Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 146
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Doboz hiánya miatt, vagy föld hurok okozza a brummot.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Légszerelve nem sok esély van a zajmentességre , a dobozolás hiánya az a fő gond és még azt is mondanám nagyon precíz doboz kell neki meg nagy odafigyelés kell a bedobozolásnál a teljes zajmentesség eléréséhez .
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Igen,közben rájöttem már. Ha rövidre zárom a bemenetet akkor csendbe van,szóval a bemenetről szedi össze a zavart. Ha megfogom a bemenetet,még rádiót is hallgathatok,mert még 100pF sincs rajta.
Holnap remélem lesz időm,megkeresem a tápnak kinézett trafót,meg keresek sok-sok huzalt és megtekercselem. Jó lenne,ha nem kapnék lórúgást minden nap,mert a trafón könyökölök.
(#) sznyeg válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Megrázó élmény lehet... :guluszem1:
(#) scooby_ válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Igen,az! Két napja nem tudok a baloldalamra fordulni este,de ez a szakma velejárója. Érik az embert balesetek,főleg ha ilyen merész mint Én. :peace:
(#) Moszkvai válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 22, 2011 / 1
 
Üdv! Én kipróbáltam ezt a kapcsolást, de nem igazán tettszett, hallottam már jobbat is nála. Ha van módod akkor próbáld ki először deszkában. Kipróbáltam a Hiraga visszacsatolásával is, úgy már hangra tettszett de kicsi lett az erősítése. Kéne utána még egy fokozat akár ugyanebből a csőből is, ha olyan sok van. Amúgy jó kis cső, nekem is tettszik.
(#) Moszkvai válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Félreértés ne essék, véletlen sem akarok vitába szállni senkivel, főleg nem veled. Csak a saját tapasztalatom és észrevételem szeretném elmondani. Így, hogy látom a szimulációdat és tudatában vagyok annak, hogy a hangfalaim 20Hz-en már elég gyengén muzsikálnak, már értem miért tettszik nekem ez a korrektor. Ha jól látom akkor a +4dB 10Hz-re esik. 20Hz-re olyan +3db, ami pont kompenzálja a hangfalam hiányosságait. Ez persze nem azt jelenti, hogy korrekt ez a RIAA, de attól még szeretem a hangját. Köszönöm, hogy leszimuláltad!
(#) Moszkvai válasza dollerakos hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Én ezt a verziót használom, ennek is van egy kis mély-kiemelése.
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Nem tudom,Te voltál-e,aki kíváncsi voltál a csöves RIAA-m karakterisztikájára? Ha nem,az sem baj,most felteszem. Csináltam többet is,elég érdekes mérések lettek! A korrektoromba beleraktam a CHZ 6F12P-re épülő riaa visszacsatolását,elég jól követi a honlapon közölt kapcsolás görbéjét. Az eredeti rajzon van két ellenállás,ahol 1-1 érték zárójelben van,a honlapon ez a módosítás fel van tüntetve,hogy így még jobban követi a riaa görbét. A másik érték a honlapon talált kapcsolás eredeti értékei /110K,240K/ nekem jelenleg így szól,és nagyon tetszik,kellemes a hangja. Ebben a CHZ-s visszacsatolásban még egy jó dolog van,hogy így nem kell 6F12P után kutatnia mindenkinek.
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Megcsináltam Én is a KD-mester féle TL074-es korrektort és azt kell mondanom, hogy tettszik a hangja!
Szándékosan szénréteg ellenállást használtam, mert készül majd egy fémréteges verzió is.
(#) reloop hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok! Egy magyarul nem beszélő amatőr társ keres a kapcsolási rajzához nyáktervet. Bővebben: Link
Ha volna valakinek hozzáfűzni valója, szívesen segítek a tolmácsolásban.
(#) DonJoker hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok!
A hozzáértő kollégák segítségét szeretném kérni. A Csatolt kapcsolás az Audiofil-Varázs II. számában jelent meg. Pirossal megjelöltem a C7 kondit, mert az értéke csak simán 560. Akkor ez ugye 560 mikro?
Bocs a buta kérdés miatt!
És köszönöm a választ!
Bye
(#) CHZ válasza DonJoker hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Csak 560pF.
(#) dollerakos válasza DonJoker hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Igen, 560 pF. (Ha egy kondi mellett nincs mértékegység, az mindig pF, de pl., ha ellenállás mellett nincs mértékegység, akkor az ohm. - Sok logika nincs benne, de így van...... )
(#) DonJoker válasza dollerakos hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Nagyon köszönöm mindkét választ... én azt hittem, ha nincs mellette érték, akkor mikro.
(#) dollerakos hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdvözlet!

Szeretnék RIAA-korrektorokat méricskélni, csak bevallom, egy kicsit megzavarodtam, amikor inverz RIAA-hálózatot keresgéltem a neten. Találtam egy rajzot is, amelyet mellékelek, de van nekem egy másik is, amelyikben az RC-időállandók másak és szerintem hibás is, mert mit keres a végén az a 3 ohmos ellenállás? - De javítsatok ki, ha mégsem, sőt egy harmadikat is egy Hiraga-RIAA szimulációja kapcsán, ahol az IC-bemenet előtti időállandók szintén másak... Most hol az igazság, melyik a jó? - Szerintem az Inverse Riaa Converter az igazi, de javítsatok ki, ha mégsem...

Köszi.
(#) CHZ hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Teljesen csöves MC RIAA kísérlet, még nem hallgattam, csak műszeres próba volt.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szépen néz ki! Remélem szépen is fog szólni! Milyen csövekkel működik? A nyák saját gyártmány?
(#) andriopulos válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Tényleg szép darab. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, mert én is szeretnék majd egyet építeni. A végerősítőm már csöves, ez még nem.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
PCC189 és 4x 6H2P csövekkel megy.
Tudom, hogy a PCC változó meredekségű cső, de alacsony tápról, kis jelek erősítésére kiválóan alkalmas.
Nyák saját gyártmány, saját terv, ez is kísérlet, kaptam lötstop fóliát egy kedves ismerősömtől. Ez volt a második róbálkozásom . Nem is sikerült tökéletesen, laminálás nélkül nem is lesz jó. Vasalással ekkora nyákra már nem lehet hiba nélkül felvinni ezt a fóliát.
(#) CHZ válasza andriopulos hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Beszámolok majd a meghallgatás tapasztalatairól is.
Még dobozolnom kell, táp sincs teljesen kész.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Kíváncsi vagyok majd, hogy milyen hangja lesz! A PCC- hány voltról megy? Ha jól gondolom akkor kevesebb, mint 90voltról?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Én is, PCC 40V-ról megy. Mértem, 1V eff. bemeneti jel felett már torzít, de itt csak uV szintű jelet kap , kimenetén is csak 10mV körüli van.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Passzív korrekciós tagokat próbáltam szabványos értékű R/C tagokkal összehozni, szimuláció szerint jó lett.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hát ez elég szépen néz ki!
(#) CHZ hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Elkészült a tápja, elektromos kerékpár töltő dobozába szorítottam be. Műterheléssel mérve jó, zajra és terhelhetőségre is.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szép kis kompakt tápja lett!
(#) CHZ hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Doboza is készül, lemez megmunkálása nem az én érdemem, szakember csinálta. Felirat most készült (időjárás kedvezett)
(#) andriopulos válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A hétszázát! De gondolom a tervezése saját.
(#) CHZ válasza andriopulos hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Igen kapcsolás, nyákterv és a doboz is.
Közben belekerült a lényeg , még a fa oldallapokat kell elkészíteni.
Következő: »»   65 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem