Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   7 / 69
(#) email válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Köszönöm a választ.
Azért így elsőre nem dobom ki, megvárom amíg végleg kileheli a lelkét.
(#) elektrorudi válasza email hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Idézet:
„Azért így elsőre nem dobom ki, megvárom amíg végleg kileheli a lelkét.”


Arra várhatsz !
A Technics rádióknak különleges tulajdonsága, hogy sosem lehelik ki végleg a lelküket...
... évtizedekig tudnak bosszantani... !
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
A hangfalkábel, rendesen érintkezik, mármint a réz része, nem csak be van nyomva jó alaposan a csatlakozóba szigeteléssel együtt?
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
na, megcsináltam az újraforrasztást és úgy néz ki, hogy minden működik. megérte vele ennyit szenvedni, mert nem kellett hozzá semmit vennem.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Üdv,
fott.tojas
(#) Müszi válasza fott.tojas hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Örülök, hogy sikerült!
(#) misi2096 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy Sony HiFi-m (moduláris, nem miniHiFi, van már 8 éves is) erősítőre van rákötve a számítógép. Családban lett egy újabb 4 éve és megkaptam. Vettek hozzá Magnat kb 25cm magas hangfalakat (hirtelen nemtom hány W-os) és maradt 2 db belőlük amit én kaptam.

Így az én HiFi-men van most egy pár jó régi, de jó állapotú hangfal (még a régi PC után maradt, külön erősítős gondolom és külön kapcsolható táppal, de 90%-ban ez a hangfal ki van kapcsolva a tápról, tehát nem létezik a HiFi számára, ugye?) és ez a két Magnat valamint csináltam az egyik Magnat előtt egy leágazást (házilag) hogy lehessen csak fejhallgatóval is filmet nézni (monoban ugye) úgy hogy a Balance-ot beállítom csak erre a hangfalra.
Lásd mellékelt kép!

PC-ről is csak stereo jön.

A probléma a következő: van a HiFi-ben egy védelem - gondolom h ne szakadjon szét a hangfal, de ez a védelem finoman szólva is eléggé halk hangerőn már lekapcsol és nem ad hangot míg le nem halkítom a PC-t. A szomszéd szobát pl. bezenésíteni lehetetlen mert lekapcsol.

Kérdés: mi a baja?

Leellenőriztem és nem találtam rossz kötést a hagfalaknál, leágazásnál. A két Magnat-ot rendes hangszórókhoz való kábellel kötöttem be, a leágazást pedig egy vékonyabb biztonsági berendezéseknél használt 5 eres kábellel.
Hogy működik egy ilyen védelem?

Ha kell még vmi infó estefelé beírom ide, de már nagyon idegestíő!

untitled.JPG
    
(#) misi2096 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Itt egy pontosabb kép a problémáról:

Kép: Hivatkozás
(#) feri44 hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Helló van egy fasza Samsung hifim be is kapcsol de ha hangszórót kötök rá akkor a hangszóró búg mint az állat. Én diódára gyanakszom. Ha van valakinek ötlete mi a baja vagy tanácsa akkor szívesen várom a válaszokat ellőre is köszi.
(#) Tetye válasza feri44 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
hali!
forum és a vulgáris szavak esete.... idézzem office barátom"ilyen szot nem illik papirra illetve képernyőre vetni." hihi már én is megtanultam.
szal abban a tuti samsung hifiben milyen végfokvan?
én inkább arra tippelnék... mérj feszültséget a kimeneten. nehogy leégjenek a hagszoroid.
csinálj képet a belsejéről.
(#) szamóca válasza feri44 hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
Idézet:
„Én diódára gyanakszom.”

Eszméletlen egy gyerek vagy, ez miből szűrted le?
(#) EcoPityu hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Srácok!

Nálam is van javításon egy Panasonic Házimozi bigyó!
A tápjában 2 tranyó, és az alaplapon 1 tranyó cseréje után végre behúzott a standby relé...
És kivillant, hogy F61.....

Olvastam itt, hogy végfok lehet, de bekapcsolástól kezdve figyeltem a kimenetet, semmilyen tranziens nem jelentkezik, egyenfesz sincs rajta, és védőrelét sem tartalmaz, tehát a nagy szürke hibrid IC-t mértem...
Az Icce megkapja a maga 2x28v-ját és kész..

A leírása szerint F61 esetén ellenőrizzem a hangszóró csatlakozást, vagy táphiba...


SZERINTETEK???
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
SC-HT75 a tipusa.


A képen a leírás:

F61.JPG
    
(#) titi válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hali!
Próbaképpen kösd le a végfokot a tápról.
(Pl. szakítsd meg a fóliát az IC lába előtt.)
Ekkor is megjelenik a hibakód?
(#) pepe62 hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
hali! Adott egy db. Technics SU810 erősítő. Az előző tulaj szerint mielőtt postára adta, tökéletesen müködött. Nálam a következő szindróma hallatszik: az egyik csatorna,mindig uaz. (hangszóró átkötéssel ellenőriztem), elég repedt fazék hangon szól, és sokkal kissebb hangerővel, mint a másik oldal. Ha a "laudNessy-szörnyet" bekapcsolom,akkor egy kicsit több a mélyhang, és türhetőbb a hangzás, de a hangerő u.olyan arányban halkabb a másik oldalnál. Végfokhiba, vagy kisebb a gond? Előre is köszi a válaszokat!
(#) EcoPityu válasza titi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Én is erre gondoltam, csak előbb letöltöm a netről a bekötését, és majd jól kiforrasztom a lábát a kis rohadéknak...

Azért köszi!
(#) titi válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hali!
Próbaképpen a bemeneteket is cseréld meg.
(hasonlóan, mint a hangszórókkal tetted)
Aztán lehet ellenőrizni a potit, majd ha megoldható, akkor az előfok után megcserélni a két oldalt, ezzel pedig azt tudod kiszűrni, hogy az elő-, vagy a végfok a bibis.
(#) pepe62 válasza titi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A bemeneteket is megcseréltem, sőt mindkét hangszórót a dupla hangcsatlakozások egyik oldalára kötöttem, tehát az "A"-bal, és "B"-bal, így mind a kettő hangszóróból uaz a repedt fazék hang szólt.
(#) pepe62 válasza titi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Titi! Milyen potit kellene ellenőrizni,a hangerőét,és hogyan? Mi köze lehet a potinak a jelenséghez? A többi amit írtál nekem magasiskola,(előfok, végfok) Üdv,Peti
(#) titi válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A hangerő és a ballance potit, de a hangszín potik miatt is lehet.
(Konkrétan nem ismerem az erősítőt, tehát csak általánosságban beszélek.)
Esetleg dobj fel pár képet, akkor könnyebben tudnak segíteni.
(bár ha nem sokat konyítasz a dologhoz, lehet érdemesebb lenne személyesen segítséget kérned valakitől)
Üdv!
(#) pepe62 válasza titi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Titi, zseniális vagy! A potit kicsit erősebben fel-le mozgattam, tekertem, és bejött a hang!!!! Hatalmas örömöt szereztél, megmentettél egy csomó utánjárástól, köszönöm! Már másodszor jött be az utolsó pillanatban írt tanácsod! Ez+ a magnó decknél a műanyag tárcsa (hogy nem melegítettem fel)!
(#) titi válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Akkor egy kis kontaktspray nem árt annak a potinak.
(ja, esetleg nézd meg a potinál a forrasztásokat is, gondolom nyákba ültetett potik.)
Ha a probléma továbbra is jelentkezik, akkor pedig talán megérdemel egy új potit.
Üdv!
(#) pepe62 válasza titi hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Köszi,majd leellenőrzöm! Üdv!
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Hali! nekem van egy Lg hifim az vele a baj, hogy a gombjai össze vissza müködnek, megnyomok egy gombot és teljesen mást csinál, vagy nem csinál semmit, de olyan is van, hogy egyszer megnyomom mélykiemelőt álít, mégegyszer akkor pl rádióállomást. távirányítórol teljesen jól müködik, csak azzal nem lehet csatornát álítani. ugyan ez van haver aiwa hifiével is. Látott már valaki iet? Előre is köszi a választ!
(#) patexati válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Valamelyik gomb beragadt vagy zárlatos bent!!Mátrixba vannak szerintem köve ellenállásokkal akkor szokott ilyesmi előfordulni! Egyessével mérve a gombok így lehet kideríteni melyik rossz de szerintem ki is kell forrasztani egyesével őket!Ne csa ohmba mérj hanem MOhmba vizsgáld mert 100 KOhm átvezetés is befolyásolja a működést!
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Az előzőekben már említett Pana HM erősítőt felélesztettem!

Kijelzés van, de: csak erősítőnek jó, a hangerőgomb megy, és a funkcióválasztó is. Rádión sisterr, de nem hangolható sem az előlapról , sem távirányítóról. A CD-rész meg sem mozdul. Az előlapi IR vevőt mértem, nem kapja meg az 5v-ját, csak 3v-ot, így adtam neki kívülről 5v-ot, de semmi változás. még a kimenetén sem jött a távreccs berregése! Lehet, hogy az előlapi mindenttudó 4xsoklábú professzor murgyant egyet, és gátá???Merthogy az előlapi gombok is benne egyesülnek...
(#) titi válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szerintem nézz még szét a tápjában...
A végfok rész általában külön kap tápot a többitől, így az, hogy a végfok üzemel, még nem jelenti azt, hogy a táp már rendben van.
(#) EcoPityu válasza titi hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Szia!
Van benne egy STK-s multi regulator IC, az a jó értékeket hozza, van még egy teljesítménytranzisztoros hűtött stabilizálás, meg egy 5v-os stab IC is, de, ha ezeket kívülről megerőszakolom, és megjelenik mindenhol az 5v, meg a 12v, akor sem mozdul.
Valamit még be kéne indítani...
(#) robe hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Van egy Thomson cs80 típusú Hi-Fi-m és nem olvas CD-t. Amikor belerakom a CD-t, olvasná befelé és elkezd gyorsan kattogni, de nem mindíg.
(#) Dudus válasza robe hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Mi a kérdés? Kérdőjelet nem láttam
(#) robe válasza Dudus hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
(Bocs ez lemaradt a kérdésből) Ilyenkor mit csináljak vele? ha valaki tudja segítsen. Előre is kössz!
Következő: »»   7 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem