Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   251 / 2489
(#) Gery válasza hapro hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Hát Te öreg motor vagy már itt de ha erre gondolsz:
1.rámész hogy keresés,
2.kiválasztod hogy keresés típusa: Hozzászólásokban
3.beírod keresendő szövegnek ezt: " #367365 ".
Majd kiadja.
Remélem erre gondoltál és OFF vége.
(#) abika8303 hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
no találtam egy 220nF kondít ami ritmusra zizeg, vajon ö lehet a hibás?
köszi
(#) djgombi válasza abika8303 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
lehet az előfokban is bibi.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok.

Van kettő darab 100k-s potim. Az egyik magas a másik mély hangszint szabályozott. Ezek középen megis akadnak egy kicsit, gondolom ott volt a hangszin közép pontja. Ezeket tudom használni hangerő szabályozásra? Ha igen akkor hogyan kössem be, mert 6 lába egy sorban.
(#) proli007 válasza abika8303 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Kedves kolléga!
Javaslom, kicsit többet fordíts a helyesírásra! Mert ha az, már az érthetőség rovására megy, és Te lusta vagy egy Shift, vagy egy szóköz billentyűt lenyomni, akkor, hogy vársz mástól segítséget?
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Hello!
Szépen műszerrel kiméregeted.
-A két vége a potinak az, amelyiknek ellenállás értéke állandó, független a csavargatástól.
- A közepe, meg változik, attól függően, melyik irányba csavarod a tengelyt.

Viszont a hangszín szabályzóban az esetek többségében lineáris potit alkalmaznak. A hangerőhöz meg logaritmikusat szoktunk alkalmazni. (kivétel, ha "szintszabályzóról" van szó.)
Általában az ellenállás értéke után feltöntetik a szabályozási jelleget is. (pl. 47k A)
A-lineáris, B-logos, C-fordított logos, D-kétszer logos. Általános használatú, az A és B.

üdv! proli007

üdv! proli007
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Igen tudod használni hangerőszabályozásra, bár a karakterisztikája valószínűleg lineáris lesz, ha hangszinszabályzóban volt. Ellenállásmérővel ki tudod mérni a két poti ellenálláspálya két végét, és a hozzátartozó csuszkák kivezetéseit.

szerk. proli007 beelőzött.

poti dual.JPG
    
(#) Robi85 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ez van feltünteve rajta: M100kC 76 B

Lehet azlenne a legegyszerübb ha szerenék két db Logaritmikusat. Most egyenlőre ugyis megáll az erősitő épitése, mert az egyik végfok eldurrant. Először javitás, és utána szerzek két potit. Köszi a felvilágositást
(#) DJ Szabcsa válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Üdv
Vegyél egy logaritmikus 10k-s sztereó potmétert és kész is. Legjobb a fém házas, de ha az drága akkor megteszi a műanyag is, ha nem valami nagyon audiofil cuccba kell.
(#) hapro válasza Gery hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Erre gondoltam, ezt nem tudtam...
köszi.
(#) LGS94 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok egy egycsatornás erősítőből lehet úgy két vagy több csatornásat csinálni, hogy egy panelra építem és csak a GND a közös pontjuk és a +/- ágt van összekötve mármint úgy értem, hogy ez a közös bennük.? Azért gondolom, hogy ez így jó lehet mert ha egy tápról lehet többet hajtani akkor így is ugyanaz mintha többet hajtanék egy tápról csak a panelon vannak összekötve.Vagy ha nem így kell csinálni többcsatornás erősítőt akkor hogyan lehet?
(#) Lacika válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
:nezze:
(#) Paty88 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok
LEnne egy olyan kérdésem, hogy van egy Toxic Lynx ládám:

Bassreflex. Átmérő: 38 cm
Teljesitmény (Max): 500 W
(RMS): 250 W
Fekvencia átvitel: 35-1500 Hz
Impedancia: 4 ohm
Lengőtekercs: 2,5"

és milyen erősítő lenne jó hozzá?
Van elfekvőben egy Kenwood kac-726
200w x 2
600w x1

vagy van egy SONDA 1600W 4x400W os 4 csatornás!

Az lenne a kérdés melyik illene hozzá, vagy melyik lenne jobb vagy elegendő?
Előre is köszönöm szépen!

(#) Tomy27 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Üdv.Szerintetek egy TDA7294-el épített végfok +-38V-ról kibírná a 4Ohm terhelést, ha igen akkor mennyit adna le?
(#) oregtamas0202 válasza Paty88 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv. Én a Kenwood mellett döntenék.
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Létezhet olyan hogy egy IC még a netes alkatrészkatalógusban sem szerepel,mondjuk valami kínai vacak?
(#) szabi83 válasza Tomy27 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Van olyan IC ami kereskedelmi forgalomba, nem kerül, ezáltal adatlapot sem találsz hozzá, :gumicsirke:

másik:
tda7294-es topikot olvasd el, van ott válasz neked..
(#) fijagtr hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Egy egyszerű sztereó erősítőt szeretnék építeni, kb 1 és 2 W közötti teljesítménnyel. 3 V táppal szeretném hajtani.
8 ohmos hangszórókat hajtana, magyarul egyszerű kis PC-s hangszórót!
Jó lenne ha szabályozható teljesítményű lenne!


Köszi előre is!
fijagtr
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Üdv.Valaki tudna valami egyszerű kapcsolást erősítő távirányításához, elég lenne a hangerő le/fel meg ki/be kapcsolás?Mert motorral ellátott potim az már lenne hozzá.
(#) Tomy27 hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Ja lehetőleg infrás érdekelne.
(#) Alkotó hozzászólása Feb 13, 2009 / 1
 
Többen is kérték, íme.

A HTA30 erősítő Alkotó-s kiviteli tervei.
Ki van próbálva, problémamentes volt az építés.
Ha mégis van valami gond, vagy kérdés, képességeim korlátait figyelembe véve, szívesen segítek.

Akit érdekel, használja egészséggel.
Alkotó

HTA30-v5.rar
    
(#) huba hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok. Ti sok erősítő rajzot láttatok, ma próbáltunk javítani egy gyári végfokot. Minden jó és mégse jó. A kimeneten is érdekes megoldás van alkalmazva. Ha valaki ismer hasonló rajzot szívesen fogadom.
A hétvégén nem leszek itthon. Ugyhogy azért nem válaszolok
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Egy kis korrekció a visszarajzoláshoz amivel értelmet nyer a felső tranzisztór

DSC01041.JPG
    
(#) szamóca hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
bubu145 eltévedt hozzászólása.

Idézet:
„Hello
Van egy SABA szoba erösítőm és ha bekapcsolom behuzza a hangszoró membránját mi lehet a baja ha tudsz segíteni irj kösz.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
Bővebben: Link4

A privát, az privát! Azért van a fórum hogy itt tárgyaljuk ki a problémákat mindenki okulására.
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Valószínűleg egyenfeszültség van a hangszórókimeneten.
Mérj rá DC feszültségmérővel. A hangsugárzódra vigyázz, mert könnyen leéghet a hibás végfoktól!
(#) ngyzoli hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Hali! Az LM 1875-ös ic-t ismeri valaki? A belső kapcsolása legalábbis figyelemreméltó,igen olcsó,(600ft körül)és állítólag jó a hangja is.Olyannyira,h már-már audiofil irányokba mutat...ez az,amiben kissé kételkedem.Valakinek tapasztalat?

lm1875.pdf
    
(#) blasz hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
sziasztok szert tettem egy régi cleopátra rádioerösitöre de ha a basszt rátekerem tökig olyan hangja van mintha levolna égve a hangfal pedig nincs.Kiprobáltam 3 pár hangfallal de ugyan az,és szerintem nem azt szolja amit kellene neki.Azért 2x40 azért már szolna. elöre is köszi
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Ismét szépen összehoztad , gratulákok !

Régebben én is összeraktam ezt az erősítőt , még nem hallgattam , csak méregettem .
Mérések szerint nagyon jól tűri a kompleksz terhelést .
Leírása alapján sem nagyon válogatós a hangfalalban , méréseim is ezt bizonyították .
Most , hogy bedobtad .. , eszembe jutott , hogy meg kéne már hallgatni , így doboz nélkül is .
Én a csatóló elkok helyett , az előfokban MKP kondikat tettem , nagyobb helyigénye ellenére , de a fotón láthatod , minden 1 nyákon , táp is oldalanként külön.

HT-A30.JPG
    
(#) Subwoofer hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Szevasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne,hogy van egy 400W-os mosfet-es erősítőm amit én építettem (Anthony holton féle kapcsolás) Ahhoz kellene rövidzárvédelmet építeni! Mi lenne ennek a módja?
vagy mikéntje.
Magamtól annyira jöttem rá,hogy az egyik mosfet source ellenállásán kéne feszültséget mérni ami valami tranzisztoros fokozatot meghajtana aminek eredményeképpen ha túl nagy fesz esne a sourceellenálláson akkor tranyókon keresztül a mehajtó tranzisztor bázisát lehúznám földre. Mert ha jól tudom kivezérlés nélkül össze van zárva a kimenet akkor nem lesz baja az kimenő fokozatnak. Csak kérdés,hogy ez mennyire zavarná az erősítő működését. Mert ha nagy csúcsoknál lehúzná a meghajtást akkor az nem szerencsés.. Bár ez talán csak megfelelő számítást igényel,hogy ne lépjen túl korán a dologba
Segítseetek pls
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Megnéztem a fotót, teljesen rendben van.
A tervezés szakaszában, még nekem is volt ilyen elhelyezési gondolatom (v4-es verziószám alatt), de aztán nem ezt választottam, huzalozás szempontjából jobbnak tűnt a v5.
A bemeneti csatolókondin kívül, van nálad még néhány egyéb kondi is a diódák körül. Én ilyesmiket nem raktam fel, gyakorlatilag az eredeti rajz szerinti kialakítást csináltam meg. Csak annyit "finomítottam" a dolgon, hogy több darabra szedtem a tápszűrést is, meg a kicsatolót is, valamint külön tekercsről megy a két csatorna. Ja és még alacsony ESR értékű elkókat vettem, de nagyon gyanítom, hogy e nélkül is hibátlan lenne a hangja.
A te "többlet" kondijaid a tápban biztosan nem ártanak, de az is biztos, hogy nélkülük is sokkal jobban szól ez a szerkezet, mint az előre várná az ember. Legalábbis én elégedett vagyok vele.

Hoppá!! Most látom csak, hogy ezen nincs rajta az előfok!!
Na ezt magyarázd el nekem! Ha van neki saját, ráadásul jól működő előfoka, akkor miért maradt le??

Igy már az enyém sokkal "univerzálisabb", mert ha valami miatt feltétlen akarod, akkor ott is kikerülheted ezt, de ha kell, akkor meg kéznél van. Kipróbáltam vele is, és nélküle is. Nem érdemes kikerülni, abszolút nem ront a hangképen, azaz kompletten az igazi (ahogy én is csináltam). És még a túlvezérlés se fenyeget, mert előtte van a poti.

Alkotó
Következő: »»   251 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem