Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD LED-hez tápegység és fényerőszabályzó
Lapozás: OK   1 / 2
(#) tibcsi62 hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Sziasztok ! Szeretnék SMD LED-ekhez építeni 12V-os tápegységet és hozzá fényerő szabályozót.
Az SMD LED adatai 3.1v nyitófeszültség 20mA . Egy leden belül 3db led van amit sorba kötnék. Ebben a témában ha valaki tudna segíteni , vagy valami megvalósítható elképzelés.
ÜDV.
(#) dizi válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szerintem LM317-re felépített tápegység az megfelelne a célnak,(1,5 Amper)1,2v-12-v-ig
Mert ugye a három led sorba az 9,3 volt a leddel sorbba egy 15ohmos ellenállás és kész .
Nagy vonalakban ennyi.
(#) BZoli94 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia! Hány darab ilyen SMD LED-ed van? Rengetek megoldás létezhet. Érdemes lenne nézegetned az áramgenerátorokat, ha valami ,,komolyabbat" szeretnél. Üdv
(#) gabi20 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Fényerőszabályozást legegyszerűbb 555 PWM el megoldani (kép) .
A MOSFET kimenetére ellenálláson keresztül egyszerűen rákötöd a LEDeket.

pwm.JPG
    
(#) didyman válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Hány lába van annak az SMD LED-nek?
(#) tibcsi62 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
6 lába van. Gyakorlatban 3db led van egy leden belül. 1-es lábbal szemben a 4-es ,ez egy led a 2-es lábbal szemben 5-ös a 3 -as lábbal szemben a 6 -tos
(#) tibcsi62 válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szia ! 60 db, és ehhez is keresek kapcsolási rajzot ami a legkisebb helyen elfér és nem kapcsolóüzemű táp.
(#) BZoli94 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Még azt szeretném megtudni, hogy hogy is képzeled? Van már fixen 12V feszültséged, ami szűrt...? Vagy még csak a hálózatnál tartasz? Esetleg nem is hálózatról akarod működtetni, hanem valami aksiról? Vannak ötleteim, kapcsolásaim, de ezt még tudnom kell. Üdv
(#) tibcsi62 válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia ! 230v-os hálózatról szeretném működtetni. Van egy 60db-os ledes égőm amiről lemásoltam a kapcsolási megoldást , de azért nyitottam ezt a fórumot hogy ha vannak más megoldási lehetőségek akkor azok átgondolás utáni, legmegfelelőbbet megépíteni és persze a tapasztalatokat összegyűjteni.
Üdv.
(#) BZoli94 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia! Talán a mellékelt kép egy megoldás lehet. Megmondom őszintén, hogy én még nem próbáltam, legyen elég annyi, hogy skory honlapjáról lestem. Ne nyalogasd, ha kapja a tápot, ne is fogdosd! A képre odaírtam, hogy mit mivel. A C1-et változtathatod pl. egy forgókapcsolóval is, ha többet akarsz, de szerintem elég egy toló kapcsoló is, abból is van sok fajta. Mit szólsz? Üdv:Zoli

led230.jpg
    
(#) tibcsi62 válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia ! Nem tűnik rossznak.
(#) BZoli94 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Én ezt próbálnám meg, olcsó/kevés alkatrészes, és szerintem NYÁK sem különösen fontos neki... De vigyázz vele, valami dobozba tedd be, pláne, ha még csak próbálgatod! Skory írta, hogy a LEDekhez sem szabad nyúlni miközben megy! Üdv
(#) voodoo hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Ez a kérdés engem is érdekelne. Hogyan lehetne potméterrel 12V (akksi) -ról szabályozni a fényerejét 14-18db LED-nek?
(#) BZoli94 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia! Milyen LED-ekről lenne szó? Hány Volt esik rajta, és mekkora áramot hajtanál át? Itt nézz körül! De szívesen segítek, ha tudok. Üdv
(#) voodoo válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Hello!

18 db SMD hideg fehér 12V-os (szalagon vannak rajta) 3-asával lehet vágni a szallagot. Műszerfalba lesz betéve. De ezen kívül még lesz 4db sima piros LED. Kifejezetten olyan kell majd aminek vannak lábai és erős fénye van mint kb az optikai egérbe ami világít.
Néztem a linket amit küldtél. De én valami nagyon nagyon egyszerűre gondolnék =) (kapcsolás) Pl 12V be és 12v (szabályozva) Ki. Csak azért kéne hogy szabályozható legyen mert nem tudom mennyire fog erősen világítani és lehetséges, zavaróvá válhat hosszú távon este.
(#) voodoo válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
jah és köszi a segítséget
(#) BZoli94 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
Szia! Szívesen segítek, ha tudok! Ilyened van? Nem tudom, hogy ismered-e az LM317-et? Nagyon jó kis IC. Feszültség szabályzásra használják. A goglival sok kapcsolást találhatsz, vagy itt a HE-n is sok infó van róla. Itt egy kapcsolás. Ha 12V-ot adsz neki, akkor max. 11,15V-ot tudsz belőle kivenni, amelyet a trimerrel/vagy potival tudsz szabályozni lineárisan. 1,25V-ig tudod letekerni a feszt és max 1,5A-t vegyél ki belőle. Hűteni nem árt viszont. Egyszerű és nagyszerű.

Vagy használd a segédprogit és tegyél egy trimmert/potit a LEDekkel sorosan. Ha nem megy a méretezés, segítek. Remélem tudtam segíteni! Üdv!
(#) voodoo válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Hello !
Igen-igen ugyan ilyenem van. A kapcsoláson a potit azt hova kell kötni? R2??? mintha annak 3 lába lenne? Nem vágom. Köszi a segítséget =)
üdv.
(#) BZoli94 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Szia!
Idézet:
„A kapcsoláson a potit azt hova kell kötni? R2??? mintha annak 3 lába lenne?”
A potira gondolsz, hogy annak van 3lába? Igen, 3lába van, de neked elég kettőt bekötni. Ha van multid és veszel egy potit/trimmert, akkor könnyen ki tudod tapasztalni, hogy melyik lábak között változik az ellenállás, ha tekergeted. Vegyünk példának 1-et! Jól láthatsz 2lábat, és vele szemben van a harmadik. Azt kell bekötni, amelyik 1magában áll, és még valamelyiket a másik 2ő közül. Feszültségosztónak is lehet használni. Tegyél egy potit simán a bemenetre és jó lesz. Az érték menni fog? Üdv!
(#) tibcsi62 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
A forum téma elejétől egy kicsit eltértek a gondolatok !
(#) BZoli94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Ez nem egy szakadt smilei?! :gumicsirke:
(#) tibcsi62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Szia ! Nem is hiszed el ebben a témában mennyi az érdeklődő ! Ez a téma azért fontos mert sok helyen rámennek az energia takarékosságra és az smd ledes világítással energiát takarítanak és az smd ledes világításhoz megbízható tápfeszültség is kell !
Csak ezért nyitottam ezt a fórumot , hogy erről bárkinek valamilyen tapasztalatai vannak észrevételei és persze javaslatai-ötletei( üzemidő?-stb).
Én nem kifogásokat keresek hanem lehetséges megoldásokat !
Üdv.tibcsi62
(#) tibcsi62 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Szia ! Rendben.
(#) spoongle hozzászólása Szept 3, 2010 / 4
 
Sziasztok!

Nekem van egy szenzoros érzékelőm ami ledeket kapcsol ill. egy IC-tvezérel az IC pedig egy MOSFET IC-t. A vezérlő IC azon kívül hogy megszakít, képes gyorsan villogtatni a ledet. Ezzel lehet módosítani a ledek fényerejét állandó feszültség mellett.

Gondoltam érdekes lehet.
(#) gubacsko hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok.
Segítségre volna szükségem.
össze szeretnék kötni 300 db ledet díszvilágításnak
de nem tudom,hogy számoljam ki a hozzá való trafó teljesítményét (a ledeket hármasával kötném össze 150 Ohm-os ellenálással.
A led adatai:
nyitófeszültség:3,0-3,4v
teljesítményfelvétel:0,06w
12v-os trafóról szeretném működtetni
A segítséget elölre is köszönöm.
(#) mate_x válasza gubacsko hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia!

Ahogy írtad, úgy működni fog.
1db LED teljesítmény felvétele, így
((12-(3,2*3)/150)*3,2V=0,0512W, szóval nem is lesznek túl hajtva
És a trafó teljesítményének minimum 16 VA-esnek kell lennie. Ez úgy jön ki, hogy 300 -zal megszorzod az 1 ledre jutó teljesítményt.

Üdv, mate_x
(#) gubacsko hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
Még egy olyan kérdésem volna,hogy szeretnék beiktatni egy( LED szalag dimmer (12V DC) - rádiós távirányítóval - 96 Watt)-ot de nem tudom hogy elég lesz e hozzá vagy kell e hozzá (dimmer jelerősítő (144 Watt) ) és hogy egyátalán lehet e majd vezérelni róla.A történet annyiba változik hogy 300 helyett 600 db ugyan ilyen led lesz.
Ismételten köszönöm.
(#) laszlokunstar válasza gubacsko hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Egy ágon (3 db led) 20mA áram fut 3, V led nyitófeszültség esetén. 3,4V esetén ennél kevesebb (12mA). Vegyük a nagyobbikat.
100*0,02A=2A a sor fogyasztása. Mivel 2 led sort szeretnél, a 600 db ledhez 4A-es táp igénye van. 5 A-es tápot használj legalább.
A led sorodhoz 4A*12V=48W teljesítményre van szükséged.
A dimmered bírni fogja.
A használt eszközökről küldenél egy linket? Rádiós irányítót leginkább RGB ledsorhoz szoktak alkalmazni.
(#) m4dnbri válasza gabi20 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Hello!

Néhány (max. 5) ledből álló lámpát szeretnék készíteni, amit 9V-os telepről üzemeltetnék, de nagyon fontos, hogy a fényerejét tudjam szabályozni. Egy PWM megoldás van is itt a fórumon (PWM), de van néhány kérdésem.

Vajon elég-e ide 9V 12 helyett? Ha nem megy, akkor tud valaki javasolni megoldást? (Persze: használjak vagy 8db 1,5V-os elemet, de tegyük fel, hogy az amellett, hogy nem gazdaságos, nem is megoldható . )

Aztán (ne röhögj ki! ), hogy a rajzon C1=0,1 és C2=0,01? Ez kicsit mellbe vágott, mert nem láttam még 0,1 farádos kondenzátort (persze ez simán lehet az én hibám is). Benéztem volna valamit? 0,01 megvan 10 000µF néven, de ez a max, amit láttam. Lehet, hogy nem is farádban értette? Alu elektrolit kondenzátor persze lehet, de fogalmam sincs, honnan vehetnék amellett, hogy az építés költségét drasztikusan emelné.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Novak válasza m4dnbri hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Ilyen esetben, amikor 0,1-et, illetve 0,01-et látsz, az szinte kivétel nélkül µF-ban értendő. Tehát 0,1 = 100 nF, 0,01 = 10 nF.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem