Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép javítás, egyebek
Lapozás: OK   9 / 45
(#) xiem hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok.
Van egy kodak cx 2720 fényképezöm.
Kölcsön adtam és fordítva rakták bele az elemet.
Azóta nem kapcsol be, szerintetek javítható érdemes?
(#) didyman válasza xiem hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Javítható lehet.
(#) didyman válasza wintervision hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
A memóriakártya lesz hibás, vagy kontakthibás.
(#) krityo76 hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám a Fuji A800 fényképezőgémmel.
Azt csinálja,hogy fénykép vagy video készítésekor,gomb lenyomásakor lefagy.Mindent megcsinál:fokuszál,stb.Csak amint lenyomnám a gombot,kifagy.Mi lehet a probléma?
Kösz!
Krityo
(#) babilonok hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok
Van egy olympus FE 210-es fényképezőgépem. Fotózás közben a kijelzőjén egy fehér alapon vibráló szürkés vízszintes csík jelent meg. Fotózni lehet vele csak teljesen vakon. Mi lehet a baja a gépnek szerintetek? És így mennyit ér a gép? Kösz
(#) maxlanders hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Szegasztok skacok!

Vettem a bátorságot és levettem a burkolatot a gépről. Aztán a kezdeti fellángolás hamar elmúlt, betojtam a sok apró alkatrész láttán, amiben egy óvatlan kéz nagyobb kárt tud tenni mint hasznot és kissé idegesen vissza is tettem a burkolatot. Ezután hab volt a tortán hogy a gép fókuszál, újra jó! Azért arra kíváncsi lennék hogy szervízben mennyi lovettát kértek volna érte?!

ááááááhhhhhhhh ez a megkönnyebbülés hangja

Ha már lúd, legyen kövér, kaptok egy képet amit utána csináltam vele.

LPIC1243.JPG
    
(#) attila1 válasza maxlanders hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Gratula!! Az biztos,hogy bármennyit is kértek volna,azt most megspóroltad.Szerintem jó néhány üveg sört vehetsz most abból a pénzből
(#) cobra72 hozzászólása Ápr 27, 2010 1 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung S1050-es gépem és olyat csinál , hogy amikor fényképezni akarok vele akkor olyan mintha lefagyna.
Nem lehet vele semmit sem csinálni , még kikapcsolni sem.
Ilyenkor kiveszem az elemet , visszarakom és akkor hosszabb-rövidebb ideig jól müködik és újra kezdi.
Tud valaki mondani valamit erről?
Megéri javítani vagy eldobos?

A válaszotokat előre is köszönöm.
(#) FolliBogesz hozzászólása Ápr 28, 2010 / 1
 
Sziasztok
Tegnap óta a fényképezőm(sony dsc-s650)csíkos,nem látható fényképeket csinál. aki tudja vagy sejti mi lehet a baja,vagy mit kell vele csinálni,vagy meg lehet-e csináltatni és mennyiért?Aki tudja,légyszi válaszoljon nekem.
Nagyon fontos lenne.
köszi:
Bogesz
(#) wintervision válasza didyman hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
És tényleg valami ilyesmi lehetett a probléma. Leformáztam a memkarit, kivettem letisztítottam, és azóta jó.
Köszönöm a segítséget!
(#) szunyoka13 hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy panasonic dmc-fx8-as gépem. Tegnap óta bekapcsolt állapotban olyan sötét, hogy nem látni a kijelzőt. Nem lett elállítva, mert átnéztük a beállításokat.
Van valakinek tippje, mi lehet a baja? nem esett le vagy ilyesmi.
előre is köszönöm a segítséget!
Detty
(#) sziszy hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Szia!

Nekünk van egy Canon powershot S45-ös fényképezőnk,amit sajnos leejtettem.
Nem jön ki az optika,csak egy kicsit,majd visszamegy.Pittyeg egy keveset,majd elhallgat.A kijelzőn is csak egy fehér kép jelenik meg.
Egy ismerős-aki elektronikával foglalkozik-motorhibát állapított meg az elmondások alapján,ránézésre,de egy másik-aki szét is szedte,meg javított már néhány ilyet-azt mondta,hogy a motor rendben van,csak valami apró menet mehetett rajta tönkre.
Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes-e szervízbe elvinni?Csak mert félek,hogy nagyon sokba kerülne a javíttatása.
Vagy inkább cseréljem le egy másik gépre?
Köszi előre is a választ!

Üdv.:Szilvi
(#) attila1 válasza sziszy hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szia.Nekem egy Canon Powershot A560-om van,jó gépnek tartom,gondolom a tiéd is ehhez hasonló.Én ezek tudatában elvinném egy szervízbe,ott konkrétan megmondják,hogy kb.mennyibe kerülne.Majd ezek után gondolkodnék rajta,hogy megérné-e javíttatni.Remélem segítettem valamennyire. Üdv:Attila
(#) griesz hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Lányom Nikon Coolpix S210 fényképezőgépe elromlott. A kijelző OK, minden funkció működik, kivéve, hogy fényképezéskor a kijelzőn nem látható a kép, mintha a CCD nem kapna fényt. Egy hangfelvétel után jött elő a hiba. Egy másik ugyanilyen géppel összehasonlítva, az objektíven át benézve úgy látszik, mintha közvetlenül a CCD előtt egy kis blende állandóan zárva lenne. A jó gépen ez csak hangfelvételkor zárt. Találkoztatok ilyen hibával?? Tanácsot, illetve márkaszervíz tapasztalatot várnék. Előre is köszi.
Gábor
(#) DDani73 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Szép napot mindenkinek!

Vettem használtam egy Canon IXUS 700 típ. gépet. A gép kifogástalanul müködött. Egyszer történt vele egy apró baleset a nadrágom mellső zsebében tartottam amikor is közelebb léptem az asztal sarkához és a LCD képernyő üvege kb 1mm.-t elcsúszott. Ezután még készítettem vele 15-20 képet és úgy tünt nincs probléma. Majd a gépet kb .4 hónapig nem használtam. A napokban vettem elő az akkumlátor töltöttségi szintje alacsonyat jelzett gondoltam feltöltöm. A kártyáról elmentettem a képeket feltöltöttem az akksit, a töltő zölden világított. De a gépet NEM LEHET BEKAPCSOLNI meg sem nyikkan, pedig három akkuval is próbáltam. Az akksik jók szerintem ( Vagy nem? ), mert égővel kiprobáltam. Hallottam van benne valami gomb elem is ami a memoria miatt van, lehet hogy ez is le van merülve? Szeretnén segítséget kérni ebben a témában mielőtt esetleg új akksit veszek mert nagyon szeretem ezt a gépet.

Köszönöm szépen
(#) majora77 hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Sziasztok.
Remélem tud valaki segíteni a problémámon.
Van egy HP Photosmart M407 típusú digitális gépem.
Már jó pár éves de eddig gondom még nem volt vele...eddig..
Probléma a következő.
A teljesen új,full feltöltött 2500mAh aksikal kb 1-2 perc után kikapcsol lemerült akku jelzéssel. Várok pár percet,visszakapcsolom, és újra 1-2 perc és kikapcs.
Próbáltam Duracel elemekkel is,azokkal kb 5-6 kép készítéséig bírja..és kikapcs.Pár perc pihi után újra 5-6 kép készíthető...és igy tovább...
Akkuk,elemek jók,másik gépben tökéletesek.
Frissítettem a gépen az SW-t(1.03)ami az ilyen hibát orvosolná,de nem jött be.Hiba megmaradt.
Érintkezések jók.
Akkuk elemek feszültsége nem esik le nagyon(kb 0,1V)
Saját tápegységről rendben működik.
Mielőtt szétszedem,jöhetne pár tipp hogy hol keressem a hibát.

Üdv.
(#) hifiklub válasza emerix hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Hello

Az én Olympus C-770 UltraZoom-os gépem is ugyanezt a jelenséget csinálja...
Az elektronikus átnézőjén és az LCD-n is ilyen sűrű vizszintes csikos a felvett kép mint amit te beillesztettél.

viszont amikor fotózok, mindenhol teljesen tiszta és éles a kép, amig nem exponálok.

Ami a döbbenet, hogy a VIDEO-ja meg tökéletes!

Valaki van még itt aki tudná a választ erre az anomáliára?

Üdv, Pista

P1010001.jpg
    
(#) yohnsee válasza hifiklub hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Egy Panasonic DMC-LS7 gép csinálta ugyanezt. Hozzám hozták, szétszedtem, nem találtam semmi igazán életbevágó problémát, 1-2 forrasztáson kívül, amik nem néztek túl szépen ki, de működésben nem lett volna szabad szerepet játszaniuk.
Hogy a lényegre térjek: ez a csíkozós probléma még vissza-vissza köszön néha, de sajnos nem tudjuk mihez kötni.
Ha lesz lelki erőm, még egyszer szétszedem, aztán megosztom tapasztalataim veletek.
Üdv
(#) gyolain hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek abban, hogy van egy digitális Trust 715 LCD Power cam zoom fényképezőgépem, amelynek manuális lencsevédője van. Manuálisan kinyitom a lencsevédőt és nem érzékeli, csak azt írja ki, hogy nyissa ki a lencse fedelét.
Tudomásom szerint nem történt vele semmi probléma, nem volt leejtve, stb. Már kb. 2 éve fenáll ez a dolog, vagyis akkor még csak egy-egy alkalommal nem érzékelte, hogy ki van nyitva, de most már egyáltalán nem érzékeli.
Gyöngyös vagy környékén, illetve szolnok megyében tudtok-e ajánlani olyan helyet, vagy személyt, aki meg tudná javítani?
Előre is köszi
(#) MINI hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok! Egy Samsung D60 fényképezőgépem van. Olyan probléma van vele, hogy a fényképek csíkosakés nagyon világosak, viszont a videók tökéletesek. Ha vki találkozott már ilyennel kérem írja le , hogy mi lehet a probléma. Előre is köszönöm.
(#) Babita hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok
Kodak CD 43-as gépem egy lens error 14 hibakódot produkál.Mi baja lehet vajon? A 14 mit jelenthet?
Köszi.
(#) Babita válasza MINI hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Sajnos azt nemtudom mitől lehet a hiba,de nekem is van egy Sony ami ugyan ezeket produkálja.Szabadban egyáltalán nem lehet vele fotózni,mert minden fehér,csak a lakás kevésbé világos szegleteiben,de azok pedíg tele vannak vízszintes csíkokkal.
(#) hifiklub válasza Babita hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Sajnos úgy látom, hasonló hiba mindenkinél van.

sajnos választ senkitől sem kapunk.

tegnap fogtam és elajándékoztam a gépemet hibásan. Legfeljebb videóznak csak vele.

Szomorú, hogy olyan senki itt a fórumban aki segíteni tudna.
További sok sikert a hibakereséshez!

Üdv, Pista ha2nc
(#) Babita válasza hifiklub hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Azt hiszem én is lemondok a javításáról,inkább nézek másikat.
(#) didyman válasza Babita hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Szériahibás CCD. Típus alapján ingyen cserélik szervizben.
(#) hifiklub válasza didyman hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Didyman!

6 éves a gépem, abban ugyan nem cserélnék ingyen a CCD-t sem... Utánakérdeztem, minimum 20 ezer - akkor meg inkább veszek egy másikat.

Ha CCD hiba lenne, akkor azt mivel magyarázod, hogy a videofelvétele tökéletes?

Amikor belenézek az elektronikus keresőjébe illetve az LCD-re TÖKÉLETES a kép, ha szabadtéren fotózom akkor fullra beég minden és tele van csikokkal, ha beltéren akkor jól látszanak a csikok, és használhatatlan a kép.

Kint vagy bent ha videót csináltam vele, akkor meg tökéletes volt minden.

Egy dolog lehet, hogy van egy kapcsoló ami váltja a videót és a képet, lehet valahol ott a hiba.

Ha CCD lenne a baja, akkor az átnézőben se lenne jó - logijkusan - hanem azonnal csikosodna - no és akkor a videó sem lenne jó, ott is lennének csikok, nemde?
(#) Emm_d hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Nekem azt hiszem, nagyobb problémám van a fényképezőgéppel. Canon PowerShot A560-om van. Egy kirándulásra kölcsönadtam a húgomnak, aki úgy hozta vissza, hogy az az "ajtó" az elemek, meg a memóriakártya fölött le van törve =/ Lehetséges még megjavítani? Ha igen, hol, és körülbelül mennyibe kerülne?
(#) zolika60 válasza Emm_d hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Látni kéne. De van rá esély, hogy egy műanyagos megjavítja.
(#) guliver83 hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Sziasztok
Van egy Canon A410 Digitális fényképezőgép
az történt vele, hogy bent szép fotót lehet vele csinálni, de kint a szabadban csak szürke képet lehet vele fotózni.
Mi lehet a baja?
Előre is köszönöm.!
(#) didyman válasza hifiklub hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Megpróbálom érthetőbben leírni.
Tehát, a Sony által gyártott CCD-k egy sorozata érintett a tokozás mechanikai kiviteléből fakadóan egy szériahibával. A hibát a Sony elismerte és az adott CCD-vel szerelt gépeket (sok márka sok modelljének sok sorozatát) az adott márka szervize rendszerint ingyen és bérmentve javítja. Garanciaidőt sehol sem említettünk, ugyanis ez azon felül álló, rendkívüli javítás.

A hiba tünete többek között az általad is leírt jelenség és az előfordulása eléggé sokrétű, nem köthető stabilan egyes funkciókhoz, és megjelenési formához. Így elképzelhető, hogy a kis felbontású, gyors ismétlődésű kiolvasással létrehozott videófelvételt és az "élőképes", hasonló elvű keresőképet (mely annyiban hasonlít a fotókészítéshez, hogy ugyanaz a CCD végzi a felvétel készítését és ugyanaz a CPU a feldolgozását), nem érinti a hiba, míg a nagy felbontású, időben ritka kiolvasással készülő állóképet igen.

Az üzemmódkapcsoló bármilyen kontakthibája rendszerint a CPU üzemmód alapállapotba kerülését képes kiváltani, a CCD képalkotását ilyen módon szinte kizárt, hogy befolyásolni képes.

Annyi a teendőd, hogy márkaszervízbe elmégy a géppel, ahol erről a hibáról és a készüléked érintettségéről tudnak tájékoztatni, valamint előzetes felmérést készítenek, ha mégsem ez a hiba forog fenn, akkor kb. 3-5.000Ft-ért.
Következő: »»   9 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem