Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   54 / 254
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!

Ne töltsd fel a :google: megtalálta a forrást is...
(#) CIROKL válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ok pont most kerestem ! Akkor így nem keresem tovább!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
(#) p_istvan válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szervusz!
Igen, így szimpatikusabb a kitöltési tényezővel szabályozni a fényerőt, mint az anodfeszültsgéggel!
(#) p_istvan válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A kapcsolóüzemű tápnál ha a fényerő leszabályoz -kicsi az anódfeszültség és áram- , akkor mennyire egyenletes a NIXIE számjegyeinek fénye, a teljes fényerőhöz képest?
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Alkatrész ellenőrzések után vissza forrasztottam a FET-et, kicseréltem a diódát egy másik típusra, és így valóban kevésbé melegszik, ahogy azt valaki írta, új bizti bele, és már megy is. A trimmer poti viszont változatlanul melegszik, és ez nem tetszik de talán ha beteszek helyébe egy újat akkor azzal jobb lesz, mert ez egy régi fémházas, és talán a fém ház nem tetszik neki...vagy ki tudja már mi.
Már 3-szor próbáltam kapcsolóüzemű cuccot építeni, és mindhárom alkalommal kudarcba fulladt, most se sikerült túl fényesen, hát ehhez nem értek, és a kedvem is elment a további kisérletezéstől, hogy bármi kapcsolóüzeműt kreáljak. Veszélyes is, túl speciális alkatrészek kellenek hozzá, stb...
(#) CIROKL válasza p_istvan hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szerintem tökéletesen egyenletes , nem sokat szabályoz le éppen pont annyit amit a szem megkiván a világos és a sötétebb közt .
(#) CIROKL válasza sooty hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Egy régebbi tervedről érdeklődnék , ha jól látom ez Bővebben: Link Lay -al készült ? Ha van rá lehetőség akkor tedd már föl a Lay -tervét onnan könnyebb lenne nyomtatni nem kéne vacakolni különböző programokkal !
(#) Hp41C válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Ez sem tarott soká... Betettem a helyettesítő kontrollerek include hivatkozását (néhány #define kellett még), áthelyeztem a változókat 0x20 kezdőcímre. Eztán már csak a portokat kell digitálisra állítani...

Lehet próbálkozni a következő kontrollerekkel - ha van a fiók alján: 16C(R)83, 16C(R)84, 16F83(A), 16F84(A), 16F716, 16F627(A), 16F628(A), 16F818, 16F819, 16F87, 16F88 kontrollerekkel... Ha működik rendesen ezekkel és valakinek van még 16C620, 16C612, 16C622, kontrollere, és még programozni is tudja, azokra is adaptálható.
(#) Hp41C válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ha szabad kérnek az áttervezéskor a két 220k -s ellenállást legalább 4 raszteresre tervezni ( a padok mérete miatt). A fentebb leírt meghibásodásnak egy áthúzás is lehet az oka.
(#) sooty válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Tessék, használd egészséggel...

NF_dc-dc.lay
    
(#) CIROKL válasza sooty hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszöntem szépen
(#) CIROKL válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ne haragudj de ez nekem még kinai , remélem előbb utóbb azért kapisgálok belőle majd valamit ?
Ha jól értelmezem akkor az adott egy kijelzős órához ez a program használható több féle PIC-el ?
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Üdv! Itt az én elkövetményem, ha ehhez beszúrnád a +/- gombokat vagy egy jó kis menüt az igen király lenne. Hogy ne kelljen nulláról indulni itt az én módosításom, amiről írtam. (Ezt azok is tudják hasznosítani, akik a Tom025 féle órához csináltak már kijelzőpanelt) (A leírás kissé kezdetleges, de ennyire futotta idő hiányában. Ha kérdés merülne fel vagy van rajta valami hiba, állok rendelkezésre.)
(#) Hp41C válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!

Amit feltöltöttem az egy forrás, amihez létre kell hozni egy MpLab projectet. Bontsd ki egy alkalmas könvtárba. MpLab (letöltés, installálás) indítása után a Project / Project Wizard menüpontot válaszd ki. Válaszd ki a kontrollert, tovább, hagyd meg az MPASM fordítót, tovább, keresd meg a könyvtárat, addj nevet a projectnek, megnyitás, tovább, add hozzá az asm állományt a forrásokhoz, tovább, befejez.
Az Mplab ablakában felül középen a Debug beállítást cseréld le Release-re. Project / Buil all fordítja le. Feldob egy kérdést, hogy relokálható vagy abszolut kódot fordítson - válaszd az abszolutot. Addig gyötörd, amíg az Output ablakban meg nem jelenik a vastagbetűs Success...
A forrás feltételes fordítási direktívákkal az MpLab-ban kiválasztott kontrollerre fordít... A keletkező hex állomány beprogramozható...
A mellékletben a project állományom...
(#) CIROKL válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszi hogy megpróbáltál segíteni de inkább összerakok 100 órát mint ezzel foglalkozzam sajnos ez nem az én világom !
Egy adott konstrukciót összerakni az semmi ,ehhez már nem az én tudásom szükségeltetik ! Valahogy ez kimaradt az életemből , soha nem érdekelt az ilyen vagy hasonló dolgok programozása és az ezzel járó körités .
Így sajnos nekem marad az általatok tervezett ,vagy a már jól bevált dolgok után építése , azzal nincs gond elfogadom ahogyan a tervezője megálmodta és ennyi .
(#) Hp41C válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!

A kész hex -ek 4MHz 1 csöves órához. A 16F84(A) fenn van az oldalon. A 16F627A_628A beprogramozható a 16F627 ill 16F628 -ba is.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A 12 órások.... A kontrollerek - mivel csak a portokat használjuk - lábkompatibilisek.
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hű, nagyot dolgoztál ezekkel a programokkal, létrehoztál jó pár újat! Köszi!
(#) MolnarG válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Egy ideje elvesztettem a fonalat a sok új program között... Most jelenleg van progi olyanhoz, hogy:

- 6 cső, nem multiplex
- DCF
- dátum kijelzés
(- esetleg kézi beállítás)
(#) kisgeri válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hp41C e hozzászólásában egy 6 csöves nem MPX-ált DCF-es óra van. Dátum kijelzést és kézi beállítást viszont ha jól látom sajna nem tud.
(#) Hp41C válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Párhuzamosan hajtott 6 csöves nixie óra:
Ha Valakinak van kedve, tervezzen egy panelt az alábbiak szerint:
- Kontroller : 16F74, 16F77, 16F747, 16F777, 16F874(A), 16F877(A), 16F884, 16F887, 16F914, 16F917 - 40 lábú tok, mindkét földjét - tápját be kell kötni, közvetlenül mellé 100nF kerámia kondenzátorok kellenek.
- Bemenet: RA0 - DCF77 vevő jele ugyan úgy mint az eredetiben,
RA4 - nyomógomb 10k felhúzás - ha nyomva tartjuk a dátum jelenik meg az idő helyett,
RE 2..0 - Nem használt bemenet - 10k felhúzás a leendő nyomógomboknak...
- Kimenetek:
RA3..1 - DCF állapot kimenetek,
RD 3..0 - 1 másodperc D, C, B, A bcd kódja,
RD 7..4 - 10 másodperc D, C, B, A bcd kódja,
RB 3..0 - 1 perc D, C, B, A bcd kódja,
RB 7..4 - 10 perc D, C, B, A bcd kódja,
RC 3..0 - 1 óra D, C, B, A bcd kódja,
RC 7..4 - 10 óra D, C, B, A bcd kódja.
A kapcsolásból ekkor elmaradnak a MPSA tranzisztorok, csak a glim-é marad. Az anód ellenállások közvetlenül mennek a nagyfeszültségre, értékük 62K - 1 W - 3 raszter. A nyomtatásnál nagyobb helyet hagyni nekik. Az alap panel kiegészül még öt (összesen 6 db lesz rajta) 74141 -gyel. Még nem dolgoztam át az időzítést, az órajel marad a 3.2768 MHz.
Itt a programja, szimulátorban fut, a kiválasztott kontrollere le kell fordítani - ennyifélét csak összekevernék...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ez egyre inkább nagyon ígéretes! A DCF állapot kimeneteken mit értesz? Mutat valamit, hogy szinkronizálva van, vagy nincs? 3 ilyen kimenet is van, ha jól látom.
(#) MolnarG válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Gyorsan összekalapáltam egy rajzot, még hiányos de a nagyja rajta van. Helyes így? Az elválasztó glimmeket mi villogtatja? A DCF állapotkimenet mit takar?

nixie.png
    
(#) Hp41C válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Rajz:
Pont ilyenre gondoltam, de rá kellene írni a dekóder kimenetére a helyiértéket is. Ha a panel tervezésekor a dekóderek kivezetéseinél nagy gubanc keletkezne, a digitek - portok összerendelését meg lehet változtatni. A 6 db 74141 fogyasztása már 150mA... A DCF csatlakozóra ki kellene vinni (szűrve) a +5V-os tápot, a földet. A DCF bemeneti jelet egy ellenállással az 5V-os tápra kell húzni. A fényerő állításnak is találtam olyan módját, ahol az anódfeszültség állandó. Ekkor a fotoellenálláson és soros és/vagy párhuzamos ellenállásokon keresztül töltenek egy elektrolit kondenzátort. A közös pont egy ellenálláson keresztül meg a pic egy lábára pl. RA5-re.

Beállítás:
A nyomógombok önmagukban kevesek a beállításhoz. Valamilyen módon jelezni kellene, hogy mit állítunk. A 74141 -gyel csak legfeljebb villogtatni lehet a digiteket (Ha a BCD kód bemeneteken nem 0-9 között kombináció van, egyik kimenete sem aktív, nem jelenik meg semmi.) Az idő beállítására ez megfelel. Ha a dátum gombot nyomva tartjuk, akkor a dátumot is lehetne így állítani. A másik lehetőség az egy vagy a két elválasztó szimbólum felhasználása. Ha így döntünk, egy vagy két pic kimenet vezérelhetné őket MPSA42 tranzisztorokon keresztül mondjuk a RA2 vagy RA2 és RA3 kimenet. Felmerült bennem az infra távirányítás gondolata is: Phillips RC5 protokoll, TSOPxx36 vevő (táp kivezetése 100 ohm -mal megy az 5V-ra és 100µF kondenzátorral a földre. A kimenete egy pic bemenet 10k felhúzással).

DCF77 kimenetek:
Ezek a kimenetek a program élesztésénél játszottak nagy szerepet (benne vannak az eredeti programban is - csak a 6 csöves multiplexáltból vettem ki lábhiány miatt). Van köztük szűrt DCF77 jel, dekódolt adatbit, stb. Sajnos kijelzésre nem igazán alkalmasak. Egy pic láb még maradt és a dcf jel is felhasználható (MPSA42 tranzisztorral) egy-egy glim vagy tizedes pont vezérlésére...
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Üdv Hp41C ! Nagyon meglódítottad ezt a topicot, gratulálok! A 2 gombos beállítás szerintem jó ötlet lenne (én is azt akartam megoldani, azért terveztem az enyémre 3 gombot, + 1 a kijelző lekapcsolás) Ha 2 csövenként villogtatható az a paraméter, amit be lehet állítani, a másik gombbal lehetne körbepörgetni az értékeket. Sajnos az én programozási képességemmel csak a gyors előretekerésig jutottam el beállításhoz. A dátum kijelzés lehetne gombnyomásra és időnként automatikusan végigfutó dátumkijelzést is.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

Arra gondoltam, hogy az egyik gomb a beállításba való belépés - legalább 2 másodpercig lenyomva tartva. A másikkal lehet léptetni a beállítandó mezőt (év, hónap, nap, óra, perc, a másodpercel csak nullázni lehetne...). A beállíthatóság jobb visszajelzésére csak az a mező jelenne meg ilyenkor, amelyiket állítjuk. Az állítás nem léptetné a következőt (és esetleg az idő számításából származó léptetés sem fogadná el - az órában ilyenkor csak a másodperc lépne..). A másodperc kiválasztásával az idő számítása folytatódna a beállítás alatt is. Ha a másodperc < 30, akkor a gomb nullázná, ha >30, akkor a percet léptetné is. Ha elfogadható a 60 gombnyomás a perc és a 24 az óra állításánál, akkor elég a három gomb. A dátum előcsalogatható, ha az egyik nem a beállításba váltó gombot nyomjuk meg normális kijelzés mellett. A hét napja is kijelezhető, ha a másikat nyomjuk..
DCF szinkron érkezése a beállítás alatt: Szerintem lépjen ki az állításból, fogadja el a DCF időt...
(#) MolnarG válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Rajz az újabb módosítások szerint: RC5, glimm, 3 gomb

A fényerő érzékelése nagyjából tiszta, csak azt nem értem, hogy mivel tudsz hatni a csövek és az alávilágítás fényerejére ha nem az anódfesszel?
Amikor éppen nincs DCF szinkron akkor a glimmek 1 Hz-el villognak, vagy nem csinálnak semmit, vagy mi történik? Én igazából olyat szeretnék, hogy a glimmek 1 Hz-el villogjanak.

Maradt még két PIC láb.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A Tom025 órában két gombos a beállítás tapasztalata szerint: (perc és óra) nagyon gyorsan meg lehet nyomkodnia 60x a perc gombot. Tehát 2 gombbal-> a dátum gomb 2-3 mp nyomvatartásával belép az óra a set módba-> villog az év kijelzés 2 csöve->a gombot el kell engedni, vagy ha nyomva tartod tovább lép 3mp-ként a hó, nap, óra, perc, mp állítására-> a másik gommbal körbeléptethető az az érték , amin áll az óra-(a másodperc állítása esetén nem biztos, hogy előre kell ugratni 30 mp után, de mivel ez a menü utolsó lépése a gomb nyomásával nulláz majd a másik gombbal kilép) -> a dátum gomb újbóli megnyomásával odébb lép a következő paramérerre és az előzőt tárolja (itt több menüpont is lehet még)-> ha a végére ért a menünek kilép és megy az óra. Szerintem a dcf jelet addig nem kell figyelembe venni amíg a beállítás megy, ha valaki be akarja állítani az órát más időpontra (pl. teszt stb) akkor legyen legalább egy perce amíg megfigyelheti az órát A 3. gomb nyomvatartásával kikapcsolja az órát, vagy más menüt hív elő pl. dcf. on/off, dátumkijelzés a 30. másodperctől 10 mp-ig, áttűnési mód, riasztás stb.) A neten fellelhető nagyon bonyolult menüvel rendelkező nixisóra videója is, persze a progi nem publikus. Ezért nagyon jó lenne, ha profin megírnád ezt az állítási lehetőséget. A gombokkal én azért spórolok gondolatban, mert a rutinokat szeretném az én 3 gombosomhoz is felhasználni, ha lehet. Link
(#) sooty válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Idézet:
„hogy mivel tudsz hatni a csövek és az alávilágítás fényerejére ha nem az anódfesszel?
Gondolom itt is lehet kitöltési tényezővel variálni, pwm vezérléssel az anódokat kell megszaggatni de akkor oda kell valamilyen nagyob teljesítményű és feszültségű kapcsoló elem, hiszen ebben az órában nincs az anódoknál külön multiplex vezérlés.
Következő: »»   54 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem