Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   48 / 207
(#) Riccsusz hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Hello
Van egy érdekes jellegű problémám. Az autó rádiómban található egy LA1140-es IC. Ha megfogom az Ic tokozását akkor hallani némi adást, de ha nem akkor csak a sistergés marad. Illetve az adás is angol. Miközben magyar adásnak kellene jönnie azon a frekin. Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a gond. Miért nem jó a rádióm Előre is köszönöm.
(#) titi válasza elektromania92 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Ha van benne elég hely, és nem okoz gondot a bekötés, csinálhatsz bele egy olcsóbb végfokot.
(#) elektromania92 válasza titi hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Nem nagyon férne bele.
(#) oregtamas0202 válasza elektromania92 hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Üdv ! A helyettesítő BA4110 vagy DBL1018. Ha a rádió típusát megadnád könnyebb lenne a sok bontott gépbe kutatni. Öreg T
(#) elektromania92 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hát ha én tudnám a márkáját tipusát... Nincs ráírva semmi.
Amugy azt honnan nezted, hogy az általad írt IC-kkel helyettesíthető? A BA4110 az valami kínai cucc, arra nem is találtam adatlapot, a másik meg valami IF IC.De köszönöm a segítséget
(#) oregtamas0202 válasza elektromania92 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Üdv! HQ adatlapjáról mint helyettesítőt adta meg. HQ Cikkszám Megnevezés FIG i Ár 1 Ár 2 Kedv. E
1. BA4110 FM-ZF+AFC+AGC QUADRATUR-DEM 16
Helyettesítők vagy tartozékok
SQP 1 db: 299,25
374,00 5 db: 247,38
309,00 25, 50 db
2. DBL1018 FM-IF AGC+AFC QUADRATUR-DEM 16
Helyettesítők vagy tartozékok
SQP 1 db: 243,43
304,00 5 db: 201,23
252,00 25
Öreg T
(#) supak.jozsef hozzászólása Júl 7, 2010 /
 
Hello Mindenkinek.Van az automban egy Kenwood KRC-13R ,a bajom az lenne,hogy a kijelzője és a gombok alattii háttér világitás nagyon gyenge(de nagyon halovány)lett.
Hol keressem a hibát ?Sajna rajzom nincs róla.
(#) vasnavigator válasza supak.jozsef hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Ez a rajz megfelel?

A 9-ik oldalon az Illumi driver környékén méregess! Q58-59, és Q60-61 tranzisztoroknál elsősorban. Ha ott minden jó, akkor az előlapban keresendő a hiba oka szerintem.

Üdv.
Vasnavigator
(#) supak.jozsef válasza vasnavigator hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Köszi a gyors választ,megnézem és tájékoztatlak a fejleményekröl,
(#) titi válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Szerintem valamit elnéztél! Nekem a HA13128-nál ami 3708 Ft, helyettesítőnek HA13135-öt javasol, ami 2512 Ft.
Gyanítom más IC-re kerestél rá.
(#) oregtamas0202 válasza titi hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Üdv! Igaz ,elnézést elnéztem Riccsusz LA1140-ét kerestem. Igaz a Tiédet is néztem mert van pár régebbi IC-m. Elnézést. Öreg T
(#) titi válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Semmi gond, el van nézve... Te is elnézted, mi is elnézzük neked!
Egyébként nem az enyém, hanem elektrománia92-é. Én csak gondoltam szólok.
(#) stefikeke válasza Vasi82 hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
Hello. nem volt idom eddig benezni az oldalra. Koszi a segitseget de nem ugy nez ki hogy zener lenne mivel ez az utolso fok innen jon a jel ki es be az egysegbol ezen keresztul erosit es ertelmezi(vagy leadja) a digitalis kodot ami alapjan felismeri a magno. Mivel 2 darab van igy a masikat ami nem volt leegve attettem a masik helyere ekkor mar a magno nem ismerte fel azt irta hogy "no mag" igy arra kovetkeztettek hogy egy op erosito vagy valamilyen komplexebb egyseg. De talalgatassal nem sokra megyek kellene valami biztos pl kapcsrajz ! Vegul is a dolog meg mindig nem megoldott ugyhogy ha valaki tudna segitene legyszi!!! Az alkatresz labaji ugy vannak mint a sot23 modell es csak annyit ir rajta x-6.
(#) Vasi82 válasza stefikeke hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
Helló!
Én csak a mellékelt smd katalógus alapján mondtam neked az adatokat.
Nekem eddig stimmelt belőle minden.
(#) hecsa69 hozzászólása Júl 8, 2010 /
 
Helló!
Kérném a segítséget, mégpedig Daewoo AKD-0225RDS
rádió van a kocsiban, a cd jó viszont a rádió csak súg, mivel nincs leirás igy nem tudom hangolni sem. Tudna valaki segíteni? Kösz
(#) Suncorgo hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam egy MNC Evolution fejegységhez és sehol sem találok hozzá bekötési rajzot.
Előlap: Doboz: A fejegység hátlapi csatlakozója: Az autóban lévő csatlakozó:
Az anyacsatlakozó a kocsi gyári csatlakozója, az apacsatlakozó meg a régi autórádióé amiből vezetékekkel jön ki minden és egy ilyen a képen látható csatlakozó van rajta.

Hogyan lehetne összekötni ezt a 2 csatlakozót? Esetleg valami átalakító kábel is kellene lennie hozzá? Ha esetleg valakinek meglenne ennek a fejegységnek a bekötési rajza akkor azt nagyon megköszönném.
(#) Suncorgo hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Jaj bocsi igazad van
(#) Suncorgo hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Képek:
(#) Little válasza Suncorgo hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
A fejegyseghez van ISO atalakito kabel. Ha neked nincs benne, akkor ITT erdeklodj.
(#) Suncorgo válasza Little hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Köszi
(#) omega96 hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy kínai multimédiás fejegységem.
Egy aranykezű szerlőnek sikerült eltörnie az előlapot az alaplappal összekötő szalagkábel csatlakozóját.
Sajnos eddíg nem sikerült találnom ilyen alkatrészt.
Lehet ezt javítani?
A tetejéről tört le egy kis darab, ami odaszorítja a kábelt a csatlakozóhoz.
Esetleg, ha tud valaki ilyen alkatrészt az ne habozzon írni!

Köszi.

2.jpg

1.jpg
   
(#) küzmös Gergely hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
Sziasztok! Adott egy KENWOOD KDC-2021S tipusú autorádió amin van két hangszóró.Na most én tennék rá még kettőt és itt jön a kérdésem ugyanis fogalmam sincs hogy hogyan lehet kihúzni.. a rádió nem kódolt,legalábbis volt már kivéve az aksi és semmi gond nem volt utána.A rádiónak az egész első kezelőfelülete levehető,és utána úgy néz ki mintha egy fémburokban ill. egy müanyag burokban is benne lenne.. aláfeküdtem és próbáltam hátulról is de nem lehet hozzáférni ill kitolni sem..
(#) titi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Hali!
A műanyag és a fém "burok" között kell benyúlni egy lapos tárggyal, aminek segítségével kiakasztod a karmokat, amivel a műanyag és fém rész egymásba kapaszkodik. Ezután a fém burokból kihúzható.
Megjegyzem a rádiógyártók szoktak hozzá adni célszerszámot. Az nincs meg?
szerk: Az előlapot vedd ki, ne legyen útba.
(#) SzervízMacska válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Bekarikáztam, hová kell bedugni a kiszedő szerszámot. Ha nincsen, vékony fémlappal, esetleg sniccer pengével lehet eredményesen próbálkozni. Természetesen, mindkét oldalon egyszerre. :yes:
(#) küzmös Gergely válasza titi hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Szia! Én második tulajdonos vagyok,az első tulajdonos egy 30-as nő, igy kérdés nélkül állitom,hogy fogalma nincsen hogy mi is volt az és hogy nézhetett ki ha volt is valaha... egyébként pont ettől féltem hogy valami célszerszám eltünhetett... Remek...
(#) titi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Akkor amint SzervízMacska is írta, valamilyen laapos fémtárggyal próbáld meg. Nézz szét otthon, biztos találsz valamit, amivel megoldható, vagy kis átalakítással alkalmassá tehető a célra.
Talán még annyit tennék, hozzá, hogy van olyan megoldás, amikor nem kettő, hanem négy köröm rögzít, ezért elképzelhető, hogy nem is ott kell "benyúlni" ahol a kolléga mutatta, hanem ha jól megnézed, alatta és felette is van kis rés a műanyagnál.
De így távolból ezt nem lehet egyértelműen megállapítani.
Gondolom az előző tulaj a papírjait se adta át neked...mert abban esetleg lehet róla ábra, hogy miként van kialakítva a rögzítés.
(#) SzervízMacska válasza titi hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Azt, hogy kettő kell, vagy négy, tutira valóban csak szemrevételezéssel lehet megmondani. Esetleg "érzésre"; ugyanis mikor beturkál az ember a résen, érezhető a rugalmas ellenállás. Alapjában a gyári kiszedők is egy darabka vékony lemezből vannak készítve. Azért, hogy a kérdező el tudja képzelni, előkotortam egy néhányat - bár ezek mind német rádiókhoz valók. A kép jobb szélén a 9mm-es sniccer pengék. Flexel, köszörűvel remekül megmunkálható.
(#) küzmös Gergely válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Gondolom azért ilyen kacifántos a megoldás,hogy nehogymá csak annyi legyen a meló hogy benyomják az ablakot és kirántják... hanem méregből még adjanak is neki a baltával,miután felsültek vele.. Megvan a service manual
(#) küzmös Gergely válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Ügyesen megfabrikáltad a sniccer pengéket,gondolom nem kevés gyakorlat is kellett hozzá..
(#) SzervízMacska válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Látod, egyáltalán nem bonyolult. A 13. oldal 2-es ábrán látod a gyári piszkafát. Megfigyelheted, hogy jelen esetben két irányban kell szétnyomni a rugókat ( le, és felfelé ). Ebből következik, hogy a pengét ceruzahegy alakúra kell köszörülni.
Üdv.: Macsek
Következő: »»   48 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem