Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   398 / 2208
(#) ZsoltyFM hozzászólása Feb 6, 2009
action2k
érdekes amit írsz
mivel én amilyen szkópot használtam 2 csatornásat tökéletesen egyszinkronba rajzolta meg egymásfelett ugyanazon jel mért jelelekját.
nem tudom neked mien szkópod van de ezekszerint valami gáz van vele
eleve az a lényege a 2 csatornés szkópnak hogy tökéletesen látható legyen a 2 jel egymáshoz való viszonya.
(#) ZsoltyFM hozzászólása Feb 6, 2009
nem igazán vágom a cs9ves kapcsolástechnikákat.
de tudok róluk egysmást.
tehát nem sötétben tapogatózás számomra ez a világ sem .
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 6, 2009
Ha " csöves hangja " nem is lesz ahogyan Te érted , de jó , jobb még lehet , mint hagyományosan.
Csináltam ilyesmit , ha nem is pontosan úgy ahogyan elkpézelte .

DAC.jpg
    
(#) ZsoltyFM válasza CHZ hozzászólására (») Feb 6, 2009
valami ilyesmit akarnák én is építeni.
cs4816 és cs43122 csp-ekkel.
és egy optikai csatival.
meg persze sima coaxial-is kábellel is menjen.
192khz minta és 24 bitmélység mellett.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 6, 2009
Köszi.
Ez csak digitál analóg átalakító .
CD digit kimenete kokaszon csatlakozik hozzá és D/A átalakítást követően csöves fokozat erősíti fel 2V eff. re a kimeneti szintjét , mivel ellenállásos I/V -t használtam és a TDA1541 csak mV-os szintet produkál ezért csöves fesz erősítő van mögötte .
Ehhez persze még kell egy komplett végfok ...
(#) ZsoltyFM hozzászólása Feb 6, 2009
mentem aludni jó pihenést sziasztok . :wave:
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 7, 2009
Sajna nem kaptam meg a generátort, ezért maradt továbbra is a szkóp kalibráló jele. Ezek a négyszögjelek születtek a legnagyobb 680 ohm-os javasolt visszacsatolással és különböző párhuzamosan vele kötött kondikkal. ( Az 1Kohmos visszacsatolásnál sem volt igazán más jelalak, csak nagyobb jelszint). Szabad ekkora kondit tenni a visszacsatoló ágba? Nem rontok így a frekvencia vagy fázismeneten? Elöbb az 1KHz kondi nélkül és kondikkal:
(#) lpcollector válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 7, 2009
..és a 10KHz:
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 7, 2009
Már így jobban néz ki , a 10KHz- en látható , hogy pici kiemelés még marad, de az már SE esetén jónak látszik .
Én meghallgatnám nagyon laza visszcsatolással is.
Próbáld drasztikusabban növelni a visszacsatoló ellenállás értékét és úgy is mérni . addig amíg a legkisebb berezgést találod , de még a sávszélesség is tűrhető marad .
Hallgasd meg és úgy dönts a végleges beállításról .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 7, 2009
4,7nF-ál eltűnik az is, de nem szentségtörés ennyire frekvenciafüggővé tenni a visszacsatolást? Hagyhatok benne ilyen 1,8-3,3nF-s kondit?
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 7, 2009
Hagyhatsz , de a füleddel jobban eldöntheted , melyik is az ideális , vagy generátorral megnézhetnéd majd, hogy 20KHz-én mennyit vág már .
Kimenőnek nagy a fázistolása magasabb frekin ezért kéri a kondit , kisebb visszacsatolással nem kellene ekkora kondi .
A 10KHz négyszög tetejét ha nézed fordítva , akkor kb. a ferekiátvitel hullámosságát láthatod magas tartományban .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 7, 2009
Egyenlőre amíg nincs generátor marad a fülelés és a két fix. négyszögjel a szkópon. Van ugyan mérőlemezem, de azza inkább csak a lemezjátszót és a korrektort lehet vallatni. Csináltam Cool-al néhány mérőjelet CD-re, de digit forrásra csak egy sony DVD-lejátszóm van ki tudja milyen kimenőjelekkel). Köszi, hogy foglalkoztál a problémámmal.
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 7, 2009
Most észrevettem, hogyha rá van kötve a varázsszem az erősítőre, akkor az az oldal halkabban szól és torzít is rendesen. Mit csináljak, hogy jó legyen?
(#) korgs2 hozzászólása Feb 7, 2009
A mellékelt kapcsolást kezdtem el megépítedi csak az vele a problémám hogy nem tudom hogy hány V-ot adjak neki.Valaki tudna segíteni vele kapcsolatban? És a zengető tank előtti trafónak mien menetszámai vannak?
(#) mackomester válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 7, 2009
Szia korgs2!

Szerintem 250V korul szepen kell menjen.
Ha nem tudsz gyari trafot szerezni, erdemes lehet pici
halozati trafoval jatszani, mondjuk elsore kb. 230/12v-ossal, szekundert a zengeto fele. Lehet, h szerencsed lesz, es kihajtja a tankot.
(#) korgs2 válasza mackomester hozzászólására (») Feb 7, 2009
Szia! találtam egy pici trafót ami eredetileg rádióba ecl82 se kimenő volt. Ez lehe hogy használható lenne?
(#) mackomester válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 7, 2009
Elkepzelheto. Proba-cseresznye!
(#) Ricsi1992 hozzászólása Feb 7, 2009
na hol a sok börzés?Még mindíg ott vagytok?.

Egy találós kérdés:az erősítőn kívűl mit lehet még építeni a GU50-el?....Na jó,elárulom,mini Tesla tekercset .Mostanában azért nem írkáltam mert ahogy időm engedte,a neten keresgéltem Teslatekercs ügyben.

Nem sikerült bemérni a PL500 PP-t a suliban.Valamit kell vele csinálni,mert össze vissza gerjed...nem az igaziak a foglalatok,egyszer a fűtés nem érintkezik,egyszer a katódnál nem...Bekötöttem szakkörön,és a méllyeknél nagyon berecsegett,gerjedt...szórakoztam vele 20 percet(csöveket megmozgattam a foglalatban,kivettem,visszaraktam,és nem lett jó,és amikor vagy 100-adjára mozgattam meg a csöveket,akkor érintkeztek rendesen,és a szakkör végére sikerült is beizzítani).Szóval ez így nagyon nem jó,meg ha egy kicsit megmozgatom zene közben a csövet,már nem érintkezik rendesen,és begerjed...
Ha lesz a börzén elfogadható áron PL500-hoz foglalat,akkor muszáj lesz vennem pár darabot,ha nem lesz akkor kicserélem a PL-eket GU50-re(ahoz sokan árulnak foglalatot).
(#) sturbi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Feb 7, 2009
Ügyesen vezetéket forrasztani a csőlábra, megoldani az áthúzását a foglalaton, beforrasztani a helyére, többet nem lesz kontakthiba.
(#) littlejoe hozzászólása Feb 7, 2009
Elkészültem a müszi féle pcl86-se légyszerelt próbaverziójával.A kimenőtrafó gyári tv-kimenő.
Eddig eléggé csalódott vagyok a hangját illetően.
Az egész nagyon maszatosan szól.Mélyek még csak-csak vannak de a magasak hiányoznak.Lehetne javítani a hangmenetén? A másik gond a búgás 2x450uf szűrőkondi közte egy fénycsőfojtó nem elég szűrésnek?Ennyi szűréssel még hallható búgást ad.Ha lekötöm a tápot egy pillanatra akkor a szűrőkondiból tisztán szól.
(#) Syn7h37ic válasza littlejoe hozzászólására (») Feb 7, 2009
A fűtést kiközepelted?
(#) littlejoe válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 7, 2009
Nem de a fűtést lekötve egy pillanatra ugyanúgy búg.Ha az anódfesz szűrőkondijárol kötöm le a tápot egy pillanatra akkor nem búg.
(#) djhans válasza littlejoe hozzászólására (») Feb 7, 2009
Így csináld meg és garantáltan nem lesz brumm. Nem kell akkora kondi a tápba. Az erősítő kapcsolást is alakítsd át és akkor garantáltan jó lesz az átvitel.
(#) littlejoe válasza djhans hozzászólására (») Feb 7, 2009
Ok. Először csak a visszacsatolást probálom ki.Ezt a rajzot honnan vetted?
(#) djhans válasza littlejoe hozzászólására (») Feb 7, 2009
Kikisérleteztem, hogy lenne a legjobb.
(#) Imi65 válasza littlejoe hozzászólására (») Feb 7, 2009
Nyugodtan megépítheted, én ezt a kapcsolást hallottam szólni, meg is mértük Janival, úgy sem vallott szégyent.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2009
Helló!
A diódás rajzot csináltam meg. Most már javult a helyzet, mert már nem torzít, de csökken a hangerő. Most még a kondi előtt be van rakva egy 30K-s ellenállás, így elfogadható, de halkabb az a csatorna. A kondit már cserélgettem, hátha összefügg a dolog vele, de semmi eredmény nem volt. Amúgy még mindig nem az igazi, mert max hangerőn sem záródik össze a varázsszem, csak kb háromnegyedéig. Még javítani kellene az érzékenységén is.
(#) littlejoe válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2009
Ok.Köszönöm.A búgást mennyire lehet megszüntetni?
Nálam teljes csendnél a hangszóró mellett halkan hallható.

(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 7, 2009
PCL86 SE erősítőről megy. Ennél nagyobb jelet már nem tudok venni, mert már a pentóda rácsáról veszem így is a jelet. A rajzot is mellékelem az erősítőről.
(#) littlejoe válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 7, 2009
Próbáld a rajz szerint bekötni a varázsszemetBővebben: Link
Következő: »»   398 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem