Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   734 / 1385
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Isten őriz, nem akartam.
(#) sastas01 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Én pedig végre tealáltam nyomdát, ahol megfelelő minőségben(és árban) tudnak nekem levilágítani. Viszont lenne néhány kérdésem:
1. Eagle-ből hogyan lehet vektoros pdf-et kivarázsolni (gondolom két külön lépes kell majd hozzá)
2. A fóliára nyomatot hogyan kell kérni? Mert ugye én megtervezek egy nyákot úgy, ahogyan én szeretném látni gyakorlatilag " felülről". És ezt most tükrözve kell-e kérni (ugyebár a filmnek a "fekete" oldala ér a nyákhoz a jobb fedés érdekében).
Remélem ez még belefér a kérdések körébe, és nem leszek leharapott fejű
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Egyébként ha hiszitek ha nem , most nyomtattam 3*egymásra az öreg HP 2100 lézerrel és nem vettem észre elcsúszást (ráadásul pausra nyomtattam ) "Ha hazaér az asszony 5 kor teszek fel képet ..."
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A nyomdánál nem lényeges a tükrözés ott a teljes film fekete tehát bárhogyan ráteheted a nyákra (ezért is érdemes feliratot tenni rá hogy tudd hogyan kell levilágítani)
(#) gulasoft válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Kiválasztod a szükséges layert. (egszerre mindíg csak egyet, és save)
Utána cam processorban inverz ps. Tegyél feliratot mind a két oldalra. Ha utólag kézzel fúrod akkor van egy fillpad check azt vedc ki. A topot mirrorozd a bottomnál legyen kikapcsolva a mirror. Fontos, hogy a fóli emulziós része feküdjön a nyákon. A két pdf-et másold egybe, és add le nyomdába levilágításra, add meg, hogy a feliratok a nem emulziós réteg felől legyenek olvashatók.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Be scannel-tem a 3*nyomtatott képet (HP2100 tálcáról nyomtatva)

img086.jpg
    
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Most akkor azt jelenti, hogy én is a Konika Minoltaval ha 3x rányomtatom ugyanazt , ugyanoda, akkor jó lesz? Mindjárt ki is próbálom.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Közben én is kipróbáltam, de nálam nem működik ez a megoldás, de még valamit kipróbálok. Sajnos elcsúszik a második nyomat mindig 1 parányit.
(#) janikukac hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Közben sokat nyomtattam, és nekem Sprintből sikerült 3x nyomtatni ugyan oda. Maximum egy nagyon kicsit csúszhatott meg, de szerintem még annyit se. Tökéletes a fedése, ám az a baj, hogy nagyon nehéz pontosan oda visszarakni a fóliát a nyomtatóba. Szerintem azért nem sikerült csak 99% pontossággal nyomtatnom harmadikra, mert már 20szor felhevült a fólia, és annyit nyúlt.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Hát és a vízszintes csíkok ugyan hova tűntek?
Ugyan azt te sem gondolod, hogy ebből működő nyákot lehet csinálni.....
Kicsit poros a tárgylemez, de ezt kéne elérni. (ez volt bent, nincs kedvem kimenni a hideg sufniba, videón meg lehet nézni milyen fekete)

img090.jpg
    
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A vízszintes csikokat a scanner csalta el ha jól ki tudod nagyítani látszik hogy szivárvány színű
(#) tikitiki hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Na majd pill most melegítem a nyomtatóm én is próba , aztán meglátjuk
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Érdekes amit én scanneltem azt nem csalta el a scaner. Milyen csalós egy scannered van
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Lehet hogya paus is közrejátszott a csalásban (sima papírról szép képet csinál)
(#) alfa007 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üvd. Újra én vagyok, kíváncsiságból kipróbáltam a laminálós vasalást.
Először a az alaposan megtisztított nyákot át kell küldeni 6-8 alkalommal más-más helyen a laminálón.
Majd a fotópapírra nyomott mintát rá kell helyezni, úgy hogy mintázat egyik szélén legyen hagyva néhány mm-s üres rész, amit fel kell hajtani, így nem fog elcsúszni a minta.
Aztán többször átküldeni a laminálón, több helyen, több szögben, tehát minél forróbb annál jobb.
Végül hagyni kihűlni, majd óvatosan lehúzni.
A képek önmagukért beszélnek.
(#) tikitiki hozzászólása Feb 14, 2012 / 1
 
Nos az én nyomtatásom ilyen lett egyenlőre maradtam a vonalaknál.Én azt vettem észre , hogy ha láthatóan egymásra is kerültek a vonalak én abban látom a hibát , hogy minden nyomtatáskor a fólián az előző nyomat is felmelegszik , és átrendeződik újra , és emiatt bár lehet , hogy levilágításhoz éppen , hogy elég , de tényleg nem fed rendesen.Feketének fekete ő , csak nem tudom eléggé e .Tettem fel egy olyan képet is ami közvetlen a kamera elé , és a lámpa előtt lett fotózva itt át látszik a fény , de nem tudom ez még belefér e ti tudjátok ti használtok levilágítást. Ja összesen 4x lett nyomtatva 2 az egyik 2 a másik oldalra.
(#) tikitiki válasza alfa007 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Jó lesz az csak így tovább .Igaz kicsit hiányos lett a rajzolat meg a szélek nem egyenesek , de jó lesz az majd.
(#) gulasoft válasza alfa007 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Igen még ilyen vastag vonalaknál is szedett le amit kézzel kellett javítanod, képzeld el ha azon a helyen 3 vékony vezeték fut mi marad belőle.
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
És még a képek nem is olyan közeliek mi lenne, ha élesebb , és jobban megvilágított lenne , ja és a papír maradványok stb.
Ja Gulasoft láttad a nyomtatás képeit ?
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Láttam. Biztos nem rossz házi körülmények között, de a nyomdain a nap sem süt át, nemhogy egy lámpa.
(#) gulasoft hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Na lefotóztam, mondjuk nagyon nem lehet belenézni a lámpába, kettőbe véve meg még ez sem süt át rajta, meg ez egy nagy fekete lap, ez sokkal áttetszőbb mint a rendes nyák film, de azért szimplán az is átlátszik kicsit.
A másik az ide felrakott pdf nyomdából kikerülő verziója 1200 dpi-ben. (Ja és nem tűntek el a vonalak)
(#) alfa007 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Amúgy a ton(n)er kazetta egyik hengerén valami piszok van, emiatt nem mindenhol teljes a minta.

* Egy n ..
(#) Mathyas hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Nagy-nagy elszántsággal megpróbálnám megépíteni ezt az erősítőt, mert a GPA 300 végfokmodulért sokallom a 12.000 forintot.
Főleg azért mert négy darab kell belőle.
Az alkatrészek főbb részeit ingyen be tudom szerezni.

Tehát a fentebb szereplő pdf doksiban szépen látható a nyák és a beültetési rajz.

Vasalásos technikával csinálnám a nyákot...
De meg vagyok akadva.
Mégpedig a méretaránnyal van bajom.
Hogyan nyomtassam ki megfelelő méretarányba?
A leírásban nem találok erre utaló dolgot.
(#) kaqkk válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nyomtasd ki sima lapra 1-1 ben aztán a nyomatra próbálj rá egy ic-t ha passzol akkor lehet nyomtatni műnyomóra
(#) tikitiki válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nem sokkal olcsóbban fogod megúszni szerintem.,és még munkád is lesz vele.Egyébként nyugodtan nyomtathatod méret helyes 1.1 ben van.
(#) Mathyas válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Okés, akkor megpróbálom.
Hát a végtranyókat a nyákot, a relét és a nagyobb teljesítményű ellenállásokat meg tudom rendelni a cégnél.

Szerintem négy modul esetében jelentőset spórolnék.
Vagy nem?
(#) tikitiki válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Négy modul ?? Mire készülsz te fal bontásra? Amúgy igen valószínű .Az én Qadom azt se tudom mikor volt utoljára bekapcsolva.
(#) Mathyas válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 

Van két darab PA5010-as mélynyomóm, és azokhoz kellene. Hídba lennének kötve.

Amúgy csináltam már hasonlót, csak ott nincs híd kapcsolás.
(#) tikitiki válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szép szép , de ezek készre szerelt végfokok , vagyis , vagy kittben , vagy készre szerelve vetted igaz?De amúgy a kivezérlésjelzőre már nem jutott nyák vagy??
Egyébként ha már van egy ilyened , akkor ez nem elégít ki vagy túl nagy temet kell hangosítani?
(#) Mathyas válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A Pa300-at úgy kaptam, a GPA300-at vettem
Ha lett volna kittben, akkor úgy csináltam volna meg.
Akkoriban (2006) viszont nem ismertem a jelenlegi rajzot, amit most akarok megcsinálni.
A kivezérlésjelzős cucc nyákon van, csak nem előlapra lett szerelve, hanem a ledekhez vezetékek mennek.
Most már másképp csinálnám...
Következő: »»   734 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem