Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   39 / 1674
(#) vicsys válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Idézet:
„én hungarocelből vágomki mint Topi”

GRRRRRRRRRR...
....inkább mint vicsys! Nem?
(#) tbence3 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Bocs ténleg!
Nem tudom mért hittem, gondoltam azt, hogy Topi volt a szerzője. Ezer bocs!
Javítom: Én hungarocelből vágomki mint vicsys
(#) Balu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Ugyanolyan ónszippantóm van!
(#) fureszk válasza Balu hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
jaja, nekemis.
(#) djneo hozzászólása Feb 7, 2007 /
 
Hali!!
Nemrég fejeztem be a WELLERpáka höfok szabájzót(két triakos változat) elsőre sikerűlt tőkéletessen műxik
pedig én még a nyák levilágitást is elrontottam igy az IC-t + a TRIMmereket a panel hátujára kellet froasztanom
Mielőtt megkérdezitek:
nem 32v-ttal hajtom!!!!
Hanem letekertem a trafoból is igy 24,5v-ot kap!!!
Csak a teljesitmény nővelése képpen kőtőttem őssze a trfó kimeneteit!!!!!

Űdv.: GÁBOR
(#) MPi-c hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Én is elkészítettem potyo ICD2-jét.
A célom az volt, hogy egy 123x70x29 mm-es dobozba beleférjen, ezért az alkatrészek elhelyezését megvariáltam. Ez olyan "jól" sikerült, hogy az elgondolást (kultúráltan) csak egy kétoldalas, furatfémes NYÁK-on láttam megvalósíthatónak. Le is gyártattam és a héten összeraktam az áramkört. Szerintem jól sikerült, nekem nagyon tetszik (mindenféle öndícséret nélkül). Sikerélményemet fokozta, hogy minden gond nélkül, egyből indult és tökéletesen működik. A képeken a terv és egy közbenső állapot látható. Azóta a dobozba is beépítettem (csak még képem nincs róla).
(#) Gory válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Nagyon korrekt munka. Tetszik a piros lakk . Csak gratulálni tudok hozzá.

fünf koma null
(#) MaSTeRFoXX válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Azt a ****
Na ez nagggyon gyönyörűűű

Mennyiért, és hol gyártattad? A végén nehogy gyártassak egyet a szkóphoz..... :yes:
(#) Stadi válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Megkérdezhetem, hogy a 3D-s képet milyen progival csináltad?

Amúgy tényleg jó lett a cucc a félkész képek alapján. Majd én is gyártok egy ICD2-t, bár van egy fogadásom, hogy az nem lesz ennyire szép.
(#) titi válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Hali!
Ez valóban szép!
Én is a köz.jövőben szeretnék ICD2-t csinálni.
Ha nem titok, mennyibe fáj?(csak hogy tudjak kalkulálni)
Nyák, alk.rész, stb.
hol gyártattad a nyákot?
Üdv
(#) Norberto válasza titi hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Gyerekek!

El vagyok ámulva, hogy mindenki sajátot akar! Miért nem kéritek meg MPi-c kollégát, hogy adja kölcsön a gyártónak készült NYÁK-tervét, esetleg TI beszélitek meg vele, hogy a pénzetekért gyártasson még mindenkinek egy-egy NYÁK-ot?

Így mindenki jobban járna! Ha egyszer valami már rendesen működik, és van hozzá (mostmár) egy legyártott NYÁK-terv is, akkor minek találja föl az ember ismét a "spanyolviaszt"?

Én azt gondolom, hogy ha TI az elektronika témára szánt időtök nagy részét azzal töltenétek, hogy új dolgokat fejlesztgessetek, kísérletezgessetek, sokkal jobban járna mindenki...most nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem kell gyakorolni a NYÁK-gyártást, egyre jobb minőségeket elérve, de azért mégse egy, MÁR KÉSZEN MŰKÖDŐ cuccot kéne újratervezni!

Szóval én azt mondom, hogy mindenki, aki eddig azon töprengett, hogy SAJÁT ICD2-t gyártson saját erőből, az inkább keresse fel pl. MPi-c kollégát, le lesz gyártva a működőképes debugger-áramkör (persze pénzért, de úgy mégis mindenki jobban jár, ha EGY LÉTEZŐ projekt kerül vissza UTÁNRENDELÉSRE a NYÁK-gyártóhoz), és el lehet kezdeni a VALÓS fejlesztéseket MÁR AZ ELKÉSZÜLT ICD2 segítségével!
(#) titi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 9, 2007 /
 
Azért érdeklődtem ,hogy mennyibe került, hogy be tudjam vezetni a havi költségvetésembe, s ha sikerül, megkérem Mpi-c kolegát, hogy nekem is gyártasson, ha meg tudja oldani.
Amugy sajna elég szűkös a költségvetésem, de ez nem ide tartozik.
szóval nem teljesen saját erőből akarom megcsinálni, már csak azért sem mert a nyák gyártásra nincs elég időm.
De ha nem tul drága(befér a költségvetésembe), akkor az lenne a legjobb, ha 1 komplet áramkörhöz juthatnék hozzá, mert 1enlőre semilyen égetőm nincs, igy kicsit macera lenne az ICD2 beégetés.
(#) isamisa hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
[off]Norbertónak igaza van!
A nyákot is olcsóbb utánrendelni mert már egyszer elkészült hozzá a folia ami plusz költség lenne mindenkinek.

Én azért kiváncsi vagyok hogy hol gyártattad a nyákot, mert én is keresek egy olcsó nyák gyártót.
Ugy néz ki amugy most találtam egy nagyon korektet.
De érdekelne más véleménye is. Ha lehetne majd a nyák készítés topicba irjatok...
Isa
(#) MPi-c válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Itt gyártattam. Az árakat lehet kalkulálni. Ez egy 120 x 63-as panel.
Ajánlom még az érdeklődők figyelmébe potyo honlapját.

3D kép Eagle 3D-vel készült.

Az alkatrészek árát összesen meg nem tudnám mondani. (Nem baj, ha az asszony nem látja, mert néha beleolvas a fórumba)
Én is szépen apránként vásárolgattam. A ChipCad-nél megtudod nézni a PIC-ek meg a digipot árát. A többit meg sok helyen meg lehet kapni.
(#) isamisa válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
[off] Köszönöm, én is ezt néztem ki.
Leírnád a tapasztalatodat a cégről ha kérhetnénk?
Nem baj ha a nyák készítés topicba. Aki ezt olvasa és érdekli, át fog oda olvasni..
(#) Tomee hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
Én támogatom Norberto ötletét, hogy ha elválalja Mpi-c kolléga a nyák legyártatását akkor mindnenki hozzá juthatna egy profi minőségő nyékhoz.
Én szeretnék 2 ilyen profi nyákot.
(#) MPi-c válasza Tomee hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Olvassátok el amit potyo honlapján írtam. Akit komolyan érdekel névvel, címmel privátban keressen!
Kellő számú jelentkező esetén szerintem 1500 alatt kijön egy NYÁK (legalább is a gyártó kalkulátora szerint)
(#) Marco_HUN válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
off:
lehet hülyeséget fogok kérdezni de mitöl lett piros a nyákod? a lkktól és hol lehet ijen faja lakkot venni?
(#) MPi-c válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Attól piros, a lakktól Igy rendeltem. Van még kék és persze zöld. Kinek mi tetszik.
(#) Marco_HUN hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
off: honnan szerezted be a lakkot?
(#) Tomee válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Ha kicsit olvastál volna akkor most nem kérdeznél ilyen hülyeségeket. Gyártatva lett a nyák.
(#) árpix hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
nagyon profi lett !!! nekem is tetszik !!! gratula MPi-c !!!
(#) Marco_HUN hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
azt olvastam hogy gyártattad de attól függetlenül vhonnan nekik is be kellett szerezni a lakkot
és szeretném megtudni
(#) MPi-c válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Nem tudom, hol lehet beszerezni, de őszintén nem is érdekel. Ha még nem tetted meg, olvasd el a TN180 topicot!
(#) árpix válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
persze , kérdezd meg tőlük !
(#) Norberto válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Csak nekem írja azt a böngésző potyo honlapjának elérésekor, hogy: "Nincs jogosultsága megtekinteni a weblapot" vagy másnál is ez a helyzet?
(#) Marco_HUN hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
nálam simán bejön
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
nekem is 403...
(#) Norberto válasza Marco_HUN hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Most is? Mert most nálam egy 404-es hibaüzenetet ad vissza, vagyis a lap nem található...
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Nekem is 404
Következő: »»   39 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem