Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   374 / 1154
(#) kadett21 válasza biji hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Köszi a válaszod!

Magától nem tud szétmenni a trafó? Gondolom egy hangszóró hiba nem tudja hazavágni...
(#) biji válasza kadett21 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A hangszóró tönkre teheti a végfokot, valószínű végfok zárlat van.A transzformátor nem igen szokott magától tönkremenni.
Trafó tekerésben fleta fórumtársunk biztosan tud segíteni.Az elektronikát át tudod méricskélni?
(#) kadett21 válasza biji hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ma lesz egy kis időm megnézem, kiméregetem a dolgokat! Egyébként amint kivettem a mélynyomót egyből megszólalatak a kicsik...és nem is dübörgött...
(#) kadett21 válasza kadett21 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Bár lehet egyszerűbb lesz ha odaadom haveromnak mert neki ugyan ilyene van alkatrésznek. Inkább veszek egy újat...nincs időm nyomozni utána, meg lehet nem is lesz jó..de köszi mindenkinek!
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
Megtettem a méréseket, csak ez nem olyan egyszerű szétszerelt állapotban. (AIC1652PS) A tranzisztor (BCW67C) lábait mérve, emitter-föld 5V, de meg kell fordítanom a mérőcsúcsokat ahhoz képet,mit mikor a táplálás mérem. Anód-föld 8-10V. Collektor-föld között, akár hogy rakom a mérőcsúcsokat, a műszer mindíg visszafelé billeg. A kis tranzisztor, amit beraktam, nagyon forró. Valami kondi zárlat lehet? A táplálási feszültség az első bekapcsolásnál 6V-volt, majd minden bekapcsolásnál kúszott felfelé, úgy, hogy a végén már elérte a 10V-ot. Előttem van a kapcsolási rajza az IC-nek. Szerinted ki forrasztgassam kondikat, vagy nem ott van a baj?
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Köszönöm. Lehet, hogy nincs, de nekem annak tűn. Mellékelek egy fotót, hogy láthassátok nem a szemem rossz.
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A tranzisztort ennek alapján azonosítottam. A bekötések megegyeznek az általad leírtakkal.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ez 2N6284.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Most már tudom. :yes:
(#) mraulajos hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Szia HP41C!
Az előző két leírásom sztornó. Olyan szarvas hibát követtem el, hogy a collektor emitter lábain(BCW67C)zárlat jött létre. Ezt megszüntetve, lett a kijelzőn szöveg, de nem tökéletes. Az előző leírásomban írtam, hogy a tranzisztor forróra melegedett. Gondolom ez okozhatta. Okozhatott e ez további károsodást a tranzisztorban, érdemes e kicserélni a jobb képminőség érdekében. A mérések: emitte-föld 5V; dióda adód-föld 25V. (AIC1652PS)témáról van szó.
(#) norby87 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Lehet még boltban kapni "forrléc"-eket? Rákerestem, de semmi hasznosat nem találtam. Valami más néven keressem ? Biztos tudjátok mire gondolok, bakelit lemez, rajta dupla forrcsúcsok. Talán nem gyártanak már?
(#) biji válasza norby87 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
(#) zolika60 válasza norby87 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
A Nagyenyed utca és a Böszörményi út sarkán a turulszoborral szemben van egy kis elektronikai bolt. Ott mintha láttam volna az akciós turkálóban ilyeneket. Azt nem tudom, hogy gyártják-e még, de régen rengeteget csináltak így biztosan találsz egy kis keresgélés után.
(#) Frankye válasza norby87 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
De Magad is gyárthatsz, némi kézügyességgel. A "hozzávalók" kaphatóak az elektronikai üzletekben.
(#) lalibatyo válasza norby87 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Üdv
Itt is van
forrléc
(#) granpa hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Helló! Erről a ZILOG 2558,alsó sor SZM137M3; és az AJ605-ös 14lábú(még szerepel rajt, 9149B313 felirat is) IC-kről tudna valaki valamit mondani? Köszönöm.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!
Ez a Zilog IC egy Samsung tévé vezérlője a gugli szerint.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! Köszönöm, de nem értem, mér' nem találtam még ennyit se. Azonos lenne a TI: TLC-vel? A panel darabról nem tudtam meg, hogy TV volt. Adatlapot, ha nem azonos a TLC-vel, nem találtam most se.
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ez nem hinném, hogy azonos lenne akármi mással is, mert ezek a vezérlők általában egy adott készüléktípus vagy készülékcsalád igényeinek kielégítésére vannak megalkotva. Keresés
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszönöm! Előbb is ott kutakodtam, semmi. Elhajít! (Még jó, hogy nem vesződtem a kiforrasztásával )
(#) Chokapick hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok

Valaki tud e valami infoval szolgalni a D4,D5,D6... jelolesu atlatszo diodakrol. Azt gondolom zener,de ha igen hogyan allapithato meg a feszultsege? Egyebkent a panel egy digitalis termosztat

P1080467.JPG
    
(#) kadarist válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!
Ha Zener lenne, akkor ZD lenne a neve és nem D. Inkább germániumdiódának vélem a tokozás miatt. Mekkora a nyitófeszültségük?
(#) Chokapick válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Azert gondoltam zener-re mert az egesz aramkor 3V-rol 2db elemrol uzemel.Nyitofeszt meg nemtudom
(#) SzAndras00 válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hát azt meg lehet mérni... A legtöbb műszer diódavizsgáló állásban azt méri. De szerintem is ezek tűs germániumdiódák.
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!

Ez már jelentős eredmény. A túlmelegedett tranzisztort érdemes lesz majd kicserélni. Mit jelent az, hogy nem az igazi a kép? Valami terheli a tápfeszültséget ?
(#) Lalle válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia köszi a válaszokat de a feszültségére is szükségem lenne, azt pedig nem írja ki a progi
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Három 3cm-es vízszintes sávra van felosztva a kijelző. A középső sáv világos, ebben sötét szürke a kiírás. A felső é az alsó sáv sötétszürke mező, és itt világos színű a kiírás. Ez az alap. Az alsó, és a fölső sötétszürke alapmezőben egymáshoz arányos, kb. 3mm széles sötétszürke, és világos függőleges csíkok vannak. Amikor teljesen összeraktam a készüléket, a kontraszt beállítási lehetőséggel be tudtam állítani a kontrasztot, nem ilyen volt. Lehet használni így is de szeretném ha tökéletes lenne. Megpróbálok majd képet küldeni róla.
(#) david550 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sziasztok.
A kezembe akadt egy alkatrész egy panelből, zöld színű (csak az egyik oldala sárga), és 5 lába van. (lásd.: képek)
14mm hosszú, 5mm széles, és 4mm magas (lábak nélkül)
De mi lehet ez?
(#) vilmosd válasza david550 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Valoszinu 4 kozos anodos dioda. Multimeterrel ellenorizheto.
(#) david550 válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Tényleg.
1 anódja és 4 katódja van.
Kösz szépen.
Következő: »»   374 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem