Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   2 / 48
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
senki???
lécci
(#) Müszi hozzászólása Dec 31, 2006 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy milyen antennát javasoltok a kapcsoláshoz?
Köszi: Müszi

2n2222.jpg
    
(#) Prinner válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Én is megépítettem valamikor ezt a kapcsit, és antennaként 40-50cm-es vezetékdarabot használtam. Nem tudom, hogy pontosan milyen felépítésű antennát célszerű használni, de szerintem sima teleszkópos botantennát, ami az FM rádiókhoz vannak, érdemes kipróbálnod. Ez az adó is CCIR frekvenciatartományban ad.
(#) Gettobike válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Hello !
Attól függ mire szeretnéd használni. Ha mondjuk elég 50-100méter hatótáv, akkor egy darab vezeték is megteszi, ha többet szeretnél akkor valami frekirehangolt antenna kell. Például dipol, yagi, J-Pole, stb... De nem javaslom ennek a megépítését, mivel a tranziztor maga az oszci, és az antenna elfogja húzni a beállított frekvenciától! Sőt ha arrébb rakod már akkoris elmászik a frekiről. Javaslom, hogy építs hozzá egy elválasztó fokozatot, ha pedig komolyabb terveid vannak vele akkor frekvencia szintézer se árt hozzá!
U.i.:Ha jóllátom, már van ilyen topik, és szinte ugyanez a kérdésed csak más megfogamazásba! (nem piszkálás képp, de engem picit zavar.
Üdv:Gettobike
(#) Prinner válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Találtam egy antennaépítési leírást kisteljesítményű adókhoz: http://www.elektronika.iweb.hu/miniant.html
(#) dbase válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Hallod ezért miért kellet topikot nyitni?
Van antennás, és poloskás is.
Ha jön valaki uj ember akkor had veszzen el a sok sok témában. És egyszerre 20 témát keljen végig olvasnia, ha érdekli valami.
Bocs ha esetleg megsértettelek.
(#) Müszi válasza Gettobike hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Drótnélküli mikihez kell, ez egy fixen telepített cucc lesz.
Magyarul jó lesz Rádió teleszkóp antenna is?
(#) dbase válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Jo lesz az a lényeg bármekkrora jo, csak a 70cm hez közelítve egyre jobb a táv.Egyre jobban illesztve lesz az antenna az adóhoz, és egyre többet tud sugározni a teljesítményéböl.
(#) Gettobike válasza Müszi hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Nekem elmászott a freki, pedig nekem is fix helyen volt. Ha az audio vezetéket arrébraktam akkoris. Én mindenképp javasolnék egy elválasztó-erősítő fokozatot utána, és ugy mehet az antennára. Pár alaktrészből hozzálehet építeni. De majd meglátod, hogy nélküle elmászik....
(#) Müszi hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Sziasztok!

A köv. kérdésem lenne.
Már beírtam a HE keresőjébe amit szeretnék, de nem találtam ehhez hasonló témát.
A csatolmányba van egy kapcsrajz.
Az a kérdésem ez mennyire működik szépen, mert ezzel szeretnék csinálni egy derótnélküli mikrofont.
Itt nálunk a legolcsóbb miki ojan 30eHUF körül van és már régebbóta tervezem, hogy megépítem.
Szerintetek milyen lesz a hangminősége?
Mit kell állítani a potival?
Ha több IR ledet rakok be nagyobb lesz a hatótáv?
Sétálni lehet vele?
Kb. mennyit eszik ez az áramkör?
A Fotodiódákat ki lehet termelni egy egérből is?

Egyenlőre ennyi.

Nagyon köszönöm

Müszi.

ir.doc
    
(#) Inhouse hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Amire te akarod használni valószínűleg nem jó. Rádiós kell neked, van itt ezen az oldalon is pár link...

Üdv
Inhouse
(#) Müszi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 22, 2007 / 2
 
Azért megvárom a többiek véleményét is.

Üdv.
(#) Valteri válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 / 4
 
Inhouse-nak igaza van az infrásat felejtsd el kevés a hatótáv és a "mászkálás-sal" kimész a látószögből ami +-30 fok!!!!! ittvan egy nekedvaló adó!
300 m a hatótáv és stabil nekem bejött!

fm7.gif
    
(#) ndavid87 válasza Valteri hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ehhez a rajzhoz tudnál tekercsadatot adni?
(#) Valteri válasza ndavid87 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
4mm átmérőre 0,6-os huzalból 5-7 menet
(#) ndavid87 válasza Valteri hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Köszi!
(#) Müszi válasza Valteri hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
És ha egy fix helyre leteszem és így használom?
(#) Gatery válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
nekem van infrás fejhallgatóm, boltban vetem, és nekem nagyon jól működik, hátránya ugye az mint az infráknak látnia kell az adót, de szépen viszaverődik a falról is.

Szóval ha használják fejhallgatóhoz, akkor miért is ne lenne jó fordítva??? Szóval szerintem egy próbát megér...alig van benne pár alkatrész...

(#) Valteri válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ezzel mit akarsz kérdezni?
ugyanúgy működhet rádió-adóként is csak illeszteni kell annak a készüléknek a kimenetéhez amiről hajtod.
Nem vezetéknélküli mikit akarsz , sétálni vele?
(#) ndavid87 válasza Gatery hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Esetleg át lehetne alakítani, hogy több infra ledet hajtson meg, és ezek mind más felé néznének.
(#) Müszi hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Hol lehet venni IR ledeket
(#) ndavid87 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Az elektroartnál és a hq videonál lehet kapni.
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Az adónál mér nincs bekötve a 100k-s poti közepe?
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Senki? :rinya:
(#) Gatery válasza Müszi hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Az én tapasztalataim szerint, ilyenkor ez arra utal hogy nem fesz osztó ként kell bekötni hanem csak ellenállás változtató ként....de azért furcsa hogy így jelzni...

Töb infra leddel lehet javítani a teljesítményén, inkább azon hogy sétálhass vele...de a több infra ledhez nagyobb áram kell...

Ahhoz át kell méretezned az infra ledekhez megfelelően a 150 ohmos ellenállást



((És csak azt akartam mondani az előző hozzászólásommal hogy szerintem semmi akadálya annak hogy mikrovon adó vevőnek lehessen infrát használni. És az a kérdés költői volt.. ))

(#) Gatery hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Viszont Valterinke igaza van ahhoz hogy ezt a adót mikrofon adó ként használhasd a mikrofon jelét illeszteni kell, erre a célra ajánok valami nagyon egyszerű, pc-hez szánt mikrofon erősítőt...pár tranzisztoros. Volt már szó ilyenről a fórumban.
(#) Müszi válasza Gatery hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Nálam bevált TDA2822M-ből már csináltam mikrofon előfokot remekül meg és most is azzal fogok
(#) Moderátor hozzászólása Jan 23, 2007
 
Idézet:
„Olcsó drótnélküli mikrofon infrafénnyel??”
téma ide áthelyezve!
(#) Müszi válasza (») Jan 23, 2007 /
 
A pontozás megoldható így is?
(#) Moderátor hozzászólása Müszi hozzászólására (») Jan 23, 2007
 
Igen. Szólsz nekünk, hogy kinek akarod adni a pontot, és mi megoldjuk.
Következő: »»   2 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem