Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   6 / 219
(#) Squall hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Üdv!
Én is most kezdtem bele a JLH-be kedves barátom Isamisa bátorítására!
Most marattam ki a NYÁKot (ez az első egész jó lett )
Lenne néhány kérdésem a "mesterekhez" :
Előbányásztam 2 Motorola 2N3055-öt meg most rendeltem 5db-ot és meglepődtem mert a HQnál nem írták, hogy Toshiba szóval mind a kettő ugyanolyan minőségű?
Találtam még itthon BC212B-t meg rendeltem BC546B-t melyik lenne jobb? Ja és Q2-nek BC141-et vettem.
Aztán az élesztést meg lehet-er oldani egy 2 amperes 12voltos táppal? Vagy még van egy 10 amperes max olyan 14 voltos . Mert csak akkor veszek hozzáillő toroidot ha működik meg a hangja is tetszik mert azért nem kis pénz.
Ja és kívánjatok tranyófüstmentes hétvégét mert apum biztosra veszi, hogy elfog szálni!
(#) Digiwolf hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Szombaton én is nekilátok 1 jlh-nak! Van 1 160VA-s toroidom a teszthez,De majd a stereohoz 350VA-st fogok használni,22000µF szűréssel.
Én mj15003_at használok mert az van otthon!De kiprobálom 2n3055_el is, meg írom a különbséget ha van.
Nem javaslom a kis tápot! Szerezz be teszthez nagyobbat!
Bár még nem tudom mikor érek el a teszthez,(idő kérdése)
Neked tranyófüstmentes hétvégét kívánok! (folytatom)
(#) v.Krisztián hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Sziasztok végre teljesen elkészült az én JLH-m is ,nagyon karakteres és részletező közép és magas tartomány mélyről nincs véleményem mivel nincs dobozban csak szinte egy 10*20 papíron , elég ramaty a lehalgató rendszerem.Kis mp3 lejátszó meg egy darab beag 13 cm-es szélessávú hangszóró cipősdoboz tetőben csak hogy megálljon.De igy is annyira átjön a zene hogy el sem hiszem másoknak is ez a véleménye aki halloták,ahhoz képest amin hallgattam .Most már csak arra vagyok kíványcsi ha lesz cd lejátszó meg normál hangfal.Huh!nagyon jo kis erősítő(csak ajánlani tudom mindenkinek egyébként nekem még kicsit sok is ez a hangerő soha nem teljes hangerőn hallgattam) és ha ugy van megépítve hihetelen mit produkál.A leendő hangfalam kétutasra tervezem beyma studio hangszórókkal.
ÜDV:Krisz
(#) Dióda válasza v.Krisztián hozzászólására (») Feb 16, 2007 / 1
 
Ejnye a fületek tövét de rákaptatok a jlh-ra!

Mióta isa barátunk is ráugrott a témára azóta egyre többen elkezdték építgetni ezt a remekművet (már megint én kezdtem el az úttörősködést ezzel is ).

Amugy gratula mindenkinek aki megépíti !
Hozzátennék annyit hogy ha valaki követi az építési leírást akkor rosszat nem tud belőle csinálni.Ergo szinte garantált a siker.

Hozzáteszem hogy egy jó jelforrás és nagyon jó hangsugárzókkal hatalmasat tud szólni ahhoz képest hogy elméletileg 10W.
(#) Müszi válasza Dióda hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Én is megakartam építeni, de most nagyon jó nekem a VF3. :yes:
(#) Dióda válasza Müszi hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Csak azért mert még ezt nem fülelted.

Azért mondjuk nem egy súlycsoport a kettő de a jlh csúfosan elvéreztetne sok más kapcsolást (beleértve itt a vf3-at is).

De ezt csak akkor érted meg ha a füled közelébe kerül egy működő darab.
(#) Norberto válasza Dióda hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Idézet:
„ha a füled közelébe kerül egy működő darab.”


Megsütve azt az A-osztályú működés miatt :eplus2:
(#) Dióda válasza Norberto hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Ne gonoszkodj mert megharapom a füled!

(#) bbatka válasza v.Krisztián hozzászólására (») Feb 16, 2007 /
 
Gratulálok, tetszik az erőlködőd. Mennyire nyomja a meleget? Azért kérdezem mert tervbe vettem én is egy JLH erősítő építését, de úgynézem a tieidhez képest csak fele akkorra a hűtőbordám. 180*165*65-ös. Egy kocsiba való végfok profil. Még nemtudom hogy fogom belevarázsolni a végfok panelt , mert csak a két vége nyitott. A tranzisztoroknak jó hőkontaktusba kellene lennie a bordával.
Tényleg , nem vett valamelyikötők a HAMbazárba szigetelőalátét készletet TO3-as tokozású tranzisztorhoz? Csillámot használtam eddig , de úgy gondoltam nem kínlódok a nyírogatásával. Szóval ez a szigetelő alátét meg olyan tapintású mintha műanyag fólia lenne. Ha az akkor megszívom.
(#) Squall hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Hali!
Segítség kéne pls!
Megépítettem a JLH-t átnéztem mindent jónak találtam úgyhohy most rá is kötötem a 12 voltot (2 ampert tud max a táp) és semmi ha a bemenethez nyúlok nem zúg ez az alacsony tápfesz miatt van? Valaki megnézné, hogy 12-voltos tápfesszel jó-e? Ja és átnéztem a NYÁKot kimértem a tranyókat mindegyik jó mindenhol ott van a tápfesz aminek kell és a tranyók egyáltalán nem melegszenek.
Ja most kinlódok egy 24 voltos táppal 35 VA ez is kevés lesz ezzel se tudom majd kipróbálni, hogy jó-e ?
(#) Squall hozzászólása Feb 18, 2007 /
 
Már semmi gondd működik A másik trafóval
(#) meszattila hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Helló!
Azt szeretném kérdezni hogy aki már megépítette ezt a jlh erősítőt MKP kondikat tett bele a javasolt helyekre?
Csak azért kérdem mert ezek az alkatrészek nem túl olcsók,szinte az erősítőköltségének a fele.
Érdemes megvenni ezeket ?
(#) isamisa válasza meszattila hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hi
Lehet kapni MKT-t is. Azzal is ki lehet próbálni. De az igazi az MKP- Pl a Benic kondi amit én is fogok venni a bemenetre meg a csatoló mellé.
De nem amugy nem az erősítő felébe kerül.
A táp sokkal töb. Ehez szerintem ugy van értelme hozzákeszdeni ha jó anyagbol csinálja az ember....

De amugy meg nem is kell bele annyi bipoláris kondi... Csak a bemenetre meg a kicsatolóhoz, oda meg érdemes venni valami olajpapir kondit olcsón...
(#) meszattila válasza isamisa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hali!
Szerinted ilyen kondi megfelel?:
link
Bár szerintem ez nagyon nem az a kép!
És a jhl es erősítő közül melyiket találtad jobbnak az Audiofil könyvben lévőt vagy a 2000 es változatot mert ahogy nézem vannak apró különbségek közte!
Köszönöm a segítséget!
Hja még egy apró kérdés ami a honlapodon van jhl nyákterv az végleges? Mert láttam párat ami asszem még nem volt az!
(#) meszattila válasza isamisa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hja és még annyit kérdeznék hogy 2n3055 ösből mennyire függ az erősítő hangja a gyártótól?
Nekem itthon van jó pár db Tungsram gyártmányú de látom hog yneten van jósok fajta. Melyiket ajánlanád?
(#) Squall hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Tungsram, motorola, toshiba ezek a legjobbak.
(#) fureszk válasza meszattila hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
A Tungsram jó!
(#) isamisa válasza meszattila hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hi
Inkább a HQ-videó között néézed. Ez jó fajta a kicsatoló kondér mellé de sokba kerül , ennek a harmadáért tudsz venni használt olajpapír kondikat.

Nekem inkább az Ágoston féle tetszett. De csak kicsivel. Abban van felülvágó szürő azt akár ki is lehet hagyni belőlle. De az rosszúl van írva hogy melyik kondi az... Igen amiröl van egy Gif kép az a véglelges. Bár még alakítottam rajta egy kicsit hogy a csatolókondi (Bennic) beférjen. ha kell felteszem ide. Sprint Layoutal csináltam...(okoságért az ő topicjában is néz körül.)
Kácsa audióban lehet kapni...
http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=csoportok&csoport=36

Amit írtak Fureszkék azok jók. Bár próba képpen nyugodtan használhatsz olcsó fajtát, nekem is azok voltak CDIL Indiai gyártmány. Én Motorolákat akarok venni. vagy más néven fut már. On-Semi

De akár ki lehet próbálni az MJ15003-at is. Azzal is sokan építették már... http://www.hqvideo.hu/pr?srch=mj15003&ls=20&sm=2

[off] jah linkeléskor használd majd az URL gombot. és utána tagok lezárása...
(#) meszattila válasza isamisa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
Hali!
Köszönöm ,nagyon örülnék neki!(akkor ugye ez az Ágoston féle,úgy ahogy ott van?)
Megvan a hely a nyákon azoknak amiket írt hogy ellehet hagyni?
Hogy hogy a kicsatoló kondit a nyákra ülteted be?
(#) meszattila hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Hali ismét!
Valaki megépítette már a jlh 75 wattos erősítőjét amelyikben differenciál erősítő van?
Ha igen mi a véleménye róla?
Az Ágoston könyvben szereplő nyákterv jó hozzá,vagy az is tartalmaz hibákat?
(#) isamisa válasza meszattila hozzászólására (») Feb 22, 2007 /
 
Az a véleményem hogy felejsd el azt a 75Watosat.
Max 30-40Wattosat van értelme építeni A-osztályban, ha annyi nem elég akkor AB-osztályt kell választani.

El tudod képzelni hogy fűt 2A nyugalmi?? Ahoz már egy erőmű kell. (ha megvan szorozd meg 10-el és az a valós, tegnap is megégettem magam a bordával... )

Van a Krell-nek ekkora teljesítmányü A-osztályúja , de az gyári.

Bár egy erősítő van amit nagyon szívesen belekukkantanék: a Bodor Audió A-osztályúj. Az 100Wattot tud 8Ohmra. De az is másfajta kapcsolás. Nem JLH.
(#) meszattila hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Szia!
Azt hiszem másra gondolsz.Amiről én beszélek az egy AB ostályú JHL erősítő az Audiofiles erősítős könyvben.
(#) meszattila hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Ez az!
(#) isamisa válasza (») Feb 25, 2007 /
 
Csak hallotam eről a végről, megépíteni nem építettem meg. JLH-nak a 69-es verziója és a 2000-res ami minőség szempontjából figyelmet érdemel, szerintem.

Ha nagyobb teljesítmány kell akkor másfele kezdj nézegetni.
Isa
(#) Squall hozzászólása Márc 4, 2007 /
 
Hali lenne egy sürgös kérdésem:
Szereztem egy 24 voltos 64VA-s trafót de ezzel is elég halkan szól az erösítö akkor nem stimel valami?
(#) Müszi válasza Squall hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Szerintem kicsi az a jlh-nak
(#) isamisa válasza Squall hozzászólására (») Márc 4, 2007 /
 
Beállítottad a féltápfeszt és a nyugalmi áramot? Ha miután kikapcsolod és akkor szól hangosabban, akkor az akkor lehet ha nem volt rendesen leszigetelve a tranyók, és elszáltak...
(#) GFI válasza Dióda hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
A szerző egyik kőnyében közöl le kész nyáktervet 249 es tranyohoz! Halótam már tőbb erősítőt is 249-es és 3055 ős tranyoval szólni! De valahogy a 3055-ősnek mindig lágyabb volt a hangzása! MJ480-ra gondolsz?

Az A osztályú erősítők hatásfoka átlag 33% teljes kivezérlésnél 50% körűl van! Ez alapján könyen ki lehet számolni a Trafó méretét és a hűtőborda méreteít is!
És ne felejtsűk el hogy ehez jár egy stabílizált táp ís! Ami további két 2N3055-őt tartalmaz! Ezek tovább nővelik a szűkséges felűletet és trafót!
(#) Squall hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Nah végre nekem is müxik a JLH! Nagyon tetszik a hangja nagyon szépen szól egy 500VA-s trafórol kapja a kakaót. BC212C/BC141/BD245C-van most benne ja és a BD már nagy SOT-93 tokozású a 2N-t nehezen tudtam szerelni és nem adta le jól a höt...
Hangbeli változás csak nagyon kevés van egy icipicit máshogy szól talán a mély egy 5%-al kevesebb.
Most rendeltem hozzá próbának TIP-35-ös meg TIP-3055-ös tranyót ezekkel próbálom majd ki.
Az lenne a kérdésem, hogy van itthon IRFP150N-es FETem akadáj nélkül bele tudnám tenni? Ha nem mit kéne csinálnom, hogy ezzel ki tudjam próbálni?
Adatlapja: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/68496/IRF/IRFP150N.html

Squall
(#) nolex hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Ha már belecsöppentem az elektronikába...
Kicsit kezdő fejjel hallottam az A erősítőkről.Olvasgattam a fórumot is.
Miért van az, h 10w-on is nagyon jól szólnak?Költséges a ez a jlh erősítő, vagy esetleg nehéz alkatrészeket szereznI?Mondták, hogy otthon nagyon ideális.
És mennyire hangosak ezek a masinák?
Következő: »»   6 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem