Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   86 / 3948
(#) neogeo2 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Úgy látom, h. a led kérdésre még várnom kell, a kondis már ok és ezt köszönöm! És ezt a villámgyors tempót!

A graetz kockán levő jelölések viszont szerintem (B40C5000/3300; B40 C3200-2200) megadják, h. pl. hány A-t bírnak, csak nem tudom az értelmezés módját. Az alldatasheet.com-on és a datasheet4u.com-on nem találok ilyen jelölésekkel semmit. Persze lehet h. csak én vagyok a tehetségtelen versenyző....
(#) maTaKee hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
SÜRGŐS!!!

ma vettem egy KY708 diódát és én hülye láma nem tudom hogy hogyan kell bekötni!

van rajta egy anyacsavar és az lenne a negatív fele???

HELP!

(#) vadmalna válasza neogeo2 hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
A B betű után következö szám a megengedett legnagyobb feszültséget voltban , C után pedig a max áramerősséget adja meg mA-ben hűtéssel/ill hűtés nélkül.
(#) Frankye válasza vadmalna hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Köszi a kiegészítést, idő közben az adatlapját is feltettem:

Itt vagyon.
(#) maTaKee hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
nekem??
(#) toledo hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Sziasztok.

Építettem egy sötétedés kapcsolót. A kapcsolás elvileg 12V-os tápra volt tervezve és 6-7v körüli táp esetén még szépen működött. Amikor ráadtam a 12V-ot az egyik bc182 elégett. Gondolom azért, mert vagy a bázisára jutó fesz volt nagy vagy pedig az áramerősség végzett vele. Milyen tranzisztorra tudom cserélni, ami 2-3x nagyobb áramerősséget/feszültséget is elvisel?
(#) fureszk válasza toledo hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
talán cseréld ki a tranzisztor bázis elenállását megfelelőre.
(#) Ricsa válasza toledo hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Szerintem ott más volt a baj, mert a BC182, elvileg 60 V-ot kibír. Valami gáz lett, hirtelenjébe. Ha van benne dióda, akkor mérj rá, hogy jó - e még, mer ha nem, akkor az a bibi.
(#) szabi83 válasza toledo hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
nézd meg, hogy neked, milyen bc182 -d van, mert tipus válogatja a bekötést!!


üdv
(#) neogeo2 hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Köszönöm a graetz kocka ismertetéseket! A magyarárat és az adatlap is nagyon hasznos dolog! Mégegyszer köszönöm, mostmár tudom, h. melyiket fogom használni a tápegységemben.
(#) gtk hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
Valaki meg tudja mondani egy 0.25w SMD ellenallas mereteit?
Esetleg van valami tipus/meretszama ami alapjan dolgozhatok PCB tervezeskor?

Koszi.
(#) Frankye válasza gtk hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ha Eagle-t használsz, abban alapból méretezettek az alkatrészek!
(#) maTaKee hozzászólása Ápr 13, 2007 /
 
na akkor még 1× van egy KY708 dióda amin van egy anyacsavar (rögzítés szempontjából), az a negatív pólusa???

(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Diptrace-t hasznalok,es szeretnek 0.25W SMDket hasznalni PCBben,van nehany de nem tudom melyik a megfelelo meret.

Heeelp meee.
(#) vadmalna válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Ha jól tudom a KY708 DO4 (vagy DO-203AA) tokozású, és hogy érdekes legyen a dolog mindkét polaritással előfordulhat. A gyártók R (Reverse) betűvel szokták jelölni a fordított kivitelűt, már csak az a kérdés hogy mi a standard. Az 1n1199A dióda adatlapjában ez szerepel: 'Standard Polarity:Stud is Cathode'. Sajna nem beszélem az angolt, ezért nem tudom pontosan hogy a stud mit jelent (csap vagy valami hasonló). Szerintem az a biztos ha kiméred.
(#) maTaKee válasza vadmalna hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
polaritást kimérni???
(#) szabi83 válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
igen, mérd ki multimeterrel...

tudod, dióda-vizsgáló állás.

ha a kijelző kiír egy számot pl 580 akkor nézd meg, melyik mérőzsínor hol van, ebből tudod melyik a katód és az anód...

az 580 meg a nyítófesz mV-ban :yes:
(#) vadmalna válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Multiméter-> dióda vizsgálat, amikor mutat valamit akkor a fekete mérőzsinor felöli a katód.
(#) vadmalna válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Bocs, nem láttam megelőztél.
(#) Norberto válasza gtk hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
1206 a 0,25W-os SM-ellenállások méret-jelölése...

És akár hiszitek, akár nem, ez a szám magában hordozza az alkatrész-méreteit!

(#) Kicsa hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Szevasztok!Ismét 2 kérdéssel fordulok hozzátok:Az egyik az hogy a szgép tápban elvileg a 3.3 Vos feszültség mindig jelen van hogyha be van dugva a gép a hálózatba?És milyen áramerősséget lehet levenni róla?Mert egy ilyen step up konverterrel szeretnék belőle csinálni megfelelő feszültséget egy 5 Vos stabkocka számára...köszi szépen
(#) szabi83 válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Idézet:
„3.3 Vos feszültség mindig jelen van hogyha be van dugva a gép a hálózatba?”


nem, 5V van jelen.. (az usb cuccok vílágítanak :yes: nálam )

(#) Krisz03 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Bizony, bizony. 5V van jelen a lila szálon. A 400W-os Codegány tápomra 2A van írva, de nem merném ennyire terhelni, mert kitelne ettől a táptól, hogy elfüstöl. :ijedt:

Ha már ítt vagyok megkérdem: A nagyfloppy meghajtóból kitermelt léptetőmotornak mekkora tápfesz kell (vezérlő elektronikát építettem hozzá), ill mennyire bírja a folyamatos üzemet (10-15 perc) kb 20RPM fordulattal?
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Már nem tudom módosítani a hsz-t: a fejmozgató négyszögletes léptetőmotorról kérdezem, ami a meghajtó sarkában található...
(#) Kicsa hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Értem..köszönöm szépen mind2töknek a HSZ-t...
(#) bosch1980 válasza bosch1980 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Frankye-vel felvetettünk egy kérdést! Amire jó lenne választ kapni.

Szóval, hogy a LED átmérőjétől függ, hogy milyen ellenálás kell elé? Vagy 3mm-nél és 5mm -nél ugyanakkora feszültségen jó e ugyanakkora ellenálás vagy sem? Ez itt a kérdés?

Valami őreg róka tud segíteni? Érdekelne minket a megoldás! Bár szerintem Frankye-nek van igaza! Nem kell, hogy öreg róka legyen, elég ha ért a LED-ekhez!


Előre is köszi a segítséget!
(#) Norberto válasza bosch1980 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Nem tudom, merjek-e válaszolni, hisz nem vagyok elegendően vénséges a válasz adásához

Én teljesen biztos vagyok benne, hogy az átmérőtől teljesen független a LED-ek nyitófeszültsége, és áramfelvétele!
Ahogy Frankye is megmondta, a 2 leglényegesebb dolog egy LED "életében", hogy mekkora a nyitófeszültsége (színek szerint más és más, erről bővebben ITT), illetve mekkora áramfelvétel esetén tartja meg ezt a nyitófeszültséget.

Az már egy harmadik, és az előzőektől független dolog, hogy éppen milyen intenzitással világít a LED. Van, amelyik "érzékenyebb", így kisebb áram esetén is sokkal erősebben világít, mint egy átlagos fényerejű LED ugyanazon az áramon. Ez az "érzékenység" technológiafüggő...nyilván manapság az a cél, hogy minél kisebb áramokkal és feszültséggel érjünk el minél nagyobb fényerőt.
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Köszönöm a megerősítést öreg cimbora!!! :hehe:
(#) Tomi20 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Egy tengelyes poti pontosan hány fokot fordul? Esetleg azt is meg tudnátok mondani, hogy hány foktól fány fokig? (előlaphoz készítenék fóliát, és a potiknak meg skálát, de nem tudom pontosan megmérni) a szögmérőt meg természetesen nem találom...
(#) Peti_85 válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Az első sorban van!!!

300 fok!


U.i.: valamiért mintha hiáőnyozna az oldal alja - nekem úgy tűnik -, de nem is számít...
Következő: »»   86 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem