ez egy nagyon jó minőségű erősítő 12AX7-el. Bővebben: Link A transzformátor a dinamikus mikrofon kis impedanciáját illeszti a cső nagy bemenő impedanciájához. Ezen kívül a mikrofonkábel szimmetrizálásához is egyszerű megoldást ad.
További megoldások: Bővebben: Link
(#) krieggger válasza kadarist hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ilyen fajta illesztőtrafót lehet otthon csinálni vagy belehet szerezni valahol?
(#) karpi válasza krieggger hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Jensen

Olyat hogy Behringer el kell felejteni , azok zajgeneratorok.
(#) tibsim válasza karpi hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan emberekre van szükségünk Infrared fórumán,
Bővebben: Link
akiket a mellett, hogy értenek a mikrofonokhoz, érdekli őket az alternatív energia is!
Termoakusztikus gépet csinálunk. Vagyis hőből hangot, és a hangból kellene elektromos energiát kinyerni...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem