Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   4 / 93
(#) Attila86 válasza gb197 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Üdv.!

Hogyne, például még EM árnyékolást is lehetne használni. De felesleges, hogyha a panelmérő a gyakorlatban már ezek nélkül is működik, nem ugrál.
Amiket írsz, azok természetesen okos dolgok és valóban sokat javítanak az áramkörön. Véleményem szerint azonban ICL7107-nél elég két stabkocka és a csillagpontok. Nem kell külön referencia-forrás sem pedig külső órajel, mert csak feleslegesen bonyolítja az áramkört. Az ICL7107 nem egy túl precíz és nagy felbontású A/D konverter. De ha mondjuk egy 4 digites vagy nagyobb felbontású A/D-ről van szó, akkor bizony foggal-körömmel ragaszkodni kell azokhoz a dolgokhoz amiket leírtál (sőt...).

Na mindegy, ez az én szubjektív véleményem. Minden esetre amiket nekem írtál, azokkal én tisztában vagyok. :yes:

Üdv.: Attila
(#) gb197 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Persze, ha elfogadhatóan müködik az áramkör ,akkor nem érdemes vele utólag foglalkozni, de egy referencia zener mindössze 100Ft, nem érdemes kihagyni sem.
Nekem van még 2db 107-es ic-m elfekvőben, ehhez viszont tervezek egy spéci nyákot, miről csak az external oszit fogom lehagyni. Annyit megér a kapcsolás, hogy néhány 2 layer-es nyákot gyártassak hozzá.
Egyébnét a 107-es ic megfelelő kapcsolásban nem olyan rossz, mégha a felbontása mára csekélynek mondható is.
Üdv:Gábor
(#) Apa8 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Aksi töltőre szeretnék tenni egy feszmérőt, megy 1 árammérőt. Tudna-e segíteni valaki kapcsolási rajzzal.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Üdv.!

Szerintetek lehet-e kivitelezni egy ICL7106-al vagy ICL7107-el felépített feszültségmérőben "HOLD" funkciót?
Én olyasmire gondoltam eső körben, hogy el kell venni az IC-től az órajelet, de nem tudom hogy mit szólna hozzá.
Egy speciális műszerhez kellene a dolog, ahol egy mérési ciklus csak rövid ideig tarthat és automatikusan lefolyik. A mért értéket pedig jó lenne ha tartaná a kijelző és nem kellene gyorsan megjegyezni mert eltűnik...
Az is okos dolog lenne, hogyha én indíthatnám az ICL mintavételezését, de tulajdonképpen ez nem szükséges mert 1-2 mintavétel idejéig még nyugodtan eltarthat a mérési ciklus.


Üdv.: Attila
(#) Apa8 hozzászólása Feb 7, 2009 / 1
 
Üdv!

Attila weboldaláról lepuskáztam 1 7107-es kapcsolást... Szeretnék megkérni valakit h megnézné és az ic-re való bekötésben segitségemre lenne. Azt szeretném elérni h feszültséget és áramerősséget is tudjak mérni.

Üdv:István
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Üdv.!

Melyiket, ezt?
Bővebben: Link
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Aztán csak sikerült bevagnom a mellékletet..
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ez így sajnos nem jó. A két tizedespont áramkorlátozó ellenállás hiányában ki fog égni. Ezen felül a szegmensek anódját nem a -5V-ra kell kötni hanem a +5V-ra.

Valahol van nekem egy rajzom ami pont neked jó lenne, mindjárt előkeresem...
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2009 / 1
 
még próbálkoztam kicsit amig keresel
(#) mex válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ez a rajz már így jó!

Megtaláltam közben:
Bővebben: RAJZ
Ezt én nem építettem meg, de biztosan működik.
A JP1-es jumperral lehet kiválasztani hogy feszültséget vagy áramot mérjen-e. RF az áramfigyelő ellenállás. R23 helitrimmerrel feszültség-kijelzésre kell hitelesíteni a műszert, ez után az R6 trimmerrel pedig az áramot lehet beállítani. RO ellenállás a feszültség-mérés méréshatárának beállítását szolgálja.
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Köszönöm!

A nyáktervet azér majd feltenném szintén véleményezésre.

Üdv:István
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ne, várj! Van hozzá nyáktervem.
(#) Apa8 válasza mex hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ez is megfelelt volna, de az árammérőt ebbe is bele kell fabrikálni.
De köszönöm még1*

István
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Megnéztem a nyáktervemet és sajnos az még nincs teljesen készen. Ráér 2-3 napot a dolog? Bár szerintem összehozom most gyorsan...
(#) mex válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Az árammérést a feszültségmérésre kell visszavezetni,tehát kell egy mérőellenállás (shunt) és azon kell az átfolyó áram hatására eső feszültséget mérni. Ez minden ICL 7107-es műszernél igy van.
(#) Apa8 válasza mex hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Teljesen igazad van. De még nagyon kevés dologról mondhatom el h nekem is természetes. De igyekszem

Istvan
(#) Apa8 hozzászólása Feb 7, 2009 / 1
 
Akkor megit betenném amim van...
Megnézné valaki? Ha jó akkor holnap folytatom. Vagy még ma..
(#) Apa8 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Senki többet harmadszor?
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Jó lesz!
Hopsz, most jut eszembe hogy én ígértem neked egy nyáktervet! 1-2 napon belül ha nem jön közbe semmi akkor befejezem és odaadom.
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Köszönöm
Márcsak h az RF és RO ellenállások körülbelüli értéke..
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Az attól függ hogy mekkora feszültséget és áramot akarsz mérni.
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
U=20V I=10A Akksi töltőre raknám
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
RO=10k,
RF=0,15Ohm 5W,
R8=47k,
R10=100k.
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
lassan csak ki kéne tudom majd számolni...
Köszi a segítséget és ha lessz nyakterved szívesen veszem.
Üdv.:István
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szia!
Ha van nyákterved azért megköszönném.
(#) Attila86 válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Üdv.!
Nem felejtettem el, csak nem nagyon volt időm rá. De most összedobtam, és feltettem a weboldalamra. De ide is belinkelem:
Kapcsrajz
Beültetési kép
Nyákterv
Eagle3D kép 1
Eagle3D kép 2


Használd egészséggel!
(#) Apa8 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Köszönöm
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Én nem akarok pofátlan lenni,de ezt autorouterrel csinálod?
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Nem, miért? Soha nem használok autoroutert.
Oké, jobban is összenyomhattam volna a nyáktervet de most ez nem volt szempont. Vagy mi az ami ciki rajta? Szebbet is tudok!
Következő: »»   4 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem