Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS hangjának bekeverése autó audió rendszerébe
Lapozás: OK   1 / 2
(#) tepizoli hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok!
A GPS-em hangját szeretném bekeverni az autó hangrendszerébe ugy hogy amikor Andrea beszél akkor a zene magától lehalkujon aztán visszaerősödjön.Ehez keresnék kapcsolást. A gps-nek sztereo kimenete van az autó rádiomnak viszont csak egy bemenete van és ide van kötve egy dvd, na ide kéne becsatolni a gps hangját.
(#) Gory válasza tepizoli hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ha oda bekötöd a GPS-t attól még a rádió, CD-t nem fogod tudni lehelkítani. Plusz a GPS hangját csak akkor hallod gondolom ha az autórádiónak az a külső bemenete van kiválasztva.
Ha viszont ezzel tisztában vagy, akkor a nehézséget az okozza, hogy ha Andrea mondjuk elhallgat két szó között (mivel esetenként elég szaggatottan beszél), akkor azért ne kapcsoljon be a DVD hangja. Viszont amikor meg beszélni kezd, akkor a lehető legrövidebb idő alatt kapcsoljon.

Én úgy oldanám meg, hogy mondjuk műveleti erősítőt tennék a DVD jelútjába (minden sztereóban értendő). Az erősítő visszacsatoló ágába pedig egy analóg multiplexerrel kapcsolnám be a megfelelő ellenállást a kettő közül. Egyik lenne az 1-szeres erősítés normál esetre, a másik pedig arra az esetre amikor Andrea beszél a neked megfelelő hangerőhöz való erősítés.

A multiplexert vezérelném Andrea hangjával. Egy astabil multivibrátort indítana a hangja, amit úgy kell belőni, hogy a szavak közti szünetet átvészelje. Esetleg egy komparátor indítaná a multivibrátort, ami Andrea hangját komparálná a 0 szinttel.
Ha a multivibrátor kimenete vezérelheti a multiplexert, ha 1-ben van akkor a kisebb erősítés, ha 0-ban akkor az egyszeres erősítés.
(#) kendre256 válasza Gory hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Újraindítható monostabilnak kellene annak lennie...
Az ötlet többi része jó, csak ki kellene dolgozni.

Ha analóg kapcsolót használnánk azt is meg lehet csinálni, hogy "váltson" Andrea hangja, és az egyéb bemenet között. Két analóg kapcsoló egyik-egyik pontját kellene összekötni, ez lenne a kimenet. A másik két kivezetés lenne a bemenetek. A vezérlés az egyik analóg kapcsolóra mehetne közvetlenül, a másikra ugyanaz a vezérlés egy inverteren keresztül. Így előállna egy "váltókapcsoló (morze)", amely mindig csak az egyik jelet engedné az erősítőre.
(Az analóg kapcsolókon az egyenszintet be kell állítani, különben érdekes dolgok történnek.)
(#) Gory válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Analóg multiplexernek:
CD4052BC tipus: 4 dual csatorna van benne.
adatlap

Monostabil: 555-ös IC-ből előállítható.Vagy CD4047 IC-vel.

Műveleti erősítő: Bármilyen jó minőségű hangfrekis erősítő.
Komparátor: Műveleti erősítőből kialakítható


(Ha kapcsolgatni kella bemenetek közt és nem lehalkítani a DVD-t, akkor az analóg kapcsolónál lehet hogy egyszerűbb ezt a CD4052 multiplexert használni.)
(#) kendre256 válasza Gory hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A 4052 jelet szelektálni tényleg jobb. (Van is ilyen IC-m , de elfeledkeztem már róla, hogy mit tud.)
(#) tepizoli válasza Gory hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A rádió lényegtelen mert nagyon ritkán halgatom az autorádioban lévő cd pedig használhatatlan mivel maszkos volt de másodszor is eltört a kijelzöhőz menő kábel a kifordulástól ugyhogy bekötöttem fixre.99%-ban a dvd-t halgatom.Én is ugy gondolkodtam hogy a dvd és az autorádio közé kellene hogy beiktason egy ellenálás osztot amikor a gps megszolal és ezzel a zene lehalkulna, a szavak közti szünetre pedig hagynánk pár másodperces késleltetést.Csak a hang érzékelésére kelene kapcsolás mert valahogy kafán meg van oldva mert van egy gyári mélynyomom az olyan hogy standby-ben van és ha megkapja a hangfrekis jelet a bemenetén egyből bekapcsol.
(#) Gory válasza tepizoli hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Leírtam, egy komparátort gyártassz műveleti erősítőből. Ezzel adott előre beállított jelfeszültség felett tudsz kapcsolni.
(#) titi válasza tepizoli hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Hali!
A "számkeresős" deck-ekben, valami ilyesmi elektronika van, csak az pont fordítva működik, vagyis amikor szünetet érzékel, akkor kapcsol. (De ez könnyen átfordítható.)
Évekkel ezelőtt akartam egy autómagnóba beépíteni hasonlót, és akkor nézegettem ilyen deck-ek kapcsirajzát.
(Ez csak tipp, de hátha segít.)
(#) Beradan válasza tepizoli hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Szia!
Szerintem zene-beszéd átkeverővel meglehetne oldani, valamikor a Cs. Kádár Péter által írt Diszkrónika című könyvben volt ilyen.1 pár LED-LDR párossal oldotta meg a lehalkítást, hangosítást, ha jól emlékszem akkor a fel és lekeverési idők beállíthatóak voltak. A könyvet valamikor 1985 környékén adták ki.Ma délelőtt megnézem, milyen is a kapcsolás, vagy 10 éve nemvolt a kezemben a könyv, csak amikor arrébb raktam valamiért, megpróbálom szerdán felrakni, ha addig nem rakja fel más.
Jó reggelt mindenkinek! Beradan
(#) tepizoli válasza Beradan hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Köszi! Várom a rajzot.
(#) pici hozzászólása Okt 14, 2008 /
 
És mit szolnál egy olyan GPS-hez, amiben van FM transmitter és 4G kártya (~3eFt). Elindítod a GPS cuccoson az MP3-at (3Giga) és ráindítod az iGO8-at. Ezt rákevered az FM transmitterrel a rádiódra.
Nem kell kapcsolás, nem kell madzagolás sem. DVD helyett az SD kártyán lesz az MP3 halom.
Az iGO8 meg lekeveri a zenét, amikor dumál.
És ez minden autóban mőködik.
(#) tepizoli válasza pici hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Az ötlet jó csak nem tudom mikor tudok gps-t cserélni a dvd-mel pedig tökéletesen meg vagyok elégedve most sem lemezről hanem pendrivéről dolgozik és 7colos kijelzője van.Valamint nekem volt két fajta fm transmitterem is de mindkettöt eladtam mert én nem vagyok megelégedve a hang minőségével. Szerintem sokat rontanak rajta az átvitel során.
(#) Beradan válasza tepizoli hozzászólására (») Okt 16, 2008 / 4
 
Elnézést a késésért, itt vannak a rajzok.Ha minden igaz, és jó.
(#) tepizoli válasza Beradan hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Köszi a rajzot!
(#) tepizoli hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Ezt nézzétek meg igy gondoltam. Nem hiába a honda tud valamit.
http://www.youtube.com/watch?v=U4z2U65dYzY
(#) szebi76 hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
üdv.Nem tudja véletlenül valaki hogy ez milyen márkához való kábel csatlakozó(ezen kapja az áramot).Valószínűleg GPS+telefon kihangosító az autómban találtam és szeretném megcsinálni.köszi a seg
ítséget.
(#) zsolt58 hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség.
Vettem egy GPS-t és szeretném, hogy a GPS hangja az autórádióban szóljon.
Milyen lehetőségek vannak amivel meg tudnám oldani?
Üdv.
(#) cupika97 válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Milyen GPS? Milyen rádió?
(#) zsolt58 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 9, 2016 /
 
Mobil telefonon lévö Igo és autorádio.
Üdv.
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Ha van az autórádiódon AUX bemenet, akkor csak egy jack->jack (vagy esetleg RCA, ha olyan az AUX) kábel kell és a rádiót oda váltani. Ha nincs, akkor vagy csinálsz rá, vagy FM transzmitter AUX in, de ez utóbbit még nem láttam jól működni...
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Nincs rajta semmilyen bemenet csak egy kazetta lejátszó.
Üdv.
(#) kaqkk válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Akkor próbálj meg egy bontott magnófejet beleoperálni egy kazettába(a szalag helyett az autórádió fejével szemben ) és azt tápláld meg jellel egy 0,5-1w os erősítőn keresztül (kazetta adapter)
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2016
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Vegyél egy kazetta adaptert, vagy át kell alakítani a rádiót, pl. a középhullám bemenetét kivezetni AUX-nak.
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Köszönöm!
Akkor egy kazetta adapter kell és akkor már jó is lesz?
Üdv!
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 10, 2016 /
 
Nem annyira hifi, de Matula bácsira, vagy Andreára jó lesz.
Bár te nem írtad, de a topic címe keverést említ, ez nem fog menni, csak 1 valami szólhat egyszerre.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2016
(#) HA5AWS hozzászólása Júl 11, 2016 /
 
Sziasztok!

A bátrabbak beépíthetik a rádióba. Kell hozzá két ellenállás, két kondenzátor és a műsorra rákeverheted nem kell a nagy csendet hallgatni és várni, hogy Andrea megszólaljon. A végfok általában külön IC annak a bemenetére egy-egy ellenállással és egy soros kondival becsatolható a jel. a végére egy jack aljzat amit a műszerfalra vagy valahova alulra, hogy szép legyen. Az ellenállás értékét a GPS kimenő szintje szerint kell beállítani, a hangerőt ott lehet szabályozni, általában csak egyszer kell beállítani.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2016
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Köszi de ezt lehet késziteni is?
Van valami terved hozzá?
Üdv.
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 12, 2016 / 1
 
A kazettaadaptert? Hát szerintem nem éri meg vacakolni vele, de valaki írta is itt, hogy kell egy fej és egy bontott kazetta...viszont a kicsit bonyolultabb mechanikák ezzel nem érik be, úgy érzik, hogy nem viszi a szalagot, ezért leállnak. A gyáriban benne van az áttétel az orsók között.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) zsolt58 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Köszönöm akkor veszek egyet.
És nagyon rossz lesz a hangja?
Üdv.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Megvettem.
Kipróbáltam nagyon szépen működik úgy ahogy kell!
Kipróbáltam és ha telefonon indítok egy zenét és utána bekapcsolom az IGO-t akkor amikor a GPS beszél akkor automatikusan elhallgat a zene ez nem hiszem, hogy ez a kazetta adapter véget csak még előtte nem próbáltam ki!
És ezt a kazetta adaptert, hogy kellene vigyázni rá, hogy ne legyen semmi baja?
Az nem, gond ha mindig be van dugva?
Üdv.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem