Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   236 / 840
(#) Mandeza válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia Alkotó!
Betársulok Én is 40x40x4 alumínium L-profil vásárlásba 2-3m-be!
Nekem is elég lesz kezdésnek most azt hiszem ennyi.

Ha van valami konkrét akkor írj.

Köszi
(#) demcar hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Ez a kérdés amit most fogok tenni ez egyáltalán nem ide tartozik, de erre nincs is megfelelő téma.

Az lenne a kérdésem hogy aki ismeri Attlia86-nak a weblapját, az megtudná nekem mondani hogy miért nem lehet megnyitni? Vagy már nem is létezik az az oldal?

A segitséget előre is köszönöm.
(Elnézést kérek a nem ide való kérdésért!)
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Igen működik már az új oldalam: http://pa-elektronika.hu/
De ha a régit megnyitod arról is átugrik 5 másodperc múlva az újra.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nagyon köszönöm a gyors választ és segitséget.
És nagyon frankó lett az új oldal!
(#) Alkotó válasza Mandeza hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Leveleztem ma a Metallo-globussal. Az új honlapjuk http://www.metallo-globus.hu.
Minden további nélkül elvágják az anyagot, tehát lehet töredék szálat is vásárolni. Ezért értelmetlen a társulás. Mellékeltem egy részletet az ajánlatukból, a hitelesség kedvéért képként.
Már csak azt kell kitalálni miként jutok el Pestre, meg a Jászberényi útra.

L-profil.JPG
    
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én pedig ott voltam a Jászberényi úti Metalloglobusba és hidd el nem vágnak csak úgy akármekkora darabokat.
(#) magneto válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hmmm! Nem is lenne drága, ahogy nézem...
Csak szintén az odajutással van a gondom nekem is!
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ezzel nem tudok vitázni. Nem akarok senkit félrevezetni.
Én megkérdeztem szóban is és írásban is. Azt válaszolták, hogy 300+ÁFA díjért elvágják bárhol, és nincs minimális mennyiség. Direkt kitértem a hűtőborda profilokra is, és erre is ugyanez vonatkozik. Még a vágás minőségét is feszegettem, de ezt nem tudtuk igazából tisztázni, azt mondták elég jó a vágott felület.
Nem értem miért akartak volna becsapni engem, vagy ha mégis hiteles az infó, akkor miért nem vágták el neked ahol kérted.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Nem kell egyből arra gondolni hogy be akartak csapni (sajnos a jelenlegi magyar emberek 98%-a erre gondol hasonló helyzetben...).

Én közvetlen azzal az emberkével beszéltem aki méretre vágja a cuccokat. Mikor mondtam neki hogy csak fél méter kellene akkor nagyon érdekesen nézett és mondta hogy akkor a maradék 5,5m-t nem tudja eladni és rajtuk marad hónapokig. Tehát nem a vágás maga a gond mert tényleg felvágják neked akárhogy, csak a maradékkal nem tudnak mit kezdeni ezért azt is meg kell venned. Én erre azt ajánlottam neki hogy oké akkor kifizetek egy teljes szálat csak darabolja fel nekem hogy haza tudjam vinni ugyanis egy 6m-es szállal nem olyan könnyű közlekedni.

Na az már más tészta hogy tudom kezelni az embereket és egy kis beszélgetés után már oldottabb volt a hangulat és kaptam kisebb méretet is.

Persze az is lehet hogy az az idom amit én vágattam illetve amire te a telefonban rákérdeztél az 'más elbírálásba esik' darabolás szempontjából.
(#) szabi83 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Tőlem, vágásért nem kértek pénzt.. Mór utcaiba voltam..
Ki merre van helyileg? Alkotó?
(#) Attila86 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én még mindig az Örs-Vezér téren.
A vágásért tőlem se kértek külön pénzt, én a Jászberényi úton voltam.
(#) Alkotó válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Én nem pesti vagyok, nekem a vidék jutott.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Most már tanácstalan vagyok. Nekem leírták, hogy 300+ÁFA, Ti meg az ellenkezőjét konkrétan megtapasztaltátok. "Az igazság odaát van" legalább is az X-akták szerint.
(#) canna3is válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Telefonon beszéltem velük és azt mondták, hogy bármekkorát levágnak. Holnap elugrok és kipróbálom.
(#) Attila86 válasza canna3is hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szerintem akivel te beszéltél az az az ember akinél megmondod hogy mit szeretnél és nyomtat róla egy papírt amivel már mehetsz levágatni a cuccot. Na ez az ember nekem is azt mondta hogy levág egy 10cm-es darabot! A gond csak akkor volt amikor a raktárban megmutattam a papíromat amire 10cm volt írva.
(#) canna3is hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Segítséget szeretnék kérni.
Mint írtam az Alkotó féle tápot próbálom éleszteni.
A legutóbbi kisülés óta csak a feszültség található a kimeneten multival mérve 0-50v de szinte semmi áram.
Áramkorlát potit letekerve sem jelez. IC-ket cseréltem és csak egy db 2n3773 van benne.
(#) magneto válasza canna3is hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Lehet, hogy nem valós, amit mondok, de az adatlap szerint a 2n3055 kollektor-emitter között 0 amper bázisáram mellett 60V-ot bír.
(#) szabi83 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
A darabolási ár, inkább a teljes szál darabolásra reális összeg, mert ha oda megyek, hogy kell nekem 30 cm, azt csak úgy tudja adni, hogy levágja. Nálunk a ferro telepen így működik.. Gondolom máshol is ez a szokás..
Utoljára 1m 30*30*3 és 2m 40*40*4 alu "L" idomot vettem és kértem, hogy a két métereset vágja félbe, mert nem fér be a kocsiba.. danamit-t is vettem náluk ott se volt felár a darabolásért és csak 30-40 cm-eket vettem ..
(#) vagnerjazon válasza proli007 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Most találtam egy hibát: a BD241 egyik két lába közt volt egy óndarabka, ami csak úgy odaeshetett, és ezen keresztül "szökött" a feszültség.
Tehát most már reagál a potméterekre, de még mindig nem mutat a panelmérő, és csak 20V-ig lehet szabályozni 30V helyett. Bár az is érdekes, hogy ha a kimenetet multiméterrel mérem, az csak 16,7V körüli értéket mutat, az analóg mutatós műszer meg 20V-ot (??).
És így ha benne van az IC, már nem melegszik, és úgy néz ki, a 78L05 is túlélte. Még annyi érdekesség van, hogy ha 9V körülre szabályzom, és teljesen letekerem balra az áramszabályzó potit, úgy, hogy ég a sárga LED, hirtelen lezuhan a feszültség 0V-ra, viszont ezt csak 9V körül csinálja, ha nagyobb, akkor nem.
Majd holnap folytatom a hibakeresést, de ha van valami konkrét hibalehetőség, amit meg kéne néznem, szívesen várom a tanácsot.
(#) canna3is válasza magneto hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ezt néztem én is.
Viszont most 2n3773-at raktam rá és ha terhelem akkor 1.5V körüli feszültséget tudok mérni a kimeneten és a bd241 melegszik nagyon. Terhelés nélkül tudom állítani a feszt.
(#) magneto válasza canna3is hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Ez nem egészen tudományos megközelítés lesz (amiért - talán joggal is - a többiektől kikapok, hogy ezt mondom), de én kapásból megmérném az összes félvezetőt - szakadás, vagy zárlat után kutatva, így a kapcsolás is jobban megismerhető - (a 7815, 7915 kivételével) és kicserélném a 723-at. (Nekem a 723-as IC elég fekete ló, ha tehetem soha nem is fogom használni, de ez szigorúan magánvélemény volt) Sajna a proli007, vagy Alkotó mesterek tudományos hátterével nem szolgálhatok.

Összegezve: én a jól bevált józan paraszti ész módszerével leellenőrizném az összes félvezetőt.
(#) canna3is válasza magneto hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Köszi. Ez lesz. Holnap nekilátok.
(#) raiman válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
sziasztok
Én is nem rég jártam a Metallo-globus-ban és nekem is simán vágtak a kiszemelt hűtőbordából, és L profilból is.
Mondjuk számolnak fel vágási költséget, de hát ez van
(#) proli007 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Hello!
Ha nem lehet 30V-ig szabályozni:
- Kicsi a táp nyers feszültsége a pufferkondin.
- Nincs meg a referencia feszültség
- Nem jó a beállító poti, vagy a felette lévő ellenállás értéke
- Gerjed a szabályzó
- Áramkorlát fokozat visszaszabályozott, mert vagy túlterhelés van, vagy nem megfelelő a működése (beállítása)

Az analóg műszer méréshatárát be kell állítani.

Ha az áramszabályzó nullára van állítva, akkor a táp azt tesz a mit akar, mert ez nem egy definiált helyzet. A működés ilyenkor az IC offsetfeszültségén múlik.
Nulla áramnál, csak elvben lehet feszültség gyakorlatban nem!

üdv! proli007
(#) proli007 válasza magneto hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Hello!
Idézet:
„Nekem a 723-as IC elég fekete ló, ha tehetem soha nem is fogom használni, de ez szigorúan magánvélemény volt”

A 723 bár nem hibátlan eszköz, de egy elég egyszerű lelkületű, tisztességben megöregedett eszköz, amiben semmi varázslat nincs.
Nagyon sok helyen és eredményesen alkalmazható. Ennek volt elsőként olyan referenciája ami hőfok kompenzált volt. Ma is jó szívvel használható.
Egyébiránt az IC minden funkciója egyszerűen tesztelhető.
üdv! proli007
(#) elektromos hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Mit rontok el ebben, az egyszerű kapcsolásban, mert 16 volt helyett 32 voltot kapok. Akárhogy forgattam a tekercs bekötéseket, mindig 32 volt van. Ha nem kötöm be a 32v-os részt, akkor van 16 voltom, de mikor bekötöm a 32 voltos részt, egyből minden 32 lesz, mely már sok a stab ic-nek. A stabok jól működnek, mert ott minden fesz renben, de a bemenetre nem 16 kerűl, hanem 32 volt. Remélem, hogy jól körűl magyaráztam.
(#) Moderátor hozzászólása elektromos hozzászólására (») Márc 17, 2010
 
Ezt a képet töröltem, mert használhatatlan. Tedd fel, légy szíves, úgy, hogy nincs körülötte ekkora "fehér szegély"!
Kösz.
(#) elektromos válasza (») Márc 17, 2010 /
 
Itt a kép, már jól.
Frankye

táp.GIF
    
(#) elektromos válasza elektromos hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Az igaz, de honnét tudják, hogy minek tettem fel, mert a leírást törölted. Nem tudnád egybe tenni a kettőt? Köszi
(#) elektromos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Hogy érted, hogy lentről felfelé? Nem rajzolnád meg ha megkérnélek? Szerintem másnak is jól jöhet.
Következő: »»   236 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem