Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 1154
(#) Placi84 válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 12, 2006 /
 
Hegesztőbe van, ott meg nem nagyon repkednek 100V-ok!
(#) Ant válasza csaby hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez milyen csatlakozó és mennyibe kerül hozzá az aljzat!

Ant

Bmp melléklet?! :banplz::boxer:
(#) szabi83 válasza Ant hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
szentem ez lesz az...
CB-miki csati lásd itt:
elektroart link

üdv
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
van egy pbp205, kinézetre dióda híd..
de:
[link=http://www.datasheets.org.uk/specsheet.php?part=PBP205]http://www.datasheets.org.uk/specsheet.php?part=PBP205[/link]

az nem sima egyenrángató

üdv
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Single-Phase Full-Wave Bridge Rectifier

Egyfázisú graetz-híd
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
dánke
(#) rémes válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Sziasztok Csak most jöttem, de nagyon tetszik az oldal.
Máris lenne egy kérdésem: ki tudja az SMD diódák jelölését? Láttam sárgát, kéket, feketét. Mármint hogy a katód jelölése volt ilyen színű. Cserélni kellene és nem tudom milyet tegyek a cuccba.
Esteleges ötletem: sárga--- zéner(de milyen?)
kék-----schottky?
fekete----?????

Ja a cserélendő pont sárga volt.
Még jövök !!!
(#) Norberto válasza rémes hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Hali!

A tudomány ezen területén óriási a zűrzavar. Mivel már a kezdetektől fogva létezik rengeteg gyártó cég, és mivel a kezdetekben nem állapodtak meg közös célokban (jelölések, színek, stb.), így szinte biztosra vehető, hogy nem fogod tudni tökéletesen visszafejteni, hogy az épp milyen dióda volt.

SMD-ben láttam már én is kéket, zöldet, pirosat, tarkát (meg ne fogd a tehán farkát! ), meg olyan Zener-t is, amire RÁ VOLT IRVA, hogy milyen feszültségértékkel bír. Ez utóbbi manapság nagyon-nagyon ritka dolog...

A sárga csíkot egyébként én úgy tudom, hogy csak és kizárólag Zener-eknél alkalmazzák. Tehát átlagos SM diódát nem jelölnek sárgával, sem Schottky-t. Ezzel viszont egy baj van: abból, hogy kiderült, Zener-ről van szó, azt még sajnos nem fogjuk megtudni, hogy milyen feszültségértékre kell...abból viszont létezik kismillió. Tehát ez egy nehéz dió lesz...

...azt viszont elmesélhetnéd nekünk, hogy ez az alkatrész épp milyen áramkörben foglal helyet, milyen szerkentyű belsejében. Kb. milyen funkciót láthat el, stb...minden, ami szükséges, azt elmondhatod itt...
(#) rémes válasza Norberto hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Szia!

Ez egy egyszerű 24 V-os motor vezérlése,fogyó- elektródás hegesztőgépnek állítja a huzalelőtolását. 2 db IRF540 van benne. A diódák, a fet 2-2 lába között van. (egyik dióda a középső és a bal szélső, a másik dióda a középső és a jobb szélső lábak között van). A dióda anódja a fet középső lábához vannak kötve. Bocs, de a lábkiosztást most nem tudom fejből. Szerintem valamilyen védőhatást fejt ki mondjuk a motor tranziensei ellen. Az épen maradt dióda nyitófeszültsége 320mV. A feteket az IR2110 nevű IC hajtja.
(#) _JANI_ válasza rémes hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Egyéb adat nemlátszik a diódán?

A 320mV-os nyitófeszültségüek a SCHOTTKY diódák szoktak lenni...
(#) rémes válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Nagyítóval is néztem, sajnos nem látszik. Hogy miért nem bírnak értelmesen, egyértelműen jelölni manapság??? Persze tudom: hogy a műszerész ember nehogymá' megjavítsa, inkább vegyen újat vagy 40e-ér! De egyébként én is azt tettem helyette(BAT 48-at), csak még nem próbáltam ki a panelt.Gondoltam előbb kérdezek.
(#) vicsys válasza rémes hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
én látatlanban 12V-os zénerre szavazok
(#) cooler15 hozzászólása Jún 23, 2006 /
 
lenne egy kérdésem nem is egy kketttööö
milyen integrált áramkör a
Toshiba
TC5516AP
3 GB5
ÉS
A MÁSIK PEDÍG
UGYANAZ CSAK
3 GB4
2X12 LÁBA VAN
------------
A MÁSIK INTEGRÁLT ÁRAMKÖR
nagy i betű virít
tehát:
i P8224
3337A
2X 8 LÁB
----------------
mi a faxok ezek?
délután likelek róla képet ha úgy könnyebb....
(#) Frankye válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
*UP*
(#) MaSTeRFoXX válasza Frankye hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
(Elveszett a hozzászólásom...épp küldtem... )

Cooler15, máskor használd a keresőt! Guugli a barátod...

A TC5516 ic-ről itt egy adatlap. ott le van írva az első sorba hogy mi az
[link=http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/101825/TOSHIBA/TC5516AP.html]http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/101825/TOSHIBA/TC5516AP.html[/link]

A P8224 IC ről pedig itt
[link=http://www.datasheet4u.com/html/P/8/2/P8224_Intel.pdf.html]http://www.datasheet4u.com/html/P/8/2/P8224_Intel.pdf.html[/link]
(#) cooler15 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
köszike
bocsi hogy ilyen baromságokat kérdezek de gondolom én mint alap ember nem tom semmire haszálni a cmos ramot....
és a másik meg egy cpu hoz való... mit a rákot kezdhetek vele......?
te mint ebbe járatos?
(#) cooler15 válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
ha lehet provibe nyomjad mán a választ mer ez is kész vérszarás volt míg megtaláltam az áthelyezett kérdésemet még1szer ne menne

köszi
(#) MaSTeRFoXX válasza cooler15 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Arra való amire kitalálták... Ha most nem tudod mire való akkor rakd félre... Amikor valahova ez kell, akkor már tudod mire való
(Kb olyan kérdés hogy mire való egy ventillátor... arra amire kitalálták)
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
nem találok adatlapot a:
saa1350
saa1351
saa1251

ickhez
amit néztem:

gugli
alldatasheet
datasheetarchive
datasheetcatalog
datashet4u

Hol lehetne még keresni
vagy ha megvan, felrakod ?

üdv
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Sajnos nem találtam róluk énse semmit..:sir:. Helysettesítő típus nincs.. K*csög ITT pénzért adja az adatlapot is
Ilyenkor azért rendesen fel tud idegesíteni ez az internet.. Keresőbe beadja hogy itt van, megvan, rákattintasz, akkor félóráig mész a linkeken keresztül míg kilyukadsz a semmire. Főleg azok a legjobbak, amelyek fel is sorolják hogy milyen adatlapok vannak meg nekik, rákeresel és semmi
Van egy adatlap gyűjtemény CD amibe belebotlottam az egyik odalon, de az meg nincs fenn az egyik torrentes oldalon se
Ez valamilyen infra cuccoshoz kell? Ha ezekkel az ic-kkel akartál volna építeni valamit akkor szerintem egszerűbb lesz megoldani PIC-cel
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Idézet:
„Ez valamilyen infra cuccoshoz kell?”

saa1350 adó
saa1351 vevő
ebből 1 pár van a saa125x- es ből 3 adó, de vevő még nincs.
hja amugy távírányitó, pl hifihez bármihez

Idézet:
„Ha ezekkel az ic-kkel akartál volna építeni valamit akkor szerintem egszerűbb lesz megoldani PIC-cel”

a saa ickhez meg van az infra is, a vevőnél a ir preamp, csak azért kellene adatlap hogy lehessen tovább lépni..
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
találtam róla infót! :nyes:
rajzokat, leírást stb-t...
saa135x páros 32 csatornás
saa125x páros 64 csatornás
(#) Tomee válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Sziasztok!

Valaki elárulná nekem, hogy az smd bc182-nek mi a láb bekötése és mi a tokozás neve?
Sürgős lenne.

Köszönettel tomee.
(#) szabi83 válasza Tomee hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
tokozása:
SMD SOT-23

itt vannak ilyennek..
bc182-st nem talátam én..

üdv
(#) vicsys válasza Tomee hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
(#) Tomee válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Kösznőm a gyors válaszotokat!
(#) SD hozzászólása Júl 1, 2006 /
 
Hali
Bizonyára sokan közületek szedtetek már szét TV-t vagy videót. Naszóval minden szines készülékben található egy négyzetes vagy téglalap alaku kis fekete vagy kék... müanyag dobozka amire ez van ráirva: Delay Line a fordításbol ez valami késleltető izé, ennyit én is tudok de mi lehet ez a titogzatos alkatrész. A belsejében tejüveg szerü kristály van és ezeken módszeresen elrendezve fekete pöttyök...
Ha tudja valaki a konkrét célját, müködési elvét vagy valami egyébb érdekességet róla az légyszi ossa meg velem és azzal aki még nem ismeri.

Köszi.

Jóember! A kristály "ly"-os! Pfffff...
(#) Sebi válasza SD hozzászólására (») Júl 1, 2006 / 4
 
Ez a késleltető művonal a PAL (és SECAM) színdekóderek fontos alkatrésze. Feladata, hogy 1 soridővel (64usec) késleltessen. Amit láttál benne, az valóban egy üvegtest, nagy pontossággal méretezve. A jel (végülis ultrahang) többszöri reflexióval kerül a kimenetre, ez okozza a késleltetést.
Nem tudom mire vagy még kíváncsi vele kapcsolatban, de valszeg nem tudod semmi másra használni.
(#) Sanyi87 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
Hali
Valaki meg tudná mondani, hogy milyen IC az STK6722HZ ? egy epson nyomtatóból való. Kerestem már datasheet-en is, de nem találok róla semmit. Egy adatlap jó lenne róla. Előre is köszi.

IMG_6123.JPG
    
(#) Báddzsó válasza Sanyi87 hozzászólására (») Júl 7, 2006 /
 
ennyit találtam róla ~10 sec alatt :
Part Number = STK6722H
Manufacturer Name = Sanyo Semiconductor
Average Price = 18.7698
Description = General-Purpose Stepper Motor Circuit - 4-Phase Stepping Unipolar Motor driver
I(out) Max. = 1.5
Nom. Supp (V) = 45
Package = SIP
Következő: »»   8 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem