Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   6 / 69
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Négy pólusú csati, erre csatlakoznak a rajz szerint a hangfalak, (jobb felső sarok a rajzon)

A cp504 az egy 12pólusú csati!
(#) korbye válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Tipp!

Szerintem próbálj mindig az eccerübbtől haladni, nézd át a panelt (nagyító nem árt) nincs esetleg vezetőér elszakadva,elégve, nézd meg(főleg) a hőt termelő alkatrészeket
a forr. oldalon nem lazultak ki?Ha igen forr. újra.
Nincs e erős oxidréteg valahol a panelen(megtakaritani)...stb Lehet nem kell belenyúlni mélyebben és így időt és felesleges idegességet spórolhatsz!!!
(#) kaszarobert válasza korbye hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Főleg a fejhallgatókimenet körül!
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
előtte akkor ? :S
(#) korbye válasza korbye hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Egyáltalán semmi nem jön ki a hangszórókra?
Sercegés, pattogás, sipolás...
Hangszóró kimeneten nincs DC fesz?
Ha bekapcsolod és rajta a hangszóró nem tolódik ki a membrán?
Ha ezek egyike sem,akko nemtoomi!


Szépen sorba haladj aztán írj h. mi van!
Sztem mégis a Jackkel kezdd mert valszeg ez lesz a byby!
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
fejhallgatókimenetnél sincs semmi (így ránézésre).
Mérni esetleg?


más 5let?
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Ha előtte: Van egy csúnya nagy ic hűtőbordára szerelve, szerintem az a végfok. (rajzon fent) Mi a száma? A rajzon nem látom jól. Remélem nem az a rossz
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
RSN35H1 (IC501)
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
De fejhallgatón szól? Ugye?
És a fejhallgatókimenetek, a küldött kapcsrajzrészlet, előtt vannak? Nem pedig jk501 után?
(#) korbye válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Mérni lehetne sokmindent csak így nehéz nyomonkövetni a dolgokat!
De ha van türelmed hozzá...
Megkellene nézni, hogy van e mitől elindulni annak az erősitőnek? Táp trafótól indulj, követve az áram utját
mérd meg h, van-e fesz a végfoknál?
A végfok tipusa télleg nagy segitség lenne!
Ahhoz valszeg le kell venni a hűtőbordát, ami minihifiknél soxor vékony alulemez nagy fülekkel!
Ja látom megvan az ic tip! Én vook vala lassú!!!
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Fejhallgatón szól, igen. Volt már rá példa, hogy 1x szólt a hangfalakról is (nemtommér'), de akkor felhangosítottam és annyi. Többé meg se nyikkant.

A fejhallgatókimenet az elején van egy másik nyákon (lent)

AK17_2.JPG
    
(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Azért fontos lenne átnézni a rajz szerinti összes tranyót ill feszszinteket, mert ha ezekkel baj van akkor a cserélt Ic-t újra elronthatják. (A kimeneten ne legyen valamilyen úton módon rövidzár: leégett hangfal stb)
Én megnézném egy másik erősítővel, hogy van e jel az ic 11,12-es lábán, és valszeg már nincs a 4,1-esen

Egy esélyed van ha a 4,ill 1-esről jön a fejhallgatókimenet, is valamilyen úton módon.
Persze lehet még talán más megoldás is.
Bővebben: Link
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Ha szólt, akkor még próbálkozz, de nehogy most rontsd el!!!
(#) fott.tojas válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Hát azért kédezgetek, nehogy még rosszabb legyen mint most...

Egyébként hangfal nem szakadt az tuter, mert a múlt héten vmi miatt elindult...

(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Akkor is, át kell nézni a kábeleket, ahogy Korbye mondta, kipróbálni a hangszórókat, más erősítőről is, de elég ha kikötöd, és rámérsz az ohmmérővel, vagy egy elemmel akkor ropogni szokott!
(#) korbye válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Contact error!!!
(#) Müszi válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Bekapcsolt állatotban érintsd meg ujjal az végfok IC bementetét!
Máshoz ne érj hozzá! Hangfalak legyenek rajta!
Ha nem búj, nem pattog semmit akkor végfok gond lesz!

Előtte nézd meg hogy nem tört e meg a hangfalkábel!

üdv
(#) fott.tojas válasza Müszi hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
2 dolgot csináltam, egyik, hogy kiforrasztottam a jack-et (ugyanígy nem történt semmi), illetve megnéztem hogy a hangfalak tényleg jók-e (és jók).

Most vmi más ötlet? :O
(#) kaszarobert válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Ha kiforrasztottad a csekket akkor, tuti, hogy szabadon van az ic-d bemenete, így amit Müszi mondot, érdemes lenne kipróbálnod!
(#) kaszarobert válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 28, 2008 /
 
Próbáld átgondolni, mi történt a készülékkel(áthelyezés, birizgálás, mozgatás, rángatás, matrica ragasztás stb) az utóbbi időben, főleg abban az időpontban mikor szólt, majd nem szót

Nem érhetett össze a hangfalkábel?
Egyébként, szerintem az, hogy egyik oldal sem szól, az jó jel!
(#) tomeee hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Helló mindenkinek!az lenne a problémám!hogy egy normális hifit szeretnék összehozni!két állóhangfal meg valszeg lesz hozzá egy mélyláda!mivel repp zenénél ez elég fontos dolog!csak az a gáz hogy nemtom mijen hangfalakat vegyek mert sal meg jamo meg mnc mindenki fikázza!mit ajánlanátok állóhangfalat ojan 30-50körüli árban?jólenne ha tudnátok mondani valami jó márkát vagy típust!előre is köszi a válaszokat!!!
(#) Szamy hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
keress a vaterán valami tipp-topp Vidi hangfalakat, 20-30e közt felbukkan néha szép állapotú. fontos, hogy ne legyen cserélt egyik hangszóró sem, természetesen ha peremezet, az nem gond(és ebben a korban elkerülhetetlen). ja és min 25 centis legyen a mély típus : dc 2050 például...
(#) tomeee hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
az a helyzet hogy épp most passzoltam el a dc 2050 emet!!!valami ujjabbat szeretnék igazából!néztem conrad ba hangfalakat vannak elég jók leírás alapján!REFLEXION CONCRETE 400 HANGFAL CALVADOS
pl ez nagyon tetszik csak nemtom hogy éppenséggel egy darab annyi vagy párban annyi?remélem párban!nemtudod te véletelnül?nincs valami tipped valami jó márka hol nézzek körbe?az a lényeg szerintem hogy szép legyen a magas meg a közép!meg maga a hangfal is jólnézzen ki!mert a mélyhangokat a mélyláda már ugyis "intézi"!
(#) fott.tojas hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
úgy néz ki, hogy tényleg végfok...

Hogyan lehet tutira megnézni, hogy tényleg az-e a probléma?

Megnéztem, amit az előzőleg Müszi írt , de se sercegés, sem semmit nem adott ki...
(#) fott.tojas válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
hahh!!!

senki ne mozduljon, mert kipróbáltam még1x és most megy, szól mind2 hangfal

most akkor hol keressem a hibát??
(#) email hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Remélem valamennyire a témába vág a kérdésem.
Adott egy Technics SA-GX200-as rádióerősítő. A probléma az, hogy az URH sávon a rádiók "+" 0,5 MHz-el "feljebb" találhatók (persze a normál frekvencián is bejönnek, de akkor rosszabb minőségben, monóban). Azaz pl. a Petőfi a 94,85-ön jön be. Van valami megoldás a problémára azon kívül, hogy mindent 0,5 MHz-el arrébhangolok?
Előre is köszönöm.
(#) Müszi válasza Geri86 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Próbáld meg a tápban lévő elkókat kicserélni. Ha a végfok szimplatápos akkor érdemes a kicsatolókondikat is cserélni.

üdv
(#) elektrorudi válasza email hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Dobd ki !
Nem viccelek. Nekem is ilyen van (majdnem) : SA-GX180, hasonló problémával :
+20 fok alatt, illetve +25 fok felett, egyszerűen nem működik a tunerja... Bekapcsolás után torz, mint állat.
Ha utána hangolok +- 50-100 kHz-el, akkor néha elkapja a csatornát...
A Technics csak szar tunert tud gyártani. Ez van.
Visszatérve a problémádra, szerintem szét van hangolódva a tunered. Hogy ez "gyárilag" lett ilyen, vagy alkatrész hiba miatt, nem tudnám megmondani.
De műszer nélkül hozzá se fogj ! Valószínűleg csak még rosszabb lesz.
Nekem van Wobblerem is hozzá, mégsem veszem a fáradságot (és időt) hozzá, hogy vacakoljak vele...
A fő probléma, hogy a tuner be van forrasztva, tehát bármilyen mérés előtt ki kell kábelezni....
Egy új tuner 15 ezer körül van, azért meg már egy működő (használt) receivert tudsz venni...
Egyéb lehetőséget nem látok...
(#) zoly15 válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szia!
A két üzeneted ellentmond egymásnak :yes:
Most akkor szól a hangfal a végfokkal vagy nem?

üdv!
(#) Müszi válasza fott.tojas hozzászólására (») Máj 30, 2008 / 4
 
Szerintem ez kontakthiba lesz, forraszd át a végfokot és környékét!

üdv
Következő: »»   6 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem