Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   743 / 2208
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 20, 2009
Nem is az adatlapra gondoltam, hanem a rajzokra, amik a 3. oldaltól kezdődnek.
(#) lpcollector válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 20, 2009
Köszi, ezt ismerem, én is rátaláltam.
Az életrekeltésen azért már túlvagyok...
A megfelelő minőségben kivehető teljesítménnyel vannak még problémáim...
(#) mark.budai válasza lpcollector hozzászólására (») Okt 20, 2009
Ja, akkor mindegy. Bár szerintem akinek van ilyen csöve, és PP-t, vagy SE-t akar, vagy GU-50, 6P45Sz-t, vagy GM70-et akar vele meghajtani, akkor ezek jól jöhetnek.
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Okt 20, 2009
Na, ez az, ezt akartam hallani, így már mindjárt más.
Köszönöm.
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 20, 2009
Sziasztok!
Kezd lassan alakot ölteni a GU50-es erősítőm. Holnap jön a többi hozzávaló, úgyhogy akkor folytatom. Két kép ízelítőnek és egy videó a szuperfényes EM80-ról. Bővebben: Link
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 20, 2009
Na, lassan kész lesz mégegy erősítő a csövesek közt...
Mekkora kimenők ezek?
(#) MrBrown válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 20, 2009
Te..., ez nem EM80, annak összeér-összemosódik a középső ernyőfelülete. Viszont sehol sem találom hogy ez akkor melyik lehet. Így talán még jobb is mert egy csővel is "sztereó" hatást értél el :yes:
(#) djhans válasza cruisher hozzászólására (») Okt 20, 2009
Igen, úgy van ahogy gondolod. Számoljunk 35mA nyugalmi áramot csövenként 240V-ról mondjuk. Az akkor 70mA összesen. Megnézed, hogy mekkora a fesz az első pufferen. Kivonod a kapott feszből a 240V-ot és az áram segítségével ohm törvénnyel kiszámolod a kellő ellenállást és a teljesítményét. Annyiban változik a táp kapcsolása, hogy a legelejére bejön mégegy RC-tag.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
Barna EZ EM81 -es ebből van nekem is szép példány ! Itt látható hátulról EM 81
(#) Ricsi89 válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
Pedig EM80 van ráírva.
Márk: Ha jól emlékszem kb 11cm2-esek a kimenők. Ahogy rajta van most a három trafó jó kis súlya lett. Remélem holnap, legkésőbb holnapután indíthatom is. De szerintem ebből holnap nem lesz indítás, mert délután valamikor megjön a csomag a cuccokkal, kipakolom, elkezdem a munkát és már este is lesz. Még a dobozzal is lesz munka. Hangerőszabályzó, bemeneti csatik, kimeneti csatik helye, stb... És megvan mit felejtettem el rendelni. Hálózati aljzatot nem rendeltem. Na akkor majd nézhetek azt is, hátha akad egy. Ezen már nem fog múlni. Még trafótakarónak kellene valamit kitalálni, mert így nem maradhat. :yes:
(#) CIROKL válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 20, 2009
Elcserélném egy igazi EM 80-ra ? Az 81-es az 1000% ami neked van !
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2009
Az összes rendelkezésemre álló adatlap szerint az EM81=EM85 és úgy néz ki az ernyőképe mint amikor egy oldalcsípő fogót nyitogatsz-zárogatsz. Tehát ha nincs kivezérelve akkor középen semmi sincs és a két széle felől indul a közepe felé ahogy nő a kivezérlése! A külömbség a 81 és a 85 között csupán annyi hogy a 81-nek -10,5V kell a végkitéréshez a 85-nek meg -14V!

Most nézem neked tényleg 81-esed van, de az nem ugyan az mint a gr89-é!!!
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
Hát igen nem voltam lusta és beízzítottam gyorsan a gépet ! De rákellett jönnöm a valóságra amit mondasz , valóban ugy működik mint az olló ! Szóval akkor marad az eredeti és az igazi nézet EM80 -as az a cső akár hogyan is nézegetem azt a felvételt . Első ránézésre pedig bevitt az erdőbe !
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2009
Néztem neked EM81-et az ebay-en mondván ha minde kötél szakad...
Szállítással együtt kb 60 dolcsi lenne
Szerintem annyira nem is szép az a cső
(#) Ricsi89 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2009
Lehet, hogy "beégett" az alaphelyzet és az már nem elég fényes ezért látszik furcsán. Valami elszíneződést lehet látni középen egy csíkban. Szóval nem lehetetlen. Van egy másik EM80-asom is, de az teljes egészében el van öregedve. Még sötétben is alig látni valamit belőle.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2009
A 83 sztereo két csík felfelé (épült rá egy toroidos projectem, tudod), a 84 monó két csík össze, 82 nincs!!!
(#) MrBrown válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 20, 2009
...börze, 800-1000 forint / darab!
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
Kösz rendes vagy de szándékaim szerint nem igen fogok érte még 6 forintot sem adni ha életem végéig is csak az az 1 EM81-es csövem lessz ? Gyűjtők figyelmébe ajánlom az én példányom nagyon szép ujj , csere szóba jöhet 80-84 ?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 20, 2009
A 80-as monó középről kétoldalra hajló ernyő + két oldalról alúlról felfelé hajló ernyő!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2009
Ha kell 80-as tudod hogy nem a gyüjtőket kell keresned...
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
Tudom csak népgazdasági felajánlás !
(#) Ricsi89 válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 20, 2009
lehet veszek majd egy-kettőt tartalékba. Sose lehet tudni meddig bírja majd ez. De a fényéből ítélve van még egy kis ideje. EM84-ből van vagy 6 darabom, de ez jobban néz ki.
(#) kocos hozzászólása Okt 20, 2009
Bár itt ez a téma, meg a zenészek, hangszererősítők - eddig úgy vettem észre - "tabu", azért mégis próbálkozom, kifejezetten Barna kérésére (ugye megvédesz ). Egy Chandler Tube Driver Clone épült, ami félig csöves, szóval azért nem off, de egy kettős OPA hajtja a 30 V anódfeszültséggel működő ECC83-mat. Overdrive/torzító, és nagyon jól szól! (a rézhálót Barnától kaptam ). Még hiányzik a tápcsati, és a bekapcsolást jelző kék LED (ma vettem meg "őket") Na kövezzetek meg :

BARNA! A trafót még nem bányásztam ki, de ránézésre EI66, vagy hasonló méretű M, és türkizzöld szerű színű a kupakja
(#) 6C4C válasza Doncso hozzászólására (») Okt 20, 2009
Doncso!

Jól emlékszel, zöld-fehér tubusban kerül forgalomba az F-BS a legkisebb kiszerelésben.
Azért mertem megemlíteni, mert 1-2 csövet (volt köztük 6C4C is ) ilyen módon ragasztottam meg.

sturbi!

Nagyon szellemes az amp. De ha nem haragszol, egy-két észrevételem lenne.
A kevert rácselőfeszültség beállítás szerintem akkor lenne az igazi, ha az előfeszültség jelentős része (fele) esne a katódtagon. Máskülönben az esetleg erősen eltérő Rk-k miatt a katódköri időállandók is hasonlóan nagy eltérést mutatnának, ami nem biztos hogy kedvező a hangnak.
GU32 tetróda üzemmódban Neked biztosan van tapasztalatod, nem tudom SE-ben hogy dolgozik.
Az SRPP meghajtással kapcsolatban is lenne ötletem ha gondolod...

Sok sikert!

6c4c

(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Okt 20, 2009
A 16 W-ot egy szál 6E5P meghajtással értem el tetródás kötésben (18 W is meg lett volna ha a 6C41C-hez tekert trafóm elbírta volna), nem a rajzon lévővel, azt még nem próbáltam ki, csak elképzelés. Azért akarom így, hogy háttérzenélésnél ne kelljen a 6C33C nagy fogyasztásával stresszelni magam. 12 W-ot félig befűtött 6C33C-el is elértem 100 mA-es nyugalmi árammal 1,5 K/8 ohm trafóra, 6E5P tetródás meghajtással, próbáltam triódásan is, de én sem tudtam úgy szimmetrikus kimenőjelet összehozni a csúcs környékén (nagyobb táppal, nagyobb munkaellenállással valószínűleg jó lenne, de kellene elé mégegy cső), és túlságosan érzéketlen is volt (a hangja is jobban tetszett nekem tetródásan).
Ma megtekertem a hálótrafót, lett rá 2*6,5 V 1,8-assal, 2*214 V 0,5-össel és 2*110 V 0,4-essel (huzalok szigetelés nélküli vastagságok). Még össze kell raknom és kipróbálnom (elég hanyagul csináltam, remélem nem lesz gond vele).
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Okt 20, 2009
Hát ez is félig meddig csöves ! Szép lessz , de ha jól látom akkor olyan lábtaposós megoldás ? Gondolom a hangzása illeteve a torzitásában a csövecske a főszereplő . Apropó azokat a szép csirkefejes gombokat honnan lehet beszerezni ?
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Okt 20, 2009
Erős túlzás a tabu, de biztos sokkal kevesebben vannak olyanok akik szeretik a zenét+a csöveket/csöves hangzást+építő szelleműek+még zenélnek is.
Jó helyre került a háló! A trafót köszönöm, de nem venném igénybe, elnézést hogy csak most szólok de a meglévő háló és kimenő trafó tökéletes lesz (a kimenő ugyan kevésbé de most nem akarok több energiát és pénzt bele feccölni), összerakom és ha meg leszek elégedve majd valaki csinál rá nekem testreszabott takarókat!
Az a kék led dolog az nagyon-nagyon durva és rémisztő számomra
Ha előre kifizetem teszel bele más színűt? :eek2:
(#) rhesus23 válasza 6C4C hozzászólására (») Okt 20, 2009
6C4C!
Szeretnék építeni egy SE erősítőt a "neveddel" jelzett csővel. Ismersz bevált kapcsolást amit esetleg megépítettél? Nem akarok alkatrésztemetőt, lényeg, hogy egyszerű legyen!
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 20, 2009
Igen a cső az alacsony anódfesz miatt elég jelentősen torzít, de már a műveleti erősítő is "belever" a jelbe, mert +9 / -15 Voltról megy. Igen lábkapcsoló, ez egy effektpedál. A kapcsoló egy DPDT arretáló nyomógomb. egyik állásban átereszti a gitár tiszta jelét, ha rálépsz akkor beköti a jelútba a torzítót ( és bekapcsolja a szép kék LED-et, hoyg lássa a zenész, hogy most torzít - ha esetleg nem hallaná ).
A nyagy csirkefejeket még Vácról rendeltem anno 135 HUF-ért, most itt kapható, a kis csirkefej az börzéről van
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Okt 20, 2009
Az ECC - nek mennyi az anód fesze ?
Következő: »»   743 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem