Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   640 / 1672
(#) sooty válasza enree hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Üdv! Jópofa ez a képkeret megoldás! ( Ügye van mögötte nyomtatottáramköri lemez, nem egy papundekli van kifurkálva )
(#) Action2K válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Miért? A légszereléssel még retro is lenne. Sőt, ha a nyák mintázata az előlapra is rá lenne nyomtatva, nagyon "baba" lenne.
(#) zolee1209 válasza sooty hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Szerintem a NYÁK fehér festékkel le van fújva... :hide:
(#) borvendeg válasza Action2K hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Vasalással nem túl nehezen kivitelezhető.
(#) Chokapick hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Elkeszultem az LPT-porthoz epitett PIC egetommel s egyben segitseget is szeretnek kerni vele kapcsolatban toletek.Azert epitettem meg az egetot,mert szeretnek megepiteni egy aramkort aminek a lelke egy PIC16F84A. A beegetendo hex file mellekelve van hozza. De mielott hozzafognek jo lenne letesztelni az egetot. Elinditottam az IC-Prog ban a teszt hex-filet es a vegen ezt az uzenetet kapom: Device successfully verified!
A segitseget abban kernem,hogy tud e valaki ajanlani valami egyszeru led villogtatos teszt aramkort beegetendo hex file-al?
(#) Ricsi89 válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Ha ezt az üzenetet kaptad, akkor be van égetve a program és az ellenőrzés is sikeres volt. Egyébként szép munka.
(#) Chokapick válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Koszonom!

Mindenkepp szeretnek majd kesziteni egy ledes tesztaramkort ezert ha valaki tud ezugyben kerem segitsen.
(#) sooty válasza Chokapick hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Itt találsz egy pár nagyon egyszerű programot és a kapcsolást, amivel tesztelheted a pic-et és az égetőt. A megfelelő kimenetre egy előtétellenállással tehetsz ledet és az villogni fog a program szerint.
(#) Medve hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Üdv! Készült egy spektrum analizátor a CCIR sáv környékére. A lényeg egy házimoziból kiszedett rádióvevő modul, amit egy PC-vel hangolok az LPT-n keresztül. A vevő térerőkimenetét egy soros AD figyeli, amit szintén a PC olvas. A PC az AD értékét a vett frekvencia függvényében ábrázolja. Az első képen a vevő PLL chipjének a regisztereit mutatja, valamint a fogható adók spektrumát. A vevő a gyári beállításokkal 74-115MHz-es sávban hangolható. A második képen egy oszcillátor spektruma látható, itt egy előzetes, oszcillátor nélküli mérés görbéjét ebből kivontam, így az adók púpjai nem zavarnak. Másik lehetőség, amikor a fix frekvencia mellett a jelszintet az idő függvényében ábrázolja, a harmadik kép egy "mp3 transmitter" hangolását így mutatja. Látható az asszimmetria, tehát vagy a vevő, vagy az adó nincs pontosan a raszteren. Sajnos a térerőkimenet beállása elég lassú, igy a sáv végighangolása kb 25mp, és még így is látható a kimenet lecsengése.
(#) enree válasza hackerfish hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia!

Ha gondolod, segítek Neked beégetni...
(#) enree válasza sooty hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Dehogy is van mögötte nyák!
(#) enree válasza Action2K hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ezen én is gondolkodtam, hogy a nyákot szándékosan fordítva kéne csinálni és akkor az alkatrész oldalon lenne forrasztva is
kezdő kútfúró korunkban sokan jártunk igy
(#) enree válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Öntapadós tapéta van rajta... kétszer lefújtam csiszoltam, políroztam, mégis olyan volt, mint nagyfater, mikor mérges... nem értem miért, zsírtalanítottam, mindent csináltam, aztán raktam rá tapétát!

Ja van egy flakon fehér festék eladó, csak kipróbálva volt < vicccccz >
(#) Medve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Nincs fényképezőgépem, de az egész csak a gyári modul, meg a rátűzött AD és az LPT csatlakozó.
(#) enree válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ezen jót nevettem
(#) erdgab válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Idézet:
„Idézet:
„Ja van egy flakon fehér festék eladó,”
Nekem gyufából van pár tucat.

Nekem meg ásatlan kútból van eladó olcsón. :hide:
(#) slogan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Kipróbálva ?
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Utánvéttel tudsz küldeni? Beraknám a diófa helyére.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
[OFF]Ha ő nem én küldök, persze csak ha előre utalod az árát.
(#) dawe válasza Medve hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Ejjha, szerintem nagyon szép munka attól függetlenül hogy nincs forrasztás szaga Gondolom így is volt elég meló a programmal. Grat
(#) Josi777 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
Sok sok áramkör közül, amiket építettem, én is rakok fel egyet
(#) zoly15 hozzászólása Okt 8, 2010 /
 
(#) Chokapick válasza sooty hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
hello sooty!

Koszi a segitseget,de sajna a linkelt oldalrol nemsikerul letolteni a hexeket. Az egetovel kapcs. pedig valami hiba van,mert ugyan az IC-Prog al a teszt hexet betutom egetni,de barmi mas hex eseten hibas jelzest kapok.
Verify failed at adress 0000h
Probaltam win pic800-al is,de ott sem sikerul pedig probalkoztam tobb hex-el is es semmi.Nemtudom mi lehet a hiba
(#) vicsys hozzászólása Okt 9, 2010 /
 
Készítgetek egy PIC-es előfokot. A program már nagyjából kész, már csak a tesztelés van hátra. Addig is megmutatom a a panelt.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Nekem tetszik!
Főleg hogy ennyi alkatrész között elveszik a PIC... :hehe:
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Köszi! Sajnos az analóg technika és a megfelelő tápegység ennyi sok kis micsodát igényel. No, meg nem volt szívem kidobni, inkább ráforrasztgattam a nyákra.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Szia, én láttam ezt a weboldaladon, nagyon tetszik, a videó is klassz. Nem titkolom, ez indított meg, hogy csináljak én is magamnak egyet, nem lesz olyan nagytudású mint ez, kicsit sárga lesz, kicsit savanyú de az enyém. Ez viszont nagyon tetszik, profi minőség. Gratulálok.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Köszi! Ez most nem az. Hasonló lesz, csak 4 bemenetet kezel és tud a hangerőn kívül még mélyet, magasat és balance-ot is szabályozni. Persze LCD-n írja ki az infókat, de óra nem lesz benne (még mielőtt valaki kérdezné). Tud működni nyomógombokkal, vagy rotary encoderrel és infrás távszabályzóval is.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Azok a kis pöttyök rettentő fontosak. A laikus szem azt hiszi, hogy dizájn elemek, esetleg hibák. A szakértő szem pedig látja, hogy van annak funkciója! Ugyanez érvényes a narancssárga panel bevonatra is. (Érdekes módon senki nem kérdezett rá, pedig azzal dolgoztam a legtöbbet...)
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Ja hogy ez új fejlesztés. Nagyon klassz. Csak két kérdés, ki lehet e kapcsolni a hangszín szabályzást, és lesz e doksi, esetleg cikk az utánépítéshez?
Következő: »»   640 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem