Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   5 / 93
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Nekem teccik....
csak még nem tudom h a sunt ellenállást hol szerzem be.
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Nem akartam szemrehányást tenni csak van amit sokkal könnyebben is ki lehetne vezetni onnan ahonnan
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Ja, azok nagyon is szándékosan vannak úgy! :yes:
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Heló!
Ez annyira tökéletes amit csinálsz ,hogy ezen csak rontani lehetne !
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Elmondanád,hogy miért?
(#) Apa8 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Shunt ellenállást hol szerzem be?
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Az egyik helyen a digitális földet huzaloztam úgy, hogy minél kisebb hatása legyen az analóg földre, a másik helyen pedig már csak megszokásból is úgy vezettem be a nagyáramú részbe a kis áramú vezetéket, hogy elméletben a lehető legnagyobb feszültséget mérje az ICL7107 árammérés esetén.
(#) zoly15 hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építgetni panelműszereket ICL7107-el...
Találtam egy nyáktervet a fórumok között régebben.. (csatolva)..
Valaki nem ismeri ezt "közelebbről is" azaz nincsen semmilyen hibája a tervnek?
Nézegettem a LRD kijelzőket Itt..
Ha jól látom a rajzon ott van hogy "DA56-11..." az a LEd kijelző...
A linken található "DA56-11GW" kijelzők..
Az jó lenne a kapcsolásba?

Üdv!
(#) Kicsa hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Attila86!
Az előző oldalon közkinccsé tett feszültség és árammérőt szeretném megépíteni,2 kérdésem lenne vele kapcsolatban.
A VR1 alkatrész itt is TL431 mint a labortápegységed kapcsolási rajzán? A másik pedig hogy betápnak ide jó lesz egy olyan secunder tekercsfeszültség,amiről már egy ilyen mérőmodul megy? Nem fog összezavarodni egyik sem? (Labortápegységed kijelzője)
Köszönöm szépen előre is!
Üdv Kicsa
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Üdv.!

- Igen, a referencia TL431.
- Azt nem tudom megmondani hogy az a szekunder tekercs jó lesz-e amiről már egy másik műszert táplálsz. Ez attól függ hogy a két műszer és amit a két műszer mér az van-e bármiféle kapcsolatban egymással.
Egyébként ezek ismerete nélkül inkább azt javaslom hogy ne tápláld azonos szekunderről. Egy műszer legyen független, így nem érhet meglepetés.

Üdv.: Attila
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Szia!
Akkor bajban vagyok a trafókkal mert nincs hely. Mennyit fogyaszthat egy ilyen kijelző ? Van nyákba ültethető kis 'kocka'trafóm, 2*75 mA terhelhetőséggel. (4 kivezetéses) A 2 db szekunder párhuzamosan kötésével szerintem lehetne eredményre jutni?
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Sajnos az a trafó nem jó. Ha csak a kijelzők áramfelvételét számoljuk, az 10mA árammal 10mA*(3*7+3)=240mA. Plusz még az ICL7107, a stabkocka, a referencia és a osztók árama nagyon durván 10-20mA.
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Szia!
Akkor min 300 mA az 'idális' ha jól értem.
Köszi szépen,megnézem hogy mit tudok tenni.Feszültség ide mennyire kritikus? ~ 10 Volt ide is elég? (A labortápnak elég volt ennyi)
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
12V-os szekunder kell a műszernek. Így áganként kb 7,8V jut az 5V-os stabkockák bemenetére. 12V alatt úgy tudom csak 9V-os szekunderű trafókat lehet kapni. Ezzel már csak 5,7V jut a stabkockákra. Nem tudom hogy ekkora maradék feszültségről működnek-e már a stabkockák, de ha a trafó szórását, belső ellenállását és a hálózati feszültség ingadozását is beleszámítjuk, akkor végeredményben biztos hogy nem elég a 9V-os szekunder.
Tehát mindenképpen 12V-os szekunderű trafó kell.

Ha neked van 10V-os trafód, akkor szerintem az is elég lesz, mert így 6,4V maradékfeszültsége lesz elméletileg a stabkockáknak. De szerintem ez kicsit talán már kritikus. (A trafó szórása, belső ellenállása és a hálózat esetleges ingadozása miatt.)
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Értem!
Holnap megyek boltba egy két apróságért,megnézem hogy tudok-e venni 12V-os trafót,így azért akkor jóval egyszerűbb lenne a dolgom...bár még a helyszükét nem tudom hogy fogom megoldani
Köszi szépen,majd jelentkezem még!
Üdv Kicsa
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Kicsit túl van biztositva a dolog. Az ilyen kis trafók a névleges terhelésnél adják le a specifikált feszültséget,ha nincs teljesen kiterhelve akkor jóval fölötte is lehet. Egy műszernek untig elég a 2,4VA teljesitményű 9V-os trafó.
Bár én a panelen szoktam előállitani a negativ tápot a 35V-ból,igy nem foglalom le feleslegesen az egyik szekundert,tehát graetzet használhatok.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Nem tudok már javitani,természetesen nem 35,csak 5V.
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
zia!
A feszültségmérő nyák tervén valamit nem értek. Az R9-nek (kijelző mellett) csak az egyik fele van bekötve. Vagy ott úgy kell hogy a szögletes forraszemeket a kijelző alatt,mind összekötni az ellenállásal? Sajnos nekem a kapcsolási rajzon sem egyértelmű
Köszönöm szépen!
Üdv Kicsa
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Üdv.!

Az ellenállás bekötetlen végét a kijelzők alatti VIA-k (szögletes forrszemek) valamelyikéhez kell kötni egy átkötéssel. Hogy melyikhez, az attól függ hogy melyik digit tizedespontját szeretnéd hogy világítson.
(#) MolnarG hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az ICL7135 és az ICL7107 között van különbség a kijelző meghajtás típusán kívül? Egy olyan mérő egységet szeretnék építeni ami egy LED meghajtó tápnak mérné egyszerre a kimeneti feszültségét és áramát egyszerre, feszültséget kb. 20-30V-ig, áramot kb. 500mA-ig lehetőleg milliamper pontossággal kellene mérnie. Melyiket ajánlanátok hozzá?
(#) mex válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Egyszerűbb a 7107-el épiteni. Áramot 2A-ig tudsz mérni mA felbontással,feszültséget pedig 20V-ig 10mV felbontásban.
Persze az egyidejű feszültség és árammérés csak kettő egységgel oldható meg átkapcsolás nélkül mindkét tipusnál.
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!
Értem,tehát akkor az elképzelésem : A mért feszültség egy kapcsolón keresztül menne a bemenetre,5V vagy 12V. Tehát akkor hogyha én bekötöm R9et a 2. kijelzőhöz akkor az nekem jó lesz úgy? (a határérték miatti ellenálás értékeket kinéztem az 8. oldaról, 20V 10A méréshatárhoz.)
Szóval arra lennék kíváncsi hogy szerinted így megfelelő lesz-e?
köszönöm szépen
Üdv Kicsa
(#) Attila86 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Ha 5V-ot és 12V-ot szeretnél mérni, akkor 20V-os méréshatárban kell használnod a panelmérőt. Ebben a méréshatárban legfeljebb "19.99"-et tud mutatni a műszer, így a tizedespontnak jobbról (a legkisebb helyértékű digittől) a harmadik kijelzőnél kell világítania. Tehát ahhoz kell kötni az R9-et.

Üdv.!
(#) san398 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Attila ennek a számolásnak a képleteit leírnád, mert akkor később bármilyen áramra és feszültségre át lehetne számolni.Előre is köszönöm.
(#) san398 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Attila, feltennéd a nyák tervet mert már nem elérhető.Köszi.
(#) Kicsa válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!
Értem,köszönöm szépen. Az építés folyamatban,jelzek hogyha valamit előrejutottam.
Köszönöm szépen!
Üdv Kicsa
(#) Kicsa válasza san398 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!
A 8. oldalon van a link,nekem működik. Ha neked nem megy,nálad lesz a hiba,de ha adsz egy email címet,szívesen átküldöm.
Illetve lenne egy kérdésem még : A táp bemenet az váltófeszültség. A mérési bement egyenfeszültség ami a ki kapcsokon megy tova,csupán polaritást nem látok feltüntetve. Esetleg az mindegy neki?

Üdv Kicsa
(#) MolnarG hozzászólása Feb 21, 2009 / 1
 
Sziasztok!

Összedobtam egy rajzot Attila DVM-je alapján. A kérdésem az lenne, hogy mekkora legyen a feszültségmérő részben az osztó másik ellenállása és a trimmer és, hogy mekkora legyen az árammérő sönt? Feszültségmérés: 20V-ig
Árammérés: 500mA-ig !milliamper pontossággal!

Üdv.

DVM.png
    
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!

R13=8,6k
R11=4,7k
R14=0,15Ohm
R15=10k
R16=20k

Nem kell két TL431, nyugodtan használhatod mindkét ICL7107-nél ugyan azt a referenciát! Tehát az egyik panelmérőnél hagyd meg a TL431-es részt és a másik A/D referencia-bemenetét egyszerűen kösd hozzá a másikhoz (36-os lábak).
(#) Attila86 válasza san398 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
A weboldalam kiszolgálója, az ingyenes freeweb szórakozik csak mostanában. Néha van hogy nem jön be az oldal, mert most karbantartanak. Ilyenkor várni kell 1-2 órát és bejön. Ideje lenne már normális tárhelyre költözni...

Az ICL7107 jelen esetben 200mV-os végkitérésű, tehát ha a bemenetére majdnem 200mV-ot kapcsolunk, akkor "1999"-et jelez ki ("2000"-át nem tud). Ennél ha nagyobb feszültséget kap, akkor túlcsordul.
Ha mi azt szeretnék hogy a panelmérőnk 20V-os legyen akkor egy olyan feszültség-osztóra van szükségünk, ami a 20V-ot leosztja 200mV-ra. Ehhez 1/100-as osztó szükséges (azért, mert: 20V/100=200mV).
Egy egyszerű feszültség osztó két sorba kötött ellenállásból áll, amely két szélső végére kapcsoljuk a leosztandó feszültséget (Ube) és az egyik ellenállásról levesszük a leosztott feszültséget (Uki). Ez utóbbi ellenállást nevezzük el R2-nek, a másikat pedig R1-nek. Így a kimenő feszültség képlete:
Uki=Ube*(R2/(R1+R2))
Ube, Uki ismert (20V és 200mV). Ami fontos még, az az osztó eredő ellenállása, ugyanis az ideális feszültségmérő belső ellenállása végtelen. A gyakorlatban pedig legalább 1MOhm szokott lenni. Ezért az R1+R2 legalább 1MOhm-nak kell lennie.
Most már mindent tudunk, csak át kell rendeznünk a képletet és kiszámolni. Így azt kapjuk, hogy R1=990k és R2=10k.

És innentől jön a gyakorlat, mely szerint az ellenállásoknak szórása van. Azért hogy ez ne okozzon gondot, beteszünk az osztóba egy trimmert, amivel be tudjuk állítani a pontos kijelzést. Itt már nem érdemes pontosan számolgatni, mert úgysem kapunk a boltban tetszőleges értékű ellenállást, trimmert meg pláne nem. Ki kell találni hogy kb mekkora osztásarányt akar az ember a trimmerre ráhagyni. Ha túl sokat, akkor nehéz lesz finoman beállítani a kijelzést, ha pedig túl keveset, akkor előfordulhat hogy az osztó ellenállásainak és a trimmer érték-szórása miatt egyáltalán nem is tudjuk beállítani a pontos kijelzést, mert a trimmer osztásarányán kívülre esik a helyes kijelzés. Ráadásul itt a TL431 és a hozzá kapcsolódó osztó szórásait is figyelembe kellene venni. Egy ilyen egyszerű műszernél nem érdemes ilyen számításokba belemenni.
Viszont az fontos, hogy a trimmernek nagyjából a fél állásában legyen a kijelzés hiteles. Ezért ha a 990k/10k-as osztónkba mondjuk egy 4,7k-s trimmert teszünk be, akkor a trimmer értékének felével kell mindkét ellenállást csökkenteni. Így durván +-23,5%-os osztásarány jut a trimmerre. De a boltban sajnos nem kapunk 987,65kOhm-os, sem pedig 7,65kOhm-os ellenállást. A legközelebbi érték hozzájuk az 1MOhm és a 7,5K. Így hát ezeket ültetjük be.
Következő: »»   5 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem