Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   699 / 1674
(#) David.zsombor válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Itt vannak külön színesek is Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ha a célnak megfelel, akkor nem szabad hozzányúlni.
Konkrétan próbálkoztam a tiédhez hasonló 50W/230V-os izzóval, és ezért mondtam, hogy nálam katasztrófa volt. Szinte köze se volt a zenéhez.
(#) Tomi20 válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ez igaz, de ha megnézzük a GU-10-es ledes 3W-os fehér lámpát, akkor 3800Ft/db ebből 3db, meg kis postaköltség, és már rögtön 12e Ft-nál tartok. Az alapból színes pedig ha jól látom 5mm-es ledekkel van megoldva, biztos nincs túl nagy fényük. Kérdés továbbá, hogy az előtét áramköre mennyire díjazná az állandó fel-le kapcsolást. Megoldható lenne simán kisebb feszt adni a ledeknek, de ahhoz nagyobb trafó kell, ami nem fér bele a dobozba. Arról még nem is beszéltem, hogy gyári újat kb 7e Ft-ért lehet már venni, ezért készült ez, mert kb 2e Ft-omba került, a legtöbb alkatrész volt itthon.
(#) zoly15 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szép munka! Azokat a színes fóliákat hol szerezted?
(#) David.zsombor válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Meggyőztél.bár én vettem innen ledeset és azért van fénye rendesen
(#) zoly15 válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Nekem is van egy LED-es, igaz saját gyártmány, de van elég jó fénye! Bővebben: Link
(#) andras1 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szinfóliát bármelyik disco és hangositástechnikai boltban kapsz.

Sokkal jobb, ha dichroszűrő-t veszel. Ez egy üveglap, mely felületére felgőzölgéssel juttatják fel a szint. Nem fakul mint a fólia, és sokkal tovább tart. A fóliát 1000w-os refik elé használjuk színpadokon.

itt például van ez is az is.
(#) zoly15 válasza andras1 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Elég drága murinak néz ki...
(#) Pulyka válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Idézet:
„3800Ft/db”


Én ennyiből csináltam 2 db fehér, SMD, 40 led-es, 120fokos sugárzási szöggel rendelkező spot lámpát, ami qrva jól világít.
Van rendesen haszon az árusítónak.(persze én nem sorozatban gyártottam, és nem is kellettek engedélyek, sem szállítási díj(amiért az eladási területre szállítják a termékeket) úgyhogy biztos nincs azért akkora haszon a boltoknak.)
Nem a tömegből szeretnék kilátszani, hogy mekkora zseni vagyok, összeraktam 2 spot lámpát , de tényleg, lehet ám kicsinyíteni azon a 3800 Ft-on :yes: .
(#) Tomi20 válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Később tervezem a fejlesztést ha szükséges, engem inkább az izzók élettartama foglalkoztat, mennyire tűrik az állandó ki-be kapcsolást. Ha 2-3 bulit kibír, akkor marad ez a megoldás. Mindenki azt hiszi, hogy lassú az izzó, de kis túlzással stroboszkóp hatású, persze lehet látni, hogy nem hirtelen gyullad ki, de egyáltalán nem zavaró. Próbáltam videót csinálni róla, de nem volt elég gyors a gép, csak össze-vissza vibrált a kép.
(#) DanyyX válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Azt azért megnézném, ha a ledes lámpa elé színfóliát teszel mi marad a fényéből. Főleg a pirossal
(#) DanyyX válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Ha maradni akarsz a GU10-es hidegtükrösnél, létezik olyan amiben gyárilag van dichro (színes) tapasztalatom szerint meglepően jó és nem is vészes az ára. Ha a későbbiekben felmerülne igény olyan izzóra ami bírja a villogást, javaslom az ACL izzót (28V 250W) vagy PAR izzót. Rendezvénytechikában az ősidők óta működik a dolog, a háztartási izzók valóban nem villogtatásra vannak kitalálva (izzószál feszítéséből adódó problémák első sorban).
(#) trabi007 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok! Tudom mit most ide felteszek az nemigazán az elektronikához tartozik , de szeretném veletek megosztani legújabb alkotásomat , egy körfűrészgépet készitetem el először és aztán azt kiegészitetem még egy köszörü tengelyel , nameg egy kis kompresszorral is , és így három gép lett egybegyurva mindössze az ékszijat kell csak átakasztanom és máris dolgozhatok a kivánt gépel .
(#) huba válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Kompresszor levegőszűrőre azért ilyen forgácsolós gépek mellett ajánlott az átlagnál sűrűbben ránézni.
(#) bankimajki válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Szép munka, igaz azért vannak hátrányai. (Egyik gép sem szereti a másik melléktermékét.) A kompresszor a forgácsot, a köszörű és a körfűrész a festéket. (Bár csak ha festeni is akarsz vele.) Illetve szerintem fűrészelés közben akadályozhat a köszörű ill. a kompresszor. (Ill. én biztos lusta lennék mindig cserélgetni az ékszíjat.) Én elég gyakran használom a köszörű ill. a kompresszort. De nagyszerű amúgy. Egyébként jól működik ez a kompresszor, mert nekemi van egy ugyanilyen kompresszorom. (Csak még kellene még egy. És akkor összeraknék egy 300l-es gépet is.) (Jó tanács: a köszörűhöz az ékszíj felé tegyél forgács terelőt, mert a szikrák szerintem nem fognak jót tenni a hajtásnak.)
(#) kovacs.zotya válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Vigyázz ha éppen indítja a nyomás kapcsoló a kompresszort nehogy valaki vagy valami a fűrészlap vagy a köszörű útjában legyen(például ha te fújsz valamit festékszóróval és nem vagy a közelben).
(#) CIROKL válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Miért kellene vigyázni ? Jobban vizuáld már meg a szerkezetet , csak is egy gép működik minden esetben ékszíj áthelyezéssel megy !
(#) trabi007 hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerését , amúgy a köszörűkő köré védőburkolat készült ép a szikrák és a köszörüléskor keletkezett por megfogására , ugyanígy a fűrésztárcsa alsó fele alatt is van burkolat ami még ki van egészitve egy csővel ami a gép alá vezeti a fürészport .
De még további óvintézkedés a kompresszor védelmére hogy ha ép nem azt használom, akkor egy db nájlonnal letakarom a légszűrőjét .
Nameg amit még tudni kell hogy a kompresszor az nem úgy készült hogy nyomáskapcsoló indítja és állítja meg, hanem egy teherautó lefúvó szelepén keresztül kinyomja a levegőt és nem a tartályba termel tovább .
Ja igen még annyi hogy a köszörű rész az nem azon az oldalon van ahonnan a fát tolom fűrészeléskor, így kapott a gép egy forgásirány váltó kapcsolót is.
(#) Mzolee válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Tényleg mindenre gondoltál. Ötletes és praktikus szerintem is
(#) Tibi98 válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Nagyon ötletes, szép, átgondolt kivitelezés, csak gratulálni tudok!
(#) G-Lex hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Végre elkészült a kapunyitóm. Eléggé filléres megoldás lett. Egy PIC 16F628A a lelke. Kezel 2 végállást (reed cső), és egy nyomógombot. Ki van vezetve minden egy fényérzékelőnek is, de azt még a szoftverben meg kell valósítani.

Visszajelzi a kapu nyitott, zárt állását, a kapu mozgását és rendelkezik egy alarm kimenettel is a villogóhoz, hogy mozogni fog a kapu. Ha sötét van akkor a világítást is kapcsolni fogja

A motort az egyszerűség kedvéért 2 relé kapcsolja. Egyik az irányt másik pedig a be/ki kapcsolást látja el.
Azért így van, mert később FET-es kapcsolót akarok rá PWM vezérléssel.

További érdekessége, hogy nyugalmi helyzetben 3W-ot fogyaszt egyelőre. Egy ATX táp stand by lábán lévő 5V hajtja a PIC-et. Mikor kell a 12V a motornak akkor kapcsolja csak be a táp 12V részét. Ezt a bekapcsolást ugyanúgy végzi mint ahogy az alaplapok.

Most még a rendelkezésre álló 5V-ból kell 12V-ot varázsolnom a rádióvevőnek és teljesen kész is lesz a szerkezet.
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
és egyben

DSCF2731.JPG
    
(#) Alkotó válasza trabi007 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Legyél óvatos. Sok csonkolást végzett már az ilyen "elrendezésű" körfűrész.
Illetve a köszörüléskor képződő "por", rendkívül nagy kárt tud tenni a kompresszor munkahengerében. Ezen az nem változtat, hogy nem egyszerre járatod a kettőt.
Korábban én is építettem többfunkciós gépeket, de hosszabb távon nálam nem váltak be. Amit rendszeresen használsz, annak célszerű külön gépet létrehozni.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
A kért kép...
Mivel köbzoli letörölte a saját "kedvencét", így azt nem tudtam kitenni a kijelzőre...
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Na ez már nemsemmi kolléga!
Más: sikerült délután a villanyórából bontott RTC-re szánni egy kis időt, és most már kiírja a dátumot is.
Az idő tesztelés miatt van annyira beállítva...
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Kíváncsi vagyok mit szól vicsys mester (mármint az óra miatt )
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Köszönöm! Tettszik! Jó kis kijelző...

Közben én is egy kijelzővel játszok. Természetesen, hol az óra, hol pedig a dátum fog bejönni. Most csak az effektet tesztelem.

effect.WMV
    
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Jól néz ki az órád! :yes:
A valóságban is így villog scrollozás közben, vagy ez csak a videó miatt van?
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Persze a gép is beletesz, de azért egy picit villog. Beiktattam egy kis szünetet a digitlépések közé, mert így látványosabb. Amikor nem volt látható szünet, eléggé összefolyt az egész.
(#) David.zsombor válasza zenetom hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Nálatok már vasárnap van :eek2:
Következő: »»   699 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem