Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   373 / 1674
(#) Attila86 válasza burk hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Egyszer már megtettem. Vagy minden egyes hozzászólás után meg kell ismételni? Rendben:
Ismételten köszönöm a tápot ér dicséreteket!

Burk, ha a következő hozzászólásban megint esetleg valaki azt mondja hogy jól néz ki a táp, akkor megint meg kell köszönnöm? Utána megint?
Még egy kérdés Burk: Kötelező 10-15 percenként benéznem a hobbielektronikára és megnézni hogy van-e esetleg valami megköszönni való, vagy ráér akkor is amikor van rá időm?
Mennyi dicsérő hozzászólás után szólsz rám hogy köszönjem (ismételten) meg őket? Mert akkor megpróbálom úgy beosztani a szabadidőmet hogy mindig figyeljem.
(#) Báddzsó válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szerintem ha már annyira köszöngetsz akkor mások helyett is megköszönhetnéd a dicséreteket! Ahogy a moderátor moderátor, úgy te lehetnél a köszöngető...
(#) zolee1209 válasza googa hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Tegnap vettem 30 darab BD250-et. Én is eljátszottam néhány figurát!

MOV00006.3gp
    
(#) googa válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hát Srácok, igyekszem a kedvetekben járni, ha már az elektróhoz kevésbé értek.

Köszi a dicséreteket, ha nekem szólt a fáma!
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ezt most fejezd be! Ne húzd az időnket állandó köszöngetéssel! Te csak szépen építkezzél, mi meg majd leesett állal bámuljuk a műremekeidet.
(#) llaci56 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
És mind ezt az "X négyzet per kettő" közben... Ejnyeeeee.......
(#) vicsys válasza huba hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Huba!
Nyertél! Mi más is lehetne??
Az infót kitöröltem, mert egyenlőre nagyon nem publikus.
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Remélem hamar publikussá válik!
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Pont ilyen picike relét láttam a Lomexben.
Szerk.: Ja látom a kijelzős panelon a nyomógombok is onnan vannak. Szerintem nagyon jó ez a kis gomb.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Nem reklámnak szánom, de most vettem a a HEStorban:
Bővebben: Link
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog kinézni beépítve...
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ez nem is az a nyomógomb! Én erre gondolok amik a kijelzős panelodon is vannak:
Link 1, 2, 3, 4
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Oké, oké! Csak mutatóba linkeltem... Valószínűleg majd ezt a ledest fogom beépíteni.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Szia, egész véletlenül nem Fery-től vannak a kijelzők?
Szép munka!!
Üdv.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Köszi!
Fúúúú, most megfogtál... Nem emlékszem pontosan, de mintha a vaterán vettem volna... vagy mégsem?

Attila!
A relét, egy kedves fórumozó társunk hirdette itt, az apróban. Vettem Tőle 2 csővel. Nem bántam meg!
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Abból a reléből én is vettem 100db-ot, de már el is fogyott!

Szép igényes munka! Nekem nagyon tetszik!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Én is vettem tőle, és egy icipicit karcos volt mint a tiéd,(ha jól láttam) ezért gondoltam, hogy egy "alomból" valóak lehetnek. Azt tudom, hogy nagyon szép a fénye, a színe is tetszik és a fényereje is elég erős.
Üdv.
(#) Alkotó hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
A B5 után most már szól a HTA30 saját tervek szerinti utánépítése is.
Tudom ajánlani, egyszerű, olcsó, és jó. Akit érdekel keressen meg.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nagyon szép. A nyákra a pozíció rajzolatot vasalós technikával csináltad? Vinnyetta papírra(nem a tapadós rész hanem a hordozó) nyomtatott majd vasalt technikával? Védőrétegként mit használsz? Plexis látványerősítőnek is első osztályú lenne. A famunka előtt meg le a kalappal. Nagyon szép gratulálok!

Pár év és talán én is tudok ennyire szépet csinálni, kinézetre inspirál a Ki mit épített topic, így erre jobban figyelek ezután.
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Igen, rávasaltam, de nem vinnyetta papírral, hanem műnyomóval. Éppen úgy mint a nyákoldalt is, csak itt a maratás kimarad. Utána meg színtelen lakkal lefújtam, hogy tartósan megmaradjon.
Miután kész a szerkezet, a nyák oldalról is le szoktam mosni a gyantamaradványokat, és azt is lelakkozom. Ez véd az oxidációtól, és tapasztalatom szerint elég jól szigetel ahhoz, hogy ne okozzon semmilyen elektronikai gondot.
Sőt a lakkgyártót is utolértem nagy nehezen, akitől még sosem kérdezték mekkora a lakk elektromos vezetőképessége, de sokkal jobban szigetel mint a nyirkos levegő.

De hogy valami hibát is mondjak, mert ez sem tökéletes, ovatosan kell bánni vele. Ugyanis mikor a nyák oldalon forrasztasz, akkor a lakkozott alkatrész oldalon meglágyul egy kicsit a lakk. Ez aztán később nyom nélkül visszakeményedik, de ha éppen akkor nyúlsz bele mikor még lágy, megörökíti az ujjlenyomatodat. Éppen e miatt van az is, hogy az alkatrészeket nem célszerű odaszorítani a panelhoz (én egyébként is szoktam hagyni alattuk kb. 1mm-t, mert így sokkal rugalmasabb a rendszer, nem érzékeny annyira a panel esetleges meghajlására, vagy a rezgésre), mert azok is beleragadnának a meglágyult lakkrétegbe.

Alkotó
(#) Gery válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nagyon szép lett a kivitelezés! Grat!
Egy olyan apró kérdésem lenne, hogy a teteje, hogy lesz megoldva? Teljesen zárt lesz? Mert akkor nem lesz probléma a hűtésnek, hogy semmi szabad tere nincs?
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Nekem is tetszik gratulálok, valaki (nem emlékszem) azt állította a fórumon nem nagyon lehet poziciórajzolatot vasalni, hát itt a példa, szuper lett!!
(#) Alkotó válasza Gery hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
A bordánál a fenéklemez is lyukas, és a fedél is az lesz. Pontosabban nem is lyukas, hanem éppen az egyes bordák közti helynek megfelelő réseket fűrészelgettem bele. Majd holnap lefotózom, hogy világos legyen.

Azért nem biztos, hogy a fadoboz a tuti megoldás ám. Nálam szükségből lett ez, mert csak ezt tudom magam létrehozni.
Alkotó
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Épp ezt akartam kérdezni, hogy alulról kap-e valahogyan levegőt a borda. Ezek szerint igen, így sokkal jobb a hűtése.
Nagyon jól néz ki a fa dobozzal a cucc!
(#) gtk válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Szep munka
(#) M.Béla válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Gratulálok,első osztályú lett. szépen megcsináltad
(#) borvendeg válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Hello!
Ez pontosan milyen lakk amit te használsz?(itt nálunk prisma color néven futó lakk sprai kapható ez jó lehet hozzá)
(#) Alkotó hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Visszatérve a HTA30-ra

1. A fenéklemez, és fedél kivágásáról mellékelek egy fotót. A láb is azért magasabb kicsit a szokottnál, hogy alulról is tudjon a levegő áramlani.
2. A panelről terveket (szerintem utángyártható formában, 1200 Dpi felbontásúak a pdf-ek) tettem fel az erősítő mindig és mindig fórumtémába, a 374240 hozzászóláson. Akit érdekel, ott megtalálja. (valaki árulja el nekem, hogyan lehet azokat az ügyes kis hivatkozásokat ide csatolni, amire kattintva, egyből a megadott helyre lehet ugrani)
3. A lakk. Fotó mellékelve. Nálam bevált, de FONTOS, hogy semmi mással nem kísérleteztem. Egyszerűen nem volt rá okom. Ezzel a lakkal csak annyi csel van, hogy mikor kifújja az ember, akkor a felület tele van ici-pici kis "buborékokkal". Viszont ez 1-2 perc múlva eltűnik. Kivéve akkor, ha pl. hajszárítóval rásegítünk a száradásra, mert ilyenkor "beleszárad" a felületbe. Tehát ne siettessétek, és akkor tükörfényes, sima felületet kaptok. Magától is megszárad kb. 20 perc alatt szobahőmérsékleten.

Alkotó[u]
(#) MolnarG válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Én úgy szoktam hozzászólást linkelni, hogy ha van valaki aki válaszolt a Te hozzászólásodra akkor az Ő hozzászólásának végén rákattintok a hozzászólás számára amire válaszolt (tehát a saját hozzászólásod) és azt a linket használod, vagy egy szerűen rákattintasz akármelyik hozzászólásra és a linken a két megfelelő helyre be másolod a saját hozzászólásod számát. Ha lehet ezt egyszerűbben is akkor bocs, de majd valaki kijavít.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szerintem te az "URL" gombra gondolsz...
A szövegmező alatt ott van egy gombsor ott van az a gomb..
Felső sor a linké az alsó amit beírsz a szövegben azt a szót látod (ez alatt lapul a link)...

Üdv!
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
A hivatkozni kívánt hozzászólás fejlécén (szürke sáv) duplán kattintasz. Ekkor felugrik 1 ablak. Az abban szereplő linket lemásolod és beilleszted majd a TE hozzászólásodban (URL gomb). Ekkor lesz pirossal keretezett a linkre ugrás után a hivatkozott hozzászólás.
Következő: »»   373 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem