Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelzős hőmérő
Lapozás: OK   17 / 23
(#) seat hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok,
A segitsegeteket szeretnem kerni,meg epitettem a mellekelt homerot de az a gond vele,h a kijelzon csak egy 1-est mutat es hiaba csavargatom a potikat nem valtozik.Lemertem az UA741 labain a feszultseget:
2es3lab: 4.9v
4lab: -3.5
6lab: 4.4v
7lab: 5.0v
Lehet h ez az IC hibas?
(#) Frankye válasza seat hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Emlékezetem szerint ez a pozitív irányú túlcsordulás jele...
(#) seat válasza Frankye hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Es ezt mi okozza?mi nem mukodik rendesen?
(#) seat hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Hello!
Valaki meg tudna mondani h ez a rajz igy jo?mert en ezt meg epitettem es nem mukodik es mar tobszor is at neztem,de a rajzhoz kepest nincs benne hiba.
A valaszt elore is koszonom.
(#) Csupasz válasza seat hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Egyszerűbb lenne, ha egy kapcsirajzot tennél fel...
(#) seat válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen tudom csak azt mar elvesztettem,de most utana kerestem itt a forumon es meg talaltam!
(#) poros válasza seat hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az ICL nagyon érzékeny a gyanta és egyéb maradványokra a nyákon. Lehet egy alapos nyák takarítás segítene.
(#) Csupasz válasza seat hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ebben a hozzászólásban (#903863) proli007 kiválóan leírta / mindannyian köszönet érte /, hogy hol, milyen feszültségeket kell mérni.
Ha valami nem egyezik, akkor meg kell keresni, mi.Lemostad-e a panelt,az előírt alkatrészeket építetted be, jók-e a forrasztások....
Üdv:
Csupasz
(#) seat válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ok,koszi,akkor atnezem porli007 hozzaszolasat es az utan ellenorzom az ertekeket.
(#) potty72 hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
sziasztok,
megepitettem én is egy J-51 elnevézésü készletben kapható hőmérőt és az a gondd vele, hogy középállásbn mindkét poti -65 .. és bármit csinálok vele -10 fölé nem tudom állítrani ..
valakinek valami jó ötlet, hogy mi lehet a hiba?
(#) forest.arpad hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok,

Tud valaki olyan kapcsolást, ami 0-1000Celsiusig mér 0,2 pontossággal? Ipari környezetben? Hőelemmel gondoltam a megvalósítást, ahogy elnézem, csak azt lehet használni, ekkora hőmérsékleten.
(#) Szani27 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Üdv ennek a ledes hömérönek van rajza valakinek?
(#) kaqkk válasza Szani27 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ha az előtte lévő hszt is elolvastad volna ,tudnád hogy csak nekem van meg a terv és a hex mivel teljesen saját fejlesztés .
(#) potty72 válasza potty72 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok,
nos mivel senki nem válaszolt a J51-es kérdésemre, megépítettem az itt közétett hőmérőt már kb 1 hónapja, és tökéletesen működik azóta is. Az érzékelőt egy vékony alucsőbe csúsztattam mert igencsak érzékeny volt de azóta nagyon jó.
Köszi mindenkinek hogy megosztotta a tapasztalatait.
Üdv, Peti.
(#) Death01 hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Üdv.
A mellékelt nyákterven a HOM+ és HOM- pontokra mit kell kötni?
Gondolom valami hőérzékelőt.
Na de mégis mit?

hőmérő.lay
    
(#) proli007 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Hello!
tekintve, hogy erről a kapcsolásról lesz szó, egy szilícium diódát..
üdv! proli007
(#) Death01 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Arpika92 válasza ccs hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia. lene egy kerdesem. hogy ezt a homerot forraszot allomasba homerokent lehet e hasznalni?
(#) Novak válasza Arpika92 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Amennyiben 150°C-os pákahőmérséklettel szoktál/tudsz forrasztani, akkor semmi akadálya sincs
A rajzon szerepel, hogy a mérési tartomány -50-től 150°C-ig terjed.
(#) Arpika92 válasza Novak hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Es ha a paka termoellenalasat hasznalnam? vagy azal nem megy?
(#) Novak válasza Arpika92 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
A hivatkozott kapcsolás egész biztosan nem működik vele, ott ugyanis a hőérzékelő egy szilícium dióda.
(#) brichy76 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok! 7 szegmenses hőmérőt szeretnék építeni tud nekem valaki segíteni? Nyákrajza is érdekelne! És a hőmérséklet mérési tartománya.
Köszi!
(#) vicsys válasza brichy76 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Itt, kapcsolások rovatban számtalan van. Keress rá légyszi, ha időd engedi.
(#) orcika70 hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Ki találkozott ezzel a sorozatgyári KITT kapcsolással?
(#) brichy76 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Tud valaki segíteni olyan pic-es hőmérő építésében ami biztos hogy jól működik? Sokat átnéztem a rajzok között de a leírásokban mindegyikben van valami hiba azt írják.
A hőmérőnek a mérési tartománya -50 - +150 c kellene lennie.És ha lehetne a celsius jelet is kiírhatná.
Előre is köszönöm!
(#) kokozo válasza brichy76 hozzászólására (») Szept 21, 2012 / 1
 
Szia! Azért nem találtál megfelelőt mert a legtöbb hőérzékelő nem tudja ezt a széles skálát biztosítani csak részben, vagy a -50 fokot tudják vagy a 150-et és csak nagyon kevés szenzor tudja ami neked kellene. AD22100KTZ szenzorral felépített áramkört keress ez elvileg tudja a -55- + 150- ig mérni a hőmérsékletet.
(#) vicsys válasza brichy76 hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy mit fogsz mérni vele? Vagy valami univerzális hőmérő lesz, ami a fagyasztó kamrába és a konyha sütőben is mér?
(#) brichy76 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 22, 2012 / 1
 
Szia!
Autóba szeretném motor hőfokmérőnek! Az eredeti hőfokjeladó mellé raknám ennek a jeladóját a motor blokkba.A minusz hőfokot azért szeretném hogy mérje, hogy lehessen látni télen a blokk milyen hőfokú indításkor! Piros Led kijelzőset akarnék építeni hogy világítson sötétben,és beépíteni a műszerfalba.
(#) morgo válasza brichy76 hozzászólására (») Szept 22, 2012 / 2
 
Szia!
AVR-es nem jó? Attiny2313+DS1820 tud -50 +125 között mérni, bár a C-t nem jelzi ki.
Egyszerűbbet nem találsz!
Bővebben: Link
(#) brichy76 válasza morgo hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem