Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   23 / 188
(#) p_istvan válasza ekkold hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Hát igen, mOhm tartományban a nem forrasztott kontaktusok komoly meglepetést okozhatnak, a kísérletedben mikor párhuzamosan kapcsoltad a másik elkót akkor az érintkezési kontaktus átmeneti ellenállása is megjelenik a párhuzamos elkóval sorosan, ami ilyen kis értékeknél nagyobb lehet mint az elkó ESR-je.
De látom eljutottál a helyes megoldásig (forrasztás) és már az elvárt eredmény született.
(#) Antal Miklós válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szervusztok.
Lassan, de megérkezett a csomag, összeépítésnél egy probléma: EPSON kijelző esetén a háttérvilágitás kivezetése nem a szokott helyen van, de aki kapcs.rajz alapján nem probléma, kijelzö panel > mérő elektronika összevezetékezés inkább sodrott huzallal az elem mellett.
Környzetvédelem: a háttérvilágitás nem kapcsolódik le hálózati adapteres müködtetés esetén> figyelmeztet, hogy húzd ki a konektorból.
Köszönöm a fejlesztést, és szeretnék segiteni egy tranyo méröben.

(#) p_istvan válasza Antal Miklós hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szervusz!
Idézet:
„és szeretnék segiteni egy tranyo méröben

Ezt, hogy értsem?
(#) ekkold hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Idézet:
„- A mérőfrekvenciát ki lehet jelezni, ha nem írom ki a parazita kapacitást....”

A többféle érték kijelzése szerintem megoldható lenne úgy is L mérésnél, hogy lespórolnánk az alsó sorból a "Cp=xxxpF-ból" a "Cp="-t, és "F=" sem lenne, hanem csak pl. "120pF 220kHz" lenne az alsó sorba írva! A felső sorban persze maradhatna az "Lx=xxxmH" formnátum.
(#) hutale hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem egy saját (saját áramköri terv, saját processzor-program) LCF mérő műszert, melynek alapja egy AVR ATMEGA-8 (300-400 Ft) mikroprocesszor. Az LCF mérő műszerem egy precíz, széles tartományú műszer, mely könnyen beszerezhető alkatrészekkel (HESTORE WEB áruház), házilag is könnyen elkészíthető egyoldalas nyákkal megépíthető (lehetőség van 2 oldalas nyák elkészítésére is). A műszeremről írtam egy cikket is, amely moderátor olvasására várakozik. Addig is a cikk pdf verziója itt olvasható (sajnos, ez gyengébb minőségű képeket ad, mint a html verzió). A műszer méréseiről képek láthatók. Minden információ (áramköri séma, nyákterv, program HEX file, felhasználási útmutatás) áll a rendelkezésre egy olcsó, de precíz (ld. mérési képeket) saját műszer elkészítésére.
(#) hutale válasza hutale hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Ezeket lehagytam.
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
A kapcsolási rajzon szerepel 3db 22nF-os kondi, amiből kettőnél 1% pontosságú van feltüntetve. A harmadik-nál nem szükséges az 1% pontosság?
(#) hutale válasza (») Nov 8, 2009 /
 
A DM7490A nem elég jó neked?
(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
A 3. nem lényeges. Ha a másik kettő értéke nem pont 22 nF (pl. 21-23 nF), az sem baj, ugyanis a program engedi a pontos értéket bevinni utólag.
(#) gerenk válasza hutale hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Az igaz hogy ez egy 50-60 Megás TTL 10-es osztó, de
nagy a fogyasztása és nagyságrendekkel megnövelné a műszer áramfelvételét.
(#) dB_Thunder válasza gerenk hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Mindenképp cmos osztó kellene, és nem ártana ha minimum 200Megán még működne. Én nem találtam beszerezhető ilyen tudásút...
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Itt találtam ajánlásokat előosztóra. De sajnos Szegeden nem találtam beszerzési forrást
(#) gerenk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
CMOS ba nem találni ilyet, ECL osztó vagy bináris 64/128
sok tipus van 1-1,3 GHz-ig, vagy 1o-es osztó szintén ECL 11C90 vagy
95H90 szinte beszererezhetetlen 100-150 Megáig használható de szintén elég nagy áramigényű.
Ha meg akarunk maradni az alacsony fogyasztású kéziműszernél, meg kell elégedjünk max 50 Megával.
(#) leglacika hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LCM3-at, a cikk és a kapcsolási rajz alapján. Teljesen jól működik, elsőre. Gratulálok a tervezőknek, akik sok munkával egy kiváló műszert hoztak létre. Külön köszönet azért, hogy ezt önzetlenül megosztották. Nagyon vártam már egy használható ESR-mérőre (is), aminek nem 1 Ohm a felbontása... Már csak egy kérdésem volna: az újabb szoftver verziók elérhetők lesznek "nem fizető" utánépítőknek is ?

Laci
(#) deguss válasza leglacika hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Szia Lacika!

Köszönjük a visszajelzést, és a dícsérő fényképeket.
Mindenkinek INGYENESEN elérhető lesz a legújabb szoftver is, aki a - hamarosan újra publikussá váló cikkben - kitölt egy rövid nyilatkozatot, hogy csak és kizárólag saját felhasználásra, pénzkereseti szándék nélkül használja azt fel. Az egységcsomag e hét szerdától elérhető a HESTORE-ban, a cikket is addira hozzá igazítjuk, aktualizálva a linkeket, és az újításokat.

Még egyszer köszönjük a sokat mondó fényképeket és a visszajelzést!
(#) Rumcájsz válasza leglacika hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Úristen leglacika! Te szétfúrtad az asztalodat!
(#) mex válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Jobbik esetben egy darab fekete pozdorja, amit direkte fúróalátétnek használ...
(#) Rumcájsz válasza hutale hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
A 16F690 se egy drága cuccos! Azonkivül a Te áramköröd tartalmaz pár igen kritikus, kis tűrésű alkatrészt. A DM7490A IC-t hol lehet beszerezni és mennyit kóstál?
(#) gerenk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Keresd helyette a 74S90-et 100 MHZ-ig jó
(#) pipi válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Akkor már inkább 74 ac,act,hc,hct 90-est, v. 390és ha jól emlékszem 100-al oszt. Nem tudom milyen elven mérsz frekit, de trükközve pl a 16F84-el 50MHz-et is mértünk előosztó nélkül! Nagyfrekis előosztó pl aprópénz a lomexban: mb501
(#) gerenk válasza pipi hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Az MB501 annyira nagy frekis hogy 30 MHZ alatt nem is működik.
(#) dB_Thunder válasza pipi hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
MB501 jó, csak 10mA-t eszik és 1gigáig működik.
MB501 adatlap
(#) leglacika válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Sajnos a rosszabbik eset: télleg szétfúrtam az asztalt ...

Ez a barkácsasztalom, direkt ezért van .

Azok régi furatok, egy ideje már fúróállvánnyal nyomom.

Laci.
(#) hutale válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ha az 1K és 10K 1% ellenállásra és 2 db 22 nF 1% C-re gondolsz, azok a HESTORE-ban vannak. De még az 5% is jó (szoftverrel kezelhető)!

A DM7490A IC nincsen az áramkörben! Csak előosztó lehetőségeként gondoltam. Közben a válaszok közt 1 csomó alkatrészt ajánlottak a társaink. Utánuk nézek. Gondolkodom, hogy előosztót teszek-e be egy új verzióban.
Nekem személy szerint ESR nem kellene, de picit utána olvastam és láttam, hogy másoknak kellhet. Gondolkodom azon is, ha megtudtok győzni.
(#) Antal Miklós válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Kedves István, én arra gondoltam, hogy hiánycikk a megbiztható tranyó mérő, mert ami a multiméterekben van gagyi. Már régóta kerestem a net-en, találtam egyet el is kezdtem megépíteni, de a programozással egy kis bajom akadt.
Tehát az ötlet - team minkában csináljunk egy hasonló, kicsi de praktikus müszert. ?
(#) p_istvan válasza Antal Miklós hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

Te konkrétan mit találtál?
Nekem egy ehhez Atlas DCA hasonló van tervbe véve. Egy kicsit továbbfejlesztve, mert a másolásban nem sok kihívást látok. (lehet hogy ez már új téma?)

Üdv. P István
(#) p_istvan válasza hutale hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!
A HEStore-ban konkrétan melyik kondenzátor(ok) 1%-os?
(Rendelés szám)
Komolyan érdekelne.
Az utólagos állítás lehetősége szinte minden hasonló készülék sajátja, de általában nem sokat ér (a formális logika szerint), mert ha az utánépítőnek pl. nincs 1%-os alkatrésze a készülékhez, akkor az utólagos korrekcióhoz honnan lesz? Persze elvétve lehet hogy más értékű pontos alkatrésze akad, de ez a kezdő hobbistáknál nem gyakori.
Üdv. P István
(#) hutale válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szia!

A 10027841 rendelés szám alatt vettem. Nem írták, hogy 1%-s. Ezt megmértem és annak találtam. Vettem máshol is hasonlót. Azokat is 1%-osnak találtam. Vásárlás után, ha mérésnél kiderül, hogy nem 22 nF, hanem csak 21 nF (vagy 23 nF), a programomban lehetőséget adok, hogy ezt, mint referencia értéket vigye be a felhasználó (mindezt egyetlen egy gombbal - kicsit takarékos vagyok ). Olvasgattam mostanában a fórumot, látom, hogy te is programozó vagy. Ezen lehetőség nem jutott eszedbe?
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nem István nevében írok, hanem a magam tapasztala alapján. Bizonyos alkatrészeknél azért praktikus a pontos érték, mert a korrekciók programozása memóriát emészt a vezérlőnél. A 690-es aránylag jó alkatrész, mert sok funkciója van, viszont memórája ( a magas szintű programozáshoz ) már elég kevés. Én Sdcc-vel próbálkoztam és elég hamar sikerült feltöltenem. 16F877-et PicBasic-kel próbáltam, ott is sok trükköt kellett bevetni, hogy a kinyomtatatndó szövegek mellett a programkódnak is maradjon helye.
A 16F690-es amúgy lábkiosztásra egyezik a 18F14K22-vel és az csak pár forinttal drágább. Ha úgyis magas szinten van írva a program, érdemes lehet váltani...
(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nem ismerem a PIC-et. Én az AVR-rel foglalkozom. Programomban a 8 KB ATMega-8 proci-nél még bőven vannak tartalékaim (próbálok memóriatakarékos is lenni, pl. nem használok valós szám -> string konvertáló függyvényt, hanem írok erre egyszerűbb eljárást; A C helytakarékosabb, mint Basic; és végül sem mindegy, hogy milyen a fordító). így megadom azt a lehetőséget, hogy utólag kezeljem a referencia értékéket - ezt fontosnak tartottam (csak picivel lesz nagyobb a program, amit másik takarékossággal behozok).
Következő: »»   23 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem