Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   533 / 1674
(#) llaci56 válasza m.joco hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Gyári minőségű feliratozást tudsz készíteni P20 technikával. A NYÁK készítés topikban találsz róla bővebb infot.
(#) aderka hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Üdv!
Elkészültem a nemrégiben feltett, riasztóval. Most csak videot mutatnék róla, képet már láttatok.
Működés:
Alapból->Inaktív, Egy gombal élesítem, 10 másodperc mulva Aktív. Ha jelet kap, 20 másodperc mulva riaszt. 4 számjegyű kóddal ( amit elsőre elrontok ) inakítvba lép.
Video


üdv: Dávid
(#) toto hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Én is elbüszkélkednék legújabb alkotásommal, bár még nincs bedobozolva.
Frekvenciamérő két bemenettel, ATmega8-cal, saját programmal.
A fotón a saját kvarc frekvenciáját vezettem a bemenetére, hogy lássunk valamit.
Kb. 50MHz-ig Hz pontosságú, másik bemenetén 1GHz-ig 64-es előosztóval működik.
A szerkezet két panelből áll, egy mezei 16x2-es LCD, és alatta ugyanolyan méretben másik panelen a vezérlés.
(#) kocsgab002 válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ez nagyon szép lett, gratulálok.
Cikket nem tervezel belőle? Szerintem lenne rá érdeklődő... Egy biztosan van
üdv.
(#) toto válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Á, kicsi vagyok én ahhoz, no meg a kritikát is a szívemre szoktam venni.
Ha valakit érdekel, a progit feldobhatom, a kapcs.rajzzal annyi a gond, hogy még csak papíron van megrajzolva.
Tud valaki egy gyors kapcsolási rajz készítő módszert?
Valami programot, amelyben gyorsan lehet rajzolni?
A HE oldalra feltett rajzok Eagle-ben készültek?
(#) Router válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nagyon szép lett.

Hogyan forrasztod ilyen precízen az SMD-t? Én még ha fogom is csipesszel az alkatrészeket, nem tudom ilyen pontosan beállítani őket.
(#) frank tibor válasza hapro hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Bocs
A feliratokat ez előlapra ragasztható öntapadós tapétára nyomtatom lézer nyomtatóval. A tapétára nyomtatott felirat könnyen lekopik ezért az egész tapétát egy átlátszó szintén öntapadó tapétával átragasztom. A képen látható a tapéta visszahajtása.
(#) kocsgab002 válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Idézet:
„Ha valakit érdekel, a progit feldobhatom”


Én örülnék neki, szerintem sokan vagyunk így. A kapcsi rajzok nagyrészt Eagelben készülnek itt, bár nem szabály. De ha olvashatóan van lerajzolva, akkor egy szkenner is megteszi.
üdv
(#) klemo86 válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Milyen kritikát? Ez nagyon királyságos lett! Elismerésem!
(#) Action2K válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szép egy példány! Az Lf-et gondolom hangfrekisre érted.
(#) toto válasza Router hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én úgy forrasztom az SMD-ket,hogy a páka hegyére kiadagolom a megfelelő mennyiségű ónt, folyasztószerrrel, vagy jobb híján alkoholban feloldott gyantával bekenem a panel adott pontját, utána belenyomom az alkatrészt.
Egyik kezemmel egy csipesszel nyomom a panelhoz az alkatrészt úgy, hogy a csuklómat letámasztom az asztalra, így nem remeg annyira a kezem.
A kb. 270 fokos páka hegyét odanyomom a panel és az alkatrész találkozásához, persze ezt a csuklóm is letettem az asztalra, különben egy SSOP-nál már 3-4 lábat áthúznék ónnal.
Az ón szépen befutja a szükséges részeket, és max. 4 másodperc után elveszem a pákát.
Ha tele GND felületre kell érzékeny SMD-t forrasztani, akkor inkább elszigetelt PAD-et készítek, és vékony vezetékekkel viszem a GND-hez, mert a teleGND elviszi a hőt, és odaragadhat a páka is. Persze az is megoldás, hogy nagyobb fejű pákával, 300 fok felett forrasztom a GND-t, de ekkor már a hősokk veszélyes lehet az alkatrészre.
Jó sokat írtam, de a lényeg a csuklók letámasztása.
Én nem fogom az alkatrészeket, inkább beállítás után a csipesz hegyével egy ponton nyomom a panelhoz, mert úgy nekem is elforognának. A ragacs pedig ott tartja, mikor már beállítottam.
(#) Router válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én idáig ónpasztával próbálkoztam. LQFP toknál működik is csak a felesleget szívom fel ónszívó szalaggal. Nem régen rendeltem kb. 5000db SMD ellenállást és kondit mindenféle értékben így nem kell a boltba rohangálni állandóan csak a 0805-ös méretet elég nehéz a megfelelő pozícióban tartani forrasztáskor.

Kipróbálom a technikádat legközelebb
(#) toto válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
A fecnis rajzot inkább nem rakom fel, mert őrűlt káosz van rajta, és nincs is minden lerajzolva.
Inkább programban megrajzolom, és az AVR-es firmware-rel együtt felteszem. Addig egy kis türelmet kérek.
(#) toto válasza Router hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ónpasztával, hőlégfúvóval?
Én is gondolkodtam ónpaszta beszerzésén, de az a technika úgy szép, ha lötstop lakkal megmutatjuk a forrasztási helyet, mert ha szétfolyik, mindent forraszt, vagy nem?
Egyébként engem az is visszariasztott az ónpasztától, hogy 3 év alatt lejár a szavatossága, és ki tudja meddig állt a boltban.
Edig amit építettem, mindent tudtam pákával forrasztani, de érzem, hogy a sűrű lábú IC-khez technológiát kell váltanom, de akkor már a panelt is gyártatni kell, vasalással nem fog menni a 0,1 mm vastagság.
(#) Ricsi89 válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én 20 éve lejárt szavatosságú pasztával forrasztok, eddig tökéletes azt leszámítva, hogy picit keményebb.
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Idézet:
„picit keményebb”
Erre utal a szavatosság. Nem azt jelenti, hogy használhatatlan lesz ha lejár, hanem másabb.
(#) Router válasza toto hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Én SOIC tokot forrasztottam vele sokáig (egy fecskendőben kaptam a pasztát anno, azóta már kicsit keményebb de még jó) A pasztát egy sima felületen egyenletesen elkentem majd az alkatrészt meghúztam rajta, így egyenletesen lehetett felvinni a lábakra. Utána ment a kb. 200-250 fokos NDK-s kenyérpirítóba és kb. 1 perc alatt felugrott a lábakra a kenőcs

Tudni kell nagyon pontosan adagolni és akkor nem folyik össze. Ha kell akkor még lehet tiszta pákaheggyel tornázni vele egy kicsit és ha ez sem segít akkor ónszívó szalaggal fel kell itatni a felesleget. Én minden nyákomat ónozom, ez sokat segít általában mert a sima rézfelületen ugyan nem látszik de nagyon gyorsan oxidálódik és azon nem terül olyan szépen a paszta melegítés közben. A 0805-ös SMD alkatrészeknél más a helyzet mert amint elkezd "felugrani" rájuk a folyékony ón, elmásznak a helyükről, ezért ezeket csak kézzel lehet értelmesebben forrasztani.
(#) hapro válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ahaa...így már minden világos.
köszi
Azt hiszem én így nem fogok vele szórakozni.
(#) tony994 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Teljesen elkészült a Tesla tekercsem mükődésről egy videó katt ide . :shocking:
(#) andrasaranyos válasza tony994 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia! Ez nagyon szuper lett. Elsőre az ugrott be a videórol, hogy milyen jó lenne cigit gyújtani vele!
(#) Ballage válasza andrasaranyos hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Le is pörkölődne a hajatolla....
(#) belganarancs válasza tony994 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Tegyél rá egy befőttesüveg kupakot.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Íme a második komolyabb PIC-es szárnypróbálgatásom (első):
Bővebben: Youtube

A hőmérő szonda karakterisztikájának lineárissá varázsolása és hőfokká 'konvertálása' nagyon de NAGYON nehéz volt. De csak megküzdöttem vele.

Ja igen, ez egy nyák-készítéshez használandó átalakított lamináló gép vezérlő elektronikája lesz. A villogó LED a hőhengerek forgatását végző motor bekapcsolását jelzi.

Ismételten köszönöm mindenki segítségét aki a PIC-es topikban segített!
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Csak így tovább
Egy kérdés: minek szoftverből linearizálni, ha meg van adva egy táblázat? (bár csak 10 fokonként, de közte tekinthető lineárisnak)
(#) Attila86 válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Az első megoldás a táblázat volt, de aztán elvetettem. Ennek több oka is van, egyrészt mert így utólag sokkal könnyebben lehet újra kalibrálni a szondát, másrészt nehezebb volt megírni a programot és ezzel többet sikerült tanulni.
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
OK, te tudod.
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Gratulálok, szép és főleg jó munka. Csak így tovább.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia
Szép munka! (Ne aggódj, minden kezdet nehéz!)
Az azért nem teljesen világos, hogy miért mutat 000C amikor bekapcsolod. Nem hinném, hogy ennyire hideg van a szobádban...
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Valójában az abszolut nulla-fok előállítása volt nehéz!
(#) titi hozzászólása Jan 31, 2010 / 4
 
Jó lenne, ha használnátok a keresőt!
Van olyan topik, hogy "Vásárlás, hol kapható?".
Ezek az utóbbi hozzászólások oda valók!
Következő: »»   533 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem