Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   946 / 2489
(#) Turbina33 hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok! Tudja valaki,hogy milyen adatai vannak egy Yamaha AX-500 erősítő trafójának? Az eredeti trafóját leégették,és nem tudom,hogy mekkora feszkó kéne a végfokoknak.Service manual-t letöltöttem hozzá,de sajnos nincsenek rajta feszültség értékek...
(#) szamóca válasza Turbina33 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A puffer elkók fesz. tűréséből következtethetsz.
(#) Turbina33 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
65 V/12000-es pufferek.Van egy toroidom,400VA/2x40V,bele tehetem?
(#) szamóca válasza Turbina33 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
40AC az 55VDC körül ad, tehát bírni fogja
(#) Balaa16 válasza Pole hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia!
1. Minden IC-nek van letölthető adatlapja, amin szerepel a maximálisan megengedett feszültség.
2. Igen ráköthetsz, mivel 6 Ohm-on már kisebb a teljesítmény.
3. A hangfal? 40W teljesítménye az a "névleges" vagy a "zenei" terhelhetőség?
Üdv! Balázs
(#) Turbina33 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Falconer válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szkóppal fogom nézni, de közben már én is megálmodtam, hogy jobb lenne egy stabil terhelés, 1 ohm vagy 2 ohm, csak nehéz találni ekkora terhelést elviselőt, valószínű több darabból fogom összerakni.
(#) reloop válasza Falconer hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia! Arra gondoltam, hogy a gyakorlati használat során mi lesz, clip indikátor, limiter?
(#) Pole válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ, nem tudom mert egy hifihez voltak és csak random rá van írva :S
(#) Haliapu hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kellene nekem egy hangszóró védő áramkőr 2X500W-os erősítőbe a táp ellátás +-80V és a védelemnek is erről a feszültségről kellene müködni. Előre is köszön a segítséget.
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok
Találtam egy 2n3055 tranyóval készült erősítő kapcsolást és azt akarom megtudni hogy szerintetek 300w ot lead 8 ohm-on? Mert szerintem a 2n3055 nem képes ilyesmire.Bővebben: Link
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia! A rajzon szereplő táppal és topológiával itt vannak a reális adatok: Bővebben: Link
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia.
Kéne a kapcsi rajz.
Mert lehet, hogy egy ekkora végfokot más ellen is megtudsz majd védeni, pl túlvezérlési/rövid zárási áramkorlát stb..
Ekkora végfokhoz ez már minimum kell.., nem is elég egy visszahajló áramkorlát bele..., az csak mese, hogy a valóságban megvédi tökéletesen, ugyanis bizonyos frekimeneteken (leginkább 70-200Hz közt nem is megfelelően határól, vagy egyáltalán sehogy...) nem is határól..
(#) Dzót hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű kapcsolást tudnátok nekem ajánlani ami 2Ohm os hangszóróhoz jó? kb 100 Wattos egyszerűbb kapcsolást keresek.
(#) emersys válasza Dzót hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hali.
Ennek a kapcsolásnak ha csak +-50V körüli tápfeszt adsz akkor ő eltudja diszipálni a 2 Ohm-os terhelésen keletkezett hőt már 2sc5200/2sa1943-al is.
A hangja ill a kivezérelhetősége is elég jó.
Védelmet tudok hozzá adni, ami minden ellen védi. (csak a 0.22 Ohm-at 0.33 Ohm-ra kell majd cserélni)
(de a védelemnek csak a nyáktervét , mert a kapcsolása nem publikus.)
(#) Dzót válasza emersys hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hűű ez egy elég komoly kis kapcsolás, nekem csak egy kis szobai mélynyomóhoz kellene megvan a 30 cm es hangszóróm amiről kiderült hogy nem 4, hanem 2 ohm os ezért a tda7294 es kapcsolásom cserélhetem le.
(#) emersys válasza Dzót hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Maga a kapcsolás alkatrészekkel együtt 7-8e Ft ban megáll.
S ennek a tápfeszét ha feltornászod +-70ig, akkor elég méretes kis subb erősítőt is csinálhatsz belőle
De lényegégen a fő hangsúly azon van, hogy eltudja diszipálni a hőt.
Érdemes lenne To3 tokozású tranyával csinálni 2Ohm-s erősítőt, ha az ember nem akar több párhuzamosan kapcsolt végtranyákkal bajlódni.
A neten is sok ilyen kapcsolás van.
De minden esetre 2 Ohm-ra csak tranzisztorosat mernék ajánlni( vagy fetest )
(#) Dzót válasza emersys hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A vf2 es kapcsolást néztem még!

http://www.freeweb.hu/haromb/audio/vf2/vf2.html

Teljesítményre nekem bőven elég lenne a 100 watt ugyanis itthon trafóm 160- 250 es trafóm van.
+- 24 voltra tekerve.
(#) emersys válasza Dzót hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem merem állítani, hogy a kapcsolás üzembiztosan fog majd működni 2 Ohm-s terhelésen, ugyanis ez már egyre jobban közelít a rövid-zárszerű terheléshez.
( ilyen alacsony terhléshez elkell már egy védelem is ami felügyeli, hogy ne legyen tűzijáték)
A +-24V kevés a torzítatlan folytonos 100w hoz!
(#) Dzót válasza emersys hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Erről a kapcsolásról mi a véleményed?
(#) Falconer válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ja hogy a gyakorlatban? Ott semmi nem fog beavatkozni, ezért akarok gondosan ügyelni a beállításra, hogy ne tudjam túlvezérelni. De ma csináltam egy kísérletet, kipróbáltam egy kisebb erősítőn a terheléses és terhelés nélküli mérést. Terhelés nélkül 90W nál mutatta a szkóp, hogy klippel, viszont a 4 ohm-os műteherrel már 55W-nál!! Szóval nem célravezető az üres, terheletlen kimenet mérése és beállítása, mint ahogy azt az amerikai videókon láttam
(#) emersys válasza Falconer hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
[OFF] Szia.
Milyen módszerrel tudod majd úgy beállítani, hogy semmi kezelő szerv nem szól bele a túlvezérlésbe, és a végfok mégis ép marad?
Ez így első nekifutásra kicsit varázslatosnak tűnne ... ha csak nem kötsz a buffer részbe párhuzamosan anyi végtranyát , hogy az még zárlat esetén is elférjen a Safe Operating Area-ba.
De annak feltétele, lehet módosítás igényes lenne.
Jobb lenne egy power limiter vagy bármi egyéb, ami ezért felel.
(#) Lacko12 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Egyik nap kaptam egy AKAI AM 2250 nevű erősítőt stk 463-as icvel.
A probléma az hogy a tulaj elmondása szerint egy házibulin nagyon meghajtották meg a hangfalak? sem szakszerűen voltak rákötve.
Először csak egy biztit vágott ki de a csere után már két kondenzátor is elszállt.
A cserék után már csak az egyik kondenzátor szált el bár igaz hogy nem volt itthon 10µF/ 35v-os kondim hanem csak 50 voltos de azt is kivágta de a bizti viszont nem oldott le csak a kondi durrant el.
Mellékelek pár képet az erősítőröl meg egy kapcsolási rajzot hátha tudtok segíteni mi lehet a rejtelmes hiba vagy merre induljak el a hiba keresésében.
(#) Dzót válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ezek a kondik nem szoktak csak úgy elszállni csak ha jó nagy túlfeszültséget kapnak vagy fordított polaritást.
Az STK IC-k meg elég érzékenyek.
Szerintem kezd el méregetni az áramfelvételét nyugalmi állapotban.
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A 10µF-os kondi a tápszűrésnél van a rajz szerint, de ez egy standard bekötés, nem a konkrét készüléké ahogy nézem. Ez csak túl, vagy fordított tápfesztől durranhatna el.
Én beszereznék egy korrekt rajzot az erősítőről, vagy megvizsgálnám, hogy pontosan mi a szerepe ennek a kondinak az adott körben. Ha a bizti kiment, az azt jelenti, hogy túlhajtották valamilyen módon. Ez lehetett kisebb impedanciájú hangsugárzó, vagy rövidzár, túlvezérlés miatt. Ezen esetekben, mivel az STK hibridek nem rendelkeznek megfelelő belső védelemmel ezek ellen, nagy a valószínűsége hogy az IC meghalt.
(#) Lacko12 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hát igen eredetileg 8 ohm-os hangfalak vannak hozzá de az elmondásuk szeint autós mélyláda is volt vele hajtva ami viszont nagy valószínűségűleg 4 ohm-os.
Ha most bekapcsolom a készüléket elszált kondival nagyobb kár nem lehet, hogy legalább mérni tudjak pár helyen.
(#) Dzót válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Mérd meg tápfeszültséget hogy rendben van-e!
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
4 Ohm os hangsugárzóval túlhajtva, a nagyobb áramfelvétel miatt kiveri a biztit. A kimenetre ha rámérsz, és nem DC0V közeli eredményt kapsz, nagy a valószínűsége hogy elszállt az IC-d.
(#) Lacko12 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szóval az A oldalon mind két kimeneten DC 35.5 volt van.
A B oldalon viszont csak 123 mV van.
Meg felforrósodott az eldurrant kondi mögötti kondi is de nem durrant el még.
Ez azt jelentené hogy az icnek elszált az A oldala?
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ha a visszacsatoló ágban lévő ellenállások (33K és 330Ohm a rajzon) multival mérve jók, akkor az IC-d már az örök tranzisztormezők felett lebeg.
Következő: »»   946 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem