Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   49 / 207
(#) SzervízMacska válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Azok a kiszedők gyáriak ( KLANN ), a pengék a jobb oldakon vannak, szintén gyári, eredeti állapotban.
(#) küzmös Gergely válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Köszi majd megpróbálom.. kb olyan hosszúra mint a tieid
(#) küzmös Gergely válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Ja tényleg..
(#) SzervízMacska válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
A hosszát kár bántani, elfér. Minél hosszabb, annál könnyebb mozgatni a résben. És ha már félre nyomtad a rugós pöcköket, a rádió előre kitolható.
(#) oregtamas0202 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Üdv Gergő !A Kenwood kiszedő. Mivel gondolom ez nincs , így egy lapos is megfelel. A vállrész a kihúzást segíti. Hiányában rá kell segítened egy laposs csavarhúzóval hogy kijöjjön. Öreg T
(#) rolandi350 hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Szevasztok.

Most azoktól az emberektől szeretnék egy kis segítségnyújtást kérni akiknek a régi szép időkben volt kazettás autórádiója.

Tehát adott egy Panasonic cq h07ee tipusú autórádió.
Minden megyen rajta, csak egy valamire nem bírok rájönni.
Hogy lehet rajta elmenteni a rádió adásokat?

A képen láthatjátok, hogy van rajta BAND, P-SET és TUNE SEEK fel le gomb, valamint 1-től 6-ig számok.

A BAND- al tudok váltani AM-FM1-FM2 között.
Tehát mindegyiknél 6 adást lehet letárolni, amit az 1-6 gombokkal lehet váltogatni.

FM1-nél vannak lementve adások máshol nincs csak az alap 87,5 Mhz.

A P-SET gombot ha megnyomom elkezd blikálni a kijelző és váltogatja sorba az adásokat 1-től 6-ig.
A TUNE SEEK fel le gombbal tudom változtatni a Mhz-et ha tartom akkor automatikusan addig megyen fel vagy le ameddig nem talál adást.

Na már most itt a probléma hogy tudok elmenteni egy adást pl a 4-es gombra? Bármit próbálok utána ha átkapcsolom máshova és vissza akkor visszaáll.

Sehogy nem bírok rájönni. Pedig idáig bármilyen digitális kütyüt a kezembe adtak "10 perc alatt már mindenhez értek rajta."

Szóval hogy kell elmenteni? Ha valakinek volt ilyesmi rádiója vagy bármi féle ötletet tud adni hogy hogyan is kérem írjon.
(#) stefikeke válasza Vasi82 hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
koszi a segitseget es orulok , amint megtalalom a gepet csinalok egy fenykepet hogy lasssad az alkatreszt remelem sikerul jol lathatoan lekapni. a dioda azert se johet szoba mert muszerrelk merve minden labra mutat valamit.MMMMmoooostt ,hogy minden szep legyen a digitalis fenykepezogep tapja ment meg es ahogy elnezem egy KEG jelzesu 5 labu SMD alkatresz kilyukadt.Esetleg megnezed errol van-e valami adat. Az eggyik oldalt 3 a masik oldalon 2 lab van es csak az a 3 betu van rairva . elore is koszi a faradozast szep napot neked!
(#) rolandi350 válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
A probléma megoldódott. Néha csak a józan paraszti észt kén elővenni
(#) rammeradrian hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Üdv!
Van egy Sony XR-C7500RX rádióm 4*50W-teljesítményű a távirányítója nincs meg...
A kérdésem hogy kezeli a CD-tárat és én ezt AUX bemenetként szeretném használni. Ezt hogy lehet megoldani ugyanis nem tudom kiválasztani a menüben ha nincs csatlakoztatva.
(#) Inhouse válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Azért mások okulására ideírhatod, hogy nyomva kell tartani a számgombot x másodpercig és eltárolja az adót...ilyenkor csippan egyet, vagy villog a szám. (gyártótól függően)

Üdv
Inhouse
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
És még egy kérdés:
Lehet csinálni hozzá távirányítót? Nekem csak a hangerőt kéne távirányítóval állítanom.
(#) rolandi350 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Ez igaz, ide írhattam volna tényleg.
Tartani kellett a gombot kb 2 másodpercig aztán elaludt a display majd visszajött és már el volt tárolva.
(#) rolandi350 válasza rammeradrian hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Esetleg próbálkozhatsz URC2-es távirányítókkal hátha valamelyik kezeli. Viszont az azért nagyobb darab egy autó rádió távirányítójához képest.
(#) SzervízMacska válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Kb. az autórádiók 99%-ánál ugyanígy működik.
Idézet:
„Pedig idáig bármilyen digitális kütyüt a kezembe adtak "10 perc alatt már mindenhez értek rajta."”

Ezt volt kár beleírnod... Azt hittük, már autórádiót is adtak a kezedbe, azért nem válaszolt senki.
(#) rammeradrian válasza rolandi350 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Majd kipróbálom...
De fontosabb a CD-tár-ból bemenetet kreálni...
(#) Inhouse válasza rammeradrian hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Csinálj hozzá vezetékest a kormányhoz:
Sony távirányítás

Üdv
Inhouse
(#) rammeradrian válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Nem autóban van a rádió és a távirányítás nem érdekel különösebben csak kíváncsi voltam h lehet-e csinálni hozzá...

A Lényeg hogy a CD-tár bemenetet valahogy "AUX" bemenetként használhassam!
(#) Inhouse válasza rammeradrian hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Idézet:
„És még egy kérdés:
Lehet csinálni hozzá távirányítót? Nekem csak a hangerőt kéne távirányítóval állítanom.


Idézet:
„Nem autóban van a rádió és a távirányítás nem érdekel különösebben csak kíváncsi voltam h lehet-e csinálni hozzá...”


Érzel-e némi ellentmondást a kérdéseid és a válaszaid között?
Egyébként szívesen!

Üdv
Inhouse
(#) rammeradrian válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Igen mert ha valami egyszerű távirányítót lehetett volna építeni akkor megcsináltem volna de nem fontos sokkal inkább az AUX-bemenet megépítése valamilyen módon.
gondoltam már arra is hogy a kazettaolvasó fejhelyére teszek egy jack aljzatot.
(#) Inhouse válasza rammeradrian hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Ennél egyszerűbb távirányító nincs. Megkérdezed, hogy lehet-e. Leírom, hogyan, aztán közlöd, hogy nem fontos...bocs.

Vegyél egy MP3 transzmittert, azokon általában van egy 3,5mm-es jack bemenet.

SZÍVESEN!

Üdv
Inhouse
(#) Reedly hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Üdv! Lenne 1-2 kérdésem, talán tud ebben valaki segíteni. Az elavult, részben gyári autohifimet cserélném le, egy komolyabbra. Olvasgattam a témával kapcsolatban és úgy döntöttem egy 4 csatornás erősítőt is beiktatok majd. Sok olyan véleményt olvastam, hogy a fejegységben található végfok, az messze van a ráírt 4x45 wattól, ezért egy erősítő mindenképp ajánlott. Fejegységben a clarion és a pionner tetszene, bár ez szubjektív dolog. Ezeken úgy láttam csak 2 rca kiment van és nem tudom hogy lehet ebből 4-5 csatornát meghajtani az erősítőn át. Tehát 2első - 2hátsó- 1mélynyomó. Elosztóval csinálni belőle 4-et és kész? És a mélynyomót honnan veszem le a fejegységről? A blaupunktokon láttam, hogy van minden csatornának kimenet, de amiket én néztem ki, azokon csak két rca-t látok.
(#) Busz hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Ismerősnek van egy JVC KD-G152 cd lejátszós autórádiója. Berakott egy cd-t majd meghülyült, nem ragál semmiféle gombnyomásra.

A cd-t kiszereltem belőle és az érzékelőt is átállítottam így visszaállt rádióra de sistereg mert még mindig nem reagál semmilyen gombnyomásra.
Bármit nyomok rajta nem csinál semmit. Max felvillannak rajta a ledek tehát érzékeli a gombnyomást de a gombnak nincs hatása.
Hiába húzom le a tápot, veszem le az előlapot akkor is ezt csinálja. Lehet valahogy resetelni?
(#) Inhouse válasza Reedly hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
A Clarion és a Pioneer elég tág fogalom...van egy pár féle, biztos, hogy van olyan típus, ami tudja a mélynyomó kimenetet is.
Sok lehetőséged van. Pl. mire akarod használni a hátsó hangszórókat? Utazáshoz jó, komolyabb zenehallgatáshoz nem annyira.
A hangszórókkal mi a helyzet? Meg akarod hagyni a gyáriakat? Nem szokott jó hangzásuk lenni, csekély kivételtől eltekintve...
Esetleg csinálhatod úgy, hogy az első hangszórók mennek az erősítő első csatornáiról, a mélynyomó a másik kettőről hídban, és a hátsó hangszórók maradnak a fejegység hátsó kimenetén. Jól összelövöd a szinteket és kész, hátulról nem kell csodát várni.

Előre mindenképpen ajánlanék egy 16cm.es komponens szettet a középmezőnyből...a watt nem minden. A Pioneer fejek nem nyertek meg sohasem, ahogy a Blaupunktok sem, inkább Clarion, Kenwood, Alpine, Sony és mostanában a JVC.

Üdv
Inhouse
(#) Reedly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Hát igen. Van akinek a formavilág, vagy ár, másoknak a rengeteg szolgáltatás a fontosabb a fejegység választásában. A hangszórók is repülnek majd a kazettás magnóval együtt. Egy kétutas kis 10cm-es sony hangszóró már van elől a műszerfalban, az marad, ezt tavaly vettem bele. Ezzel kezdtem, mert a gyári az gyalázatosan szólt, kb sokol rádió szinten. A kalaptartóban van még 2 pioneer 16cm szélessávú papírmembrános hangszóró. Ezek már nem mai darabok, bár még nincsennek kiszakadva. Ezeket megszüntetném és az első ajtókba raknék komolyabb 16-os hangszórókat. Tehát 2db a műszerfalban és 2db az első ajtóban kezdetnek. Ezeket szeretném meghajtani a 4 csatornás erősítővel és ha később úgy érzem,akkor kiegészítem majd egy mélynyomóval a csomagtérben. Azzal nem vagyok tisztában, hogy az 1pár fejegységen lógó rca-val, hogyan tudok 4 csatornát meghajtani. Ha a kettőt elosztom 4 fele, akkor az jó?

A másik variáció, hogy a 2 kis hangszórót a műszerfalban a fejegység hajtaná. A 2db vonalkimenetet elosztanám 4 fele, így meghajtva a 4csatornás külön erősítőt. A két kimenetre rákötném a 2db 16-os hangszórókat, és másik két kimenetet hídba kötve a mélynyomóra. Ez így működhet, vagy tűzveszélyes?
(#) SzervízMacska válasza Reedly hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Én egy kicsit másképpen közelíteném meg a kérdést. Ha új rendszerben gondolkodsz, nem a leggagyibb fejeket kellene nézegetni, melyeken csak 1 pár vonalkimenet van. Az elején kell megtervezni, s mikor a terv már véglegesnek tűnik, akkor kell beszerezni a tervhez illő komponenseket. A legcélszerűbb - ahogy előttem már Inhouse is írta - az elől 1 komponens szett, hátul mélynyomó elrendezés. Ezt legegyszerűbben egy négy csatornás erősítővel, célszerűen két pár vonalkimenettel ellátott fejegységgel érdemes meghajtani. Az sem hátrány, ha a fej és a végfok jelszintjei passzolnak egymáshoz ( pl.: fejen 4V-os vonalkimenet, a végen szintén 4V-os bemenet... ).
A hangszórók tekintetében érdemes a műszerfalról kidobni a 10 centis koaxokat, azok csak feleslegesen rontanák a hangképet - már ha lényeges szempont a minőség. Az a pár nyomorúságos Watt teljesítmény, mit ezek nyújtanak, könnyen pótolható egy előrelátóan jól megválasztott első szettel. Alapszabály: hátra nem kell hangszóró ( a basszus kivételével ), ugyanis a zenének elölről kell hallatszani, mint mikor a koncerten szemben állunk a színpaddal.
Komolyabb teljesítmény esetén - tapasztalatom szerint ez csatornánként szinusz 50-70W fölött reális - szükség lehet az ajtók utólagos szigetelésére, a kárpit erőteljesebb rögzítésére.
Még egy "varázsszóra" felhívnám a figyelmedet: ez az időkorrekció. Ez szolgál a hallgatótól különböző távolságban elhelyezett hangsugárzók hangzás-idejének beszabályzására. Célszerű, hogy a fejegység szolgáltatásai között szerepeljen, az utólagos, külső megvalósítása költségesebb.
Fontos még megemlíteni az autó energia ellátó rendszerét. Egy 40A-es generátor nem képes egy 5-600W-os hifit kiszolgálni, hiszen itt is érvényes az energia megmaradás törvénye. Ez az akkumulátorra is igaz.
És ha már szóba került az energia ellátás: ezen sem szabad spórolni! A gazdaságos tápkábel készletek felejtősek ugyanúgy, mint az ezer forintos jel kábelek - szerintem.
Ha még mindig nem vettem el a kedvedet, sok sikert az építéshez!
(#) Inhouse válasza Reedly hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Idézet:
„Van akinek a formavilág, vagy ár, másoknak a rengeteg szolgáltatás a fontosabb a fejegység választásában.”


A formavilág nem annyira, esetleg annyi, hogy kézre essen és ne legyen csicsás. A rengeteg szolgáltatás általában bonyolult, és nem fogod használni lustaságból. Legyen inkább jó hangja, és egyszerű kezelhetősége...

Idézet:
„A hangszórók is repülnek majd a kazettás magnóval együtt.”


Felesleges meghagyni elöl a 10cm-eseket, csak ront az egészen, torzításforrás...

Idézet:
„A két kimenetre rákötném a 2db 16-os hangszórókat, és másik két kimenetet hídba kötve a mélynyomóra. Ez így működhet, vagy tűzveszélyes?”


Miért lenne tűzveszélyes? A vonalkimenet osztható, ha nem terhelődik túl. Szabályozni nem fogod tudni elölről...

Üdv
Inhouse
(#) csampla hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
az autóba bekapcsolás után elkezd csipogni a rádió,mit csináljak vele?clarion tipus és peugeot 406-ban van
(#) orbiszabi hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
sziasztok

Van egy Hyundai HE-CR110MP tipusu MP3 lejatszom autoba.A gond az.hogy nem mertem bekotni mert gyanusan voltak a csatijan a drotok szinei.Szetbontottam a lejatszot, utananeztem a vegfok IC-nek es az alapjan kikoboztem, hogy a negy hangszoro hova jon es a tapfeszultseg. Viszont igy nem indul meg, ami azert furcsa, mert lattam mukodni, mielott kivette volna az elozo gazdaja az autobol.Arra kerlek titeket, hogy ha van valakinek egy helyes bekotesi rajza, vagy barmi informacioja a bajom orvoslasat illetoen, kerem segitsen.Koszonom elore is
UI:en nem lelem a vilaghalon a bekoteset
(#) CsemanAttila válasza orbiszabi hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Azt írják róla, hogy ISO csatlakozós..... Esetleg ha küldenél képet a jelenlegi bekötésről, vagy a csatlakozóról.....
(#) Reedly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Egy blaupunkt sd27 -tel szemezgetek, ami sd kártyás és pofára is tetszik. Olyan 10-15 körül már lenne használtan, de nem sok jót olvastam róla a fórumokon. Tetszene a kártyás dolog, de azt írják, hogy elmarad a minősége a cd mellett. Állítólag zavaró, hogy ha átkapcsolják kártyáról rádióra, akkor a rádió sokkal hangosabb. Meg valami alapzaj is hallható. Lehet, hogy csak ez készülék ilyen és a többi kártyás fejegységre ezek nem jellemzők. Ja igen, és nincs mappakezelés, ami elég gáz, ha több 100 zeneszám van a kártyán...
Következő: »»   49 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem