Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vakondriasztó
 
Témaindító: waterbear, idő: Máj 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Lázár Péter válasza hbandy hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Hy Van egy megoldás vakond eltüntetésére. ************

Életveszélyes ötleteket ne reklámozz!
Frankye
(#) hbandy válasza Lázár Péter hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
végül is ez is hobbi elektronika...
(#) Krisz03 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Ez az, nagyon jó ötlet! :bummafejbe:
Különben is védett állatok! Ha valakit pedig megcsap az áram, akkor majd a Te lelkeden szárad, mert ilyen hülye ötleteket osztogatsz.

hbandy
Nem kell bonyolítani. Egy sima 555-ös áramkör kell és egy kvarcórából, vagy multiméterből kitermelt piezo lapka. Potival 200-600Hz közötti tartományra hangolod be, és kirakod terepre, hagy menjen folyamatosan. Néhány naponta állítasz picit a potméteren, hogy ne ugyanazt a lemezt hallgassák állandóan a vakondokok. Nekem bevált, szóval csak ajánlani tudom. Mondjuk a hatótávja nem nagy, de 5m-es sugarú körben azóta már nem túrnak, amióta ki van rakva. Ja, és én két kertilámpa napelemét használom tápellátásra sorbakötve. Még kissé borús időben is működik. Itt láthatsz képeket a szerkezetről. A cső még kb 30cm-t lenyúlik a földbe, a dobozban lévő végébe van ragasztva a piezo.
(#) hbandy válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Krisz, ha esetleg megosztanád velema kapcsolást hálás lennék. Már megépítettem vagy három félét, de igazán egyik sem hatásos, hogy b**** meg az ördög Eddig a legjobb hatásfokot a miklosh által felrakott kapcsolás javított verziója produkálta, de a z is puding a maga 1 méteres hatósugarával...

Ejnye! Ne itt káromkodj! Még "rejtve" sem! Frankye
(#) Krisz03 válasza hbandy hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
A kapcsolási rajzot megtalálod a segédprogramok között "Astabil multivibrátor 555-tel" név alatt.
Alkatrészek:
R1 = 1 kOhm
R2 = 10 kOhm ellenállás és sorban vele 22 kOhm poti
C = 100nF.

Ezzel 220-680kHz között tudod változtatni a frekit közel 50%-os kitöltéssel. A kimenetre 22µF-os kicsatolással mehet a piezo.

Ez folyamatosan fog hangot adni, amíg rajta van a táp, de elég kicsi ahhoz az áramfelvétele, hogy egy kisebb akkuról is elmenjen 1-2 hetet vagy többet.
(#) hbandy válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
lehet zizi vagyok, de ezek mellett a paraméterek mellett a freki 0,2 és 0,6 Hz között változik! A mi vakondjainkat meg a 400 Hz körüli értékek nyugtatják, ha jól tudom... Ennek meg a 12-12 kOm és 0,1 µF felelne meg, szerintem ... És sokak szerint a piezo nem jó megoldás, mert túl magas a frekijük... Így megint körbe - körbe járok, ***** :gumicsirke:

Ne kelljen még egyszer szólnom! Frankye
(#) Krisz03 válasza hbandy hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az előbb számoltattam ki a progival, ne mondd már, hogy nem jó, mert tudom, hogy jó, hiszen ezekkel az értékekkel építettem meg. :yes:
R1 helyére 1-et írj, R2 helyére 10-et, C helyére 0.1-et (mert µF-ban kéri) írj, de ponttal, ne vesszővel.
Hidd el, a piezo lapka nagyon is tökéletes ide is, ugyanúgy ki tudja adni az alacsony frekit is. Persze ide csak a lapka kell, nem az a fajta, ami elektronikával együtt készre van szerelve, és ha tápot adsz neki, akkor már szól is.
(#) hbandy válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Bocsesz, valamit elnézhettem, mert most már jól számol a nyomorult. Már majdnem elővettem a szakirodalmat, hogy kiszámoljam azokkal a puccos képletekkel
Na kipróbáljuk, és majd beszámolunk az eredményekről... addig is kapával és szívlapáttal őrködök az ágyások felett
(#) Lázár Péter válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Bocsi. Elfelejtettem, hogy az oldalt látogatók között rengeteg olyan ember van aki úgy javítja például a TV-t, hogy közben be is van dugva a konnektorba. Illetve olyanok akik a biztosítékot is képesek "megpatkolni". És hát tényleg a kivitelezés az ő számukra életveszélyes. És védett állat tudom de az ásóval való agyonütés se kíméletesebb. Bocsika.
(#) ventura hozzászólása Máj 7, 2009 / 1
 
Valaki nem ismeri a kapcsolási rajzát ennek a vakondriasztónak?
Bővebben: Link
20 másodpercenként meghajt egy motort 2 mp-re ami csörgő-zörgő hangot ad. Állítólag nagyon hatásos.

Ha nekem kell a LINK gombot használnom helyetted, az az álmoskönyvek szerint nem sok jót jelent!
Frankye
(#) Inhouse válasza (») Máj 8, 2009 /
 
Az igazi vakond bárhol fel tud jönni...
Anyósoméknál volt egy vídiás, a beton közt lehetett vagy 1cm és ott is kitúrt egyet. Mikor lekapartuk a földet és megláttuk a rést, vakartuk a fejünket, hogy ennyi földet hogy termelt ki a betonlapok között... :nemtudom:

Üdv
Inhouse
(#) VIM hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Szevasztok mindannyian! Nem sokat tudok a vakondokok életéről és lelkivilágáról de fogtam már egy párat! Élve! De. ha nem lesz mit ennie a kis alagútfúrónak hamarosan tovább áll. Ezt pedig csak talajfertőtlenítővel oldható meg hatékonyan. FORCE 2G. Talajlakó kártevők ellen elég hatásos, persze a gilisztákat is gyéríti amikre amúgy szükség volna, de hát valamit valamiért. Üdv.:VIM
(#) NeoCorteX hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Namármost vaternak a hobbikertet turkálja szét az ártatlanja. Ezért vegyszereket nem szeretnénk bevetni.
Máshol ultrahangos vakondriasztóról olvastam. Azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Ultrahang vagy 400Hz vagy Topi 150Hz-e?
150Hz/400Hz et egy ócó hangszóróval is elő tudnék állítani. Hatásos lehet az is?

Üdv, G,
(#) Krisz03 válasza NeoCorteX hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hali!
Ajánlom figyelmedbe ezen hozzászólásomat, illetve a kettővel alattit.
Csak annyit tudok róla mondani, hogy nekem bevált.
(#) dizi hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok
én a vakondot egy egyszerű 555-ös időzítővel oldottam meg ami 30-40 mp-ig csendben van és 2-3 mp-ig (zenél)
a kimenetre nem zümit tettem hanem egy NOKIA-3310-ből kitermelt vibra mocit nálam be vált ha az ic c-mos akkor 4 db góliát tartós elemmel 6 hónapig működik. NEM FONTOS A 400HZ-HEZ RAGASZKODNI.a vakond minden kis rezgésre érzékeny!
a vakond riasztót azokon a helyeken nem érdemes használni ahol VASÚTI KÖZLEKEDÉS VAN ILL MAGAS FORGALMÚ ÚT VAN,ott már meg szokták a rezgéseket.
(#) NeoCorteX válasza dizi hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Sziasztok

Hmmhmm

Az én vakondom mellett is van út.
Kis falusi főút percenként 2-3 kocsi 5percenként egy nyergesvontatós teliberakott kőszállító kamion forgalmi terheléssel.
Tervem a következő. Az egyszerűség kedvéért pic lesz az agy. Teszek bele vibramotort, 150 Hz-es hangszórót és valami 15-20kHz-s dolgot is, random indítgatva, nehogy unatkozzon a kis lélek.

Piezot csak ráteszem egy tranzisztorral, vagy kell vele párhuzamosan egy tekerék (egy kvarcjátékban láttam ilyen megoldást - ezesetben mekkora induktivitást javasoltok?) vagy kell valami különösebb illesztés neki?

Köszi, G,
(#) dizi válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Ha egy jól záródó vödörbe le ásol egy rádiót ami a fehér zajt sugározza az is hatásos a LÉNYEG,hogy valami olyan dolog történjen körülötte amiről nem tudja mi az.
(#) waterbear hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Nos emberek... anno én is megépítettem egy vakondriasztót.. de a mocsok pont mellette jött fel ... és kiröhögött

Na de éppen ott volt a vasvilla... kiváló vakondriasztó :yes: Vakond ende... és a vakondriasztó is...

Elmeséltem egy idősebb emberkének, akitől a palántákat szoktam venni, és adott három négy növényt, hogy majd ezt ültessem el és nem lesz többé vakondom.

(Majd teszek fel képet róla. Érdekes magja van, nagyot csattan a burok, amikor szétreped és lehullik a magja)

Mint a mesében, hittem is meg nem is... de elültettem őket, mára kb 1 m magasak (1,5-2 év alatt) és nincsem egy darab vakondom sem

Viszont a szomszédnál vannak vakondokok... két hete adtam neki ilyen palántát... jövőre meglátjuk
(#) NeoCorteX válasza waterbear hozzászólására (») Jún 23, 2009 / 1
 
légyszilégyszi fényképezd le vagy ha nevét tudod mond meg. Vennék még palántát is ha lenne eladó. Ez érdekel.
Köszi
(#) waterbear válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Parancsolj!

Középen a kapor és a málna között van.
A fokhagyma gerezdekhez hasonló tokokban van a magja, a tok pattan, amikor beérik és kilövi a magját.
Nálam először magzik fel, így majd gyűjtök össze belőle.
Palántát ebből nem tervezek, de úgysem találom meg az összes szétszórt magot

Amúgy Szeged közelében van a beszerzési forrás ha jársz erre.

Üdv Waterbear
(#) NeoCorteX válasza waterbear hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Ó áldassék a Te neved!

Remek képek. Mindjárt nyitok is egy topikot hogy ennek az alkatrésznek a típusára volnék kíváncsi.

Köcce mégegyszer, ha megtudom a nevét közhírré tétetem.

Üdv, Gábor
(#) waterbear válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Gábor, ajánlok egy bartel üzletet

Ha megtudod a nevét, teszek félre a magból Neked
(#) NeoCorteX válasza waterbear hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Meg is beszéltük
(#) NeoCorteX válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Köszi.
De szerintem ez nem az.
a fűfélék ha jól tudom nem ágaznak el. (bár ez nem néz ki úgy mint egy klasszikus fű vagy nád). ez se ágazik el a képen és a levelei is mások. Aztánmeg... nem vagyok nagy botanikus.

U.I. Bár tény hogy a euphorbia Lathiryis ra a guggli vakondűzőként hozza. Lehet akkor ez is tudja
(#) NeoCorteX válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Idézet:
„Teje a bőrt felmarja, hólyagot húz. Nem feltűnő virágai 3-4 mm-esek, nagy, élénkzöld fellevelek övezik. Termése a kapribogyóra emlékeztető toktermés, erősen mérgező, 1-1,8 cm széles, éréskor felpattanva szórja szét a magokat. /Wiki/”


Megnézve a kapribogyót... Hát duzzogva-szódával. Lehet mégis ez az. Bár amit írnak róla inkább a kisalienre emlékeztet mint kerti virágra.
(#) waterbear válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
m3zoli!

Köszi, ez az valóban, amikor még kicsi pont ilyen

Da ha már kerti sárfű és ennyire otthon vagy a meghatározásokban.... nem néznél utána a kerti sárkányfűnek is?

Nem csak a vakondokokkal van gondom...tudod van egy anyósom is....
(#) NeoCorteX hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Valaki látott ilyet párházzal odébb az árokparton.
(#) dezsi001 hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Az én vakondriasztóm a következő: 3-3,5m re egymástól a földbe leásva lezárt festékes kupában hangszóró, rákötve egy rádióra a rádió egy napelemről és egy akkuról kapja a tápot hogy 24 órában működjön és nem fehér zajt sugároz hanem Kossuth-ot hogy legyen valami "változatosság", de lehet hogy még jobb lenne egy zenei csatorna csak FM-ben többet eszik a rádió azért van egy AM csatornára hangolva. Nekem eddig bevált
(#) igi válasza dezsi001 hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia!
Ez nagyon jónak tűnik.
Annyira, hogy vettem 1 borzalmas hangú, filléres rádiót.
Van 1 nagyon vékony falú, sütis dobozom, abba fog kerülni. Én még annyival fokozom a riogatást, hogy 1 selejtes PC ventilátort is építek bele, ami 1 lapátonként hozzáér a doboz oldalához.
Mindez 1 lecserélt 12 V-os aksiról lesz meghajtva.
Nálam a füves terület 2 nagy fenyő körül van.
Az aksi, vagy ami még szükséges, a fenyők alatt elpihenget.
Ezt a zörgő kütyüt, még környezetbarát riasztóval fogom kiegészíteni, vagyis 1-2 kerti sárfű is ültetődik.
Remélem sikeres lesz a fűvédelem.
A kert többi részében (cirka 1000nm) nyugodtan túrhatnak.

Ödv: igi
(#) sirály12 válasza dezsi001 hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Ezt én is kipróbálom.
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem