Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   94 / 1675
(#) cimopata válasza szatti hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Frankó!
Úgylátom kapcsitáppal megy nem?
(#) vicsys válasza szatti hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Az a két sorkimenő mit csinál? És a procceszoros panel az miaz? Amúgy jó...
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Én úgy nézem hogy az a trafója a kapcs üzemű tápnak.
(#) szatti hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
A kondiknak csak a műanyag része púpos, de az már az új korában is olyan volt ( nekem is gyanús volt).
Igen, kapcsolóüzemű a táp és a két sorkimenő kinézetű trafo az a táptrafoja a 2 Quadnak. A procis panel pedig a távszabályzás miatt van.
(#) mp3maker hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Végre ma sikerült egy kicsit azzal foglalkozni, amit már régota szeretem volna megcsinálni.

Ime az eredmény.

hibrid.jpg
    
(#) Topi válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Csinos egy darab, de most lehet hogy ezért majd a nagy csöves audiophilek szidnak. "Mit keres tranzisztor abban az erősítőben!"
(#) mp3maker válasza Topi hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Ezért hibrid. elönye: olcsobb, könnyebb megépiteni, nincs kimenötrafo, és ami nem elhanyagohato magyon szépen "zenél".
(#) Norberto válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Ejjj, de sokan látnának szívesen ebből cikket szerintem
(#) Müszi válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Oda tudnád adni a rajzát?
Nagyon érdekelne
(#) maTaKee válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Csatlakozom Müszihez!
(#) tatabike válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Szia mp3maker,

tényleg kéne a cuccosról egy link, vagy leírás, vagy rajz, vagy inkább minden.... Amúgy nagyon szép. gratulálok.

TaTa
(#) mp3maker válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Figyelem ! nyomom.
(#) mp3maker válasza Müszi hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
És itt a többi.(kész a "cikk")
(#) mp3maker hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Egy ötlet az anodtápra: nekem toroid trafom van "rádobtam" egy tekercset a fütésnek(ECC 83 12.6V-rol is füthetö 0.15A/ csö) egy kicsit nagyobb áramra méreteztem, és rákapcsoltam egy 230V/12V 5W-os trafot (persze a 12V-os oldalát). A 230V-os oldalon egyenirányitás és szürés után 250V van.
(#) mp3maker hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Most böktem ki hogy a hibrid 1,jpg és a hibrid 3.jpg fel van cserélve. A konvertáláskor (mert nem lehet bmp-t feltölteni) el.....tam.
(#) Norberto válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Javítva!

(#) lamalas válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Ez a vegfok erdekes ... en kb. 13evesen epitettem meg, igaz nem csoves SRPP-vel az elejen, hanem muveleti erositovel. Akkoriban jo volt es birta is a strapat (meg egy amator egyuttes koncertjein is funkcionalt hangszererositokent), de sajnos van benne 1-2 elhibazott fogas:
1) az egysegnyinel nagyob fesz.erositesu kompozit kimeno fokozat nem tul jo otlet mert ez felerositi a fokozat termikus instabilitasat is.
2) a nyugalmi aramot beallito potmetert nem szerencses ugy kotni a munkapontbeallito tranzisztorra mint ahogy ennel a kapcsolasnal lathato.
3) a cikk iroja nagy hibat kovetett el hisz azt ajanlja, hogy a kimeno fokozat munkapontjat beallito tranzisztort szereljuk a hutobordara. Ezt ennel a tipusu fokozatnal (Sziklai par) tilos elkovetni, hisz ez nem darlington kimeno fokozat, hanem egy kompozit par ahol csak egy BE atmenet van a kimenet fele az is a par elso tagjae ami nincs hutobordan es nem is kell hogy ott legyen! Az erosito ugy is mukodokepes ahogy a cikkben van, de a stabilabb mukodes erdekeben en minimum azt javasolnam, hogy a munkapontbeallito tranyot szereld le a hutobordarol, utana pedig a hozza tartozo potit kosd be normalisan. A normalis bekotes ellesheto pl. sixtek st151-es erositojerol: st151
(#) tatabike válasza mp3maker hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Szia mp3maker,

nagyon jó, köszi mindenki nevében. Most nagyon boldog vagyok, hogy tavaly kidobtam egy APX100-ast, amin kísérletezgettem csöves téren, de nem mentem semmire. Volt benne egy tonna trafó, kiszedhettem volna....

TaTa
(#) Mate78 válasza tatabike hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Istenem mit tettél....
Nem hogy nekem adtad volna.
ECC 83-ast egyébkét lehet venni több helyen is.

üdv.
(#) zoz11 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Ezt a bicikli lámpát kb 1,5 éve építettem, és azóta nagyon jól működik.
(#) Topi válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Erről mesélnél bővebben?
(#) zoz11 válasza Topi hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Először is a jó hatásfok miatt van benne egy LM2576-os kapcsolóüzemű stab IC ami a stabil 5V-ot csinálja a 9,6V-ból. A piros led akkor világit mikor kezd lemerülni az akkumlátor, a sárga az azt jelzi hogy kap-e tápfeszt, a zöld meg akkor világit ha töltőn van. Megy rá még 3 nyomógomb amivel külön lehet kapcsolni az első és hátsó világítást meg a keréken lévő ledeket. A hátsó lámpának a villogtatója is ezen van rajta. A nyomógombos vezérléshez egy sima 40106-os C-MOS IC-t használtam. A lámpába elől egy 4,5V-os led van ami 600mA zabál, meg 2darab 20cd kék led. Röviden ennyi.

Azért ilyen lámpát boltba nem kapsz :yes:
(#) zaik válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
nem semmi. jópofa.
erről nekem a bukósisakba épített féklámpa jut az eszembe.
(#) 18david18 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Hali!

Most fejeztem be a Quad-405 erősítőmet!
(#) zsoltee0001 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
F*****a!!
a csatlakozókból ítélve te is szétkaptál már pár fénymásolót v. nyomtatót

A fórumban a vulgáris szavak használata nem megengedett!
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Hy Mindenki !

Építek egy "egyszerű" trafós tápegységet(áramforrást).
Elakadtam, milyen "gyári" csatlakozókkal vigyem ki a delejt. Használni szándékozom róla csavarzógépet, kompresszort, akkutöltő "adaptert".
Cél az egyszerű, üzembiztos csatlakozás.
/a szivargyújtó csatiról lebeszéltek: "hamar elfüstöl a belük"/
Max teljesitmény 7,7-14,4 V ~ 20 A

Segítségeteket, ötleteket köszi : M.
(#) Moderátor hozzászólása zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2007
 
A vulgáris szavakat kéretik mellőzni!
(#) zsoltee0001 válasza Macsek71 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
hi
én e fajta cstlakozókat szoktam használni,
boltban is lehet kapni ( bár én a rossz kapuelektronikákat szoktam szétbontani ezért)
15-20 A elbír
(#) zsoltee0001 válasza (») Júl 30, 2007 /
 
oh... bocsi
(#) Topi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Wago 500 - Sorkapocsnak hívják. Azért 500, mert 5mm-re vannak egymástól a lábai. Fillérekért lehet venni.
Következő: »»   94 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem