Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   124 / 308
(#) Frankye válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Hasonlóm nekem is van. Az elemet ki kell venni belőle, ha nem mérsz vele, de különben tényleg nem rossz, azokkal a korlátokkal, amiket az előttem szólók leírtak.
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Nekem is Lidl-is van vagy két éve és azóta nem cseréltem elemet. Automatikusan kikapcsol ha nem használod. Ennyi pénzért hobbi célra tökéletes.
(#) rockersrac hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Tegnapi nap folyamán egy ilyen szkóppal gazdagodtam, haverom jóvoltából... Picit kontaktos szegény tápkábele, meg sajnos csak orosz leírásom van hozzá, de majd ismerősömet ,,ráeresztem" hogy segítsen benne...
(#) Mzolee válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Üdv!
Nos ha minden igaz akkor többünknek itt ez a fajta van - ez a lemerülős fajta - általában még a végén a felirat is egyezik.
Egyszer kollégámmal megmértük és kikapcsolt állapotában is ugyanúgy folyik az a pár uA, ami bekapcsolt állapotában. Ez valószínűleg a lidlisnél nem áll fenn ha nagy hoho tapasztalatait nézzük.
(#) SALáta válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Normális elem kell bele lehet, nekem is hasonló de nem ilyen mozgatástól bekapcsoló tolómérőm van, a figyelés eheti az elemet, nekem eredeti elemmel 3 hónapot húzott, cserélttel pedig már lassan egy éve húzza.
Szerk. Igaz majdnem drágább volt az elem mint a tolómérő.
(#) satlokk válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Gratulálok!!!Én is elfogadnám, Sok sikert és sok mérést vele.
(#) habazutty válasza mgy hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia!

Szerintem Te erre gondolhatsz.Én is filóztam már, hogy veszek egy ilyet. Csavarvágó, szigeteletlen saru nyomó, sajna az érvéghüvelyben nem vagyok biztos a kép alapján. Lehet csak blankoló...?

http://www.autokellek.hu/fogok/405-blankolo-csavarvago-fogo.html
(#) elektrorudi hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Ti hogy oldjátok meg az alkatrészek áttekinthető tárolását? Mire gondolok?
Van pl. radiális ellenállásból párszáz darab, sok azonos és sok különböző értékű. Jelenleg összehányva 1-2 bon-bon-os dobozba. Egy óra, mire megtalálom a megfelelő értéket, már ha van egyáltalán...
...Vagy van az SMD ellenállásokból sok érték. Ezek szalagban vannak 2-50db/szalag kiszerelésben. Hogy érdemes tárolni? Ha sorba tenném őket, pl. 36k után 43k, mert ilyenem van, OK. De mi van akkor, ha legközelebb veszek 39k-t is???
Már van egy csomó faliszekrényem kis fiókokkal, de az sem megoldás... (tele van tranyókkal diódákkal stb. stb.)
Lehet, hogy a problémám egyedi, és nevetséges, de egyre nyomasztóbb, hogy órákat töltök el egy-egy alkatrész (érték) megkeresésével...
Most csak az ellenállásokra kérdeztem, de ugyan ez a helyzet a kondikkal, IC-kel, tranyókkal. Az IC-ket beleszúrtam Hungarocell táblákba, és föléírtam a típusát, de a több száz darab, így is áttekinthetetlen...
Help !
(#) patexati válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szia! Az SMD ellenállásokat én egy öngyújtókat tartó műanyag,fröccsöntött 50 rekeszes keretben tartom minek az aljára ragasztottam egy kemény papírt abban tárolom a szalagból kibontva.. A trafikostól szereztem Ráírva nincs semmi hanem sorban van könnyen megtalálom mikor kell.. Egyre kell vigyázni nehogy kiboruljon mert akkor lehet válogatni
(#) san398 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
SMD-k tárolására Tic-Tac doboz
(#) elektrorudi válasza patexati hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Köszi, ez egy lehetséges megoldás, de:
- az igazat megvallva, az SMD tárolása nekem kényelmesebb a saját szalagjában.
- teljes sortimented van? 1 Ohm-tól 10 MOhm-ig? Vagy átpakolod az összeset, hogy "beszúrd" az új értéket a sorba?
Készítettem plexiből egy ilyen lapot...
Két probléma van vele:
- nem bővíthető (és ez egyből látszik, mert a 0,7; 0,8 pF-es kondenzátorok élből kiestek az E sorozatból.
- Ha kiborul... kiborulok.
(#) elektrorudi válasza san398 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Ez sem rossz...
... de 1-2 évig, minden nap meg kellene ennem egy dobozzal, hogy közelébe legyek az "elég"-nek.
(#) cjevil válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Szia!

Nekem sajna még nincs helyem idehaza ilyesminek, de már kigondoltam hogy fogom tárolni. Egy régebbi hozzászólásból ismertem meg én is, hogy ez így működik.
Vannak szabványméretek: E24, E48, stb. Minden eszközt igyekeznek a tervezők ilyen értékekből összeállítani, a boltban is ilyen kategorizálást követnek és a gyártók is ezen skála szerint gyártanak.

Gugli barátunk ezt a táblázatot is megmutatta:
http://www.logwell.com/tech/components/resistor_values.html

Ha valamilyen köztes, pontatlan ellenállás jön, akkor azt bedobom a legközelebbibe, esetleg rekeszelem, és a pontosakat egyik rekeszbe rakom, a pontatlanokat másikba a fiókon belül.
Ez ha fiókos megoldást választod, van egy frappáns másik megoldás is: gyufásdobozokat összeragasztasz, ahogy Ferkógyerek kollégánk is csinálja:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_67343.html?highlight=1#67343

Vagy frank-tibor kolléga fakeretes megoldása is nagyon tetszik:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_182777.html?highligh...182777
(#) patexati válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Lehet venni kimondott SMD tároló dobozt is mi külön álló kis dobozka fedővel és be tudsz tenni köztes értéket is utólag..Bővebben: Link Én egyszerűen vettem egy készletet azt tettem bele így van mindenből.. Kibontva praktikus rengeteg idő megy el a bontogatással így csak úgy szórom alig foglal helyet a ledeket és sok mást is így tárolom rengeteg elfér kis helyen..
(#) elektrorudi válasza cjevil hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Jó ötlet, és nem drága. Egy E24-es sort érdemes lenne összeállítani belőle, és az esetleges egyéb értékeket belerakni a hozzá legközelebb eső fiókba. Ez esetben fel kell adni a "beszúrás lehetőségét.
Esztétikailag... érdekes.
Azért meggondolom...
Köszönöm.
(#) elektrorudi válasza patexati hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Jó, (esztétikailag kivánló) csak az ára kicsit húzós. Csak az ellenállásokhoz kellene (E24 sor) 6db (18 ezer) és akkor még sehol sincs a többi alkatrész. ... és ez jobbára SMD-t, esetleg kis tranyókat, diódákat fogad. A hengeres ellenállásaimmal mi lesz?
(#) Doszpot hozzászólása Jún 19, 2011 / 1
 
Sziasztok
Az én megoldásom "lábas" alkatrésztárolásra: Simítózáras zacskók.
Csomagolószeres boltban vettem 2-300 egyforma zacsit. (2-3 forintra jön ki darabja, szóval zsebpénzbarát megoldás) Ezekbe vágok rajzlapból (vagy bármilyen, kicsit merevebb lapból) egy megfelelő darabot. Erre kerülhet az alkatrész értéke, és ez ad tartást a zacsinak, hogy könnyű legyen lapozni a tárolóban. Ellenállásnál, kondinál az értékénél nem is kell több. Dióda, tranzisztor, stb. esetén a papírra ráfér néhány egyéb hasznos adat. Pl.: 1N4007: Si-dióda, 1000V, 1A, 0,93V@1A
A fiókba rétegelt lemezből készítettem tárolót. Egyik sorban a kondenzátorok, másikban az ellenállások. Félvezetőknek külön van dobozuk.
Természetesen az alkatrészek sorban vannak, így könnyű a keresés. Új érték "beszúrása" nem jelent gondot.
SMD alkatrészeknek meg ott vannak a gyufásdobozok. ezekből ragasztok össze kicsi, fiókos tárolót.
(#) Dániel X válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nekem szintén zacskóban van cipős dobozban, de eddig nem volt benne karton. Köszi az ötletet.
(#) elektrorudi válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hali!
Nagyon köszönöm a választ. Azt hiszem ez lesz az optimális megoldás nálam is. Valami már elkezdődött (lásd a képet), de pont ez a kartonlapos feiratozás és a direkt erre a célra való doboz ötlet hiányzott!
Minden elvárásomnak megfelel: rendezett, áttekinthető, bűvíthető, olcsó.
Közben az hiszem SMD dologra is megtaláltam a megoldást: egy acélhuzal (gitárhúr) karikára felfűzöm a csíkokat. Olyasmi lesz, mint egy kulcstartó... "Lapozható" és korlátlanul bővíthető.
A DIL tokos IC-kre nem érkezett még javaslat.
Jobb híján, marad a hungarocel tábla. De ez nem áttekinthető... A zacsis megoldás sem az igazi erre... Nagyon széles a méret és mennyiség tartomány. Még várok ötleteket. :yes:

zacsi-1.jpg
    
(#) Gafly válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A hungarocellt nem javaslom ESD szempontból. Viszont csomagol anyagként létezik vezető szivacs azt érdemes nem kidobni. Illetve nekem sikerült szereznem egy csomó IC ről csövet, az tökéletes (mert pont erre van kitalálva ). Esetleg meg lehet próbálni olyan boltban keresgetni ahol IC-ket forgalmaznak (Lomex, stb.) mert ott valószínűleg kidobásra ítélt felesleges hulladék.
(#) elektrorudi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Köszi, hogy szóltál. Eddig nem volt problémám belőle.
A kefejezetten ESD érzékeny MOS IC-k alá alufóliát teszek, és azon át nyomom bele a hungarocellbe.
(#) newman92 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Üdv! Gondoltam feldobok egy képet a kis sarkomról...
Lett azóta pár cuccom... PC, Tápegység, tároló bolti meg ma építettem gyufásdoboz alkatrésztárolót is...
(#) micimacko válasza newman92 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Hú, az a kulcs
A kincsesbánya kulcsa?
A gyufásdoboz tároló nekem eddig 20 évet kibírt...
(#) newman92 válasza micimacko hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Az a kulcs a kocsié
(#) Action2K válasza newman92 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Te jó ég! Ebben a melegben hősugárzót használni? Azt tudtad, hogy egy LCD monitor kissebb, s ettől több hely marad az asztalon? No igen, az a kulcs, szerintem az a windózé.
Ja, a gyufásdoboz tárolók nálam is vagy 25 évesek.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Kedves Elektrorudi és többiek!
Sikerült "kunyizni" pár tucat IC tároló csövet, csak most csak nektek
Elsősorban DIL tokos (CD4011 és társai) IC-k és teljesítmény tranyók (7805, na jó az nem tranzisztor de mérete jellemző) tárolásához és rendszerezéséhez.
Valamint pár olyan méretben amit még én sem tudom minek a tárolására való
Ha kell, keress meg privátban (úgyis itt vagy a szomszédban) illeteve oszd szét a maradékot a többi érdeklődőnek...
(#) newman92 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Az a hősugárzó ventillátorként is funkciónál.
Ingyen meg a CRT moncsi is jó.
(#) zolee1209 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Én is teszek majd fel képet, ha találok egy programot, amivel panorámaképet tudok készíteni... Tegnap előtt végeztem a rendrakással.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
No akkor Rudinak nem kellenek az antistatikus IC és tranyó tároló csövek tároló csövek.
Kell valakinek, vagy mehet egyből a szelektívbe?
(#) Dániel X válasza Gafly hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Üdv!
Rakd fel apróba ingyért hátha elviszi valaki.
Következő: »»   124 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem