Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   41 / 177
(#) gydanee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Ez bizony így van!
Nagyon szuper lett, tökéletesen üzemel a cucc!
(#) kaqkk hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Most egy problémába ütköztem : kaptam egy asm -et
amit szeretnék include -file ként beépíteni egy saját
progiba . Ez hogyan oldható meg parsicban ?
(#) Thowra hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Üdv!
Ha már nyáklevilágító meg "ágyúval verébre"
Én amit építettem abba van egy lcd kijelző is, azt max 99 órára lehet beállítani, igaz az eredetileg villanysütőbe készült Eredetileg hétszegmensessel akartam de valami gond volt a multiplexeléssel ha hat digit volt rálógatva a pic re. 20 megás oszci volt rajta. Nektek mi a tapasztalatotok a több kijelző és a Parsic viszonyáról?
(#) aderka hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Üdv!
Építettem még régebben egy órát. A PIC programját Parsicban írtam, az 1Hz-et a PIC belső oszcillátora adta. Pontatlan volt sajnos, ezért építettem hozzá egy külső 1Hz-es oszcillátort. A PIC-nek az RB.6-os portját bemenetnek választottam, és oda küldöm rá az 1Hz-et, mégsem indul el a számlálás. Tudja valaki mitől lehet? Tökéletes 1Hz-es négyszögjelet kap. Az LCD kijelzőre kiírja amit kell, csak éppen nem indul el a számlálás.
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Tedd fel a progit , talán ha látjuk ,tudunk mondani rá valamit !
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Rendben!

ora1.PIC
    
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Az 1hz -s időjel milyen jelet ad ki ? gnd-re lehúz amikor
nincs fent a + on ? próbáld meg úgy fordítani a progit hogy a port b felhúzó ellenállásai ki vannak kapcsolva !
Egyébbként sokkal pontosabb a progi ha 4Mhz es kvarcot használsz és xt-s beállítást !Lehet ha az egyik 22p kondi helyett trimmerkondit raksz be még a pontosítást is
megoldhatod (külső oszci nélkül)
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Rendben, megpróbálom amiket tanácsoltál. Négyszögjelet ad a külső órajel. Azért használok mindíg 8MHz-es Kvarcot mert az van itthon . De akkor majd megnézem 4MHz-essel is, de azt vennem kell.
(#) baloghzoli1 válasza aderka hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Lehet rosszul láttam de nem az RB.7 a bemenet a ZV1-en?
(#) kaqkk válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Igazad van ! Én nem is néztem hogy ez a bemenet ,
nem az a bemenet ! Valószínű hogy megtaláltad a hibát Tied a hangszóró !
(#) baloghzoli1 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Aderka RB.6-t irt ha arra is kötötte akkor "azér nem mén"
(#) aderka válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Jah az volt a hiba !
Végig az volt az eszembe, hogy RB.6 ra kell kötnöm az órajelet, de elfelejtettem, hogy RB.7-et adtam meg. De csak most látom, hogy ti is észrevettétek .
Nah jólvan, most megy!
(#) tibi65 hozzászólása Okt 6, 2009 /
 
Helló ezt hogy lehet úgy megoldani hogy mínuszt is tudjon mérni a hőfokban?

bc.PIC
    
(#) kaqkk válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Itt a témában előrébb már tett fel valaki , olyan hőmérőt ami -31 c ig mér , ha nem találod , keress meg priv
(#) tibi65 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Kösz hogy szóltál találtam kettőt holnap megnézem őket.
(#) tibi65 hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Helló még egy kérdés vagy kérés van egy szolár vezérlésem,működik csak azt nem tudom hogy lehetne még kiegészíteni hogy ne mindjárt kapcsoljon ki. Hiszterézisre nem tud valaki példát?

diff.PIC
    
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!
Az EEPROM modul melletti LIMITER pontosan ezt csinálja. Be lehet állítani az alsó és felső küszöbértéket.
A beállított minimum érték alatt és a maximum felett is aktív lesz egy-egy kimenete.
(#) tibi65 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Helló csak az a baj hogy itt van egy hőfok hőfokkülönbség kapcsoló és változik az érték
(#) Ferkógyerek válasza tibi65 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Ha jól értelmeztem akkor a poti által beállított hőmérsékletkülönbségnél kapcsolt a szivattyú, és amint 1fokot csökkent ez a különbség, azonnal ki is kapcsolt, ez volt a gond. Most átrajzoltam úgy hogy ez a különbség 10fok legyen, persze ezen az értéken lehet módosítani. Csak azt kell megakadályozni hogy a poti értékét kisebbre lehessen állítani mint a beállított hiszterézis. Akár úgy hogy egy ellenállást sorbakötni a föld felől a potival hogy az ne mehessen le a hiszterézis értéke alá.

diff.PIC
    
(#) tibi65 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Helló!
Ma elkészítettem az első programomat. Nem volt egyszerű sokat t*költem vele, de a végére sikerült megcsinálni. Legalább megtanulom rendesen a kapuk működését is. Mivel máshogy programozni nem tudok, ezt a vezérlést meg muszáj volt megcsinálnom, így maradt ez a megoldás. Ubuntun, wine-al futtatva is tökéletesen megy, szóval azoknak is ajánlom, akik linuxot használnak. A fordítást majd hétvégén az otthoni frissen telepített gépen megcsinálom. vagy addig szerválok egy fordítót és megnézem lefordul-e egyáltalán. Amúgy nem egy nagytudású program. Egy buszból bontott gázolajkályhát fog indítani és vezérelni. A lényeg, hogy először kb 5 percig izzít, majd bekapcsolja a tápszivattyút és egy ventilátort csökkentett fordulatszámon. Ha kb egy percen belül a hőfokérzékelő kapcsol, akkor beindult és ki lehet kapcsolni az izzítást és a ventilátort max fordulatra kapcsolni. Ha leállítom egy kapcsolóval, akkor a ventilátort még járatnia kell, amíg a hófokérzékelő le nem hűl és kikapcsol. Ha esetleg az indítás sikertelen, akkor kezdi az egészet elölről, amíg be nem indul. Ha valakit érdekel felrakhatom a programot, hogy hogyan is néz ki egy kezdő programja.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
lássuk ! Persze hogy érdekel !
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Hát rendezettségét tekintve nem a legszebb, de eddig még kiigazodtam benne. Csak annyi a lényege, hogy ne nekem kelljen 20 kapcsolót és stoppert, meg hasonló dolgokat figyelnem, csak egy kapcsolás és megcsinálja magától. Esetleg megpróbálnád lefordítani, hogy lefordul-e egyáltalán?
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Elsőre lefordult : De a beállításoknál az oszcillátort állítsd
át RC int -re ha nem akarsz kvarcot használni (így a saját belső oszciját használja ) nem kell semmi + alkatrész
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Akkor nagy baj nem lehet. Azt pedig már most átállítom, mert elfelejtem és csodálkozni fogok, ha nem fog menni. Bár remélem a frissen telepített XP-n menni fog az égető, mert régebben nem ment, eddig nem is foglalkoztam vele, de nemrég kaptam egy P3-as gépet és frissen telepített XP van rajta, amit vagy kétszer indítottam eddig el.
Szerk.: Még a timer, mai el volt állítva az eredeti 2s-ról 0,2-re, hogy ne kelljen a szimulációban olyan sokat várni.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Bemutatom én is az első igazi programomat.
Egy komplett rádió vezérlés. Először csak a PLL vezérlésére akartam használni, de ahogy kezdtem belemelegedni a Parsicba, úgy jöttek a további ötletek a program bővítésére. Meg sem álltam 4 oldalnál előbb.
És mindez 2-3 hét gyakorlás után. A hardvert is közzéteszem ha elkészülök vele.
Ezúton köszönöm hogy ez a topic ennyi ötletet és segítséget nyújtott, és így már én sem maradok ki a mikrovezérlők világából.

pll9.PIC
    
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
A parsic -ot honnan töltötted le ? Az mpasm nincs benne ? mert ha beállítod akkor egy f10 -el fordít !
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Az, amit én töltöttem fel valamikor ide, 3.56-os, ebbe nincs benne, de majd leszedem a régebbit, mert abban van.
(#) kaqkk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki ! szép rendezett rajz Reméljük jól fogja tenni a dolgát.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Aderka oldalán fent van amit keresel .
Következő: »»   41 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem