Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vakondriasztó
 
Témaindító: waterbear, idő: Máj 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 9
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Aztán meg a ház...
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ja-Ja ember meg a sitten ébred gondatlan veszélyeztetésért. Ez nem játék és nem viccnek szánom a dolgot. Mivel ez elektromos rendszer NEFH-s ez Nullával Egyesitett Földelő Hálózatot jelent ott a talaj potenciálja megegyezik nagyjábol a nullával /száraz időben lehet némi eltérés/ nedves időben nemigen. Ráadásul nedves földön még agyon ütheti azt aki megpróbálja vagy valaki mást. Nem érdemes ezzel szórakozni sem kisérletezni mert ÉLETVESZÉLYES.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Egyetértek! Ezért is írtam, amit...
(#) KTobi válasza Fery hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Azért írtam, hogy ez viccben volt, nem komolyan gondoltam, A villamos áram hatásai az élő szervezetre cimmel az év elején 10-20 oldalt kellett fejből fújni. Tudom, hogy életveszélyes, és valami biztos elég, másnem a trafóban(utcai) a bizti, de szerintem az 150-200A között mozoghat.
(#) Fery válasza KTobi hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Nem is feltételeztem, hogy megcsinálod inkább azoknak a figyelmét akartam felhivni akik kevésbé rutinosak, meg az olyanoknak akik szivesen nekiállnak bárminek kellő körültekintés nélkül. Hidd el nem akartam bántani ezzel senkit de az elektromos áram veszélyeire inkább többször hivjuk fel a figyelmet mi akik évek rutinjával és tapasztalatával rendelkezünk.
Kezdő koromban engem is megvágott egy párszor az áram de megúsztam apróságokkal, de ismertem olyat aki nem volt ilyen szerencsés. Tehát ha lehet itt is probáljunk meg egymásra vigyázni mert vannak olyan helyzetek amikor csak egyszer lehet hibázni.
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Jún 7, 2007 /
 
Nagy igazság!
Sajnos néha még velem, a rutinosnak számítóval is előfordul, hogy megérintem a fázisjavító kondit, pedig tudom, hogy ott van, és nem szabadna, de az ember néha elfelejt dolgokat.
Sajnos, az is igaz - különösen au ifjabb korosztályban! - hogy nem gondolja végig, hogy mi lehet a következmény. Szóval csínján kell bánnunk, mit írunk le!
(#) beppy hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Gondoltam felteszem, hátha érdekel valakit!
Nézzétek át mert tegnap este csináltam lehet, hogy van némi hibája! De elméletileg jó!!!

Zoli

(#) miklosch válasza beppy hozzászólására (») Jún 10, 2007 /
 
Mi alapján csináltad a tranzisztoros kapcsolást?
(#) beppy hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Sziasztok!

A kérdésre válaszolva az egyik a Te leírásod alapján amásik már régóta megvolt!

Remélem nem baj?

Zoli
(#) zoly15 válasza beppy hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
ha jó lenne / jó a rajz akkor királyság van köszi!
a mikrosh általtal feltett nyákrajz/alkatrészek alapján csináltad a rajzot?

üdv!
(#) pet hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Ezek az ebriasztó, ...riasztó használható hangyariasztónak?

Magyarul olyan kapcsolást keresek, ami elkergeti a hangyákat a konyhából.
(#) zoly15 válasza pet hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Szia!
Kapható hangyariasztó spré is az tuti elűzi őket ( tapasztalat)

üdv!
(#) pet válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Igen, csak a hűtöszekrénybe nem tanácsos mérget fújni.

Ezek szinte nem is hangyák, még oda is bemennek.
(#) alex077 hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok én is most szándékozok hadjáratot indítani a vakondok ellen. A rotációskapát már bevetettem tavasszal vetés céljából. Sajna nem tapadt vakondvér a kapálógéphez. :gonosz2:
A kert végében már annyi a járat, hogy a 4-es metró is megirigyelhetné. Megyek és egyszerűen nem találok olyan utat, ahol biztonságosan tudnék menni.
Ahhoz mit szólnátok ha nagy villámhárítókkal tüzdelnénk tele a kertet? a villám már csak agyonb*****a őket.
Egyébként majd én is megépítem ezeket a kapcsolásokat és érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata, mennyire hatékony? A szomszédban vannak galambok, ugye nem zavarja azokat?
Éppen a rádiómmal leszek kész, nincs olyan rádiófrekvencia ami zavarná a mocskokat?
Remélem vhogy találunk vmi tuti ellenszert :boxer: :violent: :beka2: :wilting: :eplus2: :gonosz2: :vigyor1:
:smoke:
(#) proba válasza alex077 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Volt egy frissebb topic is ez ügyben ,nem tudom jutott e valamire az illető itt.
(#) kisanderz válasza alex077 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
hello!
a leghatásosabb szerintem az ásó a kis antikrisztusok fejébe, én kifigyeltem mikor a legaktívabbak és lesben állva ásóval vártam őket, 1hét alatt kettő halt meg ásó által, persze ez természetes halál nekik szóval az állatvédők se tiltakozhatnak
(#) zoly15 válasza kisanderz hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Szia!
Ez nem jó módszer!
Nekünk van egy 1 éves macsekunk egyszer kifogott egy vakondot azóta vakondfogó lett. 2 nap alatt kiszedett 5 vakondot
És még plussz nem kell nekünk a kertben görcsölni, ő úgy csinállja hogy felül egy tuskóra és ott leselkedik hogy hol van mozgás, ha látja hogy hol van, odaoson és várja míg feljön aztán lecsap


üdv!
(#) mutatvanyos válasza alex077 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Nekem vakond ellen az a módszerem, hogy a robogóm kipuff. csövére ráhúzok egy darabka gégecsövet, a cső másik vége a járatba, és addig pörgetem a mocit, míg a túrások tetejéből nem jön a füst.... Azóta inkább kint túrnak az árokparton a kis mocskok.... Nem lehet mindenkinek szupermacskája, kutyám meg szarik a vakondokra...
(#) alex077 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Sajna a mi macskánkat csak a madarak érdeklik néhanapján.
Autónk meg nincs, max a babettám vagy a robim kipufugóját tudnám használni. Majd kipróbálom.
Én inkább olyan kapcsoláson gondolkodok, ami 350 és 450 Herz között random csinál egy frekit és azt sugározza szét 15 mp-ig majd vár fél percet és újra másik frekit generál. Ehhez talán nem szoknak hozzá.
Ahhoz mit szóltok, hogy vezetékeket dugdosnék le a földbe, és ha látnám( webkamival figyelve vagy akárhogy) hogy itt a kis dög akkor ráadnám a nagyfeszt. Vagy ez nem működne?
A macskámat majd megpróbálom ráuszítani a sátáni lényekre.
De télleg a sátán küldte őket, hisz a föld alól jönnek
Hoppá, akkor biztos nem szeretnék ha a szent igét olvasnám fel nekik
(#) zoly15 válasza alex077 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
hát akkor tessék parancsolni
én is meg akartam építeni csak a macsek miatt most nem kell

üdv!
(#) kisanderz válasza alex077 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
ha elég bátor vagy, engedd bele egy PBgázpalack tartalmát a járatukba és gyújtsd be, ettől biztos elmenekülnek (vagy megsülnek), hátránya hogy utána lehet hogy bontott téglaként árulhatod a házadat :smoke:
(volt már aki bejátszotta, annak egy disznóólba került a dolog)
(#) Remci válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Ez jó.Ebből én is csináltam, azóta nincs vakondunk :yes:
(#) alex077 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Köszi!meg is vettema zümmert és meg is építem mindjárt
(#) zoly15 válasza Remci hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
szia!
Tehát műxik? :eek2:

üdv!
(#) Remci válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Valószínűleg, mert eltüntek a vakondokok
(#) alex077 válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Most jöttem fel vidékről. Egy astabil multivibrátorral akartam megépíteni a riasztót, de a kapcsolás nem hajlandó működni 3 voltról, csak 9ről. Úgyhogy ezen még dolgozok majd, de most lent van a földben két zümmer, melyek 2 miniceruza elemről mennek folyamatosan.
Ma hajnalban megindítottam az első csapást. Kiástam a lyukakat, tettem bele ként, meggyújtottam, gyorsan cserép rá, köré homokot raktam. Elég büdös volt, viszont nem hinném, hogy a vakondokat ez meghatotta, ugyanis pár órával utána friss túrások jelentek meg( hogy rohadjanak meg :violent: ).Remélem a zümmerek beválnak.
Annak ellenére, hogy sok a vakond, sok a lótetű is, de rohadtul! Kettőt sikerült kiásnom, azok a tyúkok martalékává váltak :nevetes2:
Mit lehet ellenük tenni? (Szintén vmi low cost megoldásra gondolok, mert nagy a kert)
(#) hbandy hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Nagyurak!

Meggyűlt a bajom a kis genyákkal nekem is. Megépítettem a miklosh féle portékát, de nem jött be, mert sehol sem kaptam 400 Hz-es buzzert. Most azon goldolkodtam, milenne, ha közbeiktatnék egy 555-ös IC-t az alábbiak szerint: http://www.acidum2.hu/AUDI/Vakondgyilok-2000.jpg
Valgy ez már tul van komlikálva?

Elég, ha linkeled a képet, nem kell még mellékletben is feltenned. Frankye
(#) hbandy válasza hbandy hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Nos, már ez is haladaás, hogy legalább a moderátor olvasgatja a hozzászóllásokat...
Értettem Mester! Legközelebb csak az egyik módszert választom...
Alászógája
(#) Frankye válasza hbandy hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Köszönöm.
Egyébként szerintem az 555-ös nem igazán erre a célra való, bár - mivel a frekvencia nem kritikus jelen esetben - megfelelő is lehet. Mivel nem nagy az alkatrész-igénye, dobd össze egy próbapanelon, és ha van szkópod, nézd meg a kimenetet, milyen a jel. Egy próbát megér. Szerintem. :gumicsirke:
(#) hbandy válasza Frankye hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az 555 helyére igazából még egy AMV-t szerettem volna, ami 400 Hz-en ketyeg, csak 555-el egyszerűbbnek tűnt a kapcsolás. Az a rohadt zümmer megy az agyamra, hogy egész Hajdu-Biharban nem lehet kapni ilyen frekiset így egy kisebb hangszóró 400 Hz-en való kergetésén gondolkozom... Na mind1, mostanra szétfúrták a kis genyák a fél kertet... Venni nem fogok, mert nem ér több ezret a bolti, építeni meg nincs időm, mert teljes munkaidőben méregkeverek...
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem